10/10
Gabriella54 2009 jan. 18. - 11:44:42 10/10
(102/142)
Bármennyire is rettenetes, van, amikor már nem tehetsz egyebet...sõt annak is "örülsz", hogy legalább ennyi módodban áll.
Tulajdonképpen nincs ezzel a filmmel bajom, bevállalom, hogy tetszett. Jeremy Irons az elején kicsit fura volt barnára mázoltan, aztán ez valahogy lekopott róla. Nem mondom, hogy nincsenek benne erõsen giccsre hajló elemek, de még mindig inkább az ilyen filmek, mint amikben az öncélú erõszak uralkodik (bár abban itt sem volt hiány)
10/10
mildi 2009 jan. 18. - 11:37:44 10/10
(101/142)
Gyönyörû film. Elõször tartottam tõle, hogy vontatott, poros történet lesz, de nagyon kellemesen csalódtam.
Hiába hosszú, nem unalmas egy percig sem.
Szerintem Meryl Streep ebben a filmben a legjobb, a szerepe is nagyon érdekes, nagyon dekoratív a kibontott hajával. Glenn Close, és Irons is nagyszerû.
henett 2009 jan. 18. - 10:16:40
(100/142)
:))

Ajánlj kérlek minél több filmet, vagy legalábbis olyat, amirõl/amilyenekrõl/amilyekrõl kellene beszélnünk! :)
henett 2009 jan. 17. - 14:44:04
(99/142)
"az elfolyósított romantikára, a tökéletes és imádható fõhõsnõre, az élet elmúlása és a halál feletti "borzongásra" és a misztikumra kiéhezett hölgyekkel (beleértve az urakat is:). "

Megint tökéletesen jellemeztél! De nem tehetek róla javíthatatlan, hajthatatlan, akkut romantikus, misztikus, síros... eszement nõszemély vagyok! :)))
henett 2009 jan. 17. - 14:41:27
(98/142)
Valójában mindkét jelenetre gondoltam! :))
10/10
offtopic
Gabriella54 2009 jan. 17. - 12:55:13 10/10
(97/142)
Pedig pont a Londoni férfi volt az, ami megszerettette velem Tarr Bélát!
A Sátántangót tényleg jobb, ha kihagyod - az unokaöcsém nekiveselkedett, de bármennyire is tiszteli és tartja nagyra Tarr Béla munkásságát, feladta...
kaizer chiefs 2009 jan. 17. - 12:34:52
(96/142)
tarr béla nemcsak szûk szakmai körben elismert és megbecsült alkotó! tapasztaltam, hogy szerte a világon rengetegen szeretik a filmjeit (nyilvánvaló, hogy nem annyian, mint az amerikai maszlagokat). az pedig nekem visszatetszõ, hogy évekig alig volt szó róla, alig ismerték idehaza a nevét, de most, a londoni férfi bukása után boldog-boldogtalan õt emlegeti, közben a nagy részük még egy filmjét sem látta. a londoni férfi egyébként valóban egy öncélû, pejoratív értelemben véve "mûvészfilm". "vájt szemûséghez" meg annyit, hogy hajdanán rengetegen néztek pl. antonioni filmeket és értékelték (gondolom õn is), ma már ez elvont mûvészfilm, ami nézhetetlen az átlagember számára, állítólag. szerintem a világ változik, nem jó irányba.

másik téma: marquez nevét lehet itt emlegetni, allende ugyanis szintén a "mágikus realizmus" képviselõje lenne, ámbár a mûvészi színvonal terén nem lehet egyenlõségjelet tenni. ettõl függetlenül olanq véleményét élmény volt olvasni, frappáns volt és igaz.
10/10
offtopic
Gabriella54 2009 jan. 17. - 12:16:45 10/10
(95/142)
Az lenne az igazán szép, ha nem kéne szembeállítani - dehát annyifélék vagyunk, ahány ember csak él a Földön és úgysem lehet olyan filmet csinálni (meg nem is kell!) ami mind a több mint hatmilliárt embernek tetszene.
Elfogadom, hogy kinek a Kísértetház (Kísértethát - ez óriási volt!!!), kinek a Sátántangó... bár néha ez is, az is :)
10/10
offtopic
Gabriella54 2009 jan. 17. - 11:57:36 10/10
(94/142)
Tarr Béla elismertségét nem vitatom, de valójában csak a szakma körében az - tulajdonképpen az lenne az igazi, ha a szakma és a közönség ítélete találkozna.
Ráadásul - mint már mondtam - a Londoni férfi az egyik kedvenc filmem.
Nem akartam általánosítani, de tényleg elegem van az olyan filmekbõl, amelyek kizárólag a "vájt szemûeknek" - jó kis képzavar, tudom, de a "vájt fül" mintájára akár mûködhet is! - készülnek és hosszas elõtanulmányok nélkül kellõképpen érthetetlenek (van, hogy még azokkal is!)
henett 2009 jan. 16. - 23:20:02 Előzmény olang
(93/142)
????????????????????


Miért is?

:))
7/10
kgyuri0 2009 jan. 16. - 22:16:20 7/10 Előzmény olang
(92/142)
Kedves olanq!

„Ez egy nézhetõ, szórakoztató film.
És giccs.”

Ez meg: (99. számú hsz) tipikus értelmiségi fanyalgás!

1. Tedd már meg, légy szíves, hogy megnevezel néhány szerinted nem giccset(1. filmbõl, 2. könyvbõl)

2. Aztán tõled telhetõ tömörséggel elmagyaráznád, mit nevezel giccsnek.

3. Aztán nyilatkoznál, hogy egy "nézhetõ szórakoztató film" szerinted szükségképpen giccs-e? Igen vagy nem?!
(Utóbbit különösen vedd figyxelembe, ha az elsõ kérdésre netán válsszolosdz, és megbnevezel nem giccs filme(ke)t, -hogy ui. legalább egy szórakoztató és nézhetõtis említs, ha ugyan van olyan.
10/10
modano 2009 jan. 16. - 16:51:06 10/10
(91/142)
Klasszikus történése van a filmnek de akkor is gyönyörû!Amikor az anya visszatér na és persze a megérzései, van egy pár meghatóan szép jelenet benne.A szereposztás pedig hibátlan.

Betiltanék minden moslékot amit fõmûsoridõben vetítenek, ahelyett hogy normális értékeket közvetítõ filmek és mûsorok lennének nézhetõ idõben..

Szuper film!
olang 2009 jan. 16. - 16:26:32
(90/142)
Ja! És kérem, ne hasonlitsa senki Marquezhez semmilyen vonatkozásban. Szentségtörés lenne.
olang 2009 jan. 16. - 16:23:57
(89/142)
Továbbra is: Giccs.

Egy ruha, amelynek anyaga kicsikét mûszálas (nehogy gyûrõdjön), szines és mintás (nehogy unalmas legyen),van rajta néhány rojt és bojt, szalagocska (hogy elég szép legyen), egy-két flitter (hogy picikét csillogjon is).
Nem elegáns.
Giccs.

Attól, hogy ezt a ruhát egy neves divatház kirakatában látjuk (vagyis kitûnõ szinészek kitûnõ játékát élvezhetjük), attól még giccs marad. Legföljebb nehezebben hisszük el róla, mintha egy turkálóban akadt volna a kezünkbe.

És giccs marad akkor is, ha idõnként kifejezetten szeretünk ilyen bojtos-rojtos holmit felvenni, csupáncsak azért, mert arra támad kedvünk.

Ez egy nézhetõ, szórakoztató film.
És giccs.

:))
10/10
offtopic
Gabriella54 2009 jan. 16. - 11:01:56 10/10
(88/142)
Nem bántjuk Tarr Bélát, de valahol az az érzésem, hogy ma Magyarországon olyan filmet csinálni, amit a stábon kívül jó esetben is csak kb háromezer ember néz meg, enyhén szólva luxus! Bár a Londoni férfi mindezek ellenére remek volt - ugyanezt nem mondhatom el sem a Sátántangóról, sem a Werckmeister harmóniákról :(
A kísértetházban pedig a történet sodort magával, nem igazán értem rá filmnézés közben elemezgetni - megtettem utána! Ha a magyar rendezõk is a sztorira és a színészekre figyelnének, nemcsak önmaguk köldökének nézegetésével volnának elfoglalva, valószínûleg sikeresebb filmeket csinálnának! OFF vége :)
7/10
kgyuri0 2009 jan. 16. - 10:39:05 7/10
(87/142)
Úgyvan, úgyvan!

Bizony, Márquez!
7/10
kgyuri0 2009 jan. 16. - 10:33:12 7/10
(86/142)
Ne bántsátok TarrBélát!

Nem tehet róla, hogy Amerikában nem terem mostanában eredeti rendezõegyéniség(bocsi, Tarantino, Lynch, Jarmusch, Altman, sõt Redford!).
Ami pedig azt illeti, hogy nézhetõ legyen a film, hát, az Ondok által fölsorolt filmeket én pl nem tartom nézhetõnek, Elfújta a szél, Ben Hur, Titanic, Flashdance, meg nem nézném még gyszer, elõször is csak a kiváncsiság vitt rá(kivéve a BenHurt, ahhoz nem voltam elég kíváncsi, de háttérben ment a múltkor, szóval fogalmam arról is van). Nem tehetek róla de azonnal kiszúrom az olcsó, giccses filmes eszközöket.: leginkább bosszúsághoz hasonlító, kellemetlen, feszült érzés. Természetesen tudom, hogy ezek “közönségsikerek”, de hát, könyörgöm, Gyõzike is az!
Nagyon kézenfekvõ példa Chaplin: lehet valami úgy is nem giccs, hogy még közönség siker is, és sorolhatnék másokat is szép számban.
Persze sorolhatnék még rengeteg BenHurTitanicFlashdance féle bullshitet is.

Ami ezt a filmet illeti, megnéztem másodszor, nem volt igazam 87-es hozzászólásomban!
Az az igazság, hogy nem tökéletes film, van sok hibája, de nagyságrendekkel jobb, mint Elfújta a szél, Ben Hur, Titanic, Flashdance, szerintem sokkal nézhetõbb.

Néhányszor volt OutofAfricás utánérzésem(biztos MerylStreep miatt), de nem volt veszélyes.
El kell ismerni, MerylStreep is és JeremyIrons is remek, igazi szinészek, itt pl csúnyának és öregnek kellett lenniük, gyönyörûen csinálták. GlennClose meg egyébként is kedvencem.

Ráadásul JeremyIrons még egy fasisztoid bunkó mácsó szemét állatot is megelevenített brilliáns módon.
Aki ebben a filmben nem veszi észre az elkötelezett politikai mondanivalót, az tényleg hülye.
Jobb esetben vak és süket, vagy strucc.
Természetesen mindenképpen asszociálni kell belõle a történelem ilyetén eseményeire, még a magyar rendszerváltásra is. Bizony, volt ebbe minden: bunko “kisgazda”, fafejû "konzervatív", parazitázás, termeszezés (én még emlékszem!).
Amikor egyedül pezsgõt bont s "hazánk" egészségére ürít, beugrott Bayer(BaBeLovas édes hármas egy mûsorában zaftos, kásás "szívhezszóló" anekdotázó hangján "megosztotta" a nézõvel, hogy behûtött egy üveg pezsgõt, amit akkor nyit ki, ha a Szadesz nem jut be a Parlamentbe, hamiskásan csippentett a szemével, és én soha nem felejtem el.). Na, ennyire kiváló színész JeremyIrons!
Jellemzõ, hogy fórumunk mely tagjai próbálják elkenni és elmosni, azt, hogy a fõhõs (Esteban) megváltozik az események hatására, nem azt mondom,hogy nem volt ebben a pálfordulásban romantikus túlzás, de gondoljunk bele nagyjából két óra alatt kell hitelesen egy fasiszta véglénybõl emberré válni, nem olyan könnyen megoldható ám ez sem dramaturgiailag, sem színészileg.

Nem lehet könnyû bõr alá tenni a kegyetlen tényeket, hogy ti. a szinvonalasabb nyugati, és korszerû értelmiségi szemlélet úgy látszik szükségképpen baloldali. Pláne kishazánkban, ahol jelenleg is árad az ostoba és aljas fasisztoid mocsok, ami ellen sztem csak és kizárólag aktívan lehet védekezni.

A sok giccs annyira fölbosszantja az embert, hogy már csípõbõl tüzel, meghallom, hogy Banderas WinonaRyder, már sikítok, mert lelki szemeim elõtt megképzõdik a mûanyagban s neonban túlcsorduló plázakulturálatlanság . Szóval ezért némileg reflexszerûen leugattam, ez volt a “visitok”.
Tévedtem. 7pont!
henett 2009 jan. 16. - 08:24:17
(85/142)
Hm! Nagyon érdekes amit írtál!:))

Többször láttam már a filmet, olvastam a könyvet, és tegnap újra néztem, a kritikád alapján, megpróbáltam egy kicsit a te szemeddel látni. Nem sikerült. Nekem még mindig tetszik. Persze a könyv jobban. De lehet, hogy ez a Dél-amerikai film, könyv, téma, látásmód iránti fanatikus elkötelezettségem miatt van! :)) Gyakran eszembe jutott Marquez, fõleg a nagynéni halálakor... megköszönném a sorsnak, ha így tudnék búcsúzni a szeretteimtõl! :)
10/10
realteam 2009 jan. 16. - 02:34:51 10/10
(84/142)
A film tiszta gics. A politikailag nekem a napokban újra látott Dr. Zsivágó-t juttata eszembe. Van a szeretet és vannak eszmék és van a giccses múló élet. Öregszem én 10 pontot adtam a filmnek.
R1R1R1
sisteryes 2009 jan. 16. - 00:36:09
(83/142)
Érdekes amit írsz, jó látni ,hogy valaki némi humorral is tud kritikát írni.Az pedig,hogy kinél hol van meghúzva a giccs vagy a hatásvadász jelzõk határa az is elgondolkodtató.
Én eddig amit hatásvadásznak éreztem az idegesített,hogy mitõl van az hogy ennek mégis átadtam magam? Talán azért mert sokkal távolabbra mutat a film mondanivalója azon,minthogy elvonja figyelmem az általad felsorolt bakikon...