Téma: A kezdõ

9/10
veszelka 2018 nov. 10. - 14:27:15 9/10 Előzmény rockfordfosgate85
(88/108)
Világtalannak magyarázni arról, hogy milyen a piros. - kb. ennyi értelme lenne több mondatnak itt.
7/10
Cisco 2018 okt. 23. - 20:08:29 7/10
(87/108)
Érdemes volt megnézni. Jó volt látni de Nirót és René Russót ilyen szerepben is, nem csak állandóan feszült helyzetekben, akciófilmekben.
8/10
Nótárius 2018 okt. 23. - 00:49:46 8/10
(86/108)
Érdekes alaphelyzetű, derűs emberségű, kedves humorú, jó ízléssel romantikus, ugyanakkor több szempontból elgondolkodtató film, nagyszerű színészekkel és szép zenével. Ha átengedjük magunkat a hangulatának, itt-ott jólesően megindító is. A vége? Nos, az tényleg kissé hevenyészett érzetű, döccenősen didaktikus lett. Ám, ha csak annyira vesszük komolyan e filmet, amennyire érdemes, akkor mindenképp remek szórakozás lehet!

"Ha jó úton jársz, nem tévedsz el."
1/10
rockfordfosgate85 2018 júl. 25. - 21:21:04 1/10
(85/108)
Ez mi ez az igènytelen, nìvòtlan sz.r???
De Niro màr mindent elvàllal???
György Kádár 2018 ápr. 04. - 15:04:21 Előzmény InteriorLulu
(84/108)
Elolvastam a hozzászólásokat, abból szűrtem le amit leírtam. Természetesen előfordulhat, hogy rossz következtetéseket vontam le.
Azért mielőtt ilyen kategorikusan elutasítod a gondolataimat, olvasd el te is a hozzászólásokat.

Az Apádra ütök-et láttam, az egy nézhető vígjáték volt. Azokat a filmeket, amelyeket említesz, nem láttam.

A filmről három mondatot írtam, a többit a számomra fura hozzászólásokról. Igazad van, ezeket a fura jelenségeket már sok filmmel kapcsolatban tapasztaltam.
Az utolsó három mondatodból nem értek semmit, neki futnál még egyszer a kedvemért?
8/10
szepipiktor 2018 ápr. 01. - 17:11:34 8/10
(83/108)
Én is véletlenül kapcsoltam rá, majd végignéztem.
Kellemes, elgondolkodtató film.
Kötelezném a mai aktivistákat, Y generációs HR-eseket, marketingeseket a film megnézésére, talán elgondolkidnának azon, hogy az életkor csak egy adott pillanat, nem kap senki emiatt kizárólagos tudást.
A feminista aktivistáknak is jó kis kérdés: eldobhat-e egy nő MINDENT - családot, gyereket, boldogságot - a karrierért?
7/10
InteriorLulu 2018 ápr. 01. - 15:47:29 7/10 Előzmény György Kádár
(82/108)
Szerintem valamit nagyon félreértesz. Akinek bejön a film, annak azért jön be, mert simán "csak" szórakoztatja. Mindenki pontosan tudja, hogy ez egy könnyed - és láthatóan profik által profin összerakott - vígjáték, ami mégha foglalkozik is szőrmentén komolyabb dolgokkal, nem okvetlen hiteles ábrázolása bárminek is. Senki nem a hitelességet, a mélységet, a valóság hű lenyomatait keresi sem magában a filmben, sem az egyes karakterekben, és nyilván senki nem is csalódik, hogy mindezt nem, vagy maximum csupán a felszínt épp hogy karcolgatva találta meg.
Senkinek sem pusztán attól tetszik a film, mert szimpatikus az öregúr karaktere, hanem mert a film egésze szórakoztatja, amiben igen, nyilván benne van a De Niro által játszott karakter emberközelisége és szerethetősége is. Meg sokminden más, mégha adott hozzászóló az egészből csupán ezt a karaktert emeli is ki. (Ami amúgy nyilván nem is csoda, hisz már a film címe is erről a karakterről szól).
Egyébként pedig semmi nem utal arra, hogy bárki is élő, valóságos emberekként tekintene a film bármelyik szereplőjére. Ezt csupán te képzeled így, hisz ez illik a narratívádba.

Az pedig, hogy (2018-ban ugye) "De NIro neve idáig egyfajta garanciát jelentett" számodra, az már önmagában igen furcsán hat a Nagyfater elszabadul, Az Utódomra ütök, a Last Vegas, a Halálos csomag, a Szabadúszók, a Machete tükrében...

És még valami. Írod: "Azt, hogy az egyik szereplő így vagy úgy dönt, cselekszik, úgy értelmezik, hogy ez egy az egyben az alkotók álláspontját tükrözi, és ha ez nem vág egybe az ő véleményükkel, akkor a film máris nem tetszik nekik."
Ebben igazat adok, ám mindenképp hozzátenném, hogy ezt megszámlálhatatlan játékfilmmel kapcsolatban írhatnád, írhattad volna. És egyébként a ténnyel, hogy itt írod, pont önmagadnak mondasz némileg ellent, hiszen az, hogy ez felmerül, már önmagában azt mutatja, hogy az alkotóknak van valami - az egyes szereplők cselekvéseiben, döntéseiben megnyilvánuló - álláspontjuk, ergo van valami mondanivalójuk. Ami nyilván a társadalmi nemi szerepek, a női önmegvalósítás, esetleg a nyugdíjaskor problematikája környékére lőhető be. Bármennyire is üresen, részleteiben hiteltelenül, de mégiscsak ténylegesen létező módon.
juca001 2018 márc. 31. - 22:47:24
(81/108)
Tetszik. 7/10
Kár, hogy telecseszik reklámmal, és a két órás film így 2 óra 40 percig tart. Ezért töltök le inkább.
10/10
UncleSam 2018 márc. 31. - 21:58:17 10/10
(80/108)
10/10
György Kádár 2018 márc. 29. - 11:10:04
(79/108)
Álmatlanság miatt végignéztem ezt a hazug és ostoba filmet. Egy hiteles képkockája nem volt.
De Niro neve eddig egyfajta garanciát jelentett a szemben, ennek vége.

Viszont érdekes olvasni az itteni pozitív hozzászólásokat.
Sokakat nem az érdekel, hogy mennyire izgalmasan vagy hitelesen szól ez a film a valóságról, hanem hogy mennyire szimpatikusak a karakterek. nem a színészek, hanem a karakterek. vagyis gyakorlatilag úgy tekintenek a filmek hőseire, mint élő, valóságos emberekre, és az hozzájuk fűződő viszonyuk határozza meg a filmhez fűződő viszonyukat. Mivel de Niro szuper pozitív karaktert alakított, ezért a hozzászólok többségének a film is tetszett. Az, hogy ez a karakter mennyire hiteles, nem érdekli őket.

A másik fura csoport pedig szintén valós emberekként tekint a film hőseire, és a döntéseik, cselekedetiek alapján ítéli meg a filmet. Azt, hogy az egyik szereplő így vagy úgy dönt, cselekszik, úgy értelmezik, hogy ez egy az egyben az alkotók álláspontját tükrözi, és ha ez nem vág egybe az ő véleményükkel, akkor a film máris nem tetszik nekik.

No comment.
Griffi 2017 dec. 04. - 20:13:34
(78/108)
Aranyos kis film, bár nem lesz a kedvencem. Egyszer mindenképp érdemes megnézni.
szookedorina 2017 nov. 08. - 11:30:21 Előzmény Xxy92
(77/108)
Nem hallottál még a kollektíváról? Ott beszéld meg a kinevezésed!
8/10
t_ev 2017 febr. 07. - 13:35:19 8/10
(76/108)
Szeretem Hathawayt és De Nirot is, amit õk ketten ki tudtak ebbõl a filmbõl hozni, azt kihozták. Nagyon tetszett, már 5-ször láttam, de nem tudom megunni:) Vicces, könnyed, picit csajos film..Aki Hathaway férjét játszotta, tényleg nem illett a szerepbe, ránézésre nem olyannak tûnt..
Egyszer mindenképpen megéri megnézni. 8/10
4/10
chagaal 2017 jan. 17. - 17:10:24 4/10
(75/108)
Visszaolvastam. Nem kell ezt így kihegyezni:-) A filmek döntõ többségét férfiak írják és kivitelezik, abból a szemszögbõl \"mesélnek\". Ebben a producer, a forgatókönyvíró, a rendezõ Nancy Meyers. Ez egy mese nõknek, ennyi. Mi a baj ezzel? Másra lehet kapcsolni, ha valaki nem kíváncsi a nõi vágyálmok megfilmesítésére:-) De érdemes megnézni, hogy õk mit is szeretnének. Ugyanis ilyenek. És szerintem nincs ezzel semmi gond.
6/10
Makk Marci 2016 dec. 05. - 10:04:10 6/10
(74/108)
Ez egy könnyû kis hétvégi filmecske volt, nem kell sokat várni tõle, de egyszer nézhetõ. Nálam 6/10.
neo_01 2016 nov. 27. - 08:40:56
(73/108)
Szent meggyõzõdésem hogy a forgatókönyvíró / rendezõ / producer Nancy Meyers egy férfigyûlölõ feminista. Nem a feminizmussal van probléma hanem azzal hogy minden rosszért a férfi férfi a felelõs (legalábbis annak van beállítva). Szerintem még egy normális gondolkodású emberbõl is ellenreakciót vált ki ha ilyen szinten átesik valaki a ló túlsó oldalára.
1/10
Xxy92 2016 nov. 02. - 23:35:38 1/10 Előzmény Viktor6665
(72/108)
Ne aggódj, szerintem nincs olyan felhasználó, akibe õ még nem kötött volna bele. Figyelmen kívül kell hagyni!
eIemes 2016 okt. 02. - 12:18:06
(71/108)
nem akartam én kispolgári lenni :)

lehet, hogy egy nõnek van joga gyereket szülni (amivel több joga lett, mint a férfiaknak :)
de nem ez a lényeg, hanem hogy akar vagy nem akar. szeretne vagy nem. sikerül vagy nem. fel tudja ezt dolgozni vagy nem. teljes lesz az élete így is vagy nem. pótcselekvésekbe menekül vagy nem.
6/10
offtopic
Viktor6665 2016 okt. 02. - 10:39:54 6/10
(70/108)
Ezek tények, nem számítások.
eIemes 2016 okt. 02. - 07:12:22
(69/108)
Ez nagyon jó, mármint nem hiszem, hogy ezt Hawking mondta volna, de a jelenség létezik:

https://hu.wikipedia.org/wiki/Dunning-Kruger_hatás

A Dunning–Kruger hatás az a jelenség, amikor minél kevesebbet tud valaki egy adott dologról, annál inkább hajlamos túlbecsülni a saját tudását. A jelenséget a Cornell Egyetem két kutatója, Justin Kruger és David Dunning mutatta ki. Az eredményeiket 1999 decemberében publikálták a Journal of Personality and Social Psychology folyóiratban.

Kruger és Dunning szerint számos tanulmány sugallja, hogy a legkülönfélébb területeken, az olvasott szöveg megértésétõl a gépjármûvek használatán át a sakkozásig és teniszezésig, az amatõrök magabiztosabbak a szakértõknél. Azt feltételezték, hogy egy tipikus jártasság esetében a hozzánemértõk
- hajlamosak túlbecsülni a saját képzettségüket,
- nem képesek felismerni, ha más ért hozzá,
- nem képesek felismerni, hogy õk maguk mennyire nem értenek hozzá,
- ha fejlesztenek a saját szakértelmükön, képessé válnak annak felismerésére, hogy korábban nem értettek hozzá.