Téma: A kenguru

=== 2021 jún. 12. - 23:07:04
(64/104)
Ki alakítja a Mátyás téri presszóban a lókereskedőket meg a Hunyadkürty társaságában levő fehér szvetteres, bongyorhajú egzótát, aki később a Cséplő Gyuri c. filmben is szerepel?
6/10
vargama 2021 márc. 12. - 18:41:47 6/10
(63/104)
Unalmas film. És sablonokkal teli. A főszereplő öntudatos fiatal, minden szabályt és erkölcsi normát betart. Gond egy szál se, vár rá a szép jövő. (igaz, hogy nem ilyet képzelt magának)
Amúgy kedves történet, és a zenék is jók.
10/10
Shela 2021 febr. 14. - 18:50:56 10/10
(62/104)
Fiatalkorom egyik legjobb magyar filmje, a sok szuper zenével. Időnként jó újra nézni.
janderka 2019 szept. 08. - 10:34:10
(61/104)
Érdekes film ez mindenkinek aki akkor már élt. De egy mai 23 évesnek - amennyi a főhős akkor volt amikor a film készült - vajon mit jelenthet?
tchabee 2018 nov. 09. - 11:33:14 Előzmény Sorozatfüggõ
(60/104)
Gratulálok, ön jó megfigyelő.

A színésznő, Kánya Kata.



10/10
Nótárius 2018 nov. 09. - 02:15:55 10/10 Előzmény trudy
(59/104)
Nos, szerintem ez nagyon jó, sőt ikonikusan fontos film; mivel rendkívül hitelesen ábrázolja, idézi fel a '70-es évek életviszonyait és hangulatát, ezáltal értékes kortörténeti dokumentum is, bárkinek! Az én számomra, még az anno általam elutasított vonatkozásokban is, szinte egybevág az akkori életemmel. (Kőbánya, A lakásért nálam is szóba került Paks; gépkocsivezetőként munkába állva kerültem a "svarcot"; Zil-en is oktattam, a több pénzért én is, egészen a csuklós-buszig egyre nagyobb gépekre pályáztam, ... stb.)
Filmes szempontból azért tetszett, mert miközben a részletekig menő érzékletességel valósághű; épp azokat a problémákat tette a középpontba, amik az akkori, teljes korosztályos környezetem számára ismerősek és fontosak voltak. Szerintem sablon-mentesen és épp annyira volt nagyon klasszul romantikus, amennyire, a valóságtól való elrugaszkodás nélkül, csak lehetséges. Azonkívül az "egyszerű" emberek köznapi gondjait komolyan véve, épp eléggé izgalmas is volt; hiszen a felnőtté váló,
önmaga tetteiért és a társas jövőjéért felelősséget vállalónak nem kevés személyes izgalmat tartogató problémával kellett szembesülnie, akkoriban sem. Én a filmben és a saját kortársi körömben sivárságot, felszínességet nemigen tapasztaltam. Tanultunk, sportoltunk, kirándultunk, bringáztunk, sokat olvastunk, moziztunk, könnyű- és komolyzenei koncertekre jártunk, rengeteget beszélgettünk; és/aztán munkába állva keményen dolgoztunk a céljainkért. Az akkor indult párkapcsolatok pedig többünknél több évtizedes összetartozássá komolyodtak. Egyébként a film végkicsengése is efelé mutat. Külön-külön méltatást érdemelne a film remek szereplőgárdája, a sajátosan karcos humora; és még-pláne: a máig jólesőn felhangoló, nagyszerű zenéje is!
Mivel számomra természetes, hogy a mégoly eltérő vélemények is, egymást nem kizárva, egymás mellett is lehetnek érvényesek, nem vagyok vitában veled; csak nagyon érdekesnek találtam, hogy pont fordított a tapasztalatunk és a véleményünk a múltról, valamint a filmről.
Querelle82 2018 nov. 08. - 21:16:23
(58/104)
Zsozsó - Vándor Éva - anyját nem Pártos Erzsi, hanem Pásztor Erzsi alakítja.
trudy 2015 dec. 28. - 13:47:15
(57/104)
Nos, szerintem ez nem egy túl jó film, de mivel sûrítetten tartalmazza a '70-es évek esszenciáját, értékes kortörténeti alkotásnak számít a mai fiatalok számára, akik még nem éltek abban a korban. Filmes szempontból azért nem tetszett, mert valahogy kidolgozatlan az egész, nem kellõen izgalmas, nem kellõen romantikus és nem eléggé érdekes. Épp ezért viszont jobban átérezhetõ annak a kornak a sivársága, az emberi kapcsolatok felszínessége, ami gyakorlatilag a mai napig hasonlóan jelen van a nagy magyar valóságban, csak már van internet és lehet külföldre utazni.
Sorozatfüggõ 2015 júl. 14. - 11:18:51 Előzmény filoszemitabélus
(56/104)
Én nem tudtam. Ezek után nem írom ide a véleményemet, mert még kimoderálnak.
offtopic
filoszemitabélus 2015 júl. 12. - 15:36:02
(55/104)
Azt hiszem köztudott.
offtopic
Sorozatfüggõ 2015 júl. 12. - 14:59:19
(54/104)
Honnan veszed, hogy Gálffy homi???
filoszemitabélus 2015 júl. 11. - 17:39:49
(53/104)
Láttam a filmet. Nem tetszett, mert irritált Gálfy. Egy homi nem tud hitelesen heterót eljátszani.
Elolvastam a könyvet is. Az sem fogott meg. Azt éreztem belõle, hogy egy idõsebb ember próbálja magát beleképzelni a fiatalok gondolkodásmódjába. És ez valahogy nem sikerült. Az egész kenguru szituáció és elmélet erõltetett és nyakatekert okoskodás volt. Azért emlékszem mindkét változatra jól sok év távlatában is, mert nagyon rossz benyomást tettek rám.
Sorozatfüggõ 2015 júl. 11. - 15:54:41
(52/104)
Némi kis érdekesség: Ma délelõtt ment az M3-on a Kenguru, ebéd után a Kántor 4. része /Az erdész halála/. És mit látnak szemeim?? Mindkét filmben UGYANAZ a csajszi alakítja pincérnõt!!! Haj, ruha stb. Tán éppen egyszerre forgatták? Ha nem egymás után nézem a két filmet, fel nem tûnik soha.
9/10
5i 2015 júl. 11. - 11:17:42 9/10
(51/104)
Kár okoskodni errõl a filmrõl.
Egyszerûen jó és kész. Akkoriban is ez volt az egyetlen célja: szórakoztasson.
Laza, nosztalgikus, mi kell még?
"Jó vagy nálam!" :-)
vino-et-veritas 2015 jan. 12. - 00:03:15
(50/104)
Persze, hogy nem teljesértékû, csak "egyfajta", csak egy mozaikdarab a nagy kirakóshoz.

Ha megnézzük a kor filmtermését, nemigen volt "fiataloknak" / "fiatalokról" szóló film. Ebben - bár nem túl társadalomkritikusan - azokkal a problémákkal szembesültek, amiket maguk is láttak (pl. lakáshiány, nemzedéki ellentétek, stb). A történet nem éppen "vastag", de a hetvenes évek közepe azért "átjön" belõle (pl. kamionosok "elit" és vágyott világa, stb).

Egy hippi-film már nemigen fért volna bele, de nem is volt hozzá társadalmi bázis. Bár ekkoriban már túl vagyunk ugyan a "Popfesztiválon" és egyre szélesedik a magyar "könnyûzenei" élet, ami háttérzenét is adja (a Bergendytõl Zalatnay Saroltáig), szakítva a korábbi "hivatalosan" elfogadott slágeres zenékkel.

Késõbb, majd a "csövesek" és más szubkultúrák megjelenésével a 80-as évektõl jönnek az ilyen rétegfilmek is (pl. Kopaszkutya, Eszkimó asszony fázik, stb), de ez már egy más történet.
kaboca11 2015 jan. 11. - 20:38:32
(49/104)
"egyfajta korlenyomat"
Egyfajta... Hogy a fiataloknak - ha egyáltalán végignézik - mit mond, azt tõlük kéne inkább megkérdezni.
A film nemsok mindenrõl szól. Tán amolyan magyar hippi-filmnek szánták? Kétségelen ébreszt valami nonsztalgiát azokban, akik akkor voltak fiatalok, de ezt akkor nem tette volna, amikor Zilek durrogtak az utakon és hiánycikk volt a Kõbányai.
kaboca11 2015 jan. 11. - 20:21:56
(48/104)
"Csak a lányok miatt érdemes megnézni e filmet, mind a cselekménye mind a párbeszédek semmitmondóak."

Akkor nõnemûeknek nem érdemes?
Az "atom"lányok (voltak, vannak és mindig lesznek; hazánkban is) mindig ilyen Kánya arcokért versenyeztek fiatalon. Azok meg az ujjuk köré csavarták õket egy másik "atom" versenyzõ érkezéséig. (Hoppon, esetleg teherben maradtak.) Aa ifjú lányoknak a Kányák voltak az "atom"pasik:-)
vino-et-veritas 2015 jan. 10. - 21:57:55
(47/104)
Lányok ide, cselekmény oda, akkor is egyfajta korlenyomat.

Sokkal többet elárul arról, mint a mostanában futó, a Kádár-kort fiataloknak szájbarágosan "elmagyarázó" sorozat...
-csengõzoli-- 2015 jan. 10. - 13:40:30
(46/104)
És milyen jó zenék vannak benne! :)
frenkdrebin 2015 jan. 10. - 08:59:26
(45/104)
Nekem errõl a filmrõl nem a paksi erõmû jut elsõre eszembe hanem hogy micsoda"atom"nõk voltak már akkor is hazánkban. Egyszerûen nem tudtam betelni Zsozsóval és a konkurens csajjal sem. Atyaisten! E két bombázó mellett a Kánya enyhén szólva is hülyén nézett ki a maga 50 kilójával, meg az idétlen hajával.
Csak a lányok miatt érdemes megnézni e filmet, mind a cselekménye mind a párbeszédek semmitmondóak.