offtopic
werzsi9 2018 nov. 13. - 11:14:50
(120383/123863)
Én is befejeztem az aktuális filmemet. Címe:Falsify. Témája ennek is a mostanában gyakran bírált korrupció. Ezennel a média világába vittek el. Megismerhettük a sajtó mindenhatóságát, óriási hatását a közvélemény alakításában, az igazságszolgáltatásban, de bárhol is. Néhány elszánt ember még az életét, társadalmi egzisztenciáját is kockáztatva felveszi a harcot ellene. A cselekmény szövése szellemes, de kicsit túlbonyolított. Néhány dolgot nem is értettem meg.

http://asianwiki.com/Falsify_(Korean_Drama)
werzsi9 2018 nov. 13. - 10:46:54 Előzmény bori4
(120382/123863)
Mivel rendőreink a munkájuk során a lakosság minden rétegével kapcsolatba kerülnek, és a legkülönbözőbb problémákkal találkoznak, valóban lehetne folytatni a filmet. De azt hiszem az alkotóknak nem volt ilyen terve, mert a főszereplők egy részének sorsát úgy alakították, hogy az lezárult (nyugdíj, áthelyezés). De így is jó. :-)
bori4 2018 nov. 12. - 20:55:38 Előzmény werzsi9
(120381/123863)
Yangcson és Jangmi tanulságos eset volt, határozottan jót tett a kapcsolatuknak, hogy a nő "hidegre" tette a párját... Az szép lassan csak észbe kapott. Tipikusan az a pasi volt, aki jól helytáll a munkájában, de képtelen mellette a családjára is figyelni - másodlagos dolog, vagy hát ott van ugye az asszony, majd az rendezi.... Közben az magasabbra jutott a ranglétrán, mint a férje és vitte a hátán közben a család ügyeit, nevelte a két gyereket... Egy nőnek sokkal többet kell dolgoznia.... ismerős :)))
Egy váratlan fordulat azért volt nekem, miért Jungo gondolta úgy, hogy nincs elég elhivatottsága a pályához, miközben sokkal jobb volt a társnőjénél például.... Aztán rájöttem, hogy Sangsoval való kapcsolatában kellett egy kis "törésvonal".... A másik lányt játszó színésznő nagyon orrhangon, vagy gomboccal a szájában beszélt, nem? Furcsa volt nekem az a nő...
werzsi9 2018 nov. 12. - 19:50:24 Előzmény bori4
(120380/123863)
Örvendek, hogy tetszett a film.
Még el lehetne csevegni rendőreink családi életéről A filmben keveset ebből is láthatunk. Gondolom, hogy a romantika csak a kapcsolat elején lángol úgy általában, de nincs idejük és energiájuk kellőképpen egymással foglalkozni és a kapcsolatok könnyen kihűlnek. A főszereplő házaspár házassága is krízisbe kerül, de az asszony okossága segít. Ő is rendőr, teljesen megérti a férjét, és jó irányba terelgeti a kapcsolatukat. A másik házaspárnál is gyűlnek a bajok. A férjecske nem tud eleget segíteni a feleségének a vendéglőjében, és jön a második gyerek is, az asszony nem bírja a munkát, jön a harag, a szemrehányás. A gyerekeknek sem jó, hogy az apjukkal keveset vannak együtt. A fiatal szerelmespár még mindezt nem tudja, csak egymás érzéseit tanulgatják.

Hogy olvastam a gondolataidat, újra elfogott az a jó érzés, amit átéltem a film nézése közben.
bori4 2018 nov. 12. - 17:29:24
(120379/123863)
Remek kis csapat és sorozat volt.... Benne van a folytatás lehetősége is, hátha lesz második évad. Ez a téma kimeríthetetlen .... :)
bori4 2018 nov. 12. - 17:25:22 Előzmény bori4
(120378/123863)
Kimagasló alakítás volt.... :))
bori4 2018 nov. 12. - 17:22:26
(120377/123863)
(Nálunk ez lehetséges volna????)
bori4 2018 nov. 12. - 17:19:16
(120376/123863)
Pár kép még ....
bori4 2018 nov. 12. - 17:14:19
(120375/123863)
Befejeztem a Live-t.
A sorozat előrehaladtával számomra csak jobb, minden karakter egyre szerethetőbb , a történet egyre érdekfeszítőbb lett. .. az utolsó 5-6 rész pedig majdnem abbahagyhatatlan.
Nálam felzárkózott a My mister mögé - eddig ez a két sorozat magasan a listavezető azok közül, amiket idén láttam (sokat abba hagytam ....)

Biztosan van oka, hogy a forgatókönyv védelmébe vette a rendőrök munkáját, helytállását és nem maradt a sztereotip beállításuk mellett. Kicsit tükröt is tartott, hogy mennyire becsülik, vagy nem becsülik az állampolgárok, illetve ismerik a munkájuk stresszes és sokszor embertelen részleteit....
Lehet, hogy ez fontos üzenet a kinti közvéleménynek. Külön erényének tartom, hogy merte bírálni a rendőri felsővezetést, a politikusokat és a nem életszerű jogrendszer hibáit, elavultságát....

Nem először, de itt is nagyon megrázott, hogy úgy össznépi szinten milyen baromi sokat isznak és milyen természetes életforma egy hulla fárasztó nap után a stressz levezetésének ez a gyilkos módja.... Felébredhetnének már, és mutathatnak egyéb, egészségesebb megoldást is az népek számára a nehézségek leküzdésére, egy sor erőszakos cselekményt alkoholos állapotban követnek el. A családot terrorizáló, részeg férjek mit művelnek !! - megrázó volt a szembesítés pl. a rendőr apja esetében is... De hogy tud másnap kora reggel az a rendőr kocsiba ülni, helyszínelni, esetleg élet-halálról dönteni, amikor késő éjjel, hajnalba kerül haza hulla részegen. Még magas a véralkoholja, másnapos.... (Vajon az orvosok is így fejezik be a napot? :(((( )

bori4 2018 nov. 09. - 09:18:19
(120374/123863)
The great battle film
http://asianwiki.com/The_Great_Battle

Biri elkészült a felirattal, köszönet érte.
https://birikorea.blogspot.com/
bori4 2018 nov. 07. - 21:54:24 Előzmény Rhu Barb
(120373/123863)
Ma vetítették kint a 13. részt, holnap leadják a 14-et.
Még két rész jövő héten és vége... a felirat naprakész hozzá....
Rhu Barb 2018 nov. 07. - 20:58:39 Előzmény bori4
(120372/123863)
Hanyadik résznél jár?
Rhu Barb 2018 nov. 07. - 20:56:12 Előzmény Ljerk
(120371/123863)
Tetszik a magyar címe!
????
werzsi9 2018 nov. 07. - 19:36:17 Előzmény bori4
(120370/123863)
Majd minden szépen, apránként kiderül.
bori4 2018 nov. 07. - 19:15:56
(120369/123863)
A 8. részt nézem.... most kapták el a prostitúciós bandát.... De mintha a századosnő és Jeongo korábban már találkoztak volna egy bűnügyi helyszínen, ahol tiltott magzatelhajtás történhetett (?) és a rendőrlányunk áldozat volt?
werzsi9 2018 nov. 07. - 18:51:09 Előzmény bori4
(120368/123863)
Gondolom, még nem értél a végére. Hol tartasz, hányadik résznél?
bori4 2018 nov. 07. - 18:25:45 Előzmény werzsi9
(120367/123863)
:-DDDD Értem ..... :-DDDDD
szóval leszámítva a slagolást, nem lehet mondjuk ugyan ezt a tereferét az étterembe (kávézóba) áthelyezni????
(Nem, nem lehet, mert koreai sorozatot nézünk.... ) :-D
werzsi9 2018 nov. 07. - 17:55:13
(120366/123863)
"Mondjuk én nem bánnám, ha nem avatnának be szinte minden részben a férfi WC-ben folyó tevékenységbe ..."
Ezen én is fennakadtam eleinte, de aztán rájöttem az igen egyszerű magyarázatra. A szolgálat nagy részét az utcán, gyalog vagy autóban töltik. Néha bemennek a központba, ahol első útjuk a mosdóba vezet. Ott többen is összefutnak, közben beszélgetnek. Műszak kezdetén mindenki belép a mosdóba, mert utána órákat töltenek a terepen. Az, hogy a beszédstílusuk durva, talán a munkájuk természetével magyarázható. A szabályzatuk tiltja a testi erőszak alkalmazását a civileknél, a beszédben használt erőszakot talán nem. És ezt szokják meg.
bori4 2018 nov. 07. - 17:38:29 Előzmény bori4
(120365/123863)
Ez hasonló szitu lehet, mint az orvosok esetében, amikor meghal a betege, nem rokkanhat bele, mert holnap új beteg ágya mellé kell állni...
Sangso annyira sajnálja a kisfiút, mert tudja, hogy vissza fogják adni az anyjának - ami a lehető legrosszabb a gyereknek, de el kell felejtenie ...
Mindeközben mindenkinek van "családi élete", ilyen-olyan háttér, ami csak fűszerezi az egész napos robotot....
Elhangzott, hogy egy kezdő rendőr, aki közalkalmazott ugye 1,5 millió wont keres, amit történetesen a rendőrlányunk anyja igencsak lekicsinyelt.... Úgy tudom, osztani kell néggyel, ha forintosítani akarjuk a dolgot.... :) De feltűnt a rendőrségen belül az étkezde is, főznek ezek szerint rájuk, kapnak meleg ételt - sőt, az utcára is kiviszik utánuk, a tüntetés helyszínére a mozgókonyhát.... Hááát nem tudom, nem akarok hasonlítani semmiképpen...
bori4 2018 nov. 07. - 17:29:09 Előzmény werzsi9
(120364/123863)
Igencsak elgondolkodtató, hogy miért választották, már esetleg egyetemi diplomával a kézben is a közszolgálatot, a rendőri pályát.... Kilátástalan a fiatalok álláshoz jutása, menekülő út volt - tele romantikus álommal talán...
Aztán a valóság és az első beosztás elfoglalása kicsit kijózanító volt.... De nem volt már visszaút... Szóval nem igen volt ott még - a szó szoros értelmében vett - hivatástudat, nem is lehetett, mert fogalmuk sem volt a rendőri hivatásról, az erősen a hímneműekre épülő belső viszonyokról. (Mondjuk én nem bánnám, ha nem avatnának be szinte minden részben a férfi WC-ben folyó tevékenységbe és eszmefuttatásba, ami finoman szólva sem irodalmi nyelven zajlik. Persze ez más sorozatokban sem ritka náluk, de itt csúcsrajár ez a tevékenység úgy érzem. A "pasik egymás között" diskurzus megfejelve a zsaruk egymás között.... Mint jeleztük realisztikus a sorozat ... :-DDD
Az első szembesülés a gyilkosság helyszínén egy holttesttel, vagy az első sebesülés, ami sokkolja mert a saját vére folyik.... Lassan megtapasztalják hőseink, hogy milyen életformát, "hivatást" választottak...
És itt sem lehet kötődni a bántalmazotthoz, még ha gyerekről van szó, akkor sem... Milyen fontos az idősebb kolléga, mentor tapasztalata, eligazítása - hogy helyére kerüljön valahogy, ami elsőre szinte lehetetlen, vagy felfoghatatlan....