Téma: A kedvenc

8/10
Kocsegar 2019 febr. 09. - 16:12:24 8/10
(10/90)
Ahogy olvastam a hozzászólásokat, hirtelen elbizonytalanodtam, hátha mégis más film fórumába tévedtem, mert semmilyen gusztustalan szexjelenetre nem emlékeztem hirtelen. Egyetértek az előttem szólókkal, ilyen volt akkor a világ, egyébként most is ilyen, csak most másképp, szóval nem szó szerint löknek be valakit az árokba, de ugyanezt teszik, csak más eszközökkel.
10/10
luceyne 2019 febr. 09. - 15:30:22 10/10
(9/90)
Nagyon jó volt!
Előttem már minden jót leírtak a filmről, nem tudok belekötni.
....és a zene :)
10/10
TitusLivius 2019 febr. 09. - 12:31:10 10/10
(8/90)
1, A fényképezés zseniális, szerintem Robbie Ryan ezt idén be is húzza.
2; A teljes művészeti munka lenyűgöző, a kosztümök brutál jók, a díszletek szintén.
3; Mindhárom főszereplő lubickol a szerepében.

Lenne még néhány pontom (forgatókönyv, rendezés, vágás), de félek nem értenénk egyet, így csak annyit kérdeznék, hogy a felső három pontból cáfolnád-e valamelyiket?
10/10
TitusLivius 2019 febr. 09. - 12:18:37 10/10 Előzmény Greta21
(7/90)
A zárójelenet tökéletes lezárása volt a filmnek, Schubert B-dúr szonátája egyre erősödő drone aláfestéssel és a képmontázzsal felturbózva, keretbe foglalva az egész filmet, egyszerűen pazar!!!

Istenem, miféle régi kort aláztak meg a készítők? Azt a fényességes korszakot, amikor a nagyságok kastélyaikban féktelenül paráználkodtak és megcsömörlésig tömték magukba az étkeket meg vedelték a bort, a leglehetetlenebb és legfényűzőbb mulatságokkal szórakoztatva magukat, miközben alattvalóik milliói éheztek, sárban csúsztak és nyomorogtak? Úgy tologatták a feláldozható bábukat a terepasztalon, mint ahogy a parasztot beáldozzák a sakktáblán. Anna királynő az utolsó lehulló levele volt annak a bizonyos Stuart háznak, az őrült elméje teljesen ráborult a népének sorsára is, mai napig nem tudjuk, hányan pusztultak el a nélkülözésben és a csatákban tizenkét éves uralkodása ideje alatt. Tökéletesen visszaadja a film, milyen kaotikus és szürreális volt az akkori társadalmi és politikai helyzet.

Egyébként hol voltak a filmben gusztustalan szexjelenetek? Csak azért kérdem, mert hogy egyetlen egy sem volt benne. A bordélyházat pedig azért mutatták be úgy, ahogy bemutatták, mert ilyen volt anno egy brit bordélyház. Nem valami barokkos elemekkel díszített swinger-klub, aranytálcán felszolgált pezsgővel meg pávatollas maszkokkal.
7/10
blood.1 2019 febr. 09. - 11:57:06 7/10
(6/90)
Ez nem életrajzi film, hanem egy gúnyos szatíra. Melyik szereplő életrajzát ismertük meg? Nem állja meg a helyét a besorolás. Nem tetszett, hogy a vége nyitott maradt és fura hangulata volt az egész filmnek, amihez hozzá kellett szoknom.
1/10
Greta21 2019 febr. 09. - 09:18:25 1/10
(5/90)
Szomorú,hogy egy rendkívüli történetet rendkívüli szereplőkkel ilyen undorító módon megaláznak: a régi kort,a nézőket,mindent. Csak azért nem jöttem ki,mert én viszont tiszteltem annyira a készítőket,hogy maradtam. Felháborító!!! Nem vagyok prűd,de hülyének ne nézzenek. Ezt egy jó ,nem gusztustalan szexjelenetekkel thrillernek meg lehetett volna csinálni,mert a történet pont erről szólt. Ehelyett kaptunk egy bugyuta gyomorforgató filmet.????1 pontot adtam a szereplők miatt. Végig azt gondoltam,hogy ennél több gusztustalanság már nem jöhet, de jött. Kérdezem : film dramaturgiájának szempontjából kapásból az első jelenetnél miért kellett a férfinak önkielégítést végezni és a film közepén miért kellett azt a gusztustalan kövér meztelen férfit naranccsal dobálni? Miért kell egy bordélyházat úgy megjeleníteni,ahogy tették? Vicc az egész. És a zárójelenet....Sejtem én,mit akart mutatni, de inkàbb nem gondolok bele.
10/10
TitusLivius 2019 febr. 08. - 22:39:22 10/10
(4/90)
Igazad van. Mocskos volt és perverz. Akárcsak mi magunk. Akkor sem ismernél fel egy filmalkotást, ha megharapna......
8/10
Kocsegar 2019 febr. 08. - 17:45:50 8/10
(3/90)
Érdekes, a karakterek összetettek, látványilag sokszor lebilincselő. Hagyott némi hiányérzetet maga után, talán szívesen elmélyítettem volna jobban a főszereplőket.
10/10
TitusLivius 2019 febr. 08. - 16:55:04 10/10
(2/90)
Fenomenális!
gmanarts 2018 dec. 29. - 11:03:43
(1/90)
A Veszedelmes viszonyokhoz hasonló magas nívójú, formabontó női párviadal, vagy kosztümös iszapbirkózás. Egy szerelmi (hatalmi) háromszög illékony története tele zseniális alakításokkal, fergeteges és néhol perverz, de jórészt parázsul komikus dialógusokkal megtűzdelt forgatókönyvvel, egyedi audiovizuális élményként prezentálva.