Téma: A katedrális

hoeke 2011 dec. 27. - 21:35:23
(247/307)
Ha Valaki tudja, kérem írja meg, hogy mi volt a bevezetõ néhány mondat! A TV órája és az enyém nem volt összhangban, így pont az elsõ szavakról "sikerült" lemaradnom. Nyilván érthetõ lesz így is a film, de szeretem A-Z-ig látni, olvasni a filmet, beleértve e bevezetõ és a levezetõ zenei motívumokat is. Szerintem így egész az egész.
Köszi!
mulao 2011 nov. 14. - 22:09:19 Előzmény motivator
(246/307)
Nincs mit.
motivator 2011 nov. 14. - 21:33:14
(245/307)
Köszönöm :) Kár,hogy nem olvastam elõbb a könyvet,minthogy megjelent volna a sorozat,sajnos nem igazán szeretek film után olvasni.Többször próbáltam már,de nem fejeztem be egyszer sem.
mulao 2011 nov. 14. - 16:07:45 Előzmény motivator
(244/307)
Ez egy kicsit bonyolult, a könyvben nem volt benne olyasmi, hogy az anyja megerõszakolta volna, vagy szeretõk lennének. Szerintem apró utalás volt a könyvben arra, hogy az anyja nem igazán szerette õt, és talán gyerekkorában nem törõdött vele eléggé. És talán emiatt a hiányzó törõdés miatt is lett ilyen beteg állat William-bõl felnõtt korára. Mindenesetre nem tudom mennyire normális dolog egy anyától, hogy a kisfiának gyerekkorában arról meséljen, hogy milyen kínzásokkal kínozzák az embereket a Pokolban. Williem-nek volt egy nagy félelme, hogy ha meghal a Pokolba jut és ettõl kissé Istenfélõ is volt. Én így tudnám magyarázni.
motivator 2011 nov. 13. - 22:47:45
(243/307)
Aki olvasta a könyvet megtudná nekem mondani,hogy pontosan mi volt William meg az anyja közt?nem igazán értettem azt az egészet..de rohadtul utáltam mindkettõt . a sorozatról meg annyit,hogy nekem nagyon átjött :)
orgyen 2011 okt. 26. - 18:38:24 Előzmény ritu38
(242/307)
Köszi!
mulao 2011 okt. 23. - 01:12:35
(241/307)
Elolvastam Az idõk végezetéiget is és nagyon jó könyv volt, mint A katedrális. Nagyon kíváncsi vagyok a filmre. Kár, hogy nincs 3. rész is. :)
ritu38 2011 okt. 18. - 14:35:10 Előzmény orgyen
(240/307)
Amikor Jack Franciországban találkozik apja családjával, ott ül Molnár Piroska mellett s elmeséli, hogy Jack apját Õ tanította angolul!
kodor 2011 okt. 16. - 18:22:20 Előzmény GL78
(239/307)
Korábban már írtam, hogy érdekelne a 4 rész egyben. Megírom az e-mail címemet, hátha valaki mégis reagál a kérésemre. Köszönöm. o.kata@freemail.hu
orgyen 2011 okt. 16. - 12:45:06 Előzmény andzsin
(238/307)
"...a mester is bekerült egy jelenet erejéig..."

Melyik jelenetben, mit játszott?
eafg77 2011 okt. 09. - 13:29:04 Előzmény GL78
(237/307)
Üdvözlöm. Engem érdekelne a film mind a 4 része. Egy könyvrajongónak adnám okt 15.-re.Várom válszát. edit.gyenes@freemail.hu Elõre is köszönöm.
mulao 2011 okt. 07. - 18:14:24
(236/307)
Úgynéz ki folytattják, megcsinálják Az idõk végezetéig-et is. Ráadásul újra nálunk forgatják és több magyar színész is feltûnik benne, pl Fenyõ Iván, Árpa Attila és Haumann Máté, valamint kissebb szerepekben még egy csomó magyar színész. Tök király!! http://www.imdb.com/title/tt1878805/fullcredits#cast
kodor 2011 okt. 05. - 13:45:51 Előzmény GL78
(235/307)
Szia, engem érdekelne a film egyben. Mivel kisgyermekeim vannak, ezért csak a upc-s videorögzítõn rögzítettem a filmet, hogy majd késõbb megnézem, de a második résznél megbolondult a felvevõ és csak a felét vette fel, úgyhogy így nézhetetlen a film. Kérlek írjál, hogy hogyan tudnád eljuttatni nekem a dvd-ket. Vagy ha megadod a címed, akkor küldök dvd-t. Ezer hála elõre is.
GL78 2011 szept. 27. - 07:16:03 Előzmény mnemosyne
(234/307)
Ha valakinek kell a négy rész egyben, szívesen átveszem, a reklámokat már kivágtam belõle. A negyedik rész végébõl kb. 2 perc maradt le a TV2-nek köszönhetõen (mivel én még nem néztem meg egyben a filmet ott ért véget, hogy egy pap beszél a katedrálisról és valami színes üvegekrõl, aztán snitt.)
2 DVD-re fér rá
mulao 2011 szept. 23. - 15:55:56
(233/307)
Most olvastam ki a könyvet, mondhatni még friss a hatása. Jó rég megvan, de valahogy sose vettem rá magam, hogy elolvassam, a film annyira tetszett, hogy végül elolvastam. Nekem mindkettõ tetszett, én azon kevés ember közé tartozom, akit nem dühít, ha a film másabb, mint a könyv. Szerintem nagyon sok mindenben eltér a film a könyvtõl, de nem zavar, mert volt, ami a filmben jobban bejött. Pl a vége szerintem jobb, mint a könyvben. A filmben pl jobban bejön, hogy minden szereplõt, olyat, aki a könyvben csak mellékszereplõ a filmben megjelenik (talán csak 3-4 nagyon jelentéktelen szereplõt nem). Hát nem is tudom, nekem mindkettõ bejött, a szereplõket jól választották ki (egy-két szereplõ egy-két eltérõ külsejét leszámítva) és szerintem mindeki jól játszott. (Inkább nem emelek ki senkit különösebben.) Hát talán ennyi.
andzsin 2011 szept. 23. - 15:17:35
(232/307)
Elég sok Ken Follettet olvastam már el, ezt már elég régen...Az tetszett, hogy a mester is bekerült egy jelenet erejéig:)))
Egyébként meg az összes fanyalgónak azt üzenem (lsd. ruhák, történet, bakik...stb.), hogy az ultraszuperprodukció-egekig magasztalt-182 oscart nyert Rettenthetetlen (ami egyébként egy kiváló film), kulcscsata-jelenetében Mel Gibson elindul a sereg élén a másik sereg felé futva, elõször kard van a kezében, aztán semmi, aztán balta, aztán megint kard...
Na errõl ennyit. Nincsen olyan filmje a világnak, amiben ne lehetne kivetnivalót találni. Aki azért ül le filmet nézni, hogy kukacoskodjon - annak most gratulálok.

Ez a filmsorozat se több, se kevesebb nem akart lenni, mint ami. Szórakoztatni akart. És sikerült. Én elhittem a ruhákat, az atmoszférát, a történetet...stb. persze mindenki tudja, hogy filmes túlzás, hogy a csecsemõ a katedrális elomlása közben a kövek alatt születik meg és még meg is mossák és nem véres mikor már az anyukája hasán van. Ezek a csúnya filmek már csak ilyenek.

A karakterek is nagyjából a helyükön voltak. Follett bácsi meg áldását adta filmre. Ennél nagyobb dicséret szerintem nem kellett az alkotóknak.
Rexor 2011 szept. 23. - 13:16:14 Előzmény Peppo
(231/307)
Ez a könyvben is így van, nekem pont ez tetszett benne. Egyik szereplõ sem túl pozitív karakter, mindegyiknek megvannak a maga hibái, de pont ettõl válnak emberivé.
Peppo 2011 szept. 23. - 11:19:45
(230/307)
Voltak hibái, pl. következetlenségek a történetben, de összességében nem volt rossz. Ami számomra a legnagyobb probléma volt, hogy nem akadt igazán szimpatikus karakter benne. A negatív figurák jók voltak, de akiknek pozitív figuraként szimpátiát kellett volna ébreszteni, azoknak (legalábbis nálam) nem sikerült. Ennek ellenére igényesen elkészített sorozat, általában jó alakításokkal (fõleg a negatív szereplõknél). 10/7-et akartam adni neki, mert a beharangozott nagy katarzist nem váltotta ki, de az utolsó rész javított az értékelésen, és így egy erõs 10/8-at adok rá. Amíg ezt a szintet tartják a sorozatok, addig nincs baj.

És ezek után elolvasom a könyvet is.
ritu38 2011 szept. 23. - 11:18:00
(229/307)
A negyedik résznél rájöttem,hogy a szinkron tényleg pocsék. Kiváncsiságból megnéztem pár jelenetet angolul a 4.részbõl és tegnap szinkronnal! Hát nem volt rám nagy hattással az ami az eredetiben majdnem megrigatott, pedig nem beszélek angolul!
Ha valaki tud segítsen! A youtube-on van egy interjú a Jankót alakító Eddie Redmayne-nel, ha valaki leírná nekem az interjú lényegét nagyon megköszönném!
offtopic
meszag 2011 szept. 23. - 09:45:44
(228/307)
azt ne is, mert AltGr kell @