Téma: A királynõ

8/10
Lord Stephen 2007 jan. 31. - 17:19:56 8/10 Előzmény Hesztia
(28/248)
A királynõ kétszer "találkozik" a szarvassal: elõször, mikor elhessegeti, másodszor, mikor megszemléli a tetemét. Lehet, hogy nem emlékszem pontosan, de szerintem az elsõ alkalommal sírt. Hogy miért, arra legfeljebb tippjeim vannak...
10/10
Hesztia 2007 jan. 26. - 21:49:00 10/10
(27/248)
Mivel nem ismerem a királynõ mindnen mozdulatát, ezért nem tudom megállapítani, hogy mit talált el tökéletesen és miben volt más, de õszintén szólva nem is akartam egy tökéletes leképezést látni. Ez az alakítás, akárhogy is nézzük- fantasztikus volt, a film pedig nem próbált maradéktalanul az egyik oldalra állni, ami nekem szimpatikus...ennyi.:)
10/10
Hesztia 2007 jan. 26. - 21:44:30 10/10
(26/248)
Azt senki nem tudhatja, hogy mikor és miért szokott pityeregni.:)
A sírás pedig - ha most itt a szarvastetem mellett ejtett könnyekre gondolsz - még véletlenül sem az állat miatt volt.
8/10
Lord Stephen 2007 jan. 26. - 21:06:58 8/10
(25/248)
Gillo Dorfles A giccs c. könyvében úgy vélekedik, hogy minden olyan film, amely élõ és ismert szereplõrõl készült, és a karaktert megformáló színész nagyon hasonlít az valós személyre, óhatatlanul giccsé válik. Nos, ezzel én nem értek egyet, de akkor is húzós feladat, és nehéz megtalálni az egyensúlyt. Ebben a filmben Dame Mirren nagyon hasonlítani akart, vagy kellett neki, és ha ez a cél, akkor szerintem maradéktalanul valósuljon meg. Ezért ne maradjanak ki olyan belsõ és külsõ jegyek, amelyek a megformált ember személyiségét alkotják. Attól még a színész is megmutathatja a személyiségét. Mert így az erdemény felemásra sikeredett… Bár engem azért kicsit mindig zavar a fikció és valóság határmesgyéjén való ilyen egyensúlyozgatás.
8/10
Lord Stephen 2007 jan. 26. - 21:06:11 8/10
(24/248)
Szerintem Õfelsége magában sem szokott sírni, fõleg nem egy elejett vad miatt. Viszont a filmben a rendezõ meg akarta mutatni, hogy a királynõ is érzõ szívû ember, amit lehetett volna (mert az sehol nincs megírva, hogy egy ilyen mûben ne szerepelhetne olyasmi, ami ha valószínûleg nem is történt meg, azért megtörténhetett volna), de ettõl függetlenül számomra ez ott erõs volt, nekem kilógott a film stílusából.
10/10
Hesztia 2007 jan. 25. - 23:54:54 10/10
(23/248)
Segítek!:) Bizonyára nem tartja a saját értékrendjével összeegyeztethetõnek azt, ahogyan Diana ( szintúgy két gyermekes anyaként) élte az életét a válása után.
gretel 2007 jan. 25. - 19:11:05
(22/248)
Valaki meg tudja mondani nekem, hogy mi köze van Dianarol alkotott velemenynek ahhoz, hogy ki milyen hazassagban el es hany gyereket nevel? (Lsd. Edike valasza Topoff-nak)
Sajnos akarhogy gondolkozom rajta, ra nem jovok az osszefuggesre.
10/10
Hesztia 2007 jan. 25. - 14:16:41 10/10
(21/248)
Tényleg Maminak hívta az édesanyját.:)
10/10
Hesztia 2007 jan. 25. - 14:14:29 10/10
(20/248)
Elképesztõ, hogy mennyien voltak az utcákon...fel is fedeztem pár képkockát, amiket a filmbe is beletettek.

A másodikban különösen jók az archív felvételek.:)
10/10
Hesztia 2007 jan. 25. - 13:52:32 10/10 Előzmény Lord Stephen
(19/248)
"Vicces, ahogy Mirren utánozza a királynõ finoman "trampli" menését, a királynõ tipikus ajak-nyelv játékát meg végképp nem ismeri."

Nem az volt szvsz a cél, hogy egy Erzsébet - imitátort lássunk. Elkerülhetetlen, sõt szerintem pont hogy jó, ha átsüt a színésznõ személyisége is a filmen.
10/10
Hesztia 2007 jan. 25. - 13:51:04 10/10
(18/248)
"A féltengelytöréses jelenet meg finoman szólva is szirupos"

Én errõl azt gondolom, hogy önmagában lehet, hogy sziruposnak hat...mert hogy egy ilyen személyiség nem sír. De miért ne tenné? Attól, hogy királynõ, még ugyanúgy lehetnek érzései, földi halandó..maximum nem mutatja ki senkinek, de ott kint a természetben, ahol senki sem jár, egy percig miért ne törhetne elõ belõle? Csak ez már nagyon intim szféra. Ezért tetszett az a megoldás, hogy a kamera csak hátulról vette, és nem hatásvadász módon az arcába tartotta a kamerát.
8/10
Lord Stephen 2007 jan. 24. - 22:04:00 8/10
(17/248)
8/10
Lord Stephen 2007 jan. 24. - 21:49:42 8/10
(16/248)
De engem elsõsorban maga a valós királyi család érdekel, amelyrõl most végre készült egy elfogadható film. Külön értéke, hogy igyekszik elfogulatlanul, objektíven szemlélni az eseményeket. Nagy vonalakban ez kitûnõen sikerült.
Azon persze lehet vitatkozni, hogy Dianának vagy Õfelségének van igaza. Én személy szerint Õfelsége pártján állok, de Dianát sem ítélem el. Mégis Õfelsége hagyománytisztelete, kifinomult diszkréciója, visszafogottsága közelebb áll hozzám, mint Diana csillogó sztársága. Két értékrend és világfelfogás összecsapásáról van itt szó, ezért a maga módján mindkét félnek igaza van.

Evvel kapcsolatban szeretnék eloszlatni néhány sok helyen szereplõ hamis közvélekedést. Az egyik, hogy Diana kezdettõl fogva szálka volt a Windsorok szemében. És ezzel kapcsolatos, hogy „alulról jött némber” meg „polgárlány” lett volna. Nos, ez a nõ Anglia egyik legrégibb és legelõkelõbb arisztokrata családjából, a Spencer családból származott, ugyanabból amelybõl a Marlborough hercegek, vagy Winston Churchill. Elõkelõbb családból, mint pl. a királynõ anyja, bár a Queen Mum legalább 200 év óta végre az elsõ valóban angol volt a dinasztiában. De Spencer gróf lányának jó adottságai voltak, hogy elhitesse: õ a nép lánya. Gondosan választották ki, és évekig úgy tûnt, tökéletes királyné válik majd belõle. Charles hajlandó volt lemondani szerelmérõl a trón miatt, õ nem így gondolkodott. Aztán jöttek a bajok…
8/10
Lord Stephen 2007 jan. 24. - 21:01:17 8/10
(15/248)
Bár a sztori - bár drámaira élezett - szerintem nem eléggé érdekes ahhoz, hogy csak errõl szóljon egy egész estés alkotás, ezért a film végére valahogy állóvízszerû érzésem volt. Valahogy hiányzott a jellegezetes angol íz is, ami sok régebbi, ennél kisebb igényû filmben is megvan: nekem ez túl hollywoodi. A féltengelytöréses jelenet meg finoman szólva is szirupos, (azért az a szarvasbika gyönyörû volt!!!) De mindezért kárpótoltak a részletek, a jelenlét élménye, és elsõsorban a finom irónia és humor. És Õfelsége végre nem az a gonosz szipirtyó, akinek eddig elõszeretettel beállították! Szóval remekül szórakoztam!!
8/10
Lord Stephen 2007 jan. 24. - 19:29:07 8/10
(14/248)
Nagyon vártam ezt a filmet, amióta csak megtudtam, hogy készül. Az angol királyi családról több film is készült eddig, de mindegyik, amit eddig láttam, Diana sztorijáról, és végre itt egy alkotás, amiben Õfelsége a fõszereplõ. Leginkább az izgatott, hogy lehet a jelen jól ismert szereplõit filmre vinni, és mennyire sikerül. Nos, nem rosszul, de felemásan. Dame Mirren kitûnõ színésznõ, és látszott, hogy rendkívül igyekezett a királynõ bõrébe bújni, csak az volt a gond, hogy teljesen különbözõ személyiségek. Mirren sokkal nõiesebb és persze drámaibb, míg Õfelsége csak egy egyszerû, idõs hölgy, teljesen mindennapi, persze azt leszámítva, hogy királynõ. Vicces, ahogy Mirren utánozza a királynõ finoman "trampli" menését, a királynõ tipikus ajak-nyelv játékát meg végképp nem ismeri. De hát képzeljük, el, hogy a nagymamánkat egy színésznõ megformálja, akárcsak egy rövid jelenet erejéig. Bármennyire is hasonlít, nem ugyanaz!
Emesee 2007 jan. 24. - 08:37:24
(13/248)
Szeretm az ilyen filmeket, kiváncsi vagyok erre is! De azért a királyi családnak elég kellemetlen lehet, hogy egy anyáról, feleségrõl akit elveszitettek nagysikerû mozifilmet csinálnak
10/10
Hesztia 2007 jan. 21. - 18:53:53 10/10
(12/248)
a kiváló= kiválóan
10/10
Hesztia 2007 jan. 21. - 18:53:04 10/10
(11/248)
A rémet nem láttam, de Theron kisasszony bizonyára jól játszott, tehetséges...a filmet meg nem is jelölték, úh nem értem, mi a probléma.:)
Helen Mirrentõl meg aztán tényleg nem lehet elvitatni, hogy a kiváló játszott..aki azt mondja, hogy nem volt jó, az mást nézett - amúgy tök mindegy mit nézett, ha Helen játszott benne, mert Õ mindehol jó.:)
A film pedig tuti nem fog Oscart kapni, mert a Téglát nyomják..csak tudnám mindek, attól ez engem hatszor jobban lekötött. Hiába Scorsese, (bocs, de ripacskodó) Nicholson...
10/10
Hesztia 2007 jan. 21. - 18:48:22 10/10
(10/248)
Miért, az jobb lett volna, ha nyíltan az egyik oldalra áll és onnan átfújjol a másikra? Az lenne az igazi probléma... akkor adna támadásra okot, de itt nyilvánvalóan az volt a cél, hogy egy kicsit átérezzük, mi is volt a család álláspontja, de ezt mégsem úgy téve, hogy akkor mindenki most mindenki beájuljon a nagyságuk elõtt.
A filmet átszövõ humor, a politikai ide-odamondogatások, a körmonfont etikett (amely lehet, hogy Neked épp uncsi) pedig csak tovább fûszerezték a filmet.
Vkit érdekesnek találja a szituációt, vki nem..el kell fogadni a másik álláspontját, de azért hadd ne kelljen már bocsánatot kérni azért, mert egyesekhez eljut vmi a filmbõl.
10/10
Hesztia 2007 jan. 21. - 15:05:23 10/10
(9/248)
David, láttad a filmet? Mert nekem ebbõl nem úgy tûnik..vagy pedig nem tudtad azt értelmezni.

Egyátalán nem volt célja az a filmnek, hogy Erzsébetet, mint a menyét elvesztõ, megrendült anyóst mutassa be. A megrendülést az unokái iránt érzett szeretetbõl (igen, hiába királynõ, attól még lehetnek érzései) és a monarchia iránti ellenszenv kialakulása miatt érzett (a belénevelt értékek megsemmisülését látva)...de egyátalán nem állították be olyannak, mint aki hirtelen pálfordulással zokogni kezd a halálhír miatt. Pont ez az erénye a filmnek..nem akar álságos lenni, csak próbál objektíven közelíteni.
Ami pedig külön tetszett benne, hogy mind a Diana, mind a királyi család által vallott értékek, állásfoglalások vmilyen szinten átérezhetõvé és érthetõvé váltak benne. Nem foglalt állást...ki-ki döntse el maga, hogy egyik-másik fél miben és mennyiben volt hibás.