Lliillii 2012 jan. 30. - 17:32:22
(168/208)
Gyönyörû helyen játszódik ez a film.
gabor34 2011 dec. 06. - 13:46:12 Előzmény ceia
(167/208)
Azt bírom, hogy mindenhol vannak akik fikázzák az országot csak azért mert van itt valami ami nem tetszik nekik. Arról nem is szólva, hogy ez a hozzászólás mutat némi ismerethiányt a "haladó" országokról. A hozzászóló nem igazán hallott azokról a botrányokról amik mostanában elég hangosat szóltak mert reklámokban hiányos öltözetû gyerekeket mutogattak. Persze ott is a mûvésziességre hivatkoztak. Amíg ez a 70-es években azért elõ-elõ fordult filmekben, ma már teljesen kiveszett szerencsére. Ahhoz meg csak gratulálni tudok, ha a 12 éves leánygyerekét szívesen mutogatná meztelenül nagy nyilvánosság elõtt.
6/10
Ford Mustang 2011 dec. 06. - 04:41:56 6/10 Előzmény ceia
(166/208)
Egyetértek.
8/10
offtopic
ceia 2011 dec. 05. - 20:49:31 8/10
(165/208)
Ma a film kapcsán újra benéztem ide, és látom, még téma, hogy mi olyan nagy bûn abban, ha mûvészi céllal látható egy fiatal lány teste. Minden a világon mutatható, állat, növény, tárgyak, de az ember (fõleg, ha lány) csak 6 éves korig, aztán 18-ig tilos, aztán újra fényképezhetõ 100-ig?? Ez röhejes, ma már nem az inkvizíció korát éljük. Különbséget kell tenni mûvészi célú és erotikus szándékkal történõ ábrázolás között. Az is elég nagy ostobaság, amikor ruhát nem viselõ természeti népekrõl készült filmen csak fiúkat, férfiakat, pici lányokat, és idõs nõket látni, mert a fiatal lányokat és nõket nem merik mutatni. (vagy csak itthon vágják ki belõle..) Úgy néz ki, mintha õk nem is élnének a faluban :b elég furán jön le. Én a 12-14 vagy akárhány éves lányomat engedném egy ilyen nívójú filmben így szerepelni, ha õ akarná - ha ennél haladóbb felfogású országban élnék, mert persze itthon tényleg nem lenne jó ötlet. (mondjuk ilyen filmre nincs is itthon esély) Nem csak technikailag és életminõségben vagyunk lemaradva a nyugattól!

Kár, hogy a Filmmúzeum pont kilenckor kezdi ma vetíteni, szívesen megnéztem volna - de a Kapcsolat Jodie Fosterrel a tegnapi Pánikszoba után kihagyhatatlan!
10/10
d.rita 2011 aug. 23. - 13:49:31 10/10
(164/208)
Mostmár nem is buncow-nak válaszolnék, csak megjegyzem (hátha még olvassa): én nem a meztelekedésre írt véleményére reagáltam anno, hanem arra a visszataszító hangnemre, ami a BABA SZOPTATÁSÁRA vonatkozott. Azon akadtam ki, hogy hogy lehet ilyen csúnyán fogalmazni egy ilyen megható, szép, nyugalmat árasztó jelenet láttán.
Buncow és a többiek: ha visszaolvassátok a hozzászólásokat, láthatjátok, hogy hogyan alakult ez vita.
Don sEeT 2011 aug. 21. - 01:58:09 Előzmény reptilian.bastards
(163/208)
Jah, hát ez fail részemrõl :D
Évszámot nem néztem, csak 1 külföldi fórumbejegyzésben akadtam rá képsorokra a filmbõl, és ott 11 évesnek írták.
De most utánaolvastam akkor már, csak, h pontos legyen :)
"at age 12, she starred as a child prostitute in Pretty Baby (1978)"
6/10
Ford Mustang 2011 aug. 02. - 01:45:12 6/10
(162/208)
Az 13 akart lenni valszeg. :)
reptilian.bastards 2011 aug. 02. - 01:19:43
(161/208)
Már csak az a kérdés, hogy ha 1978-ból kivonunk 1965-öt, abból hogyan lesz 11...? :)
Don sEeT 2011 aug. 01. - 23:33:31
(160/208)
11 évesen full pucéran tolta a Pretty Baby c. filmben, ahhoz képest ez a film semmi, nem ezen kell fennakadni
Elektrofilter 2011 júl. 30. - 16:02:06
(159/208)
Na igen. Gyereklány mellét szélesvásznon szerepeltetni - teljesen mindegy, milyen célból - igen liberális gondolkodású szülõre vall, nem éppen jó értelemben.
kozmamonika 2011 júl. 30. - 15:32:30 Előzmény csikosi
(158/208)
Bocs, de nem fogadom meg a tanácsodat. Nem nézek meg semmilyen minikifutót. Nem tudom, mi az és nem is érdekel. Ha feljövök ide erre a fórumra, akkor a filmhez szólok hozzá, arról mondok véleményt. Hogy ki mit csinál a gyerekével, az õ dolga. Nincs is jogom beleszólni. Brooke Shields pedig gyönyörû volt kislánynak és még most is csinos hölgy. Ahhoz, hogy ilyen filmeket láthassunk, muszáj gyerekszereplõket alkalmazni, hisz egy 14 éves kislányt nem játszhat el 80 éves nagymami. Teljesen rendben van itt minden.Üdv.
csikosi 2011 júl. 29. - 12:07:26 Előzmény buncow
(157/208)
Pláne ha azóta az egész család abból él, amit a lányuk hozott haza a szereplésért.
Abban az esetben már nem baj???????
Hülye kérdés, de igaz.
csikosi 2011 júl. 29. - 12:03:24 Előzmény kozmamonika
(156/208)
Szia!
Én is úgy gondoltam, hogy a film történetérõl szólnak a vélemények.
Amennyiben két kicsi gyerek tényleg odakerült egy ilyen helyzetbe, (gondolj bele) elõbb-utóbb rájönnek arra, hogyan kell pl: szexelni.
Ez egy ösztön, ki mondta el nekik, hogy kell csinálni?
Az állatok is tudják anélkül, hogy elmesélné nekik valaki.
Aztán meg, hogy ki engedi a gyerekét 4-10 éves korában filmszereplésre, (pénzért, persze, ha nyer)
hát akkor nézd meg ezt a minikifutót, hogy mit mûvelnek egyes anyák a pici gyerekeikkel.
Szégyen és brutális!
Üdv:
buncow 2011 jún. 23. - 01:47:58
(155/208)
akkor lemaradtál...
kozmamonika 2011 jún. 22. - 14:05:35 Előzmény buncow
(154/208)
Egy filmrõl írunk itt véleményt mindannyian - ahogy az egy fórumon szokás. Nem lányfuttatásról volt szó. Valamit félreértesz, vagy belemagyarázol. Igaz, jogod van hozzá, ha ettõl érzed jól magad.
buncow 2011 jún. 18. - 21:46:14 Előzmény d.rita
(153/208)
Nincs kedvem folytatni, csak most látom, hogy írtál még, szerintem a te dolgod, küldd a 14 éves lányodat meztelenkedni valami mûvészfilmbe, teljesen természetes, és még pénzt is keresel vele, nincs ezzel semmi gond, teljesen normális, én viszont biztos nem fogom engedni a 14 éves lányomnak, hogy a cickóit vagy mást mutogasson mozivásznon, akármennyire is nemes célt szolgál a dolog, találhattak volna sztem 18 éves lányt is aki fiatalnak néz ki, nem lett volna muszáj 14 évessel eljátszatni a dolgot, de ez csak az én véleményem, mindenki úgy "futtatja" a lányát ahogy akarja...
buncow 2011 jún. 18. - 21:42:22
(152/208)
A kérdés azon volt, hogy egy felelõsségteljes szülõ, hogy engedheti mozivásznon szerepelni a 14? éves lányát pucéran, mellesleg a film olyan korban készült, mikor elég durva kokain partik mentek és a rendezõk sem riadtak vissza fiatalkorúak molesztálásától ezeken a partikon:) De ha te engednéd a fiatalkorú lányodat ilyen irányba menni, te dolgod, normális ember szerintem nem engedné..
8/10
offtopic
ceia 2011 jún. 18. - 16:45:23 8/10
(151/208)
Beleolvastam a fórumba, és eléggé ledöbbentem a "meztelenkedés" témakörön. Szerintem semmi baj nincs a filmmel, vagy azzal, ha mûvészi célból látható egy ember teste. (akár fiatal lányé) Miért, akkor mi van? Leszakad az ég? :)
Nem hiszem, hogy Shieldsnek bármi hátránya lett volna ebbõl, az lenne a beteges dolog, ha igen. Eljátszott egy csodás szerepet egy örök filmben, amit mindig nézni fognak az emberek. Nekem az utcán, buszon egymást nyaló-faló gyerekek látványa megbotránkoztatóbb. Mellesleg a fiúból sem látszott kevesebb a filmen :P
kozmamonika 2011 jún. 17. - 15:30:52 Előzmény d.rita
(150/208)
Kedves Rita!

Teljesen igazad van. De ne húzd fel magad, nem ér annyit. Én sem szeretem az öncélú meztelenkedést, de ebben a filmben nem öncélú, hanem megvan az oka. Teljesen hiteltelen lenne, ha egy lakatlan szigeten játszódó filmben a Harold's-ból öltözködnének a szereplõk. Minden rendben ezzel a filmmel és veled is, nyugi. Másokkal meg ne foglalkozz.
Noncika 2011 jún. 01. - 12:10:20
(149/208)
Szerintem nagyon szép film:) Brooke gyönyörû volt a filmben, sajnos nem szépen öregszik, most már nem mondanám kimondottan szépnek. Az meg, hogy vannak benne meztelen részek na bumm, mégiscsak egy lakatlan szigeten vannak, örüljünk, hogy legalább a jelenetek többségében hordanak ruhát. Mellesleg nem tudom hányan ismerik Brooke Shields Pretty baby címû filmjét (azt hiszem magyarul nem is jelent meg), ahol 12 évesen gyerek prostituáltat játszik és abban a filmben szerintem durvább a meztelensége.