9/10
sadrok 2021 jan. 17. - 19:58:17 9/10
(56/56)
Nagyon aranyos kis film... hogy nem láttam még? :-)
Robzombi 2019 ápr. 19. - 21:08:54 Előzmény Torolt Felhasználo
(55/56)
Pikkelyes suna :DDDDDD

Jó hogy ilyeneket leadnak. de még jobb lenne ha nem csak Disney retro cuccokat adnának. Rengeteg nagyszerü rajzfilm van . (Na meg anime is)

Ilyen jó minöségben elég fura. Utoljára akkor láttam mikor még VHS-en volt meg :DDD
Emlékszem sok jelenet sokkal sötétbe volt. Pl ugy emlékszem mikor Ficánka neki ment a csontváznak. Ott igazából aszem nem is látszott jol az a csontváz.
Igaz lehet a VHS-em Kalóz vhs volt :DD olyan lehetett mint az Őslények országa német kazi-ra rá rakták a mozis hangot.

szucsgyula 2019 jan. 10. - 16:27:50
(54/56)
Hű, haver, te egy kicsit sokat láttál bele ebbe a rajzfilmbe! :D
Torolt Felhasználo 2016 ápr. 22. - 08:25:38
(53/56)
Megismerkedhetünk a (hivatalos) kötelességeit elhanyagoló, felhalmozámániás sellõvel, Ariellel, akinek megvan mindene, de többet akar. És a Disneytõl meg is kapja. Na nem mintha pártolnám az eredeti verziót. Andersen egy rohadt p*cs. És felfoghatjuk úgy is hogy a Disney-verzióban egy önmagába fordult királyságot új utakra vezet, visszakapcsolja a világ körforgásába. Naugye.

Amúgy tudjátok miért lett ez akkora siker? Igen, igen, az animáció jó, a dalok wow, de amiért akarjuk ezt a filmet az Ariel. Nincs olyan tizenéves aki ne akarta volna megdugni. Igen, a lányok is. No meg a "három napon belül csók" az a Disney "érettségi elõtt szexelünk"-je (<- Amerikai Pite). És hát a csaj már 16. Az teljesen legit a keresztény értékrendû kormányzat által hozott törvény szerint. Beleegyezés se kell hozzá szûlõ/gyám részérõl!

Azt mindenestre szögezzük le: apuka elmebeteg. Nem tudom mi a neve a bajának, de ezek a hirtelen nagyfokú dühkitörések alkalmatlanná teszik a társadalomban való részvételre.

Ursula design-ját pedig szerintem az Elsüllyedt Világok Popocicijérõl lopták. Khm.

De persze mindenkit az érdekel hogy változik át emberré Ariel egyszál punciban. És bár sok rosszat el lehet mondani a polipról, egy full szõrtelenítést berakott a csomagba, ami manapság (szvsz érthetetlen módon) olyan népszerû. No és ne feledkezzünk meg a jövendõ házasságról a tengerparti ország királyfijával. Tengerpart. Érted. Fõ élelmezési cikk a HAL és más tengeri bizgentyûk. Tuti "nem" árnyékolja majd be a kapcsolatot az elsõ három nap elmúltával...
zora 2015 máj. 23. - 19:19:46 Előzmény Towner
(52/56)
Én most - 20 év után - újranéztem, és az tûnt fel, hogy a szakács dala dallamban teljesen megegyezik a Szépség egyik dalával. (Nem mintha bánnám, hiszen Ariel volt elõbb)

Ja, és Oszvald Marika, Ariel szinkronja, 37 éves benne! Nagyon szeretem a hangját.
zora 2015 máj. 23. - 19:15:56 Előzmény MirandaTurner
(51/56)
Hogyhogy tilos? Hiszen ez a mese is úgy kezdõdik, hogy Ariel elfelejti a fellépést az apjának adott koncerten.
10/10
Towner 2014 márc. 23. - 17:59:23 10/10
(50/56)
Most láttam hosszú idõ után , és egészen kivételesre sikeredett valamennyi betétdal, ami szinte páratlan, mivel egy-egy halványabb mindegyik alkotásba bcsúszik. Alan Menken nélkûl elképzelhetetlen ez a mese.
10/10
Saphir 2012 febr. 23. - 18:44:03 10/10
(49/56)
Örök klasszikus, akárhányszor újranézem, mindig elvarázsol.
MirandaTurner 2011 dec. 23. - 19:20:34 Előzmény kicsibence
(48/56)
Szia :)
Szerintem A kis hableány - A kezdet kezdetére gondolsz, az 2008-as.

SPOILER
Ariel azelõtti élete, hogy megmentette a herceget, a királyságban minden zene tilos.
SPOILER VÉGE
kicsibence 2011 nov. 07. - 20:47:02 Előzmény Mermaid.
(47/56)
Hello

Keresek egy kis hableány részt,amiben az van hogy Ariel talál egy nagy csikóhalat meg eltéved és furcsa mélytengeri halakkal találkozik.Ha valaki tudna segíteni annak köszönet.
Mermaid. 2011 jún. 08. - 10:11:14
(46/56)
Az elsõ disney film amit moziban láthattam még az édesapámmal. Andersen a kedvenc meseiróm volt, minden akkori könyvet nagy becsben tartottam tõle, A kishableányon kivül a Gyufaárus kislány és a Vad hattyúk volt a kedvencem, illetve az Ólom katona.
Mind a mai napig szivesen olvasom õket még felnõtt fejjel is. Szépek és meghatóak, rengeteg érzelmet közvetitenek, bár kétségtelen a Kishableány számomra a legszebb és a legtöbbet jelenti.
A Disney studió nagyon szépen megalkotta a történetet és megfilmesitette, ha nem is teljesen hüen a történethez, a zene is hozzá számomra tökéletes.
lszl139 2011 márc. 20. - 17:57:48 Előzmény Vikke
(45/56)
Nekem megvan a filmgyûjteményemben.
pimpernel 2010 nov. 28. - 22:00:54 Előzmény zsikla.zoltan
(44/56)
micimackó rajongó vagy, rossz ember nem lehetsz!!! yeee! :DD én is nagyon szeressem tigrissel, nyuszival meg az összes többivel együtt! a sorozat majdnem jobb volt mint a filmek sztem.
pimpernel 2010 nov. 28. - 21:58:46 Előzmény Banán
(43/56)
hmm... nem igazán ismerem az életét, de gondoltam h ilyen okai vannak. Meghalt vkije?
Banán 2010 okt. 13. - 17:16:44 Előzmény pimpernel
(42/56)
Most, hogy látom a hozzászólásodat, szeretném mondani, hogy nem minden Andersen-mese szomorú, pl. a Hókirálynõ, "A fülemüle", "A vadhattyúk", de néhány valóban az. Aki ismeri Andersen életét, az tudja, hogy miért írt szomorú meséket is. Mindenesetre egy meséhez jobban illik a happy-end, ezért tetszik ez a Disney-változat.
chhaya 2010 aug. 17. - 22:11:32
(41/56)
Gyerekkori örök kedvenc. :)
Ezerszer meg tudnám még nézni, és akkor sem unnám meg.
zsikla.zoltan 2010 júl. 22. - 14:17:05
(40/56)
Ez a része a legjobb:) Szép,jó,humoros,romantikus.A 2.rész inkább a lányáról szol a 3.rész pedig nem az igazi.Nálam a Micimackó viszi a pálmát.Lehet hogy kitagatok mert 96-ban születtem ezért kicsit lemarattam a Diesni aranykoráról. De szeretem összes Diesni rajzfilmet.
10/10
Bíró Dóra 2009 júl. 29. - 14:33:42 10/10
(39/56)
Ezen a mesén nõttem fel,még most is szívesen megnézem.
Imádom...szerintem a kis hableány viszi a pálmát...:)
xzibit2009 2009 júl. 12. - 12:41:33
(38/56)
nálam is Oroszlánkirály a favorit.
Csak mondtam, hogy ez is nagyon jó!
Vikke 2009 júl. 12. - 11:25:35 Előzmény xzibit2009
(37/56)
Igen, tudom, ettõl függetlenül nálam a Hófehérke, Pan Péter, a kedvencek ha klasszikusról van szó. Bár ezek még tényleg klasszikusak, Disney munkái.Az újabb klasszikusok közül inkább Oroszlánkirály viszi a pálmát aztán még sorolhatnám :)