Téma: A kém

Adrienn Molnár 2016 febr. 09. - 02:17:06
(77/137)
Ez film valami hihetetlen jo. Regen nevetettem ennyit ugy gondolom. Es oszinten nem ertem miert irtak azt h katasztrofa vagy nezhetetlen. En eloszor moziban lattam aztan meg otthon is meg kellett neznem parszor. De meg sokadjara is vicces volt. Mindenkinek csak ajanlani tudom. Akkor nezzuk meg kicsit kritikus szempontbol is a filmet.
En ugy gondolom a hangsuly ez esetben nem a torteneten es a tartalamon alapszik. Persze megvan az alapsztori nem egy hu de nagy otlet de izgalmas es meg egy kisebb fordulatot is talallhatunk benne.
A szineszek tokeletesek. Bar en egy kicsit elfogult vagyok Melissaval. Egyszeruen imadom es itt sem csalodhatunk benne. Hozza a szokasos formajat: a vicceit, a stilast.
Jude Law is tokeletes: izgalmas, arrogans, magaval ragado.
Azonban nekem a nagy attorest Jason Statham hozta. Amint meglattam a vasznon vartam tole a szokasos stilusat a kemeny, eros, hatarozott fickok. Hatalmas meglepest volt mikor rajottem h most kozel sem hasonlit a megszokott enjehez amit peldaul a szallitoban lathattunk. Egy teljesen mas karaktert kap es mar attol halalra rohogod magad mikor az egykori rosszfiu egy makacs, ugyetlen ugynok szerepeben latod. Hihetetlen volt brillians otlet. :)
Osszefogalalva szerintem a film a szineszi jatekon alapszik es a vicceken. Ha szereted a vigjatekokat ez garantalom h tetszeni fog!!
10/10
Katona Csaba 2016 febr. 01. - 23:04:12 10/10
(76/137)
Aki nem tudja élvezni ezt a vígjatékot, az hagyjon fel ezzel a mûfajjal, mert akkora karót nyelt, hogy az a humorközpontját ütötte ki.
Többször meg kellett állítani a felvételt, úgy dõltünk a poénok miatt a párommal, aki nõ és a Walther Matthau filmek a kedvencei.
Szóval ennyit az alpári poénokról.
Samuel Kiss 2016 jan. 20. - 23:31:34
(75/137)
Hát igen. Ez a film valami más. Nem egy átlagos akciófilm, viszont lehet benne találni alap átlagos részeket(mint pl: a fõszereplõ mindig túléli, utolsó próba a gonosz részérõl, a foglyok kiszabadúlnak, stb.). Jah és már sértõen sok benne a cikizés a fõszereplõvel és gazdag kulturált szókincs.
A helyszínek jók, pláne, hogy a kamerás efektek oda vannak téve. Tetszik, hogy spontán összetett, de ha már ilyen jó cselekménydús a közepe, a végén lehetett volna egy szokásos nagy bumm.
De jót nevettem. Statham pedig egy csoda azokkal a beszólásokkal. Vajon mennyit kapott hogy elvállalta???
Részemrõl 7/10
joruba 2016 jan. 09. - 21:00:37
(74/137)
A pozitívumok közé sorolom a jó színészi játékot, és az idõnként egész eredeti poénokat, a negatív oldalra pedig a sok altesti beszólást, valamint a logikai bukfencekkel teli, következetlen és (a végére már végképp) szétesõ történetet. Néha jókat nevettem, de az is igazsághoz tartozik, hogy a végére már nagyon belefáradtam (a néhol kifejezetten öncélú) ökörködésbe és a darabjaira hulló sztori követésébe. Részemrõl 6,5/10.
8/10
beo71 2016 jan. 07. - 21:45:01 8/10
(73/137)
Jason Statham rajongóknak kötelezõ.
Látni kell ebben a szerepben a brit macsót, nagyokat lehet nevetni rajta.
Az pedig külön ínyencség, hogy maga a film is jó, McCarthy nem tudta szét-trollkodni a tisztességesen megírt forgatókönyvet.
Vicces cucc.8/10.
1/10
sawyerx 2016 jan. 01. - 18:15:31 1/10 Előzmény King Diamond
(72/137)
Igen, mert sajnos jó néhány éve ugyanolyan sablon filmeket adnak ki, amikre tényleg nem lehet mást mondani, mint "sablont". Évente adnak ki tucatszám ilyen kaliberû filmeket, amik egy kaptafára készülnek, primitív, erõltetett "poénokkal". Igazi akció-vígjáték például Martin Lawrence jó néhány filmje, vagy a Beverly Hills-i zsaru, azokat milliószor meg tudom nézni. De ezekrõl az újakról lerí, hogy csak a pénz miatt dobják össze, méghozzá "menetrendszerûen". Ezekbõl nem lesz majd 20 év múlva legenda, nem maradnak fenn az olyan poénok, mint amikor Axel egy banánt dugva a kipufogóba rázza le a zsarukat, sõt, a megnézést követõ nap már nem is emlékszem a filmre. Bele lehet kötni, hogy 20 percet néztem a filmbõl, és így írok véleményt, így nyilván kihagyom a karakterek jellemzését, de nekem bõven elég volt ez a színvonal, hogy abbahagyjam.
2015 a kémek éve volt, a Kingsman úgy-ahogy tetszett, ez nem, az UNCLE emberére meg már nem is vagyok kíváncsi.
Chris Farley miért ne illene ide? A nindzsában a poénok 90%-a arról szól, hogy dagadt, itt is ugyanezen lovagolnak a nõvel, csak itt nem jön össze, mert alpári és primitív.
7/10
King Diamond 2015 dec. 30. - 17:07:30 7/10
(71/137)
Rengeteg filmnél elõjönnek az olyan megjegyzések, hogy ilyen, meg olyan sablonos, semmi újat nem mutatott, stb. Nos, ezek sajnos a legtöbb hozzászólásra is érvényesek. Mert egyre több helyen hangzanak el ugyanazok a közhelyek néhány hozzászóló által. Ez azért 7-8 évvel ezelõtt még nem így volt itt a Porton sem. Jóval kevesebb volt a troll, a hangnemet is megválogatták a hozzászólók, most már mindenki hozzáokádhat szinte bármit egy-egy filmhez, szinte bármilyen stílusban. Aztán meg ha ezt kifogásolják, nem értik, hogy mi is a probléma, meg olyanokat írnak, hogy "kulturáltan fejeztem ki/írtam le/leírtam a véleményemet". Hát, ha egyeseknek ez a kulturált hangnem, az ilyenekkel tényleg semmi értelme foglalkozni. Ám azért valahol idegesítõ is ez sajnos..
Ez a film teljesen rendben volt, ha helyén tudjuk kezelni. Aki egy ilyet komolyan vesz, meg a lehetetlenségeket kéri számon, az soha többet ne nézzen akció-vígjátékot, de akciófilmet se nagyon. Akik ennyire nem tudnak elvonatkoztatni, azok nézzenek drámát egész nap. Rengetegen hozták fel a trágár beszédet, mint negatívumot. Megmondom õszintén, nekem annyira fel se tûnt, jó, volt benne nem kevés, de szerintem nem idegesítõen sok. Számomra nem volt unalmas sem (pedig a kibõvített, 130 perces verziót néztem), bár nem volt olyan jó, mint a Nõi szervek. Jók voltak a színészek, Melissa McCarthytól még nem láttam sok filmet, de ebben sem volt rossz, Jason Statham remekül parodizálja saját régebbi akciószerepeit, Jude Law szintén jól hozza a profibb ügynököt, Rose Byrne szerintem még ugyan jól játszotta az idegesítõ "fõgonoszt". A többi szereplõ sem volt rossz persze. A tájak, helyszínek nagyon jók, külön örültem a magyar helyeknek, hogy most valóban ott is játszódtak a jelenetek. A Balaton is gyönyörû volt. Jó volt a film zenéje is és a magyar szinkronok is rendben voltak. McCarthyhoz szerintem illik Börcsök Enikõ hangja.
Chris Farleyt felesleges idekeverni, õ teljesen másfajta filmeket csinált, amik egyébként valóban baromi jók, én is imádom õket, csak sajnos idejekorán távozott az élõk sorából. Egyébként neki a legjobb filmjei David Spade-del készültek.
Ezt a filmet egyszer mindenképp meg lehet nézni, ha valaki kikapcsolódásra vágyik.
7/10
1/10
sawyerx 2015 dec. 28. - 20:50:08 1/10 Előzmény sawyerx
(70/137)
Bocsánat, Chris Farley, még mielõtt valaki beleköt, nem tudom, hogyan gépeltem el.
1/10
Richard Kovács 2015 dec. 17. - 14:47:01 1/10
(69/137)
sawyerx nagyon jól leírta, ugyan ezt éreztem én is. 10 perc után kezdett egy kínlódás lenni a film, majd beletekertem (sose szoktam általában) hátha jobb lesz, de nem lett az, így hamar fel is adtam a tovább nézést... 1 pontnál nem tudok többet adni, de talán még az is sok.
10/10
axonic 2015 dec. 15. - 12:01:37 10/10
(68/137)
Valóban, inkább akció-krimi paródia, de a maga mûfajában szerintem szórakoztató film. Néha kcisit "beteg", fárasztó poénok vannak benne és trágár szavak is... De attól még érdemes volt megnézni, már csak azért is, mert nagyrészt Budapesten játszódik és itt forgatták :)
1/10
sawyerx 2015 dec. 11. - 15:43:32 1/10
(67/137)
Sok reményt nem fûztem hozzá, de nem is baj, ez a film egy fos, 20 percet bírtam. Szeretem a dagi szereplõket, mert sokat tudnak dobni egy filmen, lásd John Candy vagy a beverly hills-i nindzsa, Haris Farley. De ez a nõ 1 perc után idegesített, mikor pedig már a sokadik dagadtos poént erõltették, úgy gondoltam, hogy jó, köszönöm szépen, ismét sikerült elb*szni egy csomó pénzt egy filmre, ami maximum azoknak tetszik, akik miatt a mai filmek olyan igénytelenek, amilyenek... Jude pedig ebben a filmben nem Law, hanem low...
Kaliff 2015 nov. 18. - 11:56:10
(66/137)
Megnéztem, mert az ajánlója alapján jó kis nevetõs vígjátéknak tûnt. Aztán arra lettem figyelmes miközben néztük, hogy úgy 30 perc után az arcomra kényszeredett a kínos vígyor és nem bírtam eltûntetni. Késõbb, olyan 60 perc után, már nem vigyor, hanem unalom rögzült a képünkre, hiába akartam nem bírtam jól szórakozni ezen a filmen.
A legviccesebb Rose Byrne volt, esküszöm. De miatta megérte nézni, dögös volt és jól nyomta, egyáltalán nem vitte túlzásba. Magasan a többi színész felett van.
Hogy emberek mit esznek Jude Law-n, nem értem. Hogy a nõk mit esznek ezen a pepifejû, öntelt majmon, azt meg végképp nem értem, pedig nõ vagyok én is.
Melissa McCarthy szinkronhangja borzalmas volt. Lehet hogy az USA-ban baromi nagy sztár ezzel a stílussal, de nekem nem jött be.
1/10
Lex Ikon 2015 nov. 13. - 10:36:25 1/10
(65/137)
Nekem az a bajom ezzel a filmmel, hogy jobb lett volna, ha unalmas, de ehelyett idegesítõ volt. Nagyon. Hogy a film "stílusában" fejezzem ki magam, legszívesebben baseballütõvel vertem volna pépesre ezt a Rosie O'Donnell utánzatot. A St. Vincent-ben is nagyon idegesítõ volt. Lehet, hogy a szinkronhangja is bejátszik, de ez van.
8/10
Ze74 2015 nov. 01. - 13:46:38 8/10
(64/137)
Nem egy kiemelkedõ alkotás,de a szöveg miatt biztos emlékezni fogok rá,és biztos többször is meg nézem.
Nagyon jó volt ez az "önironikus humor".
10/10
barnilori 2015 okt. 31. - 11:05:25 10/10
(63/137)
Hatalmas film. Szét röhögtem az agyam!
10/10
kazsagx 2015 okt. 28. - 23:25:12 10/10
(62/137)
Ez az a kategoria,ami mar annyira szar,hogy jo! :D
Egy parodia erzesem volt vegig. Nem szabad komolyan venni,csak röhögni rajta...
Jo volt a kis csavar benne a vegen...
J.S. pedig tenyleg a Cranket parodizalta. :D
szabul 2015 okt. 27. - 22:18:09
(61/137)
úristen ez kúrva nagy volt! :DD rég nevettem ennyit! nekem nagyon bejött ;)
Sz Peter 2015 okt. 21. - 17:48:26
(60/137)
Nem önmaga hanem általában a kémfilmek paródiája.
cherry baby 2015 okt. 20. - 15:04:03
(59/137)
Egy elcseszett hülyeség!
1/10
MATT0320 2015 okt. 20. - 13:36:57 1/10
(58/137)
A filmhez méltóan kérdezhetném, hogy mi ez a f...ság? A mai poénok csak trágár szavakból lehetnek? Akkor valóban vicces az egész film. Vagy csak a magyar fordítása lenne ennyire "kulturált"? De amúgy elszörnyülködve néztem végig. A csaj is ki volt élezve, hogy õ kövér. És abból csinálnak poént? Az jó, ha valakinek van önértékelése, de ez nekem már sok volt. Jason Stathamrõl: õ már minden filmben szerepet akar vállalni? Akkor is, ha egyáltalán nem karakteres benne? A pesti utcákat is végig nézve nagyon hétvége lehetett, hogy mindenhol szinte üres volt a parkoló. Erre a filmre, kár volt "filmet" pazarolni. (Tudom, már sd kártyára, HDD-re rögzítenek. Azokért is kár.) Én semmiképpen sem ajánlom gyerekeknek a megnézését, ha csak nem, trágár szavakra akarja tanítani a gyerekét a kedves szülõ.