10/10
cperger 2011 dec. 23. - 07:41:20 10/10
(35/55)
Aki szereti az errõl a korszakról szóló filmeket,annak csak ajánlani tudom! Hitelesen bemutatja a Kennedy elnökség isdeje alatti politikai történéseket,persze egy kis romantikával és sok magánéleti szállal.
vénasszonyok_nyara 2011 dec. 09. - 18:36:15
(34/55)
Hát persze! Az Edward.
fredi60 2011 dec. 09. - 18:16:49 Előzmény greghouse
(33/55)
Fogalmam sincs, hogy felvett név-e, de már az apja is Kenedi volt.
(De ellenpéldaként említve: sokan magyarosították nevüket a kiegyezést követõen - jellemzõen inkább a múlt században -, azok is "felvett" nevek mind.)
galdi 2011 dec. 09. - 13:55:28 Előzmény greghouse
(32/55)
Meg az hogy Edward Kennedy 32-ben, míg Kenedi János 47-ben született. Teenager l'amour :)
9/10
greghouse 2011 dec. 06. - 20:45:34 9/10
(31/55)
A sok próbálkozás közül a Gundel mellett ez a Kennedy sorozat (volt) az m1 nagy sikere. A többi (DTK, Szente Vajk Vigyorshow, sõt valószínûleg a Hacktion is) a süllyesztõben végzi. Bár ne lenne igazam, de nagyon úgy néz ki.
9/10
greghouse 2011 dec. 06. - 20:43:06 9/10 Előzmény vénasszonyok_nyara
(30/55)
Na ja. Hacsak az nem számít, hogy Kenedi Jánosnál a név felvett név...
sziriat 2011 dec. 06. - 16:33:35
(29/55)
Bár tényleg érdekes,- és soha nem kimeríthetõ a Kennedy klán sztorija, JFK ritka egy rossz életû férj volt, nem beszélve az állandó drogozásáról. Folyamatos amfetamin injekciókkal kezelte õt és Jackiet a házi orvosuk, akit sokszor magukkal vittek a hosszabb és kimerítõbb útjaikra . Kész csoda, hogy ezt az akkori,és a mai Amerika, és a világ is ilyen elnézõen kezeli..bár az apjuk sem volt egyiküknek sem a nõi "igen" ellensége, de azért mégis..
sziriat 2011 dec. 06. - 16:06:21 Előzmény Deszpina
(28/55)
..és ez nem zavarta abban,Bobbyt, hogy az özvegyével folytasson viszonyt.... na ez valahogy undorító..vagy szokták mondani: a családban marad .
Volt az öreg Kennedyben egy jó nagy kivagyiság, ami persze gátlástalansággal párosult.. mindenkiben eszközt látott..
vénasszonyok_nyara 2011 nov. 30. - 13:44:59
(27/55)
Igaz, hogy Kenedi János Edward Kennedy törvénytelen gyereke? Feltûnõ a hasonlóság!
vénasszonyok_nyara 2011 nov. 30. - 13:41:29
(26/55)
Igaz, hogy Kenedi János Edward Kennedy gyereke balkézrõl? Feltûnõ a hasonlóság!
napraforgó 2011 nov. 30. - 13:20:05
(25/55)
Egész jók a sminkek. Különösen JFK és Jackie sminkje nagyon jó. Bobby már nem hasomlít annyira az eredetire. Marilynbõl meg hiányzott a szexepil, az a bizonyos plussz, ami az igaziban megvolt.
sziriat 2011 nov. 22. - 19:13:03
(24/55)
ÁÁÁÁ.. képtelenség, hogy most találtam rá, de nem tudom hetente beütemezni.. 50 perc.. na mindegy..miért kell ENNYIRE szétaprózni?
adamnagysweetmovie 2011 nov. 22. - 00:00:35 Előzmény Deszpina
(23/55)
SOS - Filmvilág-mentés!
Deszpina 2011 nov. 08. - 15:33:10 Előzmény greghouse
(22/55)
A papa a legkevésbé sem burkoltan volt náci-, ill. Harmadik Birodalom szimpatizáns. Emiatt le is váltották, mint angliai nagykövetet, mikor már egyre kínosabbá vált a személye. Az is megér egy misét, hogy Bobby igazságügy miniszterként mennyire üldözte a maffiát, a csempészetet, miközben a család a szemtilalom idején többek között szeszcsempészetbõl gazdagodott meg. Az idõ múlásával egyre több leleplezõ, a rózsaszínû ködöt eltakarító mû születik meg a családról. Legutóbb C.David Heymann Bobby és Jackie c. könyvét olvastam. Õk ketten összejöttek a gyilkosság után, huzamos ideig viszonyuk volt. Bobbynak meg állandó lelkiismeretfurdalást okozott, hogy szerinte akkor, Dallasban a bátyja helyette (pontosabban miatta) halt meg.
Sajnos csak ma vettem észre a sorozatot, ma este fogok bekapcsolódni.
9/10
greghouse 2011 okt. 25. - 21:59:34 9/10
(21/55)
Az m1 újoncai közül már csak ez a sorozat tartja a frontot de jól (még House-t is otthagytam...). Ez egy jó, színvonalas minisorozat. Csak nézzétek meg, hogy leromlott a DTK utána, a motorozó kocsmárossal, aki mondjuk a Fábry showban a dizájn centerben kaphatna fél percet. Ott a következõ nyilván Kiszel Tünde eltitkolt mozambiki szerelme lesz a szupersztár. Kár érte. Szente Vajk nevét meg már többé a számra sem veszem, annyira undorító amit csinál.
De EZ A FILM JÓ. Lehet vitatkozni a történeti dolgokon, de már ez is megéri.
offtopic
Ford Mustang 2011 okt. 19. - 17:15:38
(20/55)
Igen, a 2. link az ami gondoltam.
offtopic
kata3 2011 okt. 19. - 12:09:30
(19/55)
A sors fintora, hogy Greg Kinnear ugyan abban az évben született (1963. június 16-án), amikor John Fitzgerald Kennedy-t (november 22-én) megölték.
offtopic
kata3 2011 okt. 19. - 12:07:31 Előzmény Ford Mustang
(18/55)
9/10
greghouse 2011 okt. 18. - 22:34:19 9/10
(17/55)
Persze, hogy fent vannak, letagadni nem lehet, de a filmekben rendkívül ritkán fordulnak elõ ahhoz képest, hogy mekkora szerepük van a való életben. Mint írtam, VICCELNEK vele, hogy No Such Agency, éspedig politikusok is viccelnek vele, hogy finoman eltereljék a szót. Nem titkolják, de azért senki nem tudja, miért állnak fölötte a többinek. Hivatalosan az elektronikus hírszerzésért felelõsek. Valójában... annyi róla a pletyka, hogy Delaware folyót lehet vele rekeszteni, ezért most nem emelek ki egyet sem, mert azt hiszitek, hogy abban hiszek, nem pedig a másikban... Nyilván az lenne a gyanús, ha teljesen tagadnák, ezért a legegyszerûbb jelentéktelenné tenni. A bûnözõ ha el akar bújni nagyvárosba megy, az utcára, nem eldugott kis faluba...
9/10
greghouse 2011 okt. 05. - 20:05:39 9/10 Előzmény Angelo Salieri
(16/55)
Nem tudok mit hozzátenni, én is így tudom.
Még annyit, ha valaki nem tudná, az USAban 14 különféle "kormányügynökség" létezik. Ebbõl mi általában csak az FBIról és a CIArõl hallunk (egyébként Magyarországon is van nyolc, de ebbõl kevés nyilvános).
Az ún.n. NSA (National Security Agency) elvileg csak az elektronikus, mûholdas, stb. hírszerzéssel és elhárítással foglalkozik. Azért érdekes itt több dolog.
1), hogy a CIA és az FBI fõnöke, a NASA-é stb. is mind ismert. Az NSA-é nem. (NSA, National Security Agency, Nemzetbiztonsági Hivatal).
2) Amerikában még viccelnek is vele, hogy az NSA valójában a "No Such Agency" azaz kb. "Nincs is ilyen ügynökség" rövidítése. Senki nem tudja, mit csinálnak pontosan.
3) De az biztos, - és ez nagyon fontos szerintem, évekig voltam odaát, tudom - hogy az egész Egyesült Államokban egyetlen szervezet van, amelyik "bármikor, bármilyen eszközzel, kongresszusi jóváhagyás nélkül" leválthatja az Elnököt, ha a nemzet biztonságát úgy itéli meg. Ez az NSA.

Mondom, bármilyen eszközzel.
(A CIA és az FBI, de még az EXO (gy.k. executive office, az elnök közvetlen titkársága) is tõle kér engedélyt.)

Ezek után még valaki hisz a magányos gyilkosban?