ondok 2009 jan. 15. - 23:53:16
(82/142)
Szinetár mondta nemrég, és én igazat adok neki,hogy az amerikai filmek forgatókönyv és színész centrikusak.Abból a szempontból vérprofik,míg az európai filmek rendezõ központúak.ezért pl nem sok babér terem nekik az Oszkár és Golden Glób díjazásoknál.
10/10
Gabriella54 2009 jan. 15. - 22:43:40 10/10
(81/142)
Nem mondom, a Londoni férfi tényleg nézhetõ, de pl. a Sátántangó...
Summa summárum, inkább 50 A kísértetház! Ráadásul remek, igazán profi módon megcsinált film, kiváló szereplõkkel, jó ritmusban - nekem tetszett...
ondok 2009 jan. 15. - 22:00:07
(80/142)
Má megin ez a giccsezés.Néhol valóban hatásvadász ,de az a kérdés,hogy szórakoztató e? igen az.Nézhetõ? igen.Márpedig a filmet arra találták ki,és nem arra ,hogy néhány mûértõ boncolgassa,aki meg nézi ,az leforduljon a székrõl az unalomtól.ha szigorúan vesszük ,akkor az Elfújta a szél is egy giccs,a Titanic is ,a Flashdance is ,a Ben Húr is, csupa Oszkár díjas.én inkább ezeket választom ,Ti meg nézzétek Tarr Béla filmjeit:),azok pl kra mûvésziek.
7/10
kgyuri0 2009 jan. 15. - 14:49:17 7/10
(79/142)
Úgy bizony!

Teljesen igaz, asmi sz*r az sz*r!
olang 2009 jan. 15. - 13:03:21
(78/142)
Röviden: Giccs.
Rápazarolt kitûnõ szereplõkkel.
10/10
Gondola 2009 jan. 11. - 11:21:21 10/10
(77/142)
Nagyon jó film.
Ritkán vetõdöm a tv elé, lévén, hogy 4 csatornám, azokon pedig elég ritka a jó mûsor. Az M1 azért meg tud lepni mély tartalmú és mondanivalójú filmekkel.
Ez a film sokat adott.
Konzekvencia: A jövõd is változhat, ha a hozzáállásod változik.
(És talán nem egyedül, magányosan és szõrnyû körülmények között halsz meg...)
8/10
filmbolond 2009 jan. 10. - 21:43:14 8/10
(76/142)
Jó kis film. Nekem "formabontó" módon legjobban Winona Ryder alakítása tetszett. Ilyen üde, kedves, tiszta nõalakot már régen nem láttam a mai filmekben.Pl. mikor éjjel siet a kedveséhez. (Számomra felejthetetlen.)
offtopic
ondok 2009 jan. 10. - 20:48:47 Előzmény trombita
(75/142)
Miért nálunk talán nincs szélsõjobb?És talán ha meg lenne az ereje nem úgy járna el mint a filmben?Meg is mondják,hogy :"Gyurcsányt a Dunába ,a zsidókat meg utána!" Saját fülemmel hallottam.Vagy hallgasd meg Bayer Zsoltot,aki nyíltan lámpavasozik:Õ pedig Fidesz alapító tag volt ,és maisa Fidesz vezérkar puszipajtása.Minden rendezvényükön ott van,barátok.
offtopic
ondok 2009 jan. 10. - 20:43:27
(74/142)
Má bocs de nem keverek semmit,Esteban konzervatív,aki összeállt bizonyos fokig a szélsõjobbal(anyagi támogatás atábornokoknak stb. õ maga sorolja atahó lábfeltevõ puccsistának ,amikor aminiszterhez megy)És bizony meg is világosodik,mert vagy háromszor elmondja a Tv elött ,amikor a puccsista vezér szónokol ,hogy "mekkorát tévedtem".Úgyhogy lehet ,hogy neked nem tetszik ,hogy bizony van némi analógia nálunk is (pl a Fidesz eltûri az árpádsávos zászlókat a gyûlésein,valamint nemigen ítéli el a zsidózást stb.)Az ég ne adja ,hogy az ilyen Magyar Gárda féle militáns szervezetek hatalomra kerüljenek pl.
Egy szónak is száz avége ,hamár felvetetted ,hogy aktuálpolitika ,akkor részleteztemakedvedért.Összekeverni meg én semmit nem kevertem össze ,ha úgy látod ,akkor Te keversz de nagyon.
offtopic
Éjjeli Bagoly 2009 jan. 10. - 20:09:21 Előzmény ondok
(73/142)
Az a gond, kevered a konzervativizmust a szélsõséges, radikális puccsistákkal. Nem kéne, és egyetértve valaki elõttem szólóval, pláne nem kéne a filmbe mai _magyar_ aktuálpolitikát belevinni.

Szerintem nem változott Esteban politikai nézete, csak enyhült a szigorúsága és a lánya, unokája iránti szeretete kerekedett felül, e miatt mentette meg Pedrot, nem azért, mert visszavonta volna az élete addigi elveit...
phoebe46 2009 jan. 10. - 18:49:45
(72/142)
Nem bántam meg a filmre szánt idõt, és megfogott annyira, hogy máskor is megnézzem. A mondanivalója akár több filmre is elegendõ lenne. A színészek egytõl-egyig helyén voltak, kitûnõen alakítottak. Egyedül Jeremy Irons szinkronhagjával és külsejével adódott kisebb problémám. Sajnos akaratlanul is Arnold Schwarzenegger arca jutott róla eszembe, és ezt nem könnyû kizárni egy adott jelenet közben. A szinkronhang pedig...Ha egy olyan karakterrõl van szó, aki racionális, makacsan ragaszkodik az elveihez, fölényes,akár zsarnokoskodó is és mentes a "finom" érzelmektõl és gesztusoktól, akkor tökéletes volt így. Ugyanakkor, ha egy ennél árnyaltabb és összetettebb karakterrõl beszélünk, akkor a hang nem adta ezt vissza véleményem szerint. Ferula és Clara kapcsolata igazán érdekes volt, többféle képpen értelmezhetõ, az egyik olyan pont, ami igazán elgondolkoztatott, de Clara és Esteban házassága is ilyen volt. Amikor az eszmék és a politika felé tért ki a film, akkor kicsit úgy érzetem, hogy leült, de érdekes volt látni, hogy honnan, hova jutottak az események. Közben Esteban jellemfejlõdésének is tanúi lehettünk, ahogy ráébred eszméi értelmetlenségére és helytelenségére, illetve ellenlábasból segítõvé válik. Bár ez a rész inkább tünt egyszerûnek és kissé sablonosnak, emellett persze szép gondolat.
Három furcsaság tûnt fel, az utolsó jelenetbõl kimaradt Pedro, Blanca ugyan megemlíti mint élete értelme, de mivel a film pozitív végkifejletû volt, bele fért volna, ha õt is látjuk.
A másik a film eleji végzetes véletlen, a brandy esete. A tragédiának be kellett következnie, de egy kissé különös volt, hogy egy ünnepségen csak Rosa ivott az italból. Senki nem sejthette, hogy a mérgezett ital okozza majd az egyik családtag halálát, hisz az ünnepség korai idõpontra, ebéd, kora délután tehetõ, és Rosa csak este halt meg, tehát nem voltak láthatóak a mérgezés jelei. Így viszont nem indokolja semmi, hogy az ajándékitalból miért nem ivott más is, miért nem koccintottak a többiek is. Ugyanakkor, hogy ellentmondjak magamnak, a filmben szerepet játszó spiritualitás miatt, könnyebben lenyelhetõ ez a mozzanat.
Különösen hatott Clara reakciója, szülei halálára. Bár megérezte, a tragédia pillanatát, valahogy különösen hatott, az a nyugalom, amivel kezelte a helyzetet. Azután, hogy Rosa halála után, milyen hatást váltott ki, gyermekkorában, most drámaibb reakciót és hevesebb érzelmeket vártam volna.
De, összességében tényleg tetszett ez a film, még ha most kicsit talán szõrszálhasogatónak is tûnök. :)
9/10
offtopic
trombita 2009 jan. 10. - 17:52:49 9/10 Előzmény ondok
(71/142)
Ne keress már mindenféle kontextust a film meg a szélsõjobb fóbiád között...
2na 2009 jan. 10. - 11:25:29
(70/142)
Hmmmm hát én nem vagyok egy sírós-típus, de ez a film mindíg megríkat. Az érzelmek ilyenformán való megélése-Esteban Clara és Férula közt- a legszebb pontja nekem a filmnek. A választási kudarc után megtörten hazatérõ Estebant Clara már az utcán várja...és utána ahogy ülnek ölelve egymást szavak nélkül gggggrrrrrrrr .... Szeretemfilm
10/10
Szandryyy 2009 jan. 10. - 10:44:18 10/10
(69/142)
nekem nagyon tetszett....én Meryl Streep miatt néztem meg, de nem csak azért tetszett mert Õ benne van, persze nagyon jól alakított itt is mint mindenhol,de a többi színész/nõ is kitett magáért...nekem fantasztikus volt:D
8/10
afcajax 2009 jan. 10. - 10:13:23 8/10
(68/142)
Nem volt rossz film, bár szerintem is a színészgárda vitte a hátán a filmet és a hangulata.
10/10
bepi1220 2009 jan. 10. - 10:08:58 10/10
(67/142)
Szerintem nagyon jó film volt, nekem nagyon tetszett...
henett 2009 jan. 10. - 09:57:21
(66/142)
Allende regényének eredeti címe:La casa de los espíritus

A magyar fordítás tényleg nem adja vissza teljesen a jelentését. Mindettõl függetlenül, aki elolvassa, nagyon fogja szeretni! :))
henett 2009 jan. 10. - 09:44:40
(65/142)
Dél-amekikában nem csoda a szellemjárás, nekünk kicsit az, de valaki nemrég említette Marquezt, nos, nála (meg úgy összeségében a dél-amerikai írók többségénél), nem hatásvadász, ha a holtak tudatják,hogy vannak, ha vissztérnek a túlvilágról, mert magányosak! :)))
ondok 2009 jan. 10. - 01:50:52
(64/142)
Azért nem kell túlzottan szívre venni ,mert ha reálisak vagyunk annak ellenére ,hogy jó film volt ,azért a vége egy picikét hatásvadász azzal a szellemjárással.
10/10
virtualparticle 2009 jan. 10. - 01:41:02 10/10
(63/142)
Javítás: elõbbre van