Téma: A Keresztapa

Indigo 2007 febr. 22. - 18:45:36
(18/478)
"Ha csak A keresztapát olvasod, azt hiszem, abból nem sok minden derül ki Coppola rendezését vagy Brando színészi játékát illetõleg!:))))))))))))))"

Melyik az a könyv, amibõl kiderül, hogy milyen Coppola rendezése vagy Brando színészi játéka? Ahhoz nem a filmet kellene megnézni? Te elolvasol egy sz*ros könyvet vagy kritikát, és az alapján alkotod meg a véleményed a filmrõl? MEGALOL!
8/10
Newcastle United 2007 febr. 21. - 15:46:11 8/10
(17/478)
Bocs hogy közbeszólok, de még te is írtad le, hogy konkrétan mitõl lenne rossz film a Keresztapa. Marlon Brando alakítása nem tetszik benne neked, meg hogy nagyon sokan rajonganak a filmért. Valami konkrétabb nincs?
10/10
Mákostonhal 2007 febr. 20. - 22:10:02 10/10
(16/478)
Ez egy hatalmas film.A világ legjobbja.Scorsese-t sokkal jobban bírom,mint Coppola-t,de erre a filmre nem sokmindent lehet mondani a nagyszerûn és egyéb szinonímáin kívül.Alapmû,mindenki nézze meg!Felejthetetlen klasszikus...és ne feledjétek:"Ez egy visszautasíthatatlan ajánlat..."
mollo888 2007 febr. 19. - 14:16:30
(15/478)
azt írtam: nem az abszolúte kedvencem. ez alatt azt értettem, hogy van egy-két (tehét kevés) film, amit még jobban szeretek. remélem kielégítõ választ adtam.
mollo888 2007 febr. 18. - 12:40:31
(14/478)
ez nem igaz, például én is nagyra tartom, mégsem az abszolúte kedvencem. az imdb egy populáris oldal, nem feltétlenül csak azok szavaznak, akik tudják értékelni az igazi gyöngyszemeket is, lásd a további helyezetteket...
mollo888 2007 febr. 18. - 12:34:17
(13/478)
erre tényleg nem tudok mit mondani. ez a film egyike a valaha készült legjobbaknak. ha nem tetszik, hát nem tetszik.
8/10
Newcastle United 2007 febr. 17. - 16:37:42 8/10
(12/478)
Ez a szó szoros értelmében kultfilm, a maffiafilmek klasszikusa, igazi filmtörténelem. Ezért tényleg lehet rajongani. Én is nagyon szeretem. Egyébként neked mi volt túlságosan elcsépelt benne Brando figuráján kívül?
mollo888 2006 aug. 29. - 20:41:29
(11/478)
hát ez a film egy csoda, ezért áldom az Eget, amiért megteremtette a kamerát... Nálam is az elsö rész a favorit, de a második is kultusz, a harmadik pedig egy méltó befejezés, bár talán tényleg nem kellet volna ennyi idöt várni, amíg leforgatják. (engem föként a túl éles kép zavart:)) Oldalakat lehet e film nagyszerüségéröl zengeni, a top 10-ben az elsö kettö biztosan benne van. A színészek bámulatosan jók, nem tudom elhinni, hogy egyik részért sem (föleg a 2.-ért) tudtak kisajtolni egy rohadt szobrot Al Pacino-nak!!! Marlon Brando és Robert DeNiro is életük (talán) legemlékezetesebb alakítását nyújtotta, nekem DeNiro itt egy lehelletnyit eredetibbnek is tünt, mint a Dühöngö bikában... Nagyon kellemes meglepetésként ért a Coppola lány színészi teljesítménye. (itt nem a keresztelöre gondolok:)) A zene szintén kötelezö darab, minden CD gyüjteményben ott van a helye. A szállóigévé vált mondatok és jellegzetes karakterek is azt bizonyítják, hogy ez a filmtörténelem (számomra abszolúte) legjobb trilógiája.
Omachel 2006 aug. 29. - 18:20:56 Előzmény Brambilla
(10/478)

Úgy látszik, ma az elsõ rész a legaktuálisabb, azért szereti itt mindenki ezt a legjobban...

Pedig én tényleg a másodikat élveztem a leginkább, de a többit is tökéletesnek tartom...

Ami, a harmadik részt illeti, meglep, hogy Al Pacino ezt mondta, én még sohasem hallottam róla (Andy Garcia minden idõk legjobb filmjének tartja, Sophia Coppola ennek a filmnek hatására kezdett el rendezni)...
10/10
Brambilla 2006 aug. 26. - 22:58:28 10/10
(9/478)
Ez a legjobb trilógia, az elsõ rész simán benne van a TOP tízbe is, de a többi egyre gyengül. A harmadik rész túl késõn játszódik, hiányoznak belõle a régi arcok, Al Pacino is azt mondta, hogy a harmadik részt nem kellett volna megcsinálni. Igazából az elsõ, és a második fele az, amit Mario Puzo megírt a könyvben, a másodikból is csak a fiatal Vito történetét. Egyébként Puzo az egyik legjobb író, az õ mûve az A szicíliai és a Gengszterek klubja is. Nem értem, hogy a Család címû regényébõl miért nem csinálnak filmet, óriási siker lenne!
Julius 2006 aug. 26. - 00:06:57 Előzmény Omachel
(8/478)
Egy kis kiegészítés az imdb-rõl, mely szerint John Cazale 1975-ben halt meg, rákban.

Date of birth (location)
12 August 1935
Boston, Massachusetts, USA
Date of death (details)
12 March 1978
New York, New York, USA. (bone cancer)
Timon 2006 júl. 22. - 23:20:12
(7/478)
Méltán tartják a filmtörténelem egyik legmeghatározóbb alkotásának. Nekem az elsõ része tetszett a leginkább, fõként Marlon Brando színészi teljesítménye miatt.
Omachel 2006 júl. 12. - 18:32:37
(6/478)

Hatását tekintve tényleg csak a Mátrix, A Gyûrûk Ura, A Bergman és a Három Szín trillógiához, de én is nagyon szeretem és minden évben többször is megnézem, persze eredeti nyelven.

Legnagyobb erénye az a klasszikus tömörség, amit mostanság annyira hiányolok a filmekbõl... Manapság az ismertebb filmek nyolcvan százaléka ugyanarról az öt-hat dologról szól, csak más-más köntösbe bújtatva, max egy-két új gondolat van bennük, és a történetet általában még egy kutya is képes megérteni.

A Keresztapa ehhez képest a klasszikus hagyománokból táplálkozik: nagy összefüggésekkel, keretes szerkezettel dolgozik, tömörebb, továbbgondolásra késztet és legfõképp gondolkodó emberként, alkoló társként kezeli a nézõt, nem szellemi fogyatékosként, akinek mindent ötvenszer el kell magyarázni.

De ettõl még nem lenne a filmtörténet egyik legnagyobb alkotása... Elsõsorban azért jó, mert hibátlan... Egyszerûen nincs hibája, tökéletes, minden tökéletes benne. Legfõképp színészi alakítások: különösen Marlon Brando, Robert De Niro, Al Pachino, Johnny Cazale (õ játszotta Fredót, nagyon nagy színész lehetett volna, de 1975-ben autóbalesetben meghalt), Andy Garcia, Dianne Keaton, Thalia Shire, Raf Vallone (I. János Pál pápa alakítója), Gaston Mochine (Fanucci alakítója), James Caan, Joe Mantegna (Joey Zassa alakítója a harmadik részben) és Sophia Coppola (aki nem csak színésznek, de még rendezõnek is kitûnõ (ld.: Elveszett jelentés))
Aztán itt a forgatókönyv, ami megint egyszerûen tökéletes, mintha valami fennsõbb sugallatra született volna.
És a zene, az operatõri munka, a színek, a világ megteremtése... Aprólékosan felépített, elképesztõ történet...

Benne van a három legjobb filmben, amit valaha láttam...
Na, hagyjuk: órákig tudnék ódákat zengeni róla...
Koko1 2006 júl. 11. - 22:20:12
(5/478)
A világon eddig készült legjobb trilógia szerintem és mindenképp benne van a világ legjobb 25 filmjében!
Akit érdekel még az ilyen téma és szeret olvasni, annak ajánlom Gellért Gábor - Maffia címû könyvét!
8/10
Newcastle United 2006 jún. 06. - 12:28:06 8/10
(4/478)
A második rész a legjobb.
ZAVI 2006 jún. 05. - 18:23:40
(3/478)
Most láttam ezt a filmet, és tényleg lenyûgözõnek találtam! Teljesen más filmélmény, mint a mostani filmek. Megrázó, és megdöbbentõ ahogy bemutatja az olasz maffia életét, felépítését, motivációit stb. Más filmekben csak tényleg annyit láttunk eddig a maffiozókról, hogy ilyen öltönyös alakok, gengszterek, itt meg megdöbbentõ, és nagyon mély részletességel tárul ez a világ elénk, ami néhol brutális, konzervatív, családszeretõ, és a tiszteletre épül. Ebben segítenek a fantasztikus színészi alakítások, tényleg még a mellékszereplõk is jellegzetesek, megjegyezhetõek. Tele van a film mára már klasszikus, drámai, sokszor váratlan, és megrázó jelenetekkel, emberi érzelmekkel, átváltozásokkal. Bár nem a sztori a lényeg, mégis annyi történés van benne, mintha egy filmsorozatot néznék, ahol várjuk, hogy mi lesz a következõ epizódokban.
Szóval igazi filmklasszikus, a régies hangulatával, emlékezetes zenéjével, színészeivel. 100%
Kiváncsi leszek a másik 2 rész is ennyire jó lesz-e!
8/10
Newcastle United 2006 máj. 30. - 09:24:18 8/10
(2/478)
Nemrég volt a Viasat3-on, ha jól emlékszem pont karácsonykor adták a barmok. Rájuk is fért volna egy kis mûsorszünet.
De ne érts félre, a filmet mindenképpen nézd meg, csak ne karácsonykor.:)
Az elsõ rész remek, a második rész etalon, a harmadik pedig igényes befejezés. Talán a filmtörténelem legjob trilógiája.
iDerbi! 2006 máj. 29. - 19:04:00
(1/478)
még nem láttam ezt a filmet de biztos jó!
Egyszer lekéne vetíteni a trilógiái!