Riamara 2021 nov. 01. - 14:08:30
(123803/123863)
A Jirisan első része el is készült. Úgyhogy én is gyorsan végignéztem. Hát jó nagy meglepetés volt a rész vége. Egész kíváncsivá tettek. :))
Az első epizód nagy része a mentésről szólt, egy jó nagy viharral megfejelve. Egy újonc kezd a hegyimentőknél, akit a legbevállalósabb csajszi mellé osztanak be. Az eltűnt fiút végül a pasi útmutatása segítségével találják meg, mivel az újonc egy látó. Majd ugrunk két évet az időben és jön a meglepi. :))
Riamara 2021 okt. 31. - 22:47:43 Előzmény Riamara
(123802/123863)
Na meg is néztem, ameddig le van fordítva. Az a hegy valami félelmetesen gyönyörű.
De biztos, hogy nem tudnék hegyi mentő munkát végezni. Már attól totál lefáradtam, hogy néztem őket. :))
Amúgy csupa ismert színésszel van tele a sorozat.
Riamara 2021 okt. 31. - 17:40:03 Előzmény bori4
(123801/123863)
Úgy tudom, hogy a Vikin fordítják, szóval online is lehet majd nézni. Az 1. rész 65!%-nál tart.
bori4 2021 okt. 31. - 17:01:13 Előzmény Riamara
(123800/123863)
Szokatlan őszínte a fordító, rendesen megbírálja a sorozatot... A vége kezd nagyon zavaros lenni.
Viszont van egy viszonylag új már futó sorozat, ami izgatja a fantáziámat, mivel a két főszereplő régi nagy kedvencem...
Nézném majd, de még nem látom, hogy fordítanák. Felfedezted már?

https://asianwiki.com/Jirisan
Riamara 2021 okt. 20. - 21:55:16 Előzmény Riamara
(123799/123863)
Közben megnéztem a 12. részt is. Valaki fejbe verhetné Haramot a kedvemért. Képes lenne mindent elpusztítani, a bosszúja kedvéért. Még az önző hercegnél is gonoszabb. Remélem jól pofára esik!
Riamara 2021 okt. 20. - 19:15:13 Előzmény bori4
(123798/123863)
Most hogy így leírtad, lehet engem is pont ez zavar a Red Sky-ban. (és pont ezért nem nyűgöznek le a félistenekről szóló történetek sem) Mi izgalmas van abban, ha valami eleve elrendeltetett?
Na meg Haram karakterével sem vagyok kibékülve. Eleve nem szeretem a nagy bosszúállókat. Így egyre jobban az az érzésem, hogy megtalálta a zsák a foltját. :D
Riamara 2021 okt. 20. - 19:06:45 Előzmény bori4
(123797/123863)
Ami a kliséket illeti, mindig eszembe jut a magyar tanárom, aki azt mondta, hogy már mindent megírtak, nincsenek új történetek. Ugyanazokat a a sablonokat használják újra, meg újra. A lényeg az, hogy ezeket hogyan dolgozzák fel. Ettől vállnak egyedivé.
Legjobb példa erre Shakespeare, aki csupa hozott anyagból dolgozott. Mégis mindenki az ő művét jegyezte meg. Mert úgy írta meg, ahogy más senki.
Ezért van az is, hogy egy-egy művet számtalanszor filmesítenek meg, és az emberek számtalanszor meg is nézik. Holott már csomószor látták. Csak másképp.
Ezért nem szoktak engem zavarni a klisék. Mert a lényeg az, ahogy ezek miként állnak össze egy egésszé, és mennyire tudnak megfogni. Ami persze sok mindenkitől függ. Az írótól, a rendezőtől és színészektől.
bori4 2021 okt. 20. - 18:15:45 Előzmény Riamara
(123796/123863)
Ezt elkezdem újból, az 1-3-at folyamatában szeretném nézni. Jót somolygok az ÁÉK-en a fordító milyen aranyos, felfedezte magának a kosztümös sorozatokat :)))) ugyan ezt éltük anno mi is át jó 10 évvel ezelőtt, amikor ki-ki az első ilyen sorozatát szájtátva bámulta. :)) Hát azóta sok tucattal a hátam mögött, már inkább kritikusabb lettem az egyforma klisékikkel, történeteikkel, de még mindig vonz. :) Hány gyerekszereplőt láttunk azóta felnőni, hihetetlen... :)))
bori4 2021 okt. 20. - 18:11:30
(123795/123863)
Be is fejeztem a Hospital 2-öt, nézni kéne valamit, ami végig le van fordítva.
Napra kész vagyok a Lovers of red-del, megmondom őszintén egyre jobban idegesít a misztikum, a szörny.... :( Nem igazán lehet objektíven átélni a hősök sorsát, lépéseit, ha azok életét valami izé irányítja, azaz nem tehetnek semmit ugye...
bori4 2021 okt. 17. - 13:27:27 Előzmény Riamara
(123794/123863)
Erősen miatta is nézem a sorozatot :-DDD Tetszett az első széria, ez kicsit halványabbra sikerült, nem a műtétek naturális képei dominálnak a forgatókönyvben. Sokkal hangsúlyosabb a csapat magánéleti vonala, a kórházi közösség - orvosok-nővérek összehangolt munkájának bemutatása -, na és az elképesztő technikai, felszereltségi szint, a hatalmas kórház élete. Az ember itt magyarként csak fájó szívvel irigykedhet a kinti betegellátási körülmények, szinvonal láttán. A "professzorok" egy amatőr zenekart is alkotnak, minden részben eljátszanak egy slágert és némelyikük tényleg zenészként is megélne ... :)
Szerintem nyugodtan nézzél bele, nagyon jók a fiúk-lányok :)))
Riamara 2021 okt. 17. - 12:01:16 Előzmény bori4
(123793/123863)
Jung Kyung Ho továbbra is nagy kedvenc Ez a dal pedig annyira illik hozzá.
bori4 2021 okt. 17. - 10:42:59
(123792/123863)
Szép vasárnapot kívánok az erre járóknak - a Hospital playlist-2 egyik hangulatos dalával.
https://www.youtube.com/watch?v=ZxICkLNo_ok&ab_channel=StoneMusicEntertainment

Mivel nagyon ismerősnek tűnt, kutakodtam és igen, ez egy feldolgozása a Sanullim együttes ősrégi slágerének. Ime az eredeti verzió:
https://www.youtube.com/watch?v=8DaU8LgbMAk&ab_channel=Sanullim-Topic
Riamara 2021 okt. 13. - 20:02:28
(123791/123863)

The King's Affection 1-2. rész
Nagyon megleptek ezzel a sorozattal. A leírás és az előzetes alapján valami egész mást vártam. És voltak kétségeim, hogy vajon tetszeni fog-e a történet?
Aztán megnéztem az első részt, és le voltam nyűgözve. Lám-lám, egy jó író, és egy jó rendező mit ki nem tud hozni, a régi, jól bevált panelekből. Erős, drámai jelenetek, izgalmas fordulatok kerekedtek ki belőle.
Itt egyáltalán nem zavart, hogy a gyermekkorral kezdték. Persze ehhez kellett egy olyan tehetséges kis színészpalánta is, aki ilyen hitelesen el tudta játszani ezt a duplán kettős szerepet. Mert hiszen itt nem csak arról volt szó, hogy egyszerre tudjon fiú és lány lenni, hanem képes volt azt is megmutatni, mikor helyet cserélnek egymással. Olyan ügyesen csinálta, hogy jó előre le is lőtte a poént, mikor egy apró gesztussal jelezte, hogy a palotából kiszökő lány voltaképpen a herceg.
Így aztán a felnőtt színésznőnek is jól megalapozta a karaktert.
Riamara 2021 okt. 13. - 19:39:47 Előzmény bori4
(123790/123863)
Igen, egyetértek. Nekem sem tetszik, amit Haram csinál. Próbálom őt kedvelni, de nehezen megy.
Azt megértem, hogy a lány odavan érte, hisz ő nem ismeri igazán a sötét oldalát, és roppant elfogult vele. Viszont így kívülállóként, nem szimpatikus, amit művel. Ilyen az, amikor a bosszúvágy fontosabb, mint a szeretet. Teljesen igazat adtam a hercegnek (aki megjegyzem sokkal szimpatikusabb és vonzóbb egyéniség) amikor kioktatta Haramot.
bori4 2021 okt. 10. - 15:57:24 Előzmény Riamara
(123789/123863)
A 9. rész után - nem tudom, de én nagyon nem értem a két hős közötti viszonyt.... A gyerekkor tiszta, rendben. Na most amikor már felnőttként is rájöttek, hogy ki is a másik, ez a "húzd meg ereszd meg" játék nekem nem világos. Haram még meg is csókolta Cheongit már, teljesen oda meg visszavolt. Aztán megmagyarázta, hogy az véletlen volt, a múltjával totál leszámolt és ne is közelítsen a lány hozzá, felejtse el... Közben állandóan kihúzza a csávából, segíti, figyeli és támogatja, és bőszen magázódnak, mint két idegen, majd látványosan a herceget is helyre rakja, hogy a lány az övé ugye.... :) Szóval Haram urfi egyáltalán nem tudja mit akar? Na szóval ez így nagyon gyerekes nem???
Riamara 2021 szept. 26. - 20:08:37
(123788/123863)
Viszont épp az utolsó jelenet kapcsán fogalmazódott meg bennem, hogy mi is zavar annyira a misztikus vonalban.
Eddig ugyanis nem értettem igazán, hogy pontosan mi nem tetszik benne. Hiszen más történeteknél ennél több misztikum se zavart. Sőt, még kifejezetten tetszett is.
Itt viszont kezdettől fogva valahogy kuszának, és logikátlannak találtam a mágikus dolgokat.
Mert vegyük csak ezt az adott jelenetet, amikor az őrült festőapuka rátámad a hercegre, holott a démon Haramban van.
Annak sem látom értelmét, hogy a pillangós pecsét mindig olyankor válik semmissé, amikor Haram és Cheongi közel kerülnek egymáshoz. Holott ennek épp fordítva kéne működnie. Hiszen az istennő elgondolása szerint, nekik erősíteniük kellene egymást.
A démon meg mit csinált az elmúlt húsz évben? Miért nincs befolyással Haramra, meg az ő bosszúvágyára? Ez sokkal logikusabb lenne, mint az a repkedés az éjszakai erdőben, és a katonák felkoncolása.
A sámánasszonyról meg ne is beszéljünk, mert amit ő csinál, annak aztán tényleg semmi értelme nincsen.
Riamara 2021 szept. 26. - 19:46:28
(123787/123863)
Red Sky 5-6.
Nagyon élvezetes részek voltak. A festőverseny már magába is érdekes volt. De azzal, hogy szinte mindenkinek megvolt vele a hátsó szándéka, még figyelemre méltóbbra sikeredett.
Yangmyung herceg igyekezete, hogy megtalálja a képhamisítót, igazán szórakoztató volt. És nagyon tetszett, ahogy aztán hozzáállt a dologhoz, meg amit a lánynak mondott.
Juhyang herceg rém karizmatikus, és jelenlétével még inkább feldobta a versenyt. A két herceg beszélgetése pedig igencsak izgalmas volt.
Ha Ram bosszúakciója is beindult rendesen. A testőrkapitányt jól bemártotta.
A fórumokon sokan fanyalogtak a gyermekkori visszaemlékezéseken. Pedig szerintem nagyon kedvesek voltak azok a tükörkép jelenetek.
Az utolsó jelenet pedig lélegzetelállító lett.
7/10
napraforgó 2021 szept. 22. - 04:41:09 7/10
(123786/123863)
Vajon a Port.hu miért ragaszkodik ahhoz, hogy ezek a koreai filmek 5.00-kor kezdődnek, amikor ténylegesen 4.40-kor kezdődnek? Már hónapok óta a téves időpontot adják meg. Hát ott senki nem nézi a műsort? senki nem tudja, senki nem ellenőrzi?
Riamara 2021 szept. 16. - 18:38:37
(123785/123863)
Red Sky 4. - Egyre érdekesebben alakul a történet.
Riamara 2021 szept. 02. - 15:56:53 Előzmény bori4
(123784/123863)
Hát én biztosan nem. :))) Már annyira vártam.