Téma: A Király

olahmiki1959 2023 nov. 19. - 16:03:37
(254/294)
Jellemző az RTL kapkodására, hogy a papíralapú műsorújságban "A mi kis falunk" című műsort hirdetik, aztán közben rájöhettek a producerek, szerkesztők, hogy azzal már nem nagyon lehet megnyerni a TV2-vel vívott állandó konkurenciaharcot, ezért gyorsan, soron kívül berakták ide A Királyt...
Mindegy, érdekel a sorozat, kíváncsi vagyok rá.
offtopic
Sz. Péter 2023 júl. 05. - 17:52:05 Előzmény Querelle82
(253/294)
Attól én még nem zárnám ki az idegenkezűséget.
Querelle82 2023 júl. 05. - 11:16:21 Előzmény Sz. Péter
(252/294)
Illuminált és idegbeteg állapotban nem mindenki követi a protokollt.
Querelle82 2023 jún. 27. - 10:16:44 Előzmény szenbanyasz@gmail.com
(251/294)
Hogy érted azt " az egész első évadot " ? A 10.rész úgy ér véget, hogy Jimmy főbelövi magát ...kész, vége ...nincs második évad..ennélfogva "első évad" sincs...csak egy 10 epizódos sorozat.
10/10
szenbanyasz@gmail.com 2023 jún. 22. - 17:36:55 10/10
(250/294)
Én végignéztem az egész első évadot és nagyon tetszett. Szerintem a legjobb benne, hogy az alkotók kifejezetten jól elkapták a korhangulatot: az első 3-4 részben a 80-as évek döglődő, de azért mégis nyomasztó késő szocializmusát ritkán látni ilyen érzékletesen és egyszerre hitelesen is ábrázolva (sokkal jobb annál a röhejes Besúgónál), a 90-es évek brutális vadkapitalizmusa is jól benne van. Emiatt mindenképpen érdemes megnézni, fiataloknak-öregeknek egyaránt.

Jómagam Zámbó Jimmy karrierjét annak idején nem követtem, így az ábrázolás hitelességéről nem tudok nyilatkozni, viszont az a karakter, akit bemutatnak a filmben, érdekes, az elején még valamennyire szerethető is, aztán persze a végén az egész megy az önpusztítás felé mint amúgy a hasonló külföldi énekesek (pl. Amy Winehouse, stb.) sztorijánál is - szerintem ez a pályaív is jól meg van rajzolva.

Nekem az egyetlen hiányérzetem a két főszereplővel kapcsolatban volt: egyrészt, egyik se hasonlít igazán Jimmy-re, de ami nagyobb baj, hogy még egymásra sem: Olasz Renátó haja sokkal sötétebb, mint Nagy Erviné, az arcuk teljesen más, nem lehetett elhinni, hogy ez a kettő ugyanaz a karakter csak öreg meg fiatal. Ráadásul Olasz Renátónak egyszerűen nem hittem el, hogy ő ugyanaz az ősbunkó sutyerák, amit Nagy Ervin hozott (és amilyennek Jimmy-t is mondják), szerintem neki inkább ilyen kifinomultabb pszichopata feje van :)) Nagy Ervin már jól hozta a vérbeli tajparasztot, noha gyakran már kissé parodisztikusan.
Sz. Péter 2023 máj. 31. - 17:11:24 Előzmény Kommentátor
(249/294)
Ha valaki ért a fegyverekhez (és Jimmy értett) tudja, hogy minden esetben mikor a kezünkbe vesszük, töltetlenség-ellenőrzést végzünk.
Nekem bűzlik ez az egész "véletlen" baleset sztori.
a.dani0227@gmail.com 2023 máj. 31. - 12:39:14 Előzmény Kommentátor
(248/294)

Később mintha azt nyilatkozták volna valahol, hogy a tárból kiesett egy golyó és azt láthatta a földön, és részegen valóban összecserélte a műveletet és előbb húzta csőre a pisztolyt így egy golyót betöltött, és utána vette ki a tárat, de tárból kiesett golyót a földön meglátta és azt hitte a csőből lökte ki a szán hátrahúzása. Volt ahol azt írták a mániája volt a fegyver és minden csavarját ismerte, máshol azt, hogy vagizásból vette és kikérte magának ,hogy oktassák mert ő már mindent tud. Az biztos, hogy fegyvervizsgája volt, tehát valamit értett hozzá, mert azon a vizsgán átment. De, hogy nem volt felelős fegyverhez értő ember az tuti, mert a fegyver nem játék azzal nem játszunk és még viccből se fogjuk emberre és más élőlényre. Meg lehet kérdezni erről bárkit, akinek van, vadász, rendőr, biztonsági őr stb. ugyanezt fogja mondani, alapszabály, hogy töltetlen fegyver nincs, és a fegyver nem játék. Anno még a 80-as években mikor fater katona volt nekik is mondták, hogy a katona ha unatkozik őrségben ne a fegyverével játszon hanem a pöcsével. Abból nem lesz baj ha véletlenül elsül, majd feltakarítjuk.

7/10
Kommentátor 2023 máj. 23. - 15:56:52 7/10 Előzmény Zoltec
(247/294)
Nem baki, ez valóban így történt. Pont ezért hitte azt, hogy nincs megtöltve a pisztoly. De valamiért mégis bennemaradt a golyó.
7/10
Kommentátor 2023 máj. 23. - 15:54:31 7/10
(246/294)
Jimmynek a zenéjétől, és magától az embertől is irtózom/irtóztam. Amikor megtudtam, hogy sorozat készül róla, teljesen hidegen hagyott. Aztán sokat hallottam róla, és úgy gondoltam teszek vele egy próbát. És megérte, lekötött. Sőt, meglepő módon, mivel azt mutatják be, hogy mekkora türhő gyökér volt, inkább szól azoknak akik nem szerették, mint a rajongóknak.
Messze van azért attól, hogy a legjobb magyar sorozatnak nevezzük, de abszolút nézhető kategória. Szerencsére a zene is csak mellékesként szerepelt a sorozatban, nem vitték túlzásba. Bár újból kihangsúlyozom mennyire ódzkodom Zámbó zenéjétől, azt azért el kell ismerni, hogy bármennyire is Sramek az elsőszámú Jimmy imitátor, simán fel lehetett ismerni, hogy nem az eredeti énekhang szól. Azért az vitathatatlan, hogy senki nem tud úgy énekelni, ahogy ő tudott. Még ha nekem irritáló is a stílusa.

Tény, hogy érthetetlen módon sok nője volt, köztük kifejezetten csinosak is, mint Hárfa Mari, vagy a sorozatban nem szereplő Gregor Bernadett. De olyan csúnya ember volt, hogy biztos nem úgy szedte fel őket, ahogy a sorozatban ábrázolták. Edit is Mari is első ránézésre odavolt érte, ami az ő külsöjével elképzelhetetlen, főleg, hogy akkor még csak egy ismeretlen bárénekes volt.


Aki olvasta a Maffiózók macskanadrágban című könyvet, az tudhatja, hogy a kitalált maffiózó, Prodán karaktere egy hülyeség. Elképzelhető, hogy Zámbónak voltak alvilági kapcsolatai, de Magyarországon a rendszerváltás előtt nem voltak ilyen jellegű maffiózók. Ez a réteg pont akkor alakult ki, amikor a Prodán a sorozatban meghalt.


Több szereplő ábrázolása is hibás. Túl azon, hogy szinte senki nem hasonlít az eredeti karakterére. Dankó Istvánt pl. én még csak idiótákat láttam játszani. Sajnos most is ezt tette, valószínűleg ennyire terjed ki a színészi eszköztára. De azért Joós Pistáról, az akkori legnagyobb lemezkiadó vezetőjéről ne gondolja senki, hogy ilyen idióta volt.
6/10
idõjós1010 2023 márc. 22. - 22:22:05 6/10
(245/294)
Hatodik résznél tartok jelenleg, és ez a rész ki is verte nálam a biztosítékot. Olyan szinten lebutították, és felhizlalták a Jimy-t, hogy nem kicsit lett tőle "Dumb & Dumberr" utóérzésem, egy egészen halovány "Több mint testőr" mellék ízzel. Dáridós turné az egészen komikus szintet ütött meg. Konkrét "Irigy hónaljmirigy" feelingűre sikeredett. De kb az egész rész, mintha szabadságra küldték volna a forgatókönyv írót, és rendezőt együtt, a színészek pedig amolyan hétvégi túlóra szintjén improvizáltak volna valamit, oszt jónapot. ......... A nyolcvanas - kilencvenes évek hangulatát nagyon visszaadja a film, az előtt le a kalappal, de Jimy nem volt azért ennyire buta. Lehet hogy proli volt, hazug volt, részeges, és csajozós, de nem volt ennyire buta. Arról már nem is beszélve, hogy Öt részen át eladták nekünk úgy a figurát, mint valami feltörekvő értelmiségi, akire tapadnak a nők, aztán folytatták úgy, mintha Varga Irén férfi változatát akarták volna megszemélyesíteni. Óriási kontraszt. Egyszerűen nincs összefésülve a kettő. Csalódtam.
5/10
Sau Dade 2023 márc. 13. - 17:20:49 5/10
(244/294)
Mikor először olvastam a sorozat tervéről, mondtam, hogy na, ezt én tuti nem nézem meg. Aztán annyi jót olvastam róla, hogy tessék.
Az elején nem is bántam, de aztán, hogy Nagy vette át Jimmyt, szerintem a sorozat is irányt váltott, onnan eléggé untam, szerintem körbe-körbe ragozgattuk ugyanazt. Az ugrás is nagyon nagy volt a két Jimmy között, Olasz Renátónál ugyan elkezdték bemutatni, hogy rálépett egy útra, de Nagy már csak utálható.
A tíz helyett mondjuk egy feszes hat rész bőven elég lett volna.
Mert kor rajz, az volt benne rendesen, a részletek is rendben lévőnek tűntek, csak a második félben túl sok volt a felesleges, csak a műsoridő szaporítására szolgáló szál. Pl. Döbrösi Laura egész családjának bemutatása. A testőr gyerek része (különösen, mert aztán valahogy nem derül ki, hogy ha Jimmy vele is akkora paraszt volt, hogy le akart lépni, és később is volt vele paraszt, akkor miért maradt, sőt, nézte el a hülyeségeit.
És nem csak ő. Mert oké, Edit asszonyt anyagi függésben tartja, bemutatják, hogy már fél tőle, de hogy a Jimmy feliratú nyakláncot hordja ezek után...
Ehhez képest Prodán egyszer csak üzlettárs ("homályos maffia kapcsolatok"), de már el is tűnik, és az sem derül ki, hogy Jimmy, aki soha senkit nem viselt el, miért viselte el Hulé Évát?
Hallottam Nagy Ervinnel és Zomborácz Virággal egy podcastot, Nagy nem győzött többször is ömlengeni, hogy ugyan kétségei voltak a témát illetően, de annyira soha nem a magától értetődő utat választották, nem a kézenfekvőt, hogy az őt meggyőzte. Nos, szerintem meg sokszor szájba rágtak, és sokszor pont az jött, amit bárki, aki négynél több sorozatot látott már, megjósolhatott.
Szóval, ígéretetesen indult, de a vége ellaposodott, örültem, amikor vége lett. Ha ez minden idők legjobb magyar sorozata, ahogy nem egy kritika írta, akkor nagy sz@rban vagyunk :-D (jó, az Aranyélet nem magyar sorozat, csak remake)
Az ötletet, képi mgvalósítást díjazom azért.
a.dani0227@gmail.com 2023 márc. 08. - 09:30:44 Előzmény ezso1
(243/294)
Másik ősrégi vicc volt még róla 1995 körül is már megvolt, hogy hova járnak a csúnya diákok? Zámbó Gimibe
a.dani0227@gmail.com 2023 márc. 06. - 08:34:58 Előzmény ezso1
(242/294)
Az a bizonyos legrondább nős dolog 2000 nyarán történt, akkoriban még kb. az aranykora volt a netnek, otthon még keveseknek volt, mert csak néhány budapesti kerületben volt elérhető a szélessávú internet, a betárcsázós se volt olcsó havidíjjal és telefonszámlával együtt. Uglypeople.com egy külföldi oldal volt, ahová képeket lehetett feltölteni és utána a felhasználók szavazhattak a felrakott képekre. Valaki meg feltöltötte Zámbó Jimmy-t a nő kategóriába név nélkül és nyilván mivel a honlap látogatóinak nagy része külföldi volt nem tudták kiről van szó úgy nyomták a szavazatokat, utána kapta fel valamelyik online portál, akkoriban még éppen csak szárnyaikat próbálgatták, még ment az Internetto, de az alpaító tagok már kiváltak belőle és megalpaították az Indexet, elstartolt az Origo, Népszabadság online még tesztüzemben kb. a nol.hu-n stb. Utána kapta fel nyomtatott sajtó is a bulvárlapok ugyebár.
8/10
ezso1 2023 márc. 02. - 17:11:47 8/10
(241/294)
A film nagyon jó. Aki azt írja, hogy sok rossz tulajdonságát mutatja be a film, azoknak annyit, hogy ilyen volt. Kiváló hang, de nem volt szent ember. Verte és csalta a feleségét és a negatív kritikát nem bírta kezelni.
Való igaz, mikor megválsztották a föld legrondabb nöjének nem lehetett kellemes plusz viccek is születtek róla.
Pl: "A mindentudó varázstükör a nagy varázsló várában található. Babszem Jankó, Hófehérke és Quasimodo kipróbálnák a tükröt, de a szobába csak egyenként mehetnek be. Bemegy Babszem Jankó, majd nemsokára boldogan kijön.
- Én vagyok a világon a legkisebb!
Hurrá, gratulálnak a többiek. Bemegy Hófehérke, és pár perc múlva múlva boldogan mondja:
- Én vagyok a legszebb világon!
A többiek gratulálnak. Bemegy Quasimodo, majd egy jó fél óra múlva dühösen bukkan fel:
- Áruljátok már el, hogy ki a fene az a Zámbó Jimmy!"
6/10
offtopic
nick név 2023 febr. 26. - 16:18:10 6/10 Előzmény Lámai Dala
(240/294)
Nézd, ez a fél mondatos odamondás elhiszem hogy elégedettséggel tölt el, de egy beszélgetéshez/vitához kevés. Ha csak annyi a szándékod, hogy jól megaszond, akkor egészségedre, ha viszont konkrétumokat is mondani szeretnél, akkor ne fogd vissza magad és fejtsd ki mire gondolsz, esetleg próbálj meg érvelni.
A "tom"-os értelmezési problémához. Létezik egy sorozat aminek az a magyar címe, hogy Az új pápa, annak pedig kifejezetten hasonlatos az intrója, nem annyira bonyolult.
9/10
offtopic
Lámai Dala 2023 febr. 25. - 11:38:34 9/10 Előzmény nick név
(239/294)
A hsz-od elolvasása után 2 dolog fogalmazódott + bennem.
1. A matek qrvára nem az erősséged.
2. A fogalmazás sem.
Közel 48 vok, de ezt a mondatot nem tom értelmezni:
Kifejezetten az új pápás az intró.
6/10
nick név 2023 febr. 21. - 23:45:06 6/10
(238/294)
Kifejezetten az új pápás az intró... Persze ettől még nem kell, hogy olyan borzalmas legyen a folytatás.
Meglepő, hogy a befogadói elaljasítás/eligénytelenítés egyik zászlóshajója, az RTL ha akar, tud ilyet is. Úgy tűnik eddig nem akart. Persze a gárda nem "saját", jó helyekről lett összeválogatva, de lássuk be, nem 22 volt az első olyan év, hogy kvalitások különböző helyekről történő összeválogatásával alkothatott volna valami tényleg jót.
De a sorozatról, elvégre ez lenne a lényeg. Azt nem tudom állítani, hogy elképesztően remek és minden idők legjobb sorozata lenne, ez számomra még mindig magasan a Terápia, de magyar viszonylatban magas színvonalú és bőven megáll a maga lábán. Nekem például az Aranyéletnél sokkal jobban tetszett. Pedig a téma a Whiskys történetével ellentétben sosem érdekelt és ha nem látok róla egy videót azt sem tudom, hogy létezik ez a széria, azonban mivel az kecsegtető szólamokat hangoztatott és egy minisorozatról van szó, meghozta a kedvem.
Fogalmam sincs, hogy a sorozat története mennyire pontosan követi a valódi eseményeket, de nem is egy dokumentumfilm, így nem mozgat ez a kérdés (plusz az igaz történet és hazugságok kiírás is utal erre). Az elejétől egy "játéksorozatként" tekintettem rá, egy filmművészeti alkotásként és úgy működik.
Tetszett, hogy az alkotás mert saját hangon megszólalni, a panelkonyhai mereven bátorító jelenet például meglepően eredetire sikerült. A színészi munka, a díszletek és a beállítások is rendben voltak, a forgatókönyv is alapvetően rendben volt, de itt már akadt pár problémám. Bizonyos pontokon a történet túl nagy léptékben haladt, nem magyarázott meg, vagy varrt el fontosabb momentumokat (az első feleségnél is hihetetlenül gyorsan ugrunk át pszichológiai részeket, hogy sokáig miért is fogadta el, hogy a férje nyíltan szeretőt tart, de a megmentő csőtörés is elnagyoltan lett megjelenítve), illetve az egyébként érthetően bulvárosabb megközelítés a darab minisorozat terjedelme ellenére is fárasztóvá vált a számomra. Emellett viszont olykor le is ült a történet, ami nem ideális kombináció. És voltak pillanatok, amelyek konkrétan nem sikerültek jól. Ilyen például a kórházas, üvegajtón való beugrás (semmi értelme), ami után a fiú úgy kel fel és megy tovább, mintha csak elbotlott volna, a portás meg semmit nem csinál csak válaszol a kérdésekre mintha mi sem történt volna. A főszerepet eljátszó két színész alakítása tetszett, illettek a karakterhez, de mégis az volt az érzésem, hogy szorosan nem kapcsolódtak egymáshoz, mintha nem egyikből következett volna a másik. Két külön Imrét mutatott be a sorozat, nem volt igazi folytonosság a változatok között és ez közel sem csak a két színész alkatbeli különbségében nyilvánult meg. Az önpusztításra való hajlandóság és a komplexusok ábrázolása, a prolizmus még nem tesz egylényegűvé valamit. Nemi szinten pedig a rendőrségen már 2001-ben is beköszön a jelenlegi popkulturális korszellem (a gyermeteg, szerencsétlen férfi és a határozott, kemény nő mára már alaposan ismert/indoktrinált képe), de ez a haladó RTL egyik sorozata, ezt a húzást elkönyvelhetjük ennek.
Na de elég ennyi a kritikus észrevételekből, ez a sorozat tényleg profi munka és összességében mint alkotói szerzemény is egész jónak mondható, ami itthon nagy szó.

6.5/10
9/10
summerwind 2023 febr. 14. - 15:59:31 9/10
(237/294)
Sosem hallgattam Jimmyt, de a sorozat igen jó!
8/10
itsme1 2023 febr. 12. - 09:33:22 8/10
(236/294)
Igényes retro-film, függetlenül attól, hogy szeretted-e Jimmyt vagy a zenéjét.
Zoltec 2023 febr. 08. - 00:36:46
(235/294)
Sziasztok!

Csak nekem tűnt fel, hogy az amúgy rendkívül színvonalas, és korhűen megcsinált filmben bennehagytak egy őrült nagy bakit?

Spoiler

A jelenetnél, ahol eldördül a végzetes lövés, Jimmy látszólag teljesen szakszerűen üríti le a fegyvert... Kiejti a tárat, majd hátrahúzza a szánt. Ettől a mozdulattól a csőben lévő tölténynek is ki kell repülnie... Tehát nem sülhetett el a fegyver, mivel valóban nem maradt benne lőszer.

Csak akkor sült volna el a fegyver, ha akkor húzza hátra a szánt, amikor még a töltött tár a fegyverben van, és utána veszi ki a tárat, és elsüti. Akkor valóban a csőben marad egy lőszer.