Téma: A Kisasszony

Pünkösdi Kató 2014 dec. 19. - 22:05:58 Előzmény Pávaszem
(253/393)
Már régóta az. Pont ezért nem mondja el, hogy Sebastiao a dada fia. Bár az igaz, hogy az okot nem tudjuk, hogy akkor, 10-15 éve miért nem mondta el, hogy most miért, azon nem csodálkozom. Embernek sem tekinti õket, ezt mondta is Sebastiaonak, amikor Sebastiao embernek nevezte magát.
Pünkösdi Kató 2014 dec. 19. - 22:04:33 Előzmény Pávaszem
(252/393)
Nekem az jutott az eszembe, hogy meg is szökhettek volna. De Rodolfo tényleg aggódott az öccséért és annyira igazságtalannak tartotta a helyzetet, hogy eszébe sem jutott megszökni.
10/10
Pávaszem 2014 dec. 19. - 19:42:30 10/10
(251/393)
Na két hétig izgulhatunk, hogy José atya megfullad-e a süteménytõl XD
malvinkicska 2014 dec. 17. - 13:24:42
(250/393)
Igen a török sorozat és a Karibi szerelem az menni fog, az ünnepeken is, de van amelyik nem, addig nézünk egyebet sajna.
10/10
Pávaszem 2014 dec. 17. - 12:00:26 10/10
(249/393)
Jaj, most látom, hogy dec. 19-tõl egészen jan. 5-ig nélkülöznünk kell :(
malvinkicska 2014 dec. 17. - 10:22:58
(248/393)
Igen ezt már írtam is nem sok minden történt mostanában a kapitány bohóckodott, de most rá fizettet a szemét láda, megérdemelte. Az fura volt mióta nem találkoztak, és még csak meg sem ölelték egymást. A báró mire hazajön nagy változások lesznek.
10/10
Pávaszem 2014 dec. 16. - 22:10:43 10/10
(247/393)
Most jól megkapta a kapitány, ez tetszett! Ricardo biztosan rendbejön. Számomra furcsa volt a Kisasszony és fõleg Rodolfo viselkedése. Már vagy 5-10 rész végig csak arról szólt, hogy mennyire halálosan szerelmesek egymásba, hogy epekednek a vágytól stb, stb. Erre most végre újra látták egymást, ami eddig olyan reménytelennek tûnt, erre szinte nem is néznek egymásra. Ott vannak egy fedél alatt, de semmi. Tudom, Rodolfo nagyon aggódik az öccse miatt, de akkoris. Én valahogy dramaturgiailag hiányoltam egy ölelést.
malvinkicska 2014 dec. 15. - 19:25:38
(246/393)
Remélem nem hal meg Ricardo, hogy az a szemét kapitány rá lõtt, nagyon nagy féreg az az ember.
malvinkicska 2014 dec. 13. - 20:03:23
(245/393)
Ki tudódott Sebastio a dada fia az az elmebeteg báró csak nevet rajta magában, a lányával is milyen rondán bánik, õrizteti õket, mint valami foglyokat. Fafael tele gyûlölettel meg mondta nem tud szeretni, csak a bosszú hajtja, a kis Juliana most már másképp viselkedik jól teszi. Szerintem most valahogy leragadt a történet mióta õrizet alatt van a kisassony, és a bárónõ.
10/10
Pávaszem 2014 dec. 12. - 11:37:29 10/10
(244/393)
Valóban kiderült, hogy Sebastiao a dada gyermeke. Már csak õk nem tudják. De mire jó a bárónak, hogy titkolja elõlük? Ez már orvosi eset.
Pünkösdi Kató 2014 dec. 11. - 22:38:44
(243/393)
Az orvos nagyon merész volt, nem gyõztem figyelni. Kimondta azt, amit az ararunaiak csak otthon mernek. Látszik, hogy másik városból való, oda pedig a kisasszony apjának a keze nem ér el. Azt nem gondoltam volna, hogy José atyát is kitessékeli a házból.
malvinkicska 2014 dec. 08. - 20:14:36
(242/393)
A Kisasszony és Rodolfo epekednek egymásért, az anyja Candida most már mindent tud ki az álarcos lovas. Az meg is üzente az atyával ne menjen, mert baja eshet , de biztos túl járnak a báró eszén remélem. Rafael továbbra is hajthatatlan, saját magától is fél, Juliana bár mit mondhat neki.
malvinkicska 2014 dec. 08. - 07:31:51
(241/393)
A harag rossz tanács adó, nem hogy örülne Rafael, szereti valaki, egy életen át nem lehet gyûlölködni szerintem, a minden napi életben is meg szoktunk bocsátani aki megsért, igaz õk nem olyan társadalmi viszonyok közt élnek, szinte embernek sem tekintik õket. Rodolfo ha kinyitná a báró rabszolga szállását nagy galiba lenne.
10/10
Pávaszem 2014 dec. 07. - 22:30:14 10/10
(240/393)
Rafaelt tényleg csak a bosszú élteti. Gondolom, José bácsi miatt van a gyûlölet, meg mert eladta õket a báró, meg egyáltalán a rabszolgaság miatt.
Szerintem Fulgencio nagyonis ki akarja használni, hogy újra lát, de nem tudják. Az tuti, hogy szökni akar, de még az is lehet, hogy bosszút forral. Az bizony valóban így van, ha valakinek megsérül az egyik szeme, akkor a másikra is megvakul, mert a szem az immunrendszertõl viszonylag elzártan fejlõdik, nem alakul ki ellene az immuntolerancia, így ha sérülés miatt a fehérjéi a keringésbe kerülnek, az immunrendszer megtámadja, mint idegen fehérjét, ez pedig a másik szemet is eléri. Azt nem tudom, hogyan nyerheti vissza a látását ezek után. Egyébként ez már egy kicsit Esmeraldás beütés, bár azt a sorozatot nem néztem. XD
Pünkösdi Kató 2014 dec. 06. - 11:50:54 Előzmény malvinkicska
(239/393)
Én nem csodálkozom Rafael kijelentésén, hiszen hasonlót mondott a kisasszonynak is, hogy tele van a szíve gyûlölettel. És igaza is van, két lehetõség van, vagy elfogják vagy lelövik Rafaelt, ha tovább folytatja a terveit, mert nem változik semmi. Szerintem nem mondhat mást. Rodolfo is elvolt eddig, mert gondolta, 1-2 szállást kinyit, de lassan már a báró szállása következik, egyre nõ a kockázat.
Fulgencio szerintem nem sántikál semmiben, nagyon örülök, hogy végre kezd látni az egyik szemével. Mindig is gondoltam, hogy az nem lehet, hogy a másik szemére is megvakuljon, nem következik egyik a másikból, mert nem betegség következtében vakult meg az egyik szemére. De most már fog látni és ha eljön az idõ, akkor nagy segítség lesz. Gondolom én. :)) Jobb is, ha még nem mondja el senkinek, hogy kezd látni, bár az tény, hogy elég unalmasan telhetnek a napjai. Ha meg újra látna, akkor a testvére megint elkezdi a szökést fontolgatni, Fulgencio meg úgysem tudná megakadályozni.
Pünkösdi Kató 2014 dec. 06. - 11:46:32 Előzmény Pünkösdi Kató
(238/393)
Az is unalmas brazil beütés lett volna, ha José apja négyszemközt teszi meg ajánlatát Adelide-nak, hogy hagyja el Josét egy zsák pénzért.
malvinkicska 2014 dec. 05. - 18:58:09
(237/393)
Rafael nagy csalódást okozott, hogy így beszélt Jilianával, nem teljesen értem miért zavarja annyira,hogy õ a báró fia. A Kisasszony jól játsza hõs szerelmest nagyon, epekedik Rodolfo miatt, az apja meg azt mondja nem halt abba még, bele senki ha szerelmes, de õt is zavarta mikor Candida nem egy szobában aludt vele.A vak néger is valami rosszban sántikál. Az nagy volt mikor kijelentette Adelaid, hogy gyermeket vár, gondolom ha az após megtudja, nem fog repesni örömében.
Pünkösdi Kató 2014 dec. 04. - 22:01:26
(236/393)
Nagyon örültem, amikor megérkezett Dumas és a sorozat nem úgy alakult, hogy valaki elkotyogja neki Mariot. A sorozat megint nem ment át az unalmas brazil sorozatba.
Ana futásán olyan jót nevettem, amikor szaladt Ricardohoz, aki felült a lovára. Úgy felkapta Ana a szoknyáját, hogy ki volt még a térde is, ha ezt az anyja látja... Õ vonul inkább kolostorba a szégyen miatt.
Bentino is csak emlegeti, hogy Justo miért nem lõtte le a bárót, arra nem gondol, hogy Justo mehetett volna a börtönbe.
Nem tetszik nekem Dumas, vhogy nem õszinte Juliannaval. Ok, ott van a gyûlölete, ezt eddig is tudta, csak hitegeti Juliannat...
malvinkicska 2014 dec. 04. - 06:55:10
(235/393)
Arra a kettõre értettem csak valahogy nem jól fejeztem ki magam elnézést.
10/10
Pávaszem 2014 dec. 03. - 22:05:36 10/10
(234/393)
Merészek voltak a báróval szemben.
A báróné is tart attól, hogy tönkremennek, ha megszöknének a rabszolgák, míg a Kisasszony összeházasodhatna Rodolfovak, így õt nem nagyon érintené. Persze a szüleit sajnálná, fõleg az anyját.
Melyik négerek vannak egymás ellen, azon kívül, hogy a kapitány minden néger ellen van?