Joan Fontaine 2019 aug. 25. - 20:26:25
(14/14)
Érdekes film volt. Azt nem igazán értettem, hogy ez az egészséges lelkületű, jó kiállású, gyengéd srác miért szegődött bűntársául. Jodie Foster már gyerekkorában is eléggé férfias vonásokat mutatott, a mozgása, az arcvonásai inkább egy fiúra emlékeztettek.
Kit Fisto 2017 okt. 09. - 04:48:15
(13/14)
Na, ezért nem érdemes kertv-n nézni filmet. A végét nem tudták kivárni, már remegett a kezük a a reklám gombon. Pedig a poén pont az lett volna, hogy sokáig mutatják Foster arcát, ahogy néz. Nagyon hatásos jelenet. Levágták, csak egy keveset mutatták, eredetileg jóval tovább tart. Nekem megvan a film, nem is tudom, miért néztem meg a tv-ben.. Akik a 12 éves Foster meztelen jelenete miatt aggódnak, nyugodjanak meg. Nem õ volt, hanem a nõvére Connie, aki ekkor 19 éves volt. A Taxisofõrben is helyettesítette a kényesebb jelenetekben.
kipkop 2012 jan. 30. - 11:16:11
(12/14)
A film nagyon jó, bár sok meglepetést nem hozott. Sajátos hangulat jellemzi, ami leginkább a 70-es évek közepének köszönhetõ. Jodie Foster fiatal kora ellenére egymaga eladhatóvá teszi az egész filmet.
Az a pár másodperces ruhátlan jelenet is vállalható.
7/10
Sadenal 2012 jan. 11. - 18:36:36 7/10
(11/14)
Jodie Foster tényleg elég brutális volt benne, Martin Sheen-nek is jól állt ez a szerep. :) Hát egyszer meg lehet nézni, de a vége elég lapos volt nekem.


7/10
8/10
Dalmát 2011 jún. 22. - 00:26:52 8/10 Előzmény Elektrofilter
(10/14)
Csakhogy az nem a kis Jodie volt. Utána lehet nézni, a jelenetben testdublõrt alkalmaztak.
Elektrofilter 2010 okt. 12. - 18:06:43
(9/14)
talán azért egy kicsit erõs, hogy a kis Jodie-t 14 évesen meztelenül láthatjuk a filmben...
(persze nem túl durván, ha valaki csak ezért nézné meg...)
rajongólány 2010 szept. 25. - 17:44:41 Előzmény ceia
(8/14)
Tényleg félelmetes a kis Jodie! Ha másért nem is nagyon, de miatta érdemes megnézni ezt a filmet is.
Christian29 2009 dec. 29. - 17:26:26 Előzmény ceia
(7/14)
Pár percig angolul hallgattam a filmet, majd átraktam magyar hangsávra és borzalmas volt a végén a "pedofil" srác magyar hangja az eredeti után...
Christian29 2009 dec. 29. - 17:19:48
(6/14)
Nagyon tetszett nekem is a film! Többször is símán megnézhetõ, ezzel egyetértek, nagyon jól alakít benne Jodie Foster. 10/10 tõlem.
10/10
ceia 2008 szept. 08. - 16:42:56 10/10
(5/14)
Igen, ebben is van valami - és a végére már egészen megszoktam. Különben láttam belõle részleteket eredeti hanggal is, Jodie Fosternek a valóságban sem volt kifejezetten kislányos hangja, némileg még talán hasonlított is..
10/10
ELog 2008 szept. 08. - 15:43:16 10/10 Előzmény ceia
(4/14)
Én épp hogy érdekesnek találtam ezt a választást. Szerintem ez a hang még többet is kihozott a szerepbõl, mint egy normál gyerekhang. Volt valami magyar film, amiben Cserhalmi és Garas hangot cseréltek. Az is érdekes volt... Az csak kuriózum, minden értelem nélkül (legalábbis nekem nem sikerült felfedeznem benne semmilyen normális okot). Na, ha az érdekes, akkor ez meg jó és hatásos, mivel egyfajta koraérettséget mutatott, ami elég evidens tény a történet alapján. :)
10/10
ceia 2008 szept. 04. - 21:43:06 10/10
(3/14)
Félelmetes, milyen tökéletesen játszott Jodie Foster már gyerekkorában!
Nem csak ebben és a Taxisofõrben, már elõtte is. Nekem õ a kedvenc színészem, és ha szerepel egy filmben azt, ha tehetem, már csak ezért is megnézem.
Ráadásul a filmjei is minimum jók, vagy nagyon jók. Ilyen ez, "A kislány, aki az utcánkban lakik" is. Kár, hogy a szinkronhangok nem a gyerekszereplõk életkorának megfelelõek voltak. Egy ilyen kaliberû filmnél lehettek volna igényesebbek is a "magyar változat munkatársai"
10/10
ELog 2008 aug. 13. - 03:59:56 10/10
(2/14)
Ez nem csak egy egyszer nézhetõ film. Nagyon nem. Csak most megnéztem egymás után kétszer. Jodie Foster tényleg zseniális. Annak ellenére ezt kell mondjam, hogy nem szeretem. Viszont felnõtt korában se láttam Tõle hasonló alakítást. Talán csak a Nell, a remetelányban. Ebben a filmben minden tökéletes (az MGM-hez egyáltalán nem méltó módon, még a szinkron is). A zene, és annak ellenére, hogy a kellõ ritmusban feszült (és nem az), hihetetlen harmonia van benne..., és szeretet (mert a történet is nagyon erõs)...

*** SPOILER ***

Amikor egy apa magára hagyni kénytelen 13 éves lányát, és felkészíti a túlélésre, arra, hogy három évet kihúzzon, életben magadjon, minden áron, akkor nem kissebb kérdés felett kell döntenie, mint hogy mi a fontosabb, a szeretett lény, vagy bûntõl távol maradni. S ezzel a döntéssel elõre magára vállalja az elkövetkezõ három év minden morális terhét.

*** SPOILER VÉGE ***
piky 2007 jún. 11. - 18:29:10
(1/14)
Érdekes, bekategorizálhatatlan film. Kellemes egész estét betöltõ alkotás, hangulatos zenével, nem mindennapi sztorival, és persze a 13 éves Jodie Foster feledhetetetlen alakításával. Bár elég régi a film, de egyszer mindenképp érdemes megnézni. Magyarországon eddig még nem került bemutatásra, de idõnként az MGM-en el lehet csípni magyar szinkronnal.