zampano 2009 okt. 11. - 15:52:34
(21/101)
Vito Corleone közönséges bûnzõ, és a fajtájának rács mögött a helye.
tomázia 2009 okt. 11. - 15:49:01
(20/101)
Nekem mindegyik rész tettszik, a baj az, hogy Marlon Brando már nem játszik benne.
Donaless 2009 okt. 11. - 14:03:55
(19/101)
Egyértelmû, hogy a második rész a legjobb..Érdekes visszatekinteni Vitto Corleone hatalmának megszerzésére,melyet nem más mint Robert De Niro prezentál a nagyérdemûnek!!!
Donaless 2009 okt. 11. - 14:02:57
(18/101)
Egyértelmû, hogy a második rész a legjobb..Érdekes visszatekinteni Vitto Corleone hatalmának megszerzésére,melyet nem más mint Robert De Niro prezentál a nagyérdemûnek!!!
10/10
xrevolman 2009 okt. 11. - 12:11:38 10/10
(17/101)
Nekem az elsõ rész a kedvenc, utána a 3. és utána a 2.! :-)
10/10
RobertDowneyJr 2009 júl. 02. - 17:27:38 10/10 Előzmény akáclegény
(16/101)
Nekem mindegyik része tetszett, hisze mind a három fantasztikus!
10/10
akáclegény 2009 júl. 01. - 21:58:48 10/10 Előzmény RobertDowneyJr
(15/101)
a kedvenc filmem[részem is.
10/10
RobertDowneyJr 2009 jún. 30. - 19:35:30 10/10
(14/101)
Õszintén ha Robert De Niro és Al Pacino együtt, akkor tuti hogy a film az nem rossz, és így is van!:))) Ha õk együtt vannak legtöbbször Robert De Nironak tetszik a szerepe, de itt mint az elsõnél maradtam Al Pacinonál.
Az eredeti Keresztapa hiányzott, de meglehet szokni az ujjat is.
9/10
rekviemforadream 2009 márc. 07. - 13:02:20 9/10
(13/101)
Robert De Niro és Al Pacino egy filmben. Már emiatt sem lehet rossz:D ja és hogy Coppola a rendezõ...
9/10
10/10
Roti1 2008 ápr. 29. - 23:25:05 10/10
(12/101)
Nagyon jó film... igazi klasszikus........ Al Pacino és Robert de Niro is a kedvenc színészeim valamint Andy Garcia is (igaz õ csak a 3. részben tûnik fel).. Marlon Brando is nagyon nagyot alakít az egész sorozat kiváló... van aki egyik másik részét dícséri jobban, vagy húzza le jobban én szerintem mind a 3. epizód zseniális.... nekem van egy Al Pacino-s tetoválásom... azt is a Keresztapa II. borítója alajpján készíttettem a kis marionettes kézzel...
A II. részben látott kegyetlenség Michael részérõl már-már túl lõ az én tûréshatáromon is (persze csak már-már, azért nem :D) a Fredo-val való kibékülõs színjáték és aztán a horgászkalandok..... Nagyon kemény... mármint érzelmi síkon..., senki ne számítson nagy akciójelenetre...

az egész Keresztapa trilógia 10/10

Francis Ford Coppola legjobb rendezése szerintem

A Mario Puzzo regényt én igaz még nem olvastam, de lehet, hogy majd bepótlom ezt a hiányosságomat is... kiváncsi vagyok miket tartalmazhat még a könyv amik a filmbõl kimaradtak.... na legyetek üdvözölve... béke veletek :D
10/10
norton15 2008 jan. 06. - 21:36:24 10/10
(11/101)
A hatalmas sikert elért gengszter-eposz folytatódik Al Pacinoval. Ha az elsõ tetszett, ez már nekem történelmi jelentõségû film, sokkal jobb, mint az elsõ rész. A két cselekményszál miatt könnyen el lehetett volna rontani a vágást, de nem, remekül van összeillesztve. A történetre nem lehet panasz, Pacino játékára sem (az a jelenet, mikor Kay elmondja, hogy elvetette a gyereket, vagy mikor Fredot megcsókolja Havannaban), De Niro is remek, engem azóta emlékeztet Brandora. A lassúsága és a hossza sem zavart, és az jó, hogy nem magyaráz a film, mert akkor nem 3 óra, hanem 4 óra lett volna. És Pacino nem kapta meg az Oscart. Hihetetlen. Itt derül ki számomra, hogy Michael mennyire más, mint az apja.
Frank 'n' Stein 2006 dec. 02. - 17:33:41
(10/101)
Imádom az összes részt.Jöhet nekem akárki a Polippal vagy más más maffia filmekkel az örök klasszikus akkoris ez.
(egyébiránt a Polip is tök jó)
ZAVI 2006 szept. 02. - 09:28:49
(9/101)
Maximálisan egyetértek veled, biztos nekem se tetszett volna 4-5 évvel ezelõtt. Tényleg fantasztikus mindhárom rész, és nekem is az elsõ a legnagyobb kedvenc!
koriga 2006 szept. 01. - 18:58:24
(8/101)
Remélem nem rontják el a szinkront mint annó karácsonykor!
Az egyik szálon szinkronos volt a másik régi szálon meg sem felirat sem szikron! Szal ugy nem volt a legfrankobb! Remélem javitottak!
ZAVI 2006 júl. 10. - 14:24:07
(7/101)
OK, majd mégnezem a harmadikat is, és akkor kapok majd teljes képet. Végülis is a 2 rész is tetszik, meg nagyon jó, csak jelenleg az elsõ még jobban bejön. De lehet, hogy meg kell majd még néznem többször. Igen, ez igaz, talán Fredo és Michael kapcsolata a legmarkánsabb, na az tényleg oylan volt nekem is, mint az elsõ részben levõ viszonyok, alakulások.
Akkor az itt leírtak alapján kivi leszek a 3-ra majd.
Omachel 2006 júl. 10. - 13:43:59
(6/101)

Pontosan errõl van szó... Szerintem is ez a lényeges vonulata a második résznek, és ez több, mint zseniális...

Ez a lényeg, hogy megölte a saját bátyját, ezért fizet egész életében... Ezért fizet még a harmadik részben is ("I killed my brother... I killed my mother son... I killed my father son...")
Omachel 2006 júl. 10. - 13:41:26
(5/101)

Itt az a fontos, hogy Michael és Fredo, Michael és Tom, Michael és Kay kapcsolata hogyan alakul, ez már nem egy egyszerû maffiafilm: itt pengeéles beszélgetések vannak, melyeknek minden szava fontos... De itt Michael a lényeg, pontosabban az õ története és önmagában az a tény, hogy hogyan ölte meg a bátyját, nem pedig Vito Corleone, õ már csak mellékszereplõ lehet...

A második részt nem úgy kell nézni, mint egy akciófilmet, inkább úgy, mint egy drámát, ami egyáltalán nem unalmas, végig feszült és pengeéles tud maradni, és ez igazából olyan kivételes benne...

A don birodalmának kiépítésérõl nem kell többet megtudni, mondom, olvasd el a regényt, ha nem hiszed... Minden, amit meg kell tudnod az egész birodalom felépítésérõl és felépülésérõl megtudod az elsõ részbõl és a második rész, néhány jellemzõ részébõl... Itt nem rágnak szájba semmit, nem mondanak el kétszer semmit, ez nem az a film, ezt gondolkodó embereknek készítették... A végletekig le van csupaszítva minden, nincs egy fölösleges kép vagy szó és nem vész el semmi, ami egyébként könnyen elveszhetne a történetbõl...

Zseniálisan tömör ez a második rész, még akkor is, ha ez a leghosszabb mind közül... Nekem sosem volt hiányérzetem vele kapcsolatban, de ha így is lenne, ott van az a pár kimaradt jelenet, mely kitûnõen kiegészíti a történetet... És ez bõven elég... Talán még kicsit sok is...

És végül, amit én mindig mondogatni szoktam:

az elsõ rész elsõsorban maffia- és akciófilm
a második rész elsõsorban történelmi film és dráma
a harmadik rész mindezeknek összessége, és már csak ezért is méltó befejezése a történetnek...

Nézd meg minél elõbb, hogy végre teljes egészében lásd a történetet...
9/10
Newcastle United 2006 júl. 10. - 11:06:50 9/10
(4/101)
Én is a második részt tartom jobbnak. Nem értek egyet azzal sem, hogy a karakterek nem lettek olyan jól kidolgozva, nézd csak meg pl Fredo és Michael kapcsolatát, zseniális ábrázolás.
ZAVI 2006 júl. 10. - 10:10:20
(3/101)
Az elején férlreértettél, természetesen az elsõ részt láttam elõször, és utána néztem meg ezt, úgyhogy értettem. DVD-n néztem mindkét részt, és nekem nem volt rajta felirat,de míg az elsõ részben érthetõ volt szöveg nélkül is a szicíliai rész, addig itt inkább csak dumáltak végig. És az egész 2 rész is ezért tûnik nekem filmileg gyengébbnek, mert hiányoznak belõle a fordulatok, akciódúsabb részek, ötletes leszámolások pl. Itt gyakorlatilag végig csak tárgyalások, családi történések vannak 3 órán keresztül, az elsõben meg végig megdöbbentõ érzelmi, és történeti fordulatok, epizódok vannak. (sorlhatnám, a lovas rész, keresztelõ, étteremjelenet) Míg a másodikból vannak ilyenek? Színészileg is soványabb nekem, hiszemn az elsõben az össze segéd, még a rendõfõnõk is, meg az ellenfelek, nagyon emlékezetes arcok. A könyvet nem olvastam, de nem is akarom ,mert az elsõ rész ebben is hihetetlen részeltes és alapos volt, ahogy bemutatta a család szabályait, szokásait, a többi szervezettel együtt. Pl. ezt hiányoltam, a Don fiatalkori részeibõl is, ahogy mutatták volna, ahogy átlakaul, megkeményedik, mit, miért tesz. Itt meg volt egy szõnyeglopás csak.
A harmadikat természetesen megnézem majd, kíváncsi leszek.
De ez tényleg csak az én véleményem, mert nagyon sokan a másodikat tartják a legjobbnak.
Omachel 2006 júl. 09. - 16:14:26
(2/101)

"Minden ismerõsömtõl azt hallottam, hogy a 2. rész a legjobb, fórumokon is ezt olvastam,de nekem ez nem volt akkora élmény. (persze lehet, hogy pont azért mert azt láttam elõször)"

Elõbb láttad a második részt, mint az elsõt... Persze, hogy nem tetszett, mert nem értettél semmit...

Életem legnagyobb filmélménye a második rész volt... Amikor elõször elkezdtem nézni az elsõ részt, egy idõ után rohadtul nem érdekelt, marha unalmasnak találtam, és még el sem jutottunk a Szicílliai részig, én felálltam, és azt mondtam, hogy ilyen dögunalmas, fárasztó filmet nem nézek... Aztán eltelt két év, és barátnõm, aki nagyon nagy rajongó újra rádumált, hogy nézzem meg... Megnéztem, és akkor marhára tetszett... De a második rész, az valami elképesztõ élmény volt... Ültem, tátottam a számat és bámultam... Ez a rész maga a tökély, nem is értem, hogy nem tetszhetett... Ez fizikai képtelenség...

Sokkal eredetibb, mint az elsõ rész, még akkor is, ha egy fokkal kevesebb fordulat van benne, és ami a legfontosabb: nincs egy fölösleges jelenet sem (sõt, szerezd meg és nézd meg a rendezõi változatot a kihagyott jelenetekkel, azok is fantasztikusak...).

A második rész egy kicsit jobb, mint a harmadik: (láttad már?), az fordulatosabb, mint a második, de majdnem olyan eredeti, és ráadásul ez egyike azoknak a filmeknek, amelyek megteremtették a kilencvenes évek akciófilmes hagyományait, mindenesetre sokkal jobb mint az elsõ (szerintem)...

"A mellékszál is olyan semmilyen, nagyon kíváncsi voltam, hogy építi ki a Don a birodalmát,de ott is csakilyen átlagos, beszélgetõs részeket kaptunk, picit úgy érzem felesleges mellékszálként."

Na, ezt nem kommentálnám: amennyit a filmbõl meg kell tudni, megtudsz a Don birodalmáról, ha többet akarsz tudni, olvasd el a könyveket... Sajnálom, hogy neked ezek a részek feleslegesnek tûnnek...

"...amibõl ráadásul semmit nem értettem szövegileg a nyelv miatt"

Hm... Minden dévédé kiadáson és a videón is feliratozzák az olasz részeket, felirat nélkül tényleg semmit nem lehet érteni az egészbõl... Akkor elhiszem, hogy nem tetszett...

Szerintem nézd meg még egyszer: ki tudja, hány millió rajongó egyszerûen nem tévedhet (és ez a film tényleg nem véletlenül kapott 6 Oscart!!!)

És ha még nem láttad, nézd meg a harmadik részt...