Téma: A kezdõ

1/10
Loungedeluxe 2016 febr. 07. - 01:12:37 1/10
(48/108)
Dögunalom!!
3/10
Steelman 2016 febr. 06. - 10:01:50 3/10
(47/108)
Elõre leszögezem, hogy fél óra után kikapcsoltuk a barátnõmmel...pontosabban pár perccel korábban, mert 30 percig nem bírtuk.
Úgy ültünk le, hogy egy szórakoztató kis filmecskét vártunk, de nagyot kellet csalódnunk. Egyszerûen unalmas. Nagyon sok dolgot ki lehetett volna hozni a filmbõl, de ez nem sikerült. Nem is értem ezt a magas pontszámot.
8/10
idõjós1010 2016 febr. 04. - 16:48:07 8/10
(46/108)
Nekem bejött, nagyon. Kellemes, jó humorú, üdítõ darab (spoiler)bár ezt az ügyvezetõ igazgató keresgélést nem értettem. Egyrészt szerintem az öreg elvállata volna, másrészrõl pedig mi az amit egy ilyen igazgató meg tud oldani, és maga a tulajdonos nem ? Értem én hogy sokkal több szabadidõt akart magának felszabadítani, de az ügyvezetõ igazgató keresgélést nem ezzel indokolták. Alkalmazottjai jelentették, hogy mindenki túl van terhelve a munkával, és ezért jönne jól egy ilyen igazgató. Amennyiben a tulajdonossal együtt, vállvetve dolgoznak, még értettem volna a dolgot, viszont az semmiképp nem lehet megoldás, hogy egyikük leváltja a másikat. Azzal nem nõ meg a kapacitás. A másik amit ezzel kapcsolatba nem értettem az az, hogy az új igazgató beleegyezése nélkül nem lehetne önálló ötlete a cég tulajdonosának ? Miért nem ? Ne vicceljünk már. Az õ alkalmazottja volna az igazgató.
eIemes 2016 febr. 04. - 13:24:00
(45/108)
"mit akartak itt lenyomni a torkunkon romantikus maszlagba csomagolva"

lenyomni a torkodon...? ez csak egy film.

"Elsõ a siker...b*szki. Még kompromisszumot sem hagytak a végén."

lehet, hogy nem ugyanazt a filmet néztük...? nekem pont az jött le, hogy ha egy topmenedzser mindent felad a vállalkozásáért, akkor összedõl a családja, TEHÁT ossza meg a feladatait. legalábbis abban a filmben, amit én néztem, ez lett a vége :-)
Gollam24 2016 febr. 04. - 10:37:38
(44/108)
Maximálisan egyetértek veled, látom te is megértetted a filmet...mert ez egy totál feminista mozi, hisz nõ a rendezõje is, de ez nem volna baj önmagában, mert miért is ne lehetne egy feminista filmet készíteni csak könyörgöm az alapkonflkiktusok, amire épül a film a végére nem igazán oldódnak meg (megnézem én azt a karrierista nõt, aki megbocsájtja a férjének a hûtlenséget, meg nem ilyen töketlen pasashoz megy hozzá eleve egy karrierista nõ mindegy), aztán hogy kéne egy felsõ vezetõ, mert a csaj nem bír el a megnövekedett feladatokkal, aztán mégsem kell inkább kiszúr a kollegákkal is hagy dolgozzanak õk is többet, ez a probléma sem oldódik meg; meg hogy a felsõ vezetõvel majd megoldódik a családi probléma aztán mégse olyan fontos az ugye stb.
Robert de Niro tapasztalataira meg baromi nagy szükség van, elvégre is kell aki összepakol, kiosztja a postát, néha hazaszállítja a fõnökasszonyt...kész röhej (Experience never gets old)DDDDD...ezzel hirdették a filmet.

Arról akarna ez szólni, hogy a karrier építését megsínyli a magánélet, de mégis van értelme, mert nagy örömöt okoz elérni valamit a munkában, illetve jó az öreg a háznál a tanácsai, tapasztalatai, de ez a szál kész röhej mondom.

***MODERÁLVA***
2/10
mosolystudio 2016 febr. 03. - 17:21:10 2/10
(43/108)
Ritkán van rossz véleményem egy filmrõl, mert mindig találok benne valamit ami jó. Ebben a nagy színészek természetesen jók voltak,(bár éles kontraszt volt az eltöktelenített férjet játszó szereplõ) na de a téma, ... Atyaég mit akartak itt lenyomni a torkunkon romantikus maszlagba csomagolva??? Nõ vagyok, de ez még nekem is sok volt. hajrá feministák? Legyél sikeres nem baj ha összedõl a család és a gyerek alig lát. Elsõ a siker...baszki. Még kompromisszumot sem hagytak a végén. És az öreg aki a klasszikus értékrendet képviseli pont azzal védetik meg , pont õ küldi a további taposómalomba vissza a csajt ...hátha úgy jobban elhisszük hogy így van ez rendjén. El sem hiszem hogy ezt komolyan gondolták. nekem is vállalkozásom van, na de nem minden áron!
Gollam24 2016 febr. 02. - 11:51:46
(42/108)
Nem értem, hogy ez az egyébként szép és tehetséges Anne Hathaway miért pazarolja a kvalitásait ilyen filmekre (már a Song One is egy förtelem volt, mondjuk nõ rendezte mindkettõt, bocs a nõktõl nem vagyok hímsoviniszta, de ismerjük el, hogy kevés igazán jó nõi rendezõ van), jobb lenne, ha keresne egy nagy rendezõt inkább és az õ filmjeiben játszana, mert ebbõl így nem lesz második Oscar-díj, ha egyáltalán számít ez Hathaway-nek valamit is.
8/10
King Diamond 2016 jan. 31. - 20:13:17 8/10
(41/108)
Szerethetõ, kedves, aranyos film volt. Nem sûrûn nézek ilyesmi családi vígjátékokat sem, de jó olykor belefutni ilyesmikbe is. Fõképp Robert De Niro miatt néztem meg, illetve mert a története megtetszett, mivel azért egyszer-egyszer el szoktam olvasni a filmek lehetõleg minél rövidebb történetét, mint ennél is. A többi szereplõ is tetszett, ez a nyugdíjas gyakornok történet pedig nagyon ötletes volt. Lehet, hogy nem feltétlen kellett volna elmenni annyira a családi irányba, és akkor még jobb lehetett volna. Egyébként olvastam az IMDb-n, hogy a fõszerepekre eredetileg Jack Nicholsont és Reese Witherspoont szerették volna, de nem mentek bele, így lett Robert De Niro és Anne Hathaway, akik szerintem szintén nagyon jók. Egyáltalán nem mondanám azt De Niróra, hogy vénségére már minden szart elvállal, tökéletesen érthetõ szerintem, ha így 70 év felett már szeretne olykor-olykor könnyedebb, több kikapcsolódásra alkalmat adó, netán agyatlan vígjátékokban is játszani. Nem hinném, hogy a pénzért csinálná, mivel nem ismerem személyesen (sajnos). Számomra egyáltalán nem volt unalmas, hiába több, mint két órás. A magyar hangok jók voltak, Reviczky Gábor hangja passzol De Niróhoz, de persze nem csak hozzá. Egyszer mindenképp, de néhány évente akár újra is nézhetõ.
7.5/10
eIemes 2016 jan. 31. - 18:56:14
(40/108)
Nem, egyáltalán nem volt feminista vigjáték :-)
Tükröt tartott.
Én sok hasonlóságot láttam a Nimfomániással.
3/10
kis ilona 2016 jan. 31. - 18:05:29 3/10
(39/108)
Kiválóan megfogalmaztad!
eIemes 2016 jan. 31. - 17:54:12
(38/108)
"nem szabad nõre bízni"

ez szamárság.

inkább, ha már alapszabály: ne bízd olyanra, aki LELKESEDIK a témáért.
mert különben olyan lesz, mint az SW7
kareshu 2016 jan. 31. - 17:28:12
(37/108)
Nagyobb volt a marketingje, mint amit aztán nyújtott. 7/10. Alapszabály, hogy nem szabad nõre bízni a forgatókönyvet és a rendezést. Annyira vártam, de nem több egy vasárnap délutáni családi filmecskénél. Persze kötelezõ megnézni, de a DVD boltba nem kell rohanni érte. Nagy ütõs helyzetek, komikumos részek nincsenek benne, sõt néha a hosszú lapos jelenetektõl leül a sztori. A nagy kibékülõs témaszál is olyan nõi magazinos ízû. De egy De Niro filmért bármit bevállal az ember, mert kevés feladattal is szórakoztató. Szóval egyszer ajánlott.
3/10
microlas 2016 jan. 31. - 00:45:46 3/10
(36/108)
SPOILER!

A felháborítóan feminista végjátékig egészen jó volt, de a finálé... Röviden: sz.rd le, ha a feleséged 14-16 órákat dolgozik, és amikor hazaér, te már alszol. Nem baj, ha feladod érte a karrieredet, hogy otthon lehess a gyerekkel, de amikor évekkel késõbb nemhogy nem vesz vissza a tempóból, hanem rákapcsol, emiatt pedig mérföldekre távolodtok, meg ne csald! Vagy ha igen, sírva kérj tõle bocsánatot, és maradjon minden, ahogy elõtte volt.
LÓF.SZT (és ugyanezt mondanám fordított felállásban is).
3/10
Na ezt már nem 2016 jan. 28. - 19:34:50 3/10
(35/108)
Ez a nemesjeleslászlónak biztosan tetszõ film, amolyan tipikus halivúdi alkotás, amiben valamilyen oknál fogva a zsidó szereplõk aránya 4/5, na meg a nevek: "Ariel", a város etc....Egyébként a hölgy fõszereplõ kínosan modoros, szenvedés volt nézni.
eIemes 2016 jan. 25. - 20:47:32
(34/108)
Khm.
Fõnixmadár 10 2016 jan. 25. - 18:53:20
(33/108)
"kikapcsoltaaaad? ezt hogy? ismered a mozigépészt?"
.
.
Nem te vagy a legélesebb kés a fiókban, ugye?
SpencerBarnes 2016 jan. 25. - 15:28:44
(32/108)
Mondjuk az is tény, hogy egyik se jó, ha nincs pénzed akkor lemaradsz egy csomó
dologról: jó kocsik, jó ruhák, világjárás, jó kégli ( medence, szauna stb ), viszont
ha meg van, akkor is lemaradsz sok mindenrõl csak másról.
Erre csak egy példa, a két hálószobás házasság, odabújás nélkül, mert trendi a 2 háló.
eIemes 2016 jan. 25. - 08:33:04
(31/108)
"a gazdagság sem feltétlen mézes csupor."

Sigmund Freud-on egyszer számonkérték:
- Miért foglalkozik csak jómódú kliensekkel? A szegényebbek nem lehetnek boldogtalanok?
Freud a következõt válaszolta:
- A gazdagok már tudják, hogy nem a pénzen múlik.
SpencerBarnes 2016 jan. 25. - 02:20:53
(30/108)
Jó kis dráma.
Bemutatja hogyan élnek ma a "sikeres" családok, és mennyire nem kell sehol a "vén csont".
Bár szerintem újat keveseknek mutat, elgondolkodtató, hogy a gazdagság sem feltétlen mézes csupor.
Irigykedni itthon is sokan tudnak, azt már kevesen látják át, egy-egy sikeres ember mögött mennyi munka van.
Ebbõl a szemszögbõl nézve a film 6/10. Illetve olyan régimódiaknak mint De Niro karaktere, és pl. nekem
a film lehet ilyen is, nem csak 2 óra lövöldözés...
offtopic
eIemes 2016 jan. 24. - 23:58:05
(29/108)
Ja, értem.
De én a boltban sem lopok.
Megértem, ha valaki megteszi.
De azért ne vágjon fel vele.