Téma: A katedrális

10/10
miénkittatér 2011 szept. 17. - 10:55:42 10/10
(207/307)
Azzal mi a baj, hogy ugyan azt a ruhát kapják? Ha egy filmhez legyártanak x ezer ruhát kardot vagy akármit, azt késõbb nem viszik a zúzdába, hanem további produkcióknál felhasználják.Ugyan úgy mint a díszleteket.
10/10
miénkittatér 2011 szept. 17. - 10:51:53 10/10
(206/307)
Persze, mert már láttam talán 3x egyben az egészet az elmúlt év alatt.És én most tényleg háttal ülve néztem, míg más dologgal molyoltam.De majd kíváncsi leszek mit gondolsz róla, persze nyilván ahhoz nem árt látni az eredetit is, azaz hallani:) Nem is az a bajom, hogy más karakterû a szinkron hang sok esetben, hanem egyszerûen nulla átéléssel mondják.
tanhu 2011 szept. 17. - 08:10:27 Előzmény daito
(205/307)
Akkor meglehet,hogy tévedtem,hisz éppen abba a részbe futottam bele ami a hibákra,és alkalmatlanságra volt kihegyezve, ami alapból elvette a kedvemet tõle...
Christh 2011 szept. 17. - 02:48:10
(204/307)
A Jeruzsálemi Szent Sír Lovagrend ma is mûködõ, a Szentszék által jóváhagyott Rend. Csak spirituális és karitatív céllal mûödik, a Szenföldi katolikus intézményeket támogatják. De...mivel nem volt olyan oldala a Rendnek, mely méltón megemlékezne a keresztes hadjáratok korabeli Jeruzsálem és a zarándokok hivatalos védelmezõirõl, ezért én a magyarországi helytartótól kértem engedélyt a lovagend katonai hagyományainak feltámasztására(elsõként a világon).
Így most már lassan kialakíthatjuk a Rend militáris hagyományõrzõ arculatát is.
A ruházattal pedig nem az volt a bajom, hogy az 50 év nem különbözött viseletben, hanem az, hogy a film készítõi UGYANAZT!!! a tunikát adták a katonákra, amit Balian de Ibelin és hûbéresei viseltek a Mennyei királyságban.
10/10
miénkittatér 2011 szept. 17. - 01:20:55 10/10
(203/307)
Jól van na, elhiszem! :) Amúgy tegnap én is csalódtam benne, mert kicsit belenéztem. De csalódásomnak egyetlen oka volt , hogy ez a szinkron egyszerûen olyan, mintha alámondásos filmet néznék.Egyszerûen agyonvágja a filmet , hogy ilyen unottan, monoton hangon ráolvassák a szöveget. Egyszerûen szégyen az amit ma szinkronként mûvelnek.
10/10
offtopic
miénkittatér 2011 szept. 17. - 00:31:52 10/10
(202/307)
Azért kaptál ki, mert úgy véleményezted a filmet, hogy háttal ülve "nézted" csak miközben mással voltál elfoglalva:)
10/10
miénkittatér 2011 szept. 17. - 00:30:05 10/10 Előzmény Christh
(201/307)
Ennek nagyon örülök, hogy szakmai szemmel is kaptunk kritikát , legalább is a kosztümös részt illetõen. Szó ami szó ezek a kötött "láncingek" visszatérõ elemek a filmeknél. Már az Egri csillagokban is így oldották meg a statiszták öltözetét, de ezekkel vannak öltöztetve a nagy amcsi produkciók statisztái is. Itt a Katedrálisban is a statiszták azt a "kötött" láncruhát kapták, míg a fõszereplõk ugyan úgy ahogy a többi filmnél megkapták az igazit.
Ennek egy nagyon egyszerû oka van, amit nyilván Te ,mint lovag jól ismersz, hogy baromi drága egy láncing.


De azt azért tegyük hozzá, hogy a filmbeli öltözeteknél, nagyon szakavatottnak kell lenni ahhoz, hogy észrevegyünk olyasmit, hogy egy ruha 50 évvel korábbi vagy késõbbi viselet. Egy modern korban játszódó filmnél tényleg az utca emberének is észrevehetõ lenne egy 50 évvel eltérõ öltözék, de a nagy többség azt hiszem nem nagyon foglalkozik azzal, hogy ha a 11 -12. századi filmnél pár évtizedet csúsznak az öltözékekben. Példa, bár nem a korhoz passzol, hogy a Good Will Hunting-ban, ha a táblára egy kamu matek képletet írnak, vajon drasztikusan csökkenne a film értéke? Nem hiszem, ha csak nem Matek zsenik nézik a filmet. Nem tagadom, lehet hogy egy Lovagrend tagjainak tényleg szánalmasnak tûnik, de egy átlag halandó ezeket még csak észre sem veszi egy filmen.
Christh 2011 szept. 16. - 22:39:13
(200/307)
Ne pityeregj:))) A készítõk nem érdemlik meg a könnyeidet...Esetleg nézd meg a Trónok harca c. filmsorozatot, igaz, hogy az tényleg fantasy, de sokkal profibban van elkészítve, mint ez. Vagy nagyfilmnek ajánlom (értelem szerûen) a Mennyei királyságot, az Arn, a templomos lovagot, a Rettenthetetlent, a Luc Besson-féle Jean d'Arc-ot...sõt még a Timeline is korhûbb a Katedrálisnál:) ...sajnos kevés igazán reális, középkorban játszódó film létezik :(
Christh 2011 szept. 16. - 21:20:27
(199/307)
Én kicsit "szakmai" szemmel nézem ezt a sorozatot, mivel a Jeruzsálemi Szent Sír Örzõi Lovagred katonai tagozatát képviselem. A negyedik rész azonban kiverte nálam a biztosítékot. Az elsõ, hogy a ruhák szánalmasan "fantasy"-re sikerültek. Aztán a katonákon láncing és lánccsuklya helyett kötött anyagból ezüstszínû, valamiféle pulóver és kapucni látható. A lincoln-i ostromnál a várfalról harcoló íjászok között többen visszacsapó, un. reflexíjat használnak a jó öreg longbowok mellett.. Persze, ezt még meg lehet magyarázni azzal, hogy a keresztes hadjáratok eredményeképpen került ez az íj a ködös Albionba. De a legdurvább, amitõl már levegõt is elfelejtettem venni, az az, hogy a negyedik rész több jelenetében jó néhány katonán ugyanaz a tunika található, mint amit Orlando Bloom és Liam Neeson viselt a Mennyei királyság címû filmben, mint Ibelin bárója. Tudni kell, hogy a film 1186-87-ben játszódik és ez a viselet különböztette meg Ibelin báróját és fegyvereseit a többi keresztestõl. Minden bárónak, lovagnak és uraságnak, ill. az õ szolgálatában álló fegyveresnek más minta volt a ruháján, mely egyben címerét és annak színeit is képviselte. Ibelin bárói ráadásul Franciahonból származtak, míg a Katedrális Angliában játszódik, jó 50 évvel korábban, mint a Mennyei királyság története. Ez a tunika ráadásul nemcsak István király katonái között tûnik fel (egyik jelenetben a dobosokon), hanem az István által ostromolt Lincoln várában Matild császárnõ fegyveresei közül többen is ezt viselik. Hogy is van ez??? Olvastam Ken Follett könyvét, de a film szánalmasan korhûtlenre sikerült.
Rhaegar 2011 szept. 16. - 19:50:45
(198/307)
Ugyan... :)
Tojd le!

Itt a filmet véleményezzük, nem egymást, aki meg lecsesz téged azért, mert más véleményen vagy mint õ, az hülye..
Rhaegar 2011 szept. 16. - 18:46:17
(197/307)
Tegnap megnéztem egy részt, csak úgy kíváncsiságból, hát nem egy nagy eresztés ez a sorozat.
offtopic
daito 2011 szept. 15. - 23:29:52 Előzmény tanhu
(196/307)
Rohadtul off téma; de a sorozat (Az elit alakulat) elkészítésében szakértõként, felkészítõként részt vett pár ex-katona, köztük olyanok is, akik személyesen ott voltak / vagy együtt harcoltak az ottaniakkal. (Pl. Bill "Vad" Guernere, õ pl. az egyik lábát otthagyta az általad említett csata elõtt az erdõben; és a sorozat elkészítésében, véleményezésében aktívan részt vett, Malarkey, Compton, Perconte, Winters mellett. Hozzáteszem, ezek között a veteránok között egy sincs, akinek ne lenne legalább 1 Bronzcsillagja; de a többségnek ennél több van.)

Itt azért olyan emberekrõl beszélünk, akik LÁTTAK és átéltek személyesen tûzharcokat, bevetéseket - köztük 1944-ben, de van olyan is, aki még utána Koreában is szolgált. A filmnél katonai tanácsadó volt és szereplõ is (Sink ezredes) Dale Dye; aki 3 évet lehúzott tengerészgyalogosként Vietnámban, utána még 13 évig szolgált a Tengerészgyalogságnál, Bejrútban, Nicaraguában, El-Salvadorban is eltöltött némi idõt; tucatnyi kitüntetést kapott, 3 Bíborszívet, 1 Bronzcsillagot.

S hozzáteszem, miután elkészült a sorozat, mindegyik részt végignézték olyanok, akik ott voltak, és túlélték. (Tipikusan ilyen Winters, aki hadnagyként kezdi; az általad említett részben õ az, aki hátulról nézi, ahogy balf*szkodnak az emberei. Ez a rész pontosan arról szól, hogy az újonnan kapott Dike hadnagy mennyire alkalmatlan az emberek vezetésére, milyen emberi, vezetõi, katonai, taktikai hibákat vét; és azért küldi be a kritikus pillanatban Speirs hadnagyot a csatatérre Winters (aki ekkor már százados), aki átveszi az irányítást és megoldja a problémákat.

Elõnyös volna, ha ezt a sorozatot láttad is volna - akkor értenéd az adott részt is.
kis_emese 2011 szept. 15. - 22:19:26
(195/307)
Na, én töröltem az elsõ két részt a merevlemezrõl, melyeket archiválás céljából húztam le. Katasztrófa!!

Megfigyeltétek, hogy az elgondokodtatós és izgalmasnak szánt jelenetek, vágások lecsengõ zenéje azonos a Szökésével?
tanhu 2011 szept. 15. - 20:10:20
(194/307)
Természetesen nem.Ám én egyetlen részt láttam belõle azt se végig a"hitelességébõl" ennyi bõven elég volt.Nyílt terep abban egy fás rész,és egy magasabb épület asszem emeletes,mindenhol németek,Alpenkorps tehát nem mezei nyeretlen kétévesek,hanem az elit, akik képesek voltak beásni magukat a hóba és ott hosszabb ideig silbakolni,erre jön néhány hülye amerikai baka,akik az összes fellelhetõ hibát elkövetik, a legnagyobbat,hogy valami marhaságon harsányan összeszólakoznak.Ja és így ekkora garral lóvá teszik,kijátszák az éberségét a legjobbaknak,volt még benne egy hasonló marhaság, de az már stratégiai lehetetlenség volt a tûzharc során ami láttán kikapcsoltam a készüléket.Elvileg ez volt a hiteles,hát nem tudom.Inkább maradok a Téli Hadjárat c. filmnél amit volt szerencsém többször is megtekinteni,noha film és abban is volt pár apró hiba, de nem akkora, ami nézhetetlenné és teljesen hiteltelenné tette számomra a dolgot,hiába bizonygatta ezt a sok szakértõ.Szerencsére van bõven ezerszer jobb visszaemlékezõs katonai tényirodalom hazai is, ami nem kíván hülyíteni, hanem leírja ami volt,és nem kell hozzá egy fakezû láttató szpilberg,(akinek valóban akadnak jó filmjei is noha nem sok)hogy lássam mi is történt,noha nem voltam ott.Errõl ennyit.
10/10
BicskaMaxi 2011 szept. 15. - 15:59:39 10/10 Előzmény Sumomo
(193/307)
Szióka! :)

A filmsorozatot a "thepiratebay.org" oldalról lehet letölteni ("Pillars of the Earth"-re kell keresni), magyar felirat pedig a hosszúpuskán(www.hosszupuskasub.com)van.
10/10
offtopic
miénkittatér 2011 szept. 15. - 14:09:23 10/10
(192/307)
Ez hogy jön ide? Egy filmrõl csak akkor lehet kritikát mondani, ha ott voltál?
szekelyhidyagi 2011 szept. 15. - 13:52:08 Előzmény tanhu
(191/307)
Szeretném megkérdezni, T. honfitársamat, hogy ha Az elit alakulat egy vicc, akkor Ön is harcolt a 101. légidesszant 506. ezredéhez tartozó Easy századában 1941- 45 között? Már csak úgy viccesen!
Andrew8 2011 szept. 13. - 23:39:11 Előzmény tanhu
(190/307)
Nem a Pacific Hõs alakulattal kevered? Az volt a folytatása úgymond párhuzamosan futott a 2 vh.-ban de Japán oldalon. az gyengébb volt.
Sumomo 2011 szept. 13. - 21:52:08 Előzmény BicskaMaxi
(189/307)
Szia!

Online nem lehet valahol megnézni?
Az elsõ csötötökön beteg voltam, a múlt héten pedig elaludtam.
S
tanhu 2011 szept. 13. - 14:39:30 Előzmény Andrew8
(188/307)
Az elit alakulat bocs az egy vicc...