4/10
bodoo89 2016 febr. 23. - 21:54:03 4/10
(6/6)
Nem jó, pláne nem kötelezõ.
Csalódás Máté Gáborban (és Tompa Andreában mint kritikusban).
A vs.hu kritikája jó.
Fandi1970 2015 nov. 20. - 07:24:13
(5/6)
Nem volt akkora hûha, mint vártam, de nagyon élvezetes. Jól kidolgozott jelenetek, remek színészi játék. Kiemelkedõ volt a számomra eddig ismeretlen Keresztes Tamás és Ötvös András, de a csúcs Nagy Ervin és a szinti volt :) A díszlettervezõnek nem sok dolga akadt :), de hát a Katona nem az ötfelvonásos francia darabokra szakosodott.
Részemrõl egy erõs 7-es.
Még valami: új módi lehet ez a "bevonom a nézõt a darabba" vonal. A Danton halálában életszerû volt, az Õrült Nõkben nagyon utáltam (nem is énekeltem, alig vártam, hogy vége legyen), és itt sem éreztem feltétlen szükségét. Tudok úgy együtt élni a darabbal, hogy nem szólnak le hozzám.
10/10
deddie70 2015 aug. 30. - 01:47:28 10/10
(4/6)
Hibátlan! Kötelezõ mindenkinek! Na jó, bizonyos IQ fölött. És egy nagy "grazie" Domenico Modugnonak!
9/10
kaanm 2015 febr. 28. - 00:00:48 9/10
(3/6)
Jó, szórakoztató, ámbár pesszimista látlelet az emberi kapcsolatokról.
10/10
surviver 2014 nov. 11. - 22:54:57 10/10 Előzmény Edmond Dantes
(2/6)
Filmszerû 20 jelenet ragyogó karakterekkel.
Rezes Judit és N. Ervin megint remekelt.
Edmond Dantes 2014 okt. 19. - 14:54:52
(1/6)
Valóban nem politika, nem politizálás, áthallást sem észleltem. Öröm egy igazi friss-ropogós (2013-as) darabot máris Pesten tudni-látni éspedig nem is akárhol és akárhogyan. A Katona eme produkciója -mint a mû maga- kissé "bulváros", de a szó legjobb értelmében és minõségben-színvonalban az ott megszokott magas szintre tett léccel. Filmszerûen pereg a húsz jelenet, tragédia, komédia, (leginkább:) tragikomédia, abszurd, burleszk s ki tudja, mi minden egyéb tarka egyvelege sorjázik, sokszor bravúros színészi átváltozásokkal perceken, olykor másodperceken belül, már a 2. ea.-on is úgyszólván hibátlanul, jó tempóban, ami Máté Gábor rendezõi munkáját dicséri. Az egyes szcénákat szinte csak a régi sláger mindenféle feldolgozása-parafrázisa-karikatúrája köti össze:
http://www.youtube.com/watch?v=ZokNw5r8x3I
A színészek lubickolnak szerepeikben, megannyi jutalomjáték: a nõi vonal egységesen erõs, ha mégis muszáj, talán Rezes Judit egyik-másik jelenése ragyog ki, ahogyan a férfi szereplõk közül Keresztes Tamás döbbenetes, elsöprõ erejû magánszáma a tanító-jelenetben és persze Kulka is learatja a maga nyíltszíni-tapsos babérját énekes magánszámával. Azt javaslom, mindenki kényelmesen dõljön hátra ülésén és élvezze a darabot, a szereplõket. Súlyos mondanivalót, "belsõ összefüggéseket" és egyebeket keresni : lehetséges, -talán vannak is- de nem érdemes. Inkább: jó szórakozást! A színház helyében bátran kitûzném Szilveszterkor is.