Téma: A Kisasszony

malvinkicska 2015 febr. 02. - 13:00:16
(293/393)
Szerintem is Rafaelt annyira a bosszú hajtja nem törõdik szinte semmivel, csak, hogy tudná, megölni a bárót. azt csak õ érezheti, miért csinálja, mondjuk a báró a meg testesült ördög, a feleségével is, mit követ. Azt leszürtem belõle, Mit ér a pompa kincs, ha élvezõje nincs, itt pedig arany jólét, csak ami a fõ szeretet nincs, mert sokszor saját magával is perel. Azt is tudom más a kultúra, az 1800-as években játszódik, szóval több oldalról meg közelíthetõ ez a téma, az biztos uncsi kezd lenni, mert olyan érdemi dolog nem történik, most volt az esküvõ. Amit elkezdek nézni be szoktam fejezni evvel is így vagyok.
10/10
Pávaszem 2015 febr. 01. - 18:17:51 10/10 Előzmény Pünkösdi Kató
(292/393)
Sztem is nagyon szépen és meghatóan beszélt Mario Rafaellel. De Rafael gyûlölete ennyitõl még nem fog elszállni. Sztem a báró sejti vagy talán tudja is, h Rafael az õ fia, csak le akarja tagadni. Elsõre biztosan nem fogadja vissza, sõt inkább még dühösebb lesz rá, gondolom. Vannak infóim a végérõl, de nem akarok spoilerezni.
Ha emlékeim nem csalnak, akkor még az az oszlop is vissza lesz állítva. Ebben nem vagyok biztos, de ahogy emlékszem lesz még benne oszlop is. És nem változott jóságossá a báró, csupán belátta, h nem állhat ellen tovább nyiltan az abolíciónak, mert elsöpörné õt.
Pünkösdi Kató 2015 jan. 31. - 22:38:27
(291/393)
Nekem egy kicsit az az unalmas, hogy már annyian emlegették, hogy ezt-azt, de megölik. Annyiszor hangzott már el, hogy igazán vmelyik beválthatná már a fenyegetését... Már lassan átmegy a sorozat krimibe...
Bruno úron meglepõdtem, hogy nem szaladt rögtön a báróhoz, fõleg azért, mert igen elgondolkodott, amikor a Dada közbeszólt Ricardo látogatásával kapcsolatban.
Pünkösdi Kató 2015 jan. 31. - 22:37:08
(290/393)
Szerintetek Rafael megfogadja Marius tanácsát és elmegy a báróhoz? Szerintetek mi történne? Amíg nem láttuk a kincset, addig azt gondoltam, hogy a báró nem fogadná el fiának, jól összevesznének, fenyegetnék egymást.
Miután láttuk az aranyait, lehet, hogy fiává fogadná?
Áá, nem hiszem, ennyire nem fordulhat el saját magától. Bár, amikor felszámolta a birtokon a rabszolgák fenyítõeszközét, oszlopot, az tényleg egy 180 fokos fordulat volt tõle. Nem tudom elképzelni, hogy Rafael és a báró tudnának normálisan, ha nem is vállveregetve beszélni egymással. Ha a báró tényleg nem tudta volna korábban, hogy Rafael a saját fia, akkor is eladta volna az anyjával együtt? Szerintetek?
Pünkösdi Kató 2015 jan. 31. - 22:33:40
(289/393)
Nekem is feltûnt az Ana keresztneve hiánya.
Marius milyen szépen beszélt Rafaelnek, illetve sokszor nagyon szépen. És Rafaelt még mindig a bosszú élteti, pedig el kellene gondolkodnia, hogy Marius szinte tálcán kínálta neki Juliannát.
10/10
Pávaszem 2015 jan. 30. - 16:47:47 10/10
(288/393)
Az esküvõn kihagyták a Kisasszony nevébõl, hogy Ana. Ana Maria... stb-stb. A könyvben jobban vannak megírva ezek a mostani részek.
malvinkicska 2015 jan. 29. - 12:40:33
(287/393)
Nem elég, hogy pár perces egy rész de még abban sem történik szinte semmi a négerek tapsolnak, meg a gazember, rabszolga vadász a központ, most már kezdem unni az egészet, esküvõ de még sem lett, tájékozódnak , mint vadgalamb a jégesõbe.
shavo Bengyalo 2015 jan. 27. - 14:30:57 Előzmény Pávaszem
(286/393)
Koszonom, valoszinu az vol baj, h windows phonerol írtam !
Quantumleap 2015 jan. 26. - 10:33:00
(285/393)
Várd ki a végét!
Pünkösdi Kató 2015 jan. 25. - 18:20:02 Előzmény Quantumleap
(284/393)
A Rabszolgasors topicban bõven kiveséztük ezt a vágási témát. Sõt, a youtube-on megtaláltam idegen nyelven is, ezt is belinkeltem. Orosztól kezdve, brazilul is van. :))
Pünkösdi Kató 2015 jan. 25. - 18:18:32 Előzmény Quantumleap
(283/393)
Viszont végre kiderült, hogy hazudott a Kapitány. Nem akartam elhinni, hogy tényleg megváltozott. Ok, nehéz lehetett neki a börtönben, amúgy is olyan se a fehérekhez nem tartozik, se a feketékhez. De nehezen hittem el, hogy megbékélt a bõrszínével és tényleg nem. A börtönben még drukkolt Fulgencioéknak, de talán delíriuma lehetett... És még pénzt adott nekik? Fél perc alatt kiderítették volna róluk, hogy szökött rabszolgák, hiszen a pénzzel nem tudnak bánni.
10/10
Pávaszem 2015 jan. 24. - 18:40:01 10/10
(282/393)
Kinek, mi az izgalmas, én szívesen elnézném 170 részen keresztül, hogy a rabszolgákat korbácsolják, de azért nem árt, ha fejlõdik valahová a történet. :)
10/10
Pávaszem 2015 jan. 24. - 18:29:49 10/10
(281/393)
A könyvet antikváriumokban találhatod meg. Én innen rendeltem: http://fokapu.hu/
Milyen mozifilm?
(Sztem inkább ne írj ékezetes karaktereket, mert nem jól jelenik meg itt a fórumban valamiért)
10/10
bobike777@gmail.com 2015 jan. 24. - 15:09:59 10/10
(280/393)
Én anno 14 éves voltam, amikor az m1 sugározta a sorozatot, és akkor már nagy hatást gyakorolt rám a story, a helyszín, az atmoszféra és a kosztümös jelleg. Mivel kb. 90. résztõl kísértem figyelemmel, azóta egy különleges kívánságom teljesült, hogy újra nézhetem - sajnos csak online, mindig pár napos késéssel. Nekem elejétõl kezdve a Kisasszony és Rodolfo közti szerelmi történet tetszik a legjobban a filmben, persze figyelemre méltó a többi szereplõé, beleértve a rabszolgák személyes történetét is. Ami még említésre méltó, hogy érvényesülnek a hagyományos nõi-férfi szerepek; ha romantikus vonulatban is, itt még tudtak, mertek küzdeni az elveikért, a szerelemért, a jó ügyért. Engem az sem zavar, ha olykor elül a story, és kevésbé eseménydús, mert én kedvelem a szereplõk lelki rezdüléseit, dialógusaikat, gondolatmeneteiket, álmodozásaikat is. Úgy gondolom, ez a bizonyos szöktetés volt a story legizgalmasabb része, a legnagyobb dobás, a csúcspont, azért is, mert nem a megszokott helyszínen játszódott.
shavo Bengyalo 2015 jan. 24. - 09:36:33
(279/393)
En eleg kicsi voltam, mikor lattam, de ha jol emlékszem Rodolfonak is koze lesz a báró titkos alagutjahoz. Azt hiszem felhasználja valamire. Vagy ott bújik el vagy nem tudom...
shavo Bengyalo 2015 jan. 24. - 09:33:14
(278/393)
Szia! A könyvet, vagy a mozis filmet nem tudod hol tudnám megszerezni ? Válaszod előre is köszönöm.
Quantumleap 2015 jan. 23. - 21:38:20
(277/393)
Hmm. Ahogy jobban emlékezem, talán pont fordítva volt a Rabszolgasors-nál. Elsõ vetítéskor ment hosszabb ideig, és a második alkalomra kettesével egybegyúrták a részeket, így rövidebb ideig ment, és hosszabbak voltak az epizódok. :)
Quantumleap 2015 jan. 23. - 21:33:26 Előzmény kl83
(276/393)
Például?
Quantumleap 2015 jan. 23. - 21:32:06 Előzmény Pünkösdi Kató
(275/393)
Igen, így felnõtt fejjel nézve nekem is elég hiteltelen, hogy Fulgencio és Justinho ilyen könnyen befogadják a Kapitányt, és hisznek neki.
Quantumleap 2015 jan. 23. - 21:30:06 Előzmény Don Benito
(274/393)
Akkoriban még nem volt keletje magyar tévében a filmek, sorozatok vagdosásának. Ez a csigatévé és a retekklub indulása után (1997) jött be. A Rabszolgasors-ot kétféle lebontásban vetítették azt tudom. A második alkalommal minden epizódot kettévágtak, és így dupla annyi ideig ment. De nem szedtek ki jeleneteket.