Téma: A kezdõ

10/10
offtopic
Miklos Abahazi 2016 jan. 24. - 22:03:26 10/10
(28/108)
A torrent vagy warez, az meg van?
Vagy tényleg ekkora láma vagy???
offtopic
eIemes 2016 jan. 24. - 21:44:44 Előzmény Fõnixmadár 10
(27/108)
kikapcsoltaaaad? ezt hogy? ismered a mozigépészt?
eIemes 2016 jan. 24. - 21:43:15
(26/108)
biztos rossz oldalról néztem a filmet, de

1. Nekem tetszett, hogy bátran megfordította a klasszikus képletet (menedzser férfi + unatkozó feleség = félrekufirc)
2. Anne Hathaway is vonzza a szemet (fõleg az enyém, haha), de ezt a filmet szerintem Robert de Niro vitte a hátán, és ez egész máshová helyezte a hangsúlyt.

Persze nekem könnyû, nem vagyok allergiás a feminista picsák öntömjénezésére.
4/10
Sunboy 2016 jan. 24. - 21:32:28 4/10
(25/108)
Egy elvált karrierista nõ vallomása filmvásznon. Nancy Meyers tovább rágta a feminista-karrierista modern társadalom rágógumiját, aminek az eredménye 2 órányi kép és hanganyag. Nem tartom viccesnek, ami a komédiánál nem árt, ha van, ami pedig volt benne az nagyon meg volt erõszakolva. Nyilván sok hölgynek, borral a kézben nagyon jó élmény a film, és elgondolkodtatja õket az élet nagy dolgairól, de én akárhogyan nézem nem aranyembert látok fõhõsünkben, hanem csak egy jóindulatú rabszolgát. A történet ugyan Bennel indul, de a végére kutyát nem fog érdekelni, és a szempontjából el is van kenve mint a vajaskenyér. Ha nem lenne benne De Niro, akkor egy vasat sem érne az egész, ezért rá tekintettel 4/10
8/10
pihes 2016 jan. 24. - 15:37:59 8/10
(24/108)
Mondhatni, igen régen láttam egy olyan filmet, aminek, egy percét, nem untam.
Tetszett, hogy a generációk közti különbséget, ilyen jól alkalmazkodó személlyel egészítették ki. Ráadásul, több ponton is megállta a helyét.
Jó szereplõk, jó film.
9/10
SteveB 2016 jan. 07. - 21:28:06 9/10
(23/108)
Nekem nagyon tetszett a film, bár két dologgal nem igazán tudok kibékülni.
Az egyik, hogy komédiának van besorolva. Aki valami szokásos amcsi "viccremeket" vár,
az csalódni fog. Ezt a filmet nem a poénokért szeretik.
A mások problémám, a magyar szinkron. Én eredeti nyelven néztem meg, de megnéztem a magyar elõzetest,és sajnos mint sok esetben,azt vettem észre,hogy itt se tudták igazából az eredeti hangok stílusát megfogni. Konkréten például De Niro magyar hangja és modora meg se közelíti az igazit, és így az egész film hangulatát megváltoztatja. Én azt javaslom, aki tudja inkább eredeti nyelven nézze meg. Sokat javít a filmen.
Fõnixmadár 10 2016 jan. 07. - 11:38:55
(22/108)
Kb. 30 perc után kikapcsoltam. Még egy humorcsíra sem volt benne ez idõ alatt, pedig elvileg vígjáték...
eIemes 2016 jan. 05. - 08:00:31
(21/108)
soxempontból igazad van (a film kapcsán), de én azért félre tudom tolni azokat a kinövéseket, amelyeket a producer rakott bele, és a maradék azért elég sok értékes és fontos gondolatot mutat be.

1. Sikeres feltörekvõ cégek menedzserei gyakran túlhajtják magukat (épp azért lettek sikeresek, mert ilyen menedzserük van) -- viszont ez a cég létezését sodorja veszélybe, mert minden egy kézben összpontosul. Ami nem úgy van, ahogy a menedzser elképzelte, az nem lehet jó. És a filmbeli igazgatónál általában kevésbé normális személyiségek szoktak ilyen pozícióba kerülni. Steve Jobs és Orbán Viktor jó példák. A filmbeli menedzserkeresés épp a felfutást túlélõ cégek egy lehetséges pályája: az egyszemélyi zsenialitást lecserélni, amíg lehet. A legtöbb sikeresnek induló startup ezzel el szokott késni, a válságban pedig már nincs rá pénz és idõ.

2. Egy nyugdíjba kényszerült vezetõ (még ha nem is volt olyan egyszemélyi vezetõ) majd belepusztul a tétlenségbe. De a munkaközpontú emberek számára mindig krízis a nyugdíj, ha egyébként még képesek valamit dolgozni (ez egyébként a jelenlegi nyugdíjrendszerünk eltorzulása).

3. Önmagát hajszoló vezetõ + magára maradott, gyerekek mellé zárt házastárs. A klasszikus helyzet tükrözése szerintem sok férfi és nõ számára elgondolkodtató volt (ha nincs a tükrözés, gondolkodás nélkül ítélkezünk a szereplõk fölött -- itt a filmben elõször érzelmileg közel kerülhettünk mindkettejükjöz, és csak utána láttuk meg az árnyékukat).

4. Konfliktuskezelés: a RdN által játszott karakter a profi vezetõ (a csapatjátékos vezetõ) bevált helyzetmegoldási stratégiáit mutatta, amelyek egy munkahelyen, de akár a családban is eredményesek lehetnek.

Biztos volt még egy csomó rész, amelyekre már nem emlékszem.
De remélem, tudtam mutatni egy alternatív nézõpontot.
Nem jobb, mint a tied, csak más.
5/10
bogotizsolt 2016 jan. 05. - 07:16:30 5/10
(20/108)
Adva volt egy zseniális ötlet : nyugdíjas gyakornok. Bent kellett volna maradni a falak között , lsd. masszázsjelenet . Végtelen lehetõségek tárháza maradt kiaknázatlanul. Gondoljunk csak bele , mi minden és annak ellentettje megtörtént a munkahelyen. ... Ehelyett indokolatlan igazgatókeresgélésbe bonyolódtunk - hozzáteszem a jelöltek inkognitóban maradása helyett további poénlehetõségek maradtak kiaknázatlanul. Az otthoni-iskolai közeg szálja pedig egyenesen katasztrófa. Poéngazdag élethelyzetek helyett elcsépelt szerelmi jeleneteket kaptunk . Kár.
5/10
m3246 2016 jan. 01. - 18:49:18 5/10
(19/108)
Igazából már a plakátja alapján simán lehetett tudni, mekkora nagy lufi ez a film... a történet annyira lapos, unalmas és kiszámítható, pláne nevetséges (a rossz értelemben, mivel ez egy vígjáték akar lenni). Gyenge, sõt idegesítõ film. De értem a célközönséget, nekik nézhetõ lesz, talán még élvezik is... én vagyok tök ellentéte annak ami ez a film :) kicsit túlértékelem 5/10
8/10
Carlo Abarth 2015 dec. 17. - 19:35:52 8/10
(18/108)
Nem kell ezt túl lihegni,egy nagyszerû kikapcsolódás ez a film !
5/10
flannel 2015 dec. 13. - 18:03:47 5/10
(17/108)
Nem mondom, hogy rossz volt de nagyon túl van értékelve. (max.10/6)
Gábor Galicz 2015 nov. 24. - 16:40:23
(16/108)
Évek óta nem voltunk moziban a feleségemmel, de most nyertünk két jegyet a Príma játékában, szóval megnéztük A kezdõt. Feleségem választotta, én a James Bondot akartam megnézni, de nagyon jól jártunk. Szerintem végig humoros és érdekes a film, mindenkinek ajánlom.
Ezüstliliom 2015 okt. 30. - 09:57:27
(15/108)
Régen láttam ennyire jó filmet sajnos. Hol nevettem, hol sírtam, de végig lekötött. A figurák nem voltak sablonosak, viszont XXI. századiak. Igen, ha ezt nem Hollywoodban készítették volna
SPOILER
minimum nyitva hagyták volna a végét, hogy hogy alakul a fõnöknõ és a férje sorsa (mint ahogy az általam nemrég látott Fúsiban volt), vagy pedig el is váltak volna. De így muszáj volt a happy end.
SPOILER vége
De ezen kívül nem tudnék semmi rosszat mondani róla.

Egész film alatt törtem a fejem, ki játszhatja Fionát, és nem jöttem rá, csak a stáblistából. Amíg nem tudtam, hogy René Russo az, addig azt mondtam, milyen fitt és csinos ez az idõsebb színésznõ, de visszagondolva megint letaglózott, milyen hatással van az emberre az idõ múlása. Nem gonoszkodni akarok, hisz mindenkire hat az idõ, csak meglepõdtem.

Érdekes módon a nõk a munkában téma megtalált tegnap egy másik formában is, a Nõk Lapja legújabb számában. Szomorú, hogy még a XXI. században is itt tartunk.:( Csodálatos, amit a nõi fõszereplõ elért a munkájában úgy, hogy még gyereket is vállalt, és mégsem ismerik el a legtöbben a tehetségét, teljesítményét, sikereit. Nekem volt szerencsém egy kis ideig hasonlóan jó fõnöknõvel dolgozni. Ez az odaadó munka viszont nagyon sokat kivesz az emberbõl, nem lehet sokáig bírni, fõleg ha a környezet ilyen negatívan áll hozzá.

Másik gondolat: nem csak ilyen fõnöknõre vágyom, de ilyen kollégákra is, mint amilyet De Niro alakít.:) Nagyon megbecsülendõ, ha akad ilyen segítõkész, de mégsem tolakodó, értelmes, megértõ munkatársa az embernek. Mindenki tanulhat ebbõl kollegalitást is.
10/10
kis.farkas 2015 okt. 28. - 20:21:38 10/10
(14/108)
Jaj nekem nagyon tetszett!!! Nagyon régen láttam ilyen aranyos filmet. Minden korosztálynak szívesen ajánlom, viszont aki Robert de Niro miatt arra számít, hogy ez is majd valami vejedre-apádra ütök 186.rész folytatása,azzal az elcsépelt unalmas humorral típusú film lesz, az csalódni fog. Én pl. kellemesen :))) 10/10
7/10
gilmour 2015 okt. 25. - 16:12:23 7/10
(13/108)
Jól indult, nagyon is jól, de sajnos a közepétõl eléggé leült...Pedig lehetett volna jó film is, olyan, amilyet nem csak 1x akar megnézni az ember...Ez pedig sajnos ilyen...
Viktória0312 2015 okt. 25. - 00:55:14
(12/108)
8/10
Antalka74 2015 okt. 18. - 21:24:34 8/10 Előzmény Bigpapa
(11/108)
Azt hittem, azt válaszolja, hogy REMÉLEM, ÉLETBEN;-)))
10/10
gandalf1 2015 okt. 15. - 10:51:07 10/10
(10/108)
Csodás film érzelmekkel, érzésekkel teli. De niró kapott egy jutalomjátékot és szerintem professzionálisan megoldotta.
Némelyek szerint kevés a humor benne, szerintem pont anyi amennyire szükség van.
Talán a vége kicsit tényleg gyorsan és sután van lezárva de másodjára ez már fel sem tünt.
A.H. is lehozza amit tõle elvártam és egy nagyon jól összeillõ párost alkottak.
Nálam igencsak 10-es kategória és lehet harmadjára is megnézem, már csak azért is, mert imádom az öreget :)


***Spoiler***


Számomra a pislogásos jelenet és utána ennek gyakorlása humorosabb volt mint a betörés.
róbert pál 2015 okt. 08. - 09:26:31
(9/108)
Szerintem az eredeti címet (the intern=a gyakornok)meg kellett volna tartani."A kezdõ" nem jó.Túl általános.