Téma: A katedrális

Ghanima 2011 szept. 02. - 22:32:15 Előzmény slywer
(127/307)
Már megbocsánat, de azt hiszem, összekevertél pár dolgot:
A képen Jean Gabin látható, aki a - szerintem -legjobb, 19_5_8-as feldolgozás Jean Valjeanja volt. Idehaza ez a változat volt sokszor ismételt siker az évtizedek alatt az egykori Magyar Televízióban.

Lehet, hogy elütötted azt a 4-est? Bár akkor is készült egy feldolgozás, az igaz, de az olasz volt, viszont abban sem szerepelt Mastroianni.

A 68-as, Zeffirelli-féle Rómeó és Júlia értékeléssel mélységesen egyetértek. :-)
babrafax 2011 szept. 02. - 22:00:03
(126/307)
Nekem is tetszik a film.Akik meg fanyalognak meg kritizálnak hát nyaljanak sünit.Szerintem az elsõ részt megnézve jól megcsinálták.Elég korhû a szereplõ karakterek pedig szintén ott vannak a topon.A sikeren felbuzdulva a stáb nekiállt a Katedrális folytatásának.Az meg plusz öröm,hogy a statiszták hadát a mi magyarjaink adják.
10/10
babar66 2011 szept. 02. - 21:38:46 10/10
(125/307)
Szerintem meg ugyan olyan pörgõs lett a film, mint a könyv (sõt, talán néha kicsit fékezni kellene, mert aki nem olvasta a könyvet, annak szerintem kuszálódnak a szálak..)
Még "ifjú" koromban olvastam, és pasi létemre én is nehezen tudtam letenni. Szerintem ez a film közelít a "Bakterházhoz", ami majdnem jobb mint a könyv! (Már alig várom a folytatást...)
Undercover 2011 szept. 02. - 19:38:53
(124/307)
Én nemrég olvastam, így nagyon vártam a sorozatot.
Jól értettem, hogy a film szerint az elején a Mártára támadó rabló ugyanaz, aki magához veszi az otthagyott újszülöttet, vagyis Félpennys János? Ha igen, akkor ennek köze nincs a könyvhöz, ott ugyanis a támadó egy erdei csavargó, akit késõbb Tamás meg is öl, a babát pedig Fülöp testvére, Ferenc találja meg és viszi el a kolostorba, ahol Félpennys János már régóta ott van, õ jön rá, hogy hogyan tudnák etetni, és mivel látják a szerzetesek, hogy milyen jól bánik vele, így az õ gondjaira bízzák a kicsit.
Ennek ellenére tetszik a film, de a könyv tényleg sokkal jobb. Ilona a kedvenc szereplõm. :)
gzoo 2011 szept. 02. - 16:13:49
(123/307)
Halla!
Nem vette fel véletlen valaki legalább az elsõ 1 óra 10 percet? Sajna bedöglött a szerkezetem, és lemaradt.
Ha tud valaki segíteni, köszi!
felicia68 2011 szept. 02. - 15:50:25
(122/307)
A könyvet nem tudtam letenni.. Bár Ken Follett ilyen író..Félek, hogy a film ezt nem tudja visszaadni. Nem is csoda..Bár volt már ilyen. A tû a szénakazalban..Ott ilyeneknek képzeltem a szereplõket..Nézzem? Ne nézzem? Nézem..Bár az életemben nem csak a film játssza a fõszerepet, mert olvasni, filmet nézni, írni..na és még..a többi.. Kevés 24 óra.. Tisztelem a filmrajongókat, és szemezgetek is.. bár van pár kedvenc rendezõm...Szóval egy nõ vagyok..akinek más feladata is van, de, ez a legfõbb.. Nézni..és tovább adni..
Csekély értelmû medvebocs 2011 szept. 02. - 14:58:05 Előzmény Laza
(121/307)
Mert 2010-ben volt az év filmsorozata.Hagyd abba a lazaságot és tanulj valamit a suliban.
Rexor 2011 szept. 02. - 14:56:09
(120/307)
Nekem tetszett a film, az elsõ sorozat a Dallas óta, amit nézek. A könyvet többször is elolvastam, szerintem jól sikerült az adaptáció. Remélem a folytatás is kitart.
10/10
miénkittatér 2011 szept. 02. - 13:59:36 10/10 Előzmény eagleburger
(119/307)
A rózsa nevével összehasonlítani, annyira értelmes mintha a Medicine man-t összevetnénk a Predatorral csak amiatt,mert mindkettõ a dzsungelban játszódik:)

Lehet, hogy neked a könyvben nehézséget okozott és emiatt többször vissza-vissza kellett lapoznod, hogy újra felvedd az elvesztett fonalat, de hidd el az egyszerû pórnép képes megérteni ha egy filmben több szálon fut a cselekmény:) Pláne ha már egy Gyûrûk Ura kaliberû feldolgozáson gondolkozol:)Kíváncsi lennék, hogy a Gyûrûk urából mit vágnál ki, mert a Katedrálisból egy olyan egyszerû filmet vizionáltál a sok kihagyással ,mint egy szög.
eagleburger 2011 szept. 02. - 13:23:34
(118/307)
Szvsz nem annyira rossz ez a film.
Kicsit gagyi, de nem nagyon. Kevésbé az, mint a szintén Mo-n forgatott új Robin Hood sorozat. (Azért kíváncsi volnék arra, hogy Peter Jackson milyen filmet csinálna ebbõl. A könyv megérdemelne egy Gyûrûk ura-kaliberû feldolgozást)

Sajnos az udvari intrikák részletezésével fölöslegesen túl lett bonyolítva az amúgy is több szálon folyó történet. Nem tudom, minek ide István meg Maud meg Gloucester. Ha csak Tamás, Ilona és közös családjuk sorsára koncentrálna, azzal a "kevesebb többet érne",jobban követhetõ volna azoknak, akik a könyvet nem ismerik. Ebbe a szálba becsatlakozhatna Aliena sorsa, és a két nemesi család ellentéte.
Fülöp és a kolostor helyzete alakulásának bemutatására, továbbá a hatalmi-politikai viszonyok vázolására elég lenne egy nagyvonalúbb, átfogóbb ismertetés, mondjuk néhány néma jelenet egy narrátorral megoldva.
Ehelyett amit kapunk, az tényleg egy tiszteletreméltó és ambíciózus vállalkozás, de akiknek ismeretlen a sztori, azok a sok szereplõ miatt szerintem csak kapkodják a fejüket, hogy ki kivel van.

A könyv nyitójelenete - a jókulátor kivégzése - amúgy szinte ordít a megfilmesítésért, szerintem ziccer lehetett volna azzal indítani a filmet.

A színészek közül McShane mellett Natalia Wörner (Ilona) az, aki számomra a leghitelesebb (eddig nem ismertem), a nõ tényleg egy jelenség. Tamás szerepében Sewell csalódás, szerintem ez nem neki való.

És hát, ha már kolostorban játszódó film, akkor "A rózsa neve". Az összehasonlítás önkéntelen. Azt ez nehezen tudja feledtetni.
De szurkolok neki, jövõ csütörtökön is nézem.

A filmet megszakító reklámmennyiség tényleg bicskanyitogató (bár tény, az utóbbi idõben hozzászoktam az "alternatív módon beszerzett" filmekhez)
noecska 2011 szept. 02. - 13:03:44
(117/307)
Elég nyögvenyelõsen indult, de aztán tényleg jó lett. Nyilván ütõs film, drága reklámidõvel. Rémes ez a gyakori hosszú reklám. Felveszem, megnézem másnap, átugrom a reklámokat és nem kell éjfélig fennmaradni. Természetesen nem adja vissza a zseniális könyvet, de a filmek már csak ilyenek. Aki nem ismeri a kor történelmét, annak meg egy jó kalandfilm.
10/10
Deszpina 2011 szept. 02. - 12:24:16 10/10
(116/307)
Legyünk õszinték: aki nem olvasta a könyvet vagy nincs tisztában a Hódító Vilmos utáni korszak Angliájával az nem nagyon fogja élvezni ezt a kissé zavaros elejûre sikeredett sorozatot. Mondjuk én a könyvet sem tartom Follet legolvasmányosabb mûvének. Eredetiben olvastam, de kétszer kezdtem neki, mire egyszer be is fejeztem.
9/10
nikato 2011 szept. 02. - 12:07:51 9/10
(115/307)
Majd jó lesz, ha le lehet tölteni, mert a 20 percenkénti reklámok rohadtul idegesítõek voltak!!!
Bakufu 2011 szept. 02. - 11:50:19
(114/307)
Ne aggódj a tömegjeleneteket illetõen, ebbõl nem hagyták ki a csatatéren való öldöklést.
10/10
Singaporeflash 2011 szept. 02. - 11:48:07 10/10
(113/307)
Nagyon tetszett, már vártam, hogy mikor filmesítik meg, mert a könyvet is szerettem.
AvatáR Gil Maerth 2011 szept. 02. - 11:00:00
(112/307)
érdekes lett az elsõ rész- epizód.
gondolom azért volt másfél órás mert pilot-episode

nos. Sikerült a setét középkor diszkrét báját hozni.
Sajna akkoriban tényleg elég volt egy ember vallomása, és jöhetett a rendes-rendkívûli kínzás, meg a máglya - a megaláztatásról nem is szólva... addigra a máglya megváltásnak tûnt :(
inkvizitorok nem is tudom akkoriban voltak e.

a történelmi hitelességrõl:
utánanéztem.
-Tényleg nyomult 1138 magasságában egy Stephen nevû király.
-aki a Mathilde (Maud) nevû királynõ ellen rúgott porba, s gyakorlatilag vesztett. vagyis kiegyezett, de az vereséggel ért fel, hisz nem fia lett a khirály.
-és Õutána II.Henrik lett a király, aki megölette Becket Tamást.
- Gloucester-rõl meg úgy írnak mint egy rablólovagról, akinek csak a Matilda név kellett a rabláshoz...

amúgy nem mondanak igazat, mert egy építkezés igenis pénzkérdés és rengeteg ember kell hozzá, akik szintén pénzt kérnek.

node lapozzunk.
miért nem kérte vissza a fiát a kõmûves? elvégre az övé, nem?
hogy menekült el a boszi, amikor a kivizsgálóterem televolt emberekkel?

vajon Remigius testvér tényleg a gyûrût húzta az intrikus Waleran fõpap ujjára? Én úgy láttam!

10/7-
ahogy egy háborús filmben mondották volt: Eddig jó... eddig jó :)

csak a szorongásos érzésen tudnának enyhíteni, mert így szegény nézõ végig szorong.
És miért kell 10 perc reklám bármely ötödik percben ???????????????
árrgghh :((
schimi 2011 szept. 02. - 10:01:56
(111/307)
Eddig nem igazán gyõzött meg, bár valószínûleg az a gond, hogy láttam a Trónok harcát, és önkéntelenül ahhoz mérem. Az lényegesen jobban hozta a hangulatot, akciót, pedig abban is 'elspórolták' pl. a tömegjeleneteket. A katedrális képi világáról, a párbeszédek során az operatõri munkáról idõnként a Honfoglalás c. örökbecsû mû jutott az eszembe, ami nem szerencsés. Azért még adok neki esélyt, az epizód vége felé beindulni látszik a történet, helyenként már egész filmszerû volt.
b.luca 2011 szept. 02. - 09:51:25
(110/307)
kedves Silkent SPOILERT használj hátha vki nem olvasta!!

Én igen hárklis vagyok a könyveek feldolgozásásra, fõleg amikor nem pontosan "másolnak" a könyvbõl, és szerintem ez Ká jól megcsinálták, nem zavarnak a szinészek sem. szerintem jól játszanak, és tök jól megalapozták a történéseket.


SPOILER és az hogy ,
jancsi a fõszereplõ a könyvben sem a 15.oldalon derül ki.
Ne nézd tovább ha nem tetszik.
10/10
BicskaMaxi 2011 szept. 02. - 09:51:07 10/10
(109/307)
Egyébként a fordítás ennél a filmnél is hagy némi kívánnivalót maga után. Pl. a nõi szerzetest novíciusnak titulálja, holott az köztudottan a novícia.
Járgány 2011 szept. 02. - 08:48:30
(108/307)
Nagyon vártam már a filmet, dícsérték sokan, a könyv pedig az egyik kedvencem, 3x olvastam. De sajnos a felénél beuldtam, ember nem bír csüt. este közel éjfélig fennmaradni :-( Na nem baj, marad a net.