Téma: A katedrális

offtopic
Marcipáncica_ 2011 jan. 06. - 09:06:38 Előzmény Hencegõ Lepedõ Hercegnõ
(7/307)
:D
Hát veszélyes is az újdonság! A végén még infarktust kapnánk a tv elõtt... :)
Hencegõ Lepedõ Hercegnõ 2011 jan. 05. - 23:36:03
(6/307)
Leadják majd csak tudod, féltik a jónépet az új dolgoktól, ezért adnak le csak tíz évesnél régebbi filmeket. Ezt is beteszik egy dobozba és majd tíz év múlva elõhúzzák csinadrattával , hogy nesztek nép itt a "világpremier".

És a nép boldog és örül, míg meg nem hallják a birkanyíró berregését.
offtopic
Marcipáncica_ 2011 jan. 05. - 22:46:28
(5/307)
Szégyen hogy a magyar tévé le sem adja. Ha már azért nem, mert világhírû bestseller regény megfilmesítése, akkor legalább azért leadhatnák mert nálunk forgatták. :S
Hencegõ Lepedõ Hercegnõ 2011 jan. 05. - 22:32:34
(4/307)
Már rég kész, már rég lement a befejezõ rész én vagy nem is tudom hány hónapja láttam.
Sajnos a TV2 vette meg a jogokat itt nálunk, de a sok minõségi mûsora mellet egyszerûen ennek nem jut hely a leadásához.
De használd a piratebayt a filmsorozathoz és az opensubtitlest a felirat végett. Ennyi.
Maga a sorozat ver mindent. Döbbenet jó, szívbõl ajánlom mindenkinek.
Matthew89 2011 jan. 05. - 22:29:38 Előzmény djbigz
(3/307)
De ki vagy mi adta le a sorozatot?, mert én nagyon lemaradtam arról h kész van már :D:D
djbigz 2011 jan. 03. - 22:04:58 Előzmény peca1000
(2/307)
Szia!

Én most néztem meg a sorozatot, és nekem nagyon tetszett.
A Katedrális folytatásának a címe: Az idõk végezetéig. Szintén most fejeztem be az olvasását, és szerintem szintén olyan remek mint a Katedrális. Javaslom hogy olvasd el te is minél elõbb.
9/10
peca1000 2011 jan. 01. - 23:54:29 9/10
(1/307)
Ha esetleg valaki nem tudná, ez a Ken Follett: A Katedrális c. regény filmesített változata. Ha jól tudom, nálunk forgatták Magyarországon.

Viszonylag jól követi a regényt, igaz pár kisebb, jelentéktelenebb részt kihagytak belõle, de ettõl függetlenül a film készítõire nem lehet panasz, ügyesen megoldották a jeleneteket.
Az épületek gyönyörûek, környezetük is meggyõzõre sikerült, akár csak a jelmezek és a karakterek.

Feliratosan láttam, remélem, nálunk is le fogják játszani a TV-ben.

Állítólag megjelent a regény folytatása is, egyenlõre csak könyvben, bár a címét nem tudom. Ha valaki ismeri, akkor irja meg legyen szíves, hogy mi a címe, hogy meg tudjam venni.

Maga az 1. kötet egy igazi remekmû, egyszerûen lebilincselõ.

Akár a filmet, akár a regényt mindenkinek csak ajánlani tudom.

De elõbb a könyvet olvassák el.