Téma: A Kisasszony

malvinkicska 2015 márc. 09. - 16:55:32
(333/393)
Sajnos már nincs rácsos ágy az elmeosztályokon, mert be kellene zárni, igaz vannak modern gyógyszer alakok amik egy kicsit a téveszméibõl fel ráznák de hála a felesége jelenbe ellene van, igaz annak is egyik pillanatról a másikra változik a véleménye, labilis egy család.
10/10
Pávaszem 2015 márc. 08. - 20:56:30 10/10 Előzmény malvinkicska
(332/393)
Elég zakkant a báró, ha ma élne, beutalnák a pszichiátriára.
malvinkicska 2015 márc. 07. - 07:06:00
(331/393)
Szerintetek normális a báró amit követ a lányával kor, ide vagy oda, szerintem meg bolondult, igaz eddig sem tartottam, teljesen normálisnak.
malvinkicska 2015 márc. 05. - 11:30:11 Előzmény bobike777@gmail.com
(330/393)
A sorozatot most látom elõször nagy öröm volt számomra, van mondanivalója csak most már annyira, lovagolnak ezen a báró lövésén, és be sokalltam, aztán mega szerelem az szerelem volt mindig a régi szemérmesebb vílágban is történtek dolgok amiket nem szeretett volna egy anya, ha a lányával történik, itt ezekre nem sokat adnak.A báró meg a többi uraság akar szeretni a gyerekének, tudom régen a föld a földdel, de itt egy tanult jó módú emberrõl van szó, Rodolfo személyében. Szerintem ez egy összetett dolog amit boncolgat a téma.
10/10
bobike777@gmail.com 2015 márc. 04. - 17:17:06 10/10
(329/393)
Nekem a történet alakulásától függetlenül kedvencem e sorozat. 20 éve láttam, és folyamatosan jönnek elõ az emlékek... Bárhogy is csûrik-csavarják, nekem a karakterek, a 19. századi atmoszféra és az eszme miatt tetszik, ezen nem fog változtatni semmi. És igenis rengeteg mondanivalója van, és olyan értékeket közvetít, amik a mai világunkból szinte teljesen eltûntek!
malvinkicska 2015 márc. 04. - 16:48:43
(328/393)
Néha egy kotyvalék az egész amit agyalogtak azon a lövésen az már egy, kicsit sok, pedig a régi sorozatok jobbak voltak többet mondóak, mint az újak de sajnos ez nem az, számomra csalódás, már jó régen, de inkább ezt nézem, minta bunkó Berkit.
10/10
bobike777@gmail.com 2015 márc. 04. - 14:10:23 10/10
(327/393)
Na végre, kiderült az igazság, hogy nem Rodolfo volt a merénylõ! Eszméletlen, hogy ennyit kellett kínlódni emiatt. Sok értelme nem volt... A Kisasszony most sûrû elnézést kérhet. :D
malvinkicska 2015 febr. 27. - 07:01:26
(326/393)
Nekem olyan tudat hasadásos kisasszony amit, követnek a báróért, aki egy velejéig romlott zsarnok, egyik percen szereti a férjét a másik, percen az apja mellé áll. A gyereknek apára anyára van szüksége, egy nagyapa, nem töltheti be azt a szerepet, és miért akarja megfosztani Rodolfot ettõl. Azért, hogy az õ házasságából lány született, bosszút nem kell forralni, mert nem biztos, hogy fiú gyermek fog születni, ha mégsem, akkor megfojtja, vagy mit csinál vele. Egyszóval nem ragozom ez egy nem élvezhetõ, felemás állapotokkal, teli esemény sorozat, ez a meglátásom, hogy fog e javulni majd látjuk, valahogy ki szenvedem.
Pünkösdi Kató 2015 febr. 26. - 20:59:49 Előzmény bobike777@gmail.com
(325/393)
Igen, a kapcsolataikban lenne még lehetõség. Julianna is reménykedhet, hiszen Rafael végül nem emelt kezet a Báróra. Milyen boldog volt egy pillanatra, amikor javasolta Rafaelnek, hogy vigye magával. Mario is boldog lehetne a sorozatban, megérdemelné. De hogy kivel... A csélcsap Anaval biztos nem.
Pünkösdi Kató 2015 febr. 26. - 20:55:57 Előzmény malvinkicska
(324/393)
Nekem is sok az, amit a báró most mûvel. Ez a fiú unoka dolog, ahogy megvádolta Rodolfot és nagy kegyesen mégsem tesz feljelentést, most meg ez a kisajátítást. Nem is vagyok meglepve, hogy Sebastiaok még mindig nem kapták meg a felszabadítólevelet, nem is vártam mást... A Kisasszonyról nem is beszélve, nem hittem, hogy elfordul Rodolfotól.
A mérnökrõl nem is tudom, hogy mit gondoljak. Jó is, hogy van és nem is.
Pünkösdi Kató 2015 febr. 26. - 20:53:36 Előzmény Quantumleap
(323/393)
Igen, biztos lesznek még meglepetések. De én szeretek úgy nézni sorozatot, hogy nem arra gondolok, a végén úgyis minden jó lesz, meg biztos nem úgy lesz, ahogy most a dolgok állnak, néha agyalok egy-egy jeleneten, vagy hogyan lehetne ezt-azt folytatni. És hangosan is gondolkodok. :))
Don Benito 2015 febr. 24. - 18:34:28
(322/393)
Pont az a lényeg hogy addig húzzák amíg lehet. De ha két részt egybe raknának akkor csak 85 részes lenne. :) Én Sebastiao és Fulgencio helyében felvettem volna a nyúlcipõt. De a báró tisztában van azzal hogy a rabszolgák buták. És egyébként is sok rabszolgája van akik ha tehetik összefognak és letarolhatnának mindent. Kezdve kinyírni Brunót. Én a Szerelem jogán ismétlését várom inkább. Az 1900-ban játszódik és ugyanolyan nyújtott lesz csak 170 helyett 160 részes.
10/10
bobike777@gmail.com 2015 febr. 23. - 22:17:18 10/10
(321/393)
Igen, pont ez az! És a zene, ami közben szokott szólni, szörnyû... :-)
Visszanéztem pár korábbi részt, és a 101. epizódban egy vicces bakit véltem felfedezni: a Kisasszony és Rodolfo a Táborban vannak már, Rodolfo fát vág a folyóparton, Kisasszony nagy hévvel szalad hozzá, olyannyira, hogy majdnem belecsúszik a folyóba, Rodolfo tartja vissza, hogy ne a sárban, majd a vízben landoljon. XXD Hogy lehetett így felvenni a jelenetet?
10/10
Pávaszem 2015 febr. 23. - 21:51:03 10/10
(320/393)
A Kisasszony és Rodolfo borzasztó rosszul játsszák a csókot, valóban. XD
10/10
Pávaszem 2015 febr. 23. - 21:49:59 10/10
(319/393)
Uncsi. Tényleg semmi nem történik, már nemtom hányaik rész óta csak az megy: "Rodolfo volt, az nem lehet, nem is õ volt, de..." Ez rémes. :P
Azért bízom benne, ha ezen túlteszik magukat, akkor lesznek még érdekes fordulatok.
malvinkicska 2015 febr. 23. - 18:09:45
(318/393)
Igen a gyengéd szállak amik egymáshoz fûzik a kisasszonyt és Rodolfot egyenlõ a nullával, a szerelem beteljesedése, nem kell állandóan ágyban lenni de az sincs szóval, most néztem nemrég egy Brazil sorozatot a Karibi Szerelem, igaz napjainkba játszódott de kifogástalan alakításokat láttam, olyan természetesek voltak benne, még a negatív szereplõt is szerettem ahogy játszott. Itt meg a báró szemétsége ki van élezve, minden róla szól ez egy kicsit fura. A mellék ágak is el vannak nyomva, egyszóval számomra csalódás az egész.
10/10
bobike777@gmail.com 2015 febr. 23. - 17:32:29 10/10
(317/393)
Annyi megjegyzésem lenne még, hogy véleményem szerint ez a sorozat túl szemérmes. Oké, hogy 80'as években készült, és az 1880-as években játszódik, de romantikus film lévén a szerelmi jelenetek abszolút kidolgozatlanok. Pl. a csók -és egyéb szerelmes felvillanásoknál nem is mutatják a szereplõk arcát teljesen, az egész olyan erõltetett, inkább csak némi utalás van a gyengédségre, és ezekben a jelenetekben a színészi játék nagy nulla. És ez szerintem pont a fõszereplõ párra érvényes legjobban. Ha egyszer már szerelmi szálakról, történetekrõl van szó, átadhatnák az érzelmeket hitelesebben, valósághoz hûebben. Én pont az vagyok, aki nem híve egy filmben a túlzott, túlfûtött erotikus jeleneteknek (ezért szeretem e sorozatot), de a valódi "csöpögéstõl" mentes szenvedélyt hiányolom belõle.
Nektek mi errõl a véleményetek?
10/10
bobike777@gmail.com 2015 febr. 23. - 17:13:53 10/10
(316/393)
Igaz, hogy a Báró, mint kulcsfigura ármánykodásaira épül a filmsorozat, de valahol igazat adok Neked. Kezd már számomra is sok lenni a gonoszkodásából, az aljas fondorlatokból, amelyek gyakorlatilag csak a Kisasszony és leginkább Rodolfo ellen irányulnak. Ezt mind már nehéz emészteni. Úgy gondolom, hogy a fõszereplõ pár már nyûglõdött annyit a történet folyamán, hogy egy kicsit békén lehetne õket hagyni... És inkább kibontani a többi szereplõhöz kapcsolódó cselekményszálakat, pl. Ana-Ricardo, Rafael-Juliana-Mario, José-Adelaide, stb.
malvinkicska 2015 febr. 22. - 14:17:49
(315/393)
Amennyire tetszett, most már ott tartok, hogy talán kényszerbõl végig nézem, de már régen nem az amit vártam tõle, húzzák vonják mindenféle irányba, de a történet nem halad, a báró amit követ benne az már sok arra, van az egész épülve, hogy aljaskodik mindenkivel.
10/10
Pávaszem 2015 febr. 22. - 14:00:02 10/10 Előzmény Pünkösdi Kató
(314/393)
Teljesen egyértelmû, hogy a báró nagyrészt csak megjátssza magát és kihasználja a helyzetet. Azért nem mondta el már a dadának és Sebastiaonak sem az igazat. A lányát meg így akarja kényszeríteni arra, hogy ne találkozzon többé Rodolfoval, bontsák fel a házasságot (bár nem tudom, abban az idõben ez mennyire volt lehetséges).
Nekem baromira nem tetszik, ahogy José bánik Adelaide-dal. Nem védi meg, nehogy az üzleti érdekei sérüljenek emiatt, dolgoztatja, mintha cseléd volna...