Téma: A királynõ

csineva-xx 2013 jan. 18. - 02:05:00 Előzmény -greghouse-
(228/248)
Ez meg lehet, hogy jó film, csak nekem nem tetszik :), szerintem alig több, mint bulvár-értékû... Értem én, hogy kizárólag II. Erzsébet adott helyzettel kapcsolatos drámáját hivatott bemutatni, senkit meg nem sértve ezzel – mégis zavaró a nagyon elnagyolt és leegyszerûsített háttér, „környezet”, és a dráma is igen-igen „diplomatikus”, vagyis inkább felületes... H. M. játékát nem vitatom, az tényleg elég okés... (Talán az egész film egyetlen jelenete tetszik igazán, amikor a szomszédos birtokon kilõtt szarvashoz igyekszik... :D - az sokatmondó, mégsem szájbarágós részlet...)
Azt a másik kettõt nem láttam...
9/10
-greghouse- 2013 jan. 13. - 22:17:06 9/10
(227/248)
Olvasom, hogy teljesen valósághû volt minden, az író, a producerek, és a rendezõ szinte vért izzadtak, annyit kellett egyeztetni a királyi családdal és Blair munkatársaival. Helen Mirren egyszerûen káprázatos.
Az egyetlen jelenet, ami nem valóságos volt hanem fikció, mikor a királynõ a szarvassal találkozik (miután lerobban a Rover-je), és elõször halkan sír, majd nézi a gyönyörû szarvast. A filmkészítõk szerint a szarvasnak kettõs szimbólum jelentése van, a szépsége Dianára emlékezteti a királynõt, de a fontosabb szimbólum a "négyszáz éves" hagyományok lassú eltûnése, amit akkor ért meg a királynõ.
...Érdekes, hogy a királynõ sohasem nézte meg a kész filmet, mert valójában az a véleménye, ami a filmben is elhangzik, hogy az volt "élete legborzalmasabb hete", és nem kívánja felidézni (és nyilván nem teljesen pozitív képben tüntetik fel, de õ ezt vállalja, hogy így viselkedett.)
9/10
kesselring 2013 jan. 13. - 22:11:14 9/10
(226/248)
A királynõ nem értette meg a britek Dianával kapcsolatos érzelmeit míg Blair igen. A királyi család és a királynõ utálta Dianát. Pont azért, amit Blair mondott, mikor kifakadt a tanácsadói elõtt. Eszerint Diana mindent elkövetett azért, hogy leromboljon mindent, ami a királynõ számára értéket jelentett. Blair megértette a népet és megértette a királynõt is. Hiába volt modernizátor, átérezte a helyzet súlyát és meg akarta menteni a királynõt, mint vezért.
Nem tudom mennyit jótékonykodott Diana a közpénzbõl a legfrissebb divatra és a legdrágább parfümökre költött vagyonok mellett, de nem hiszem, hogy valaha is tett volna annyit az emberekért, mint a vele egy napon elhunyt Teréz anya, akirõl kevesebb méltató szó esett azóta is.
A királynõ és Blair kapcsolatának formálódása miatt tetszik különösen a film, amit kategóriájában 10/9-re értékelek.
Jó lett volna nekünk is marad valami élõ és patinás a múltból. De hát nálunk a múltat végképp eltörölték, a mostani kísérlet a feudalizmus helyreállítására mindenféle nagyságot nélkülöz és nélkülözni is fog.
Anglia valami más...
1/10
antimason 2013 jan. 13. - 19:34:56 1/10
(225/248)
Diana-gyilkos szemétláda.
9/10
-greghouse- 2013 jan. 13. - 19:18:28 9/10 Előzmény csineva-xx
(224/248)
Ha szerinted ez a film van túlértékelve, akkor mit mondasz a világ két legnagyobb nyálas giccsparádéjára, a Titanicra, meg az Elfújta a szél-re? Azok csöpögnek a giccstõl. Ez meg jó film.
csineva-xx 2012 okt. 16. - 16:59:08
(223/248)
Nincs ez a film ez pöttyet túllihegve??? Fõként a Díjak és jelölések cím alatti felsorolás alapján merészelem ezt kérdezni, sõt, kijelenteni. Ugyan bevallom, csak fél füllel-szemmel követtem, de egy-két kockája az este 8-körüli magyar sorozatok színvonalához volt hasonlatos, legalábbis ami a színészi játékot illeti. Tony Blair, vagy az alakját megformáló gyengus színészi játék méltatása például a díj? A többirõl nem is beszélve...
far vik 2012 jún. 07. - 22:36:50
(222/248)
Vezérünk abban bízik, hogy akár az oroszok vagy britek, mi is szeretjük a nagy atyát vagy anyát. De az õ fején is félrebillenne a korona, akár szegény IV.K. fején... hogy már EGY KIS CSÚNYA AKTUÁLPOLITIKÁT IS IDEKEVERJEK. Na, most trollkodtam egyet. :/
offtopic
fredi60 2012 jún. 06. - 18:54:49
(221/248)
Azért Vilmost is csipázzák, az asszonykáról nem is beszélve. :)
danton-b 2012 jún. 05. - 22:27:39
(220/248)
Angliában nem személyfüggõ a monarchia léte,mint ahogy pl a jogállamiságuk is hagyományokon alapul nagyrészt és nem törvényeken ,hiszen ami természetes (hogy nálunk pl nem szarunk ki az ablakon),arra nem szükséges törvényt hozni.Ez a kbség köztünk és köztük pl többek között.Az angol lélek igényli a monarchiát ,ugyanúgy ahogy a fûnyírást is,ebben nem hinném hogy lesz változás ,akár él Erzsébet ,akár nem.
far vik 2012 jún. 05. - 22:14:00
(219/248)
Amíg Erzsébet él, biztos a monarchia léte. A következõ generáció azonban még kérdéses, hogy dönt. Mint ahogy az ország sem tudja még, ha most tudni véli is.
Petrapetrus 2012 jún. 05. - 13:40:38
(218/248)
Tudom... De azért köszi. :D
flowerfairy 2012 jún. 05. - 12:03:07 Előzmény Petrapetrus
(217/248)
Nem kötekedésbõl, de az "you're welcome".
10/10
Gyõzedelmes Kismackó 2012 jan. 25. - 18:39:18 10/10
(216/248)
Hosszú idõ óta szeretném megnézni ezt a filmet, de eddig soha nem volt rá érkezésem. Ma végre láttam, és nagyon tetszett! 10 pontot adok rá. Sok mindenre rávilágított számomra.
Mike088 2011 okt. 25. - 22:33:45
(215/248)
Ezt a filmet most fogom megnézni mert ugyan úgy látom csak közvetetten szól Dianáról mégis érdekesnek találom a témát. Diana életérõl eddig egy épkézláb filmet se tudtak csinálni (a nép hercegnõje nézhetõ de nagyon gyenge) pedig egy jó rendezés garantált kasszasiker lenne a fejlemények ismeretében
Petrapetrus 2011 máj. 15. - 18:59:18 Előzmény Móni Póni
(214/248)
Your welcome! ;)
Móni Póni 2011 máj. 12. - 19:29:18
(213/248)
Ahhhaaaa, most már éééértem! Fogalomzavarban voltam! Azt hittem, h az anyakirályné anyakirálynõ! :D Megvilágosodtam, nagyon köszönöm!!! :):)
Petrapetrus 2011 máj. 12. - 19:22:44
(212/248)
Elõször is nem Anyakirálynõ, hanem Anyakirályné (NÉ!). Azért kapta II. Erzsébet anyja ezt az elnevezést, mivel õt is Erzsébetnek hívták, és hogy ne keverjék össze a két Erzsébetet.
Még 1936-ban meghalt a nagyapja, V. György brit király. A trónra VIII. Eduárd brit király néven Erzsébet édesapjának bátyja került - volna, de õ még azon év vége elõtt lemondott a koronáról öccse, György javára. Ennek az volt az oka, hogyha Eduárdból király lesz, akkor nem veheti el a szerelmét, valami elvált amerikai nõt. Késõbb az apukáját VI. György brit király néven koronázták királlyá, ezzel pedig Erzsébet (hercegnõ) lett az elsõ számú trónörökös...
Móni Póni 2011 máj. 12. - 19:03:44
(211/248)
Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni, mert vmit nem értek:
Mikor az anyakirálynõ és Erzsébet beszélgetnek, az anyakirálynõ megkérdezi Erzsébettõl, h emlékszik-e még az esküjére, h haláláig vezeti a népét, v vmi ilyesmi. Na, ha ez így van, akkor miért nem az anyakirálynõ uralkodik haláláig, miért Erzsébet? Mert ugye a filmben javában beszélgetnek még, holott már Erzsébet A királynõ...
8/10
peti2006 2011 jan. 13. - 20:39:09 8/10
(210/248)
Csak idõ kérdése és a monarchia felett eljár az idõ, akárcsak a kerekasztal lovagjai felett.
A legszimpatikusabb a filmben mindvégig az volt, hogy egy másodpercre sem próbálta meg Erzsébetet emberibbé tenni. Ennek ellenére már-már sajnálni kezdte õt az ember, hiszen Diana halálával, nem pusztán a családi gyásszal, hanem az egész monarchia tekintélyével került szembe.
Michael Sheen pedig egyszerûen zseniálisan alakította Tony Blairt. Igaz ez a Frost/Nixon elõtt volt. Így még jobb.
Mégiscsak 8 pontot kapott, mert nem valószínû, hogy még 1x megnézem a filmet.
8/10
drabál 2011 jan. 08. - 22:53:26 8/10
(209/248)
Ezzel együtt afilm nem rossz és pont a miatt,hogy a királynõ atmoszféráját a Buckingham palota életét mutatja közelrõl.Eza monarchia ad lehetõséget Anglia népének arra ,hogy ilyen cirkuszokban idõnként része lehet (Ld esküvõje a walesi hercegnek,anyakirálynõ temetés stb stb)