Téma: A katedrális

mnemosyne 2011 szept. 23. - 08:38:45
(227/307)
Ha valaki felvette a teljes negyedik részt,kérem,jelentkezzen,megvenném. krokedit(kukac,de nem müködik a gépemen actrl)citromail.hu
mnemosyne 2011 szept. 23. - 08:36:01 Előzmény gzoo
(226/307)
Nekem három rész teljes,a negyedik rész vége a TV 2 elóre be nem jelentett véltoztatásának héla,az utolsó 10 perc hiányzik.Ha neked megvan,csereberélhetünk.krokedit(kukac,de nem vesz a ctrl-t a gépem)citromail.hu
1/10
offtopic
Ford Mustang 2011 szept. 23. - 02:19:37 1/10
(225/307)
Ezt az ötletet támogatom, nem lenne utolsó.
9/10
kotorgamer 2011 szept. 23. - 00:17:54 9/10
(224/307)
Pontosabban egy 100 perces filmbe belezsúfolni.


P.S.:

Szerkesztés gombot a népnek..
9/10
kotorgamer 2011 szept. 23. - 00:14:44 9/10
(223/307)
Nem akartam addig értékelni, míg le nem megy mind a 4 rész, de most én is egy 9/10-et adok neki :)
Számos pozitívumából azt emelném ki, hogy végre egy történet, amit nem próbáltak meg egy filmbe belezsúfolni!
Marcipáncica_ 2011 szept. 22. - 23:49:58
(222/307)
Egyik kedvenc könyvem volt A katedrális. Most így a vége felé azt kell mondjam nekem tetszik a leforgatott megvalósítás. Az eltérések dacára is!
9/10
Mert jó, mert szórakoztat, mert korhû, mert izgalmas, mert mert mert.... mert tetszik és kész.
proskit 2011 szept. 22. - 23:02:27
(221/307)
A véget nem érõ reklám alatt egy kicsit utánanéztem.
A blogjában a mester leírja a magyarországi forgatáson szerzett élményeit.
Név szerint is megemlékezik Molnár Piroskáról.
Továbbá olyan részleteket oszt meg az olvasóval, hogy az egy percnél is rövidebb jelenet forgatása valójában két és fél óráig tartott, és a korhûség érdekében még mesterséges piszkot is tettek a körme alá.
proskit 2011 szept. 22. - 22:39:59
(220/307)
Nahát... nahát...
Ken Follett, mint színész...
És ráadásul egy jelenetben a nemzet színészével...
Igazi meglepetés, így a végére.
9/10
offtopic
kotorgamer 2011 szept. 22. - 21:31:42 9/10
(219/307)
Örüljünk, hogy egyáltalán leadják, ha úgy csinálták volna, ahogy eddig, akkor a fõmûsoridõbe rakott szemét lenne a teljes esti program, minden egyéb dolgot meg csak tölteléknek használnak... Hoppá bocsánat, most is ez a helyzet :D

A kedvencem az, mikor elkezdenek valami jó sorozatot, aztán leveszik a mûsorról, és helyébe raknak valami "valóság" shitet.
Almus 2011 szept. 22. - 19:56:29 Előzmény Petri Valéria
(218/307)
Azt azért szemétségnek tartom, hogy ilyen késõn adják le...ok, le lehet tölteni, stb, de nem mindenkinek van erre módja....
Petri Valéria 2011 szept. 21. - 18:40:33
(217/307)
Csatlakozni szeretnék azokhoz, akiknek tetszik a film.
Én már nagyon vártam,mert a könyv is évek óta az egyik kedvenc regényem, és a folytatást is szerettem. Olyan filmet még nem készítettek, amelyik mindenkinek egyformán tetszett , de abban biztos vagyok, hogy sokkal értelmesebb tevékenység egy ilyen filmet nézni, mint az igénytelen valóság-showkat, és a helyszinelõs - a valósághoz semmi köze tipusú - filmeket.
Gratulálok a készítõknek, és mindenkinek, aki részt vehetett ebben a szuper produkcióban. :-)
3velin 2011 szept. 19. - 20:32:39
(216/307)
Teljesen egyet értek Ritu38-al! Unom már a sok SCIS meg CSI meg CBI meg...És végre van egy sorozat,amit anyukámmal tudunk kettesben nézni! :D A könyvet pedig 100%,hogy megszerzem.
ritu38 2011 szept. 18. - 22:50:45
(215/307)
Sziasztok!
Új hozzászóló vagyok, sokat gondolkodtam rajta, hogy írjak vagy ne! Nagyon sok kritikát kapott a sorozat, sokan nem ezt várták és hogy tele van bakikkal, hibákkal. Nekem mindezek mellett tetszik és kíváncsi vagyok a végére is.
( és nagyon ) Én nem olvastam a könyvet, de ezek után biztos, hogy elfogom olvasni és úgy tudom, hogy van folytatása is.
Én nem vettem észre a nem stimmelõ ruhákat meg hasonlókat, az alacsony költségvetést stb. a sok reklánm meg nem a film hibája! Én a színészeket sem írnám le, nagyon tetszenek a fiatal színészek a Jankót és Aliena-t alakító színészeket már meg is megnéztem milyen filmekben játszanak még!
Szóval ha nem is ez az év sorozata számomra, de a filmnek köszönhetõen elfogok olvasni legalább egy Ken Follett könyvet, megnézek egy filmet amiben pl. Eddie Redmayne is játszik.
Szerintem összességében a film számtalan amerikai maszlagnál sokkal-sokkal jobb, legalább 4 héten keresztül volt egy csatorna egy idõsáv amikor nem helyszíneltek és gyilkos elmék után kutattak!
10/10
offtopic
miénkittatér 2011 szept. 18. - 22:12:43 10/10
(214/307)
Köcci ,hogy szóltál, felveszem, de csak hétközben valamikor tudom megnézni, de majd beszámolok róla:)
10/10
offtopic
miénkittatér 2011 szept. 17. - 18:08:38 10/10
(213/307)
Értem én ,hogy "rangon aluli" de minimális az esély, hogy egyszer csak szólnak. És amúgy a statiszták java nem is pénzért csinálja, nagyon sokan jönnek fel vidékrõl miközben naponta kapnak 8 ezer forintot, szóval az utazási, és egyéb költségek mindent elvisznek, tényleg csak a forgatás öröme marad.Bár szerintem a legjobb megoldás felvenni a kapcsolatot a Magyar Kaszkadõrök Szövetségével és akkor már közelebb lehet jutni a tûzhöz.
Christh 2011 szept. 17. - 14:32:26
(212/307)
Igazat szólsz:)

Tehát ezt a témát is körbejártuk. A szereplést pedig pont fordítva látom. Kicsit "rangon aluli" lenne nekünk kilincselni, azért, hogy õk jobb filmet csinálhassanak, nem? A hagyományõrzõk nem pénzért teszik, amit tesznek, hanem szerelembõl:)))(a többség legalábbis) Tehát akinek kellene ilyen évek óta adott területen tevékenykedõ, "harcedzett", fegyelmezett fegyveres, az hírdesse meg. Rengeteg médium létezik. Tucatnyi csapat van, akik szerintem szivesen beszállnának a gyártásba, és nem a pénz a motiváció.
A felszerelés tényleg drága, de akinek megvan, azon már százezreket spórolhatna a stáb. Csodálom, hogy ezt még egy producer sem vette észre.
10/10
miénkittatér 2011 szept. 17. - 14:13:52 10/10
(211/307)
Ez egy marha jó ötlet és még itt munka is akadna, mert elég sok középkori filmet forgatnak Fóton.De úgy gondolom, hogy kilincselni a hagyományõrzõknek kéne ez ügyben.Vannak ilyen kiemelt statiszták, akiket hívnak gyakran és emelt gázsit is kapnak, ilyen pozícióba kéne bekerülnötök, bár lehet oda is születni kell ,mint a legtöbb filmes helyre. De megérné a filmeseknek is, mert könnyebben tudnák koordinálni/koreografálni a csatajeleneteket hozzáértõ statisztákkal.
Most konkrétan utána néztem, hogy valahol 85 ezerért lehet lõni egy láncruhát , képzelem , hogy akkor mekkora a végösszeg egy teljes ruházatnál minden kiegészítõvel:) De legalább tartós ruházatról van szó:)

Az hogy az említett konkrét ruha is szerepelt a filmben valóban baki.Bár gondolom sokan mások is úgy vannak vele, hogy észre sem vették, pedig látták a Mennyei királyságot.Gondolom a készítõk is erre apellálnak, hogy kevés aki így vágja a történelmi ruhákat mint te.
Gondolom ez pont azért volt így mert Ridley Scott volt a producer és gondolom kiadta parancsba, hogy amit már egyszer legyártottak a Mennyei királysághoz azt hasznosítsák itt újra:) Gondolom, innen meg minden ruha ment tovább a Robin Hood filmjéhez. Errõl jutott is eszembe egyébként, hogy olvastam valahol, hogy Ridley Scott a Katedrálist tulajdonképpen egy olyan tanulmány munkának is szánta a készülõ Robin Hood filmjéhez.Ezek szerint nem a ruhákat tanulmányozta:)
Christh 2011 szept. 17. - 13:02:36
(210/307)
Majd elfelejtettem: A felszerelés és a fegyverek drágaságáról pedig annyit tudok elmondani, hogy van ma, magyarországon jó pár száz olyan középkori hagyományõrzõ, aki rendelkezik saját korhû fegyverekkel, ruhával láncruházattal. Esetleg ezeket az embereket kellene felkérni statisztának..vagy ez balga ötlet tõlem? Máris korhû lenne a film és minden eredetinek is látszana(bizony, még az emberkék ábrázata is sok esetben korhû:) )
Christh 2011 szept. 17. - 12:51:22
(209/307)
Kedves Miénkittatér. Kérlek, olvasd el figyelmesen a hozzászólásaimat. Nem azt írtam, hogy a ma, karitatív céllal mûködõ Szent Sír Lovagrend felavatott tagja vagyok. Azt írtam, hogy a katonai ágát képviselem a Lovagrend tudtával. Mivel õk nem õrzik a keresztes hadjáratok korabeli hagyományokat, ezért én anno felvettem Tringer László helytartóval a kapcsolatot és engedélyét kértem, hogy a Lovagrend abszolut középkori!!! hagyományait õrizhessem, ápolhassam. Tehát az õ tudtával és õszinte érdeklõdésével teszem mindezt. De a fotó, amit mellékeltem hûen tükrözi, hogy mivel is foglalkozom. Én kizárólag katonai történelmi hagyományt õrzök, és én csak szolga vagyok, régiesen kifejezve: Krisztus katonája, szolgája. Szerintem nem árt, ha a XXI. században vannak olyan kevesek, akik élõben át tudják adni, meg tudják mutatni, azt, milyen elvek, regulák szerint éltek-haltak a katonák, hûbéresek, lovagok...fõképp a Szentföldön. Tringer helytartó úrnak már jeleztem, hogy ha a katonai ág feltámasztása sikeresnek bizonyul, akkor ez a szervezõdés a Lovagrend és esetleg egyházi események, ünnepségek alázatos és nemes kísérete lenne. A lovagság kérdése pedig fel sem merült bennem, bár anyai ágon nemesi származású vagyok és hivatásomat tekintve is követem a családi hagyományokat(katonai)
Ha bármi kérdésed még felmerül, örömmel válaszolok rá.

A fimlbeli ruhákkal kapcsolatban szeretném neked elmondani, hogy igenis komoly gond, ha egy stáb egy hasonló filmhez ugyanazokat a ruhákat osztja ki a szereplõknek. Mert egy II. világháborús filmhez használhatják az I. világégés egyenruháit, hisz hasonlóak voltak. De itt, a valóban létezõ Balian de Ibelin családi jelképeit, színeit hordozó tunikáit ráadni egy teljesen más, korban és történetben idegen film szereplõire...szerintem ez gáz. S csak azért, mert jelképek vannak rajta. Tehát, ha ezek a ruhák a Mennyei királyságban minta nélküli egyszínû darabok lettek volna, akkor semmi akadálya, hogy más, korabeli filmben is bevessék õket. Pl. a kék fegyverkabátokkal semmi gond, pedig azok is a jeruzsálemi történetbõl valók. Ez olyan baki, mintha egy tatárjárást feldolgozó filmben IV. Béla katonáin a sávos Imre féle címer látható. Aztán pár év mulva egy Oroszlánszívû Richárdról szóló moziban a kísérete ugyanezt a ruhát viselné. Hozzáteszem, hasonlítana is az Imre féle címerre (az oroszlánok miatt).
10/10
offtopic
miénkittatér 2011 szept. 17. - 11:08:52 10/10
(208/307)
Ez amúgy hogy mûködik? Mert a rendnek még tagja sem lehet úgy az ember ,hogy csak bekopog az ajtón.Ha jól emlékszem a felvételrõl maga Paskai László bíboros dönt.