1/10
Segítõ Béka 2013 jan. 09. - 22:58:25 1/10
(36/56)
amikor véletlenül beleejti a hiperszuper fegyverét a folyóba, mert nem veszi észre hogy fut felé egy lovas, na eddig néztem elõször, ennyire sík a rendezõ? inkább merült volna le az aksija, tette volna tönkre a fõgonosz
utána meg a lány kardozik az apjával, családi kép, tetû unalmas.
Ronesz 2012 okt. 21. - 22:07:46
(35/56)
Nem tudom miért, de nekem tetszett ez a film, többször is megtudom nézni.
1/10
nimand 2012 szept. 10. - 22:45:10 1/10
(34/56)
edes istenem, ide jutott a filmgyartas...
de ahogy latom itt egynemelyik velemenyt, kezdem megerteni a zs kategoria tuleleset

remelem, hogy aki nem tul nagy sci-fi ranjongo, nem ez alapjan akarja megitelni a mufajt

hallgatnom kellet volna az elso megerzesre, mar akkor gyanus volt a dolog

**** SPOILER ****

amikor a ~50-100 meter atmeroju urjargany fel meteres hullamokat generalt, ahelyett, hogy egy fel megyenyi teruletet beteritett volna, aztan kibujik a vizen lebego aceltombbol full pancelban a hosunk, amiben egy terdig ero vizben, partkozelben megfuladsz, ha elbotlasz, de nem, o kiuszik a bajkal to kozeperol, majd vissza es kivonszol egy koporso meretu acel borondot...

sok-sok klise

aztan jon a finale, a gonosz ellen miutan tulel egy fajanak kipusztulasat okozo tamadashoz hasonlo langtengert, hoseink lecraftoljak az ultimate kardot, amivel az urbaratunk a harcedzett vikingeket megszegyenito suhogtatassal megoldja az ugyet

**** SPOILER ****

keves jo tortenetet ismerhetnek, akiknek ez volt a jo story
8/10
Morgo1972 2012 szept. 03. - 18:57:19 8/10
(33/56)
Ahhoz képest, hogy a mozikban mekkora bukás volt, szerintem igazán jól sikerült a film. Alapvetõen jól szórakoztam rajta, de volt pár zavaró bénázás benne.

***SPOILERT tartalmaz***

- A fõhõs az elején ledobja a szuper erõs idegen fémbõl lévõ páncélját csak hogy az egész filmben félpucéran ugrálhasson egy ötvözetlen vasdarabbal az oldalán :D
- A lány elrablása és megkerülése szerintem is bénaság volt. Tiszta Alien 2. Az összegyûjtött "döghús" is kicsit alienes boly jelleget adott a helyszínnek és szerintem maga a szörny is hajazott a xenomorfra.
- Valaki említette a tisztaságot. Nem a tisztasággal volt itt a baj, hanem a szépen sminkelt arcokkal és a kihúzott szemöldökkel. Ezt biztosan nem a keresztény egyház vezette ki a divatból, mint a mosakodást :)


***SPOILER vége***

Nekem egyébként bejött a szereplõk megválasztása, tetszett a zene és egészen megfogott a képi világa. Az akciók gyorsak, pörgõsek voltak, de szerencsére nem volt agyontömve velük a film. A 8/10-et pedig azért adtam, mert a film adott egy gyorsan, kellemesen elszaladó két órát munka után. Egyszeri nézésre bárkinek ajánlom, többszörire csak akinek elsõre nagyon tetszett :D
pextab 2012 aug. 24. - 18:53:39
(32/56)
Jó film! Azon kevesek egyike, ami valahogy kicsit több lett, mint akart lenni. Csak hát tudni kell, mit nézünk.
9/10
Jagerus 2012 máj. 28. - 23:52:15 9/10
(31/56)
Nekem tetszett. Jól megoldották, hogy a fõhõs érti a lakósok nyelvét. Azt mindig utáltam, hogy a legtöbb filmben a galaxis bármely részén beszélik az angolt. A szörny jó lett. A történet rendben.
Személy szerint örültem volna egy szebb csajnak Freya szerepére, de ez már egyéni ízlés kérdése. Azt nem értettem, hogy hogyan csináltak fegyvereket abból a hiperszuper fémbõl amibõl az ûrhajó volt. Elvégre ha olyan erõs meg kemény, hogy munkálták meg? Akkor már adhatott volna valami hi-tech szerszámot is.

A vége nagyon bejött, vagyis az, hogy fõhõsünk nem ment vissza a bolygójára. Azt mindig utáltam, mikor a fõhõsök, miután nyertek meg minden, benyögik, hogy el kell menniük. Visszamennek oda, ahol nem vár rájuk semmi és senki, ahelyett, hogy maradnának és élnének az új élet lehetõségével, ami valószínûleg sikert, megbecsülést és boldogságot hozna. Mikor itt is így nézett ki a dolog kezdtem megijedni, de hál istennek nem így lett.

Összességében szerintem jó film.
6/10
doktormacko 2012 márc. 25. - 09:25:58 6/10
(30/56)
Mese felnõtteknek . 6 / 10
10/10
GrelegyDvaid 2012 márc. 24. - 23:21:27 10/10
(29/56)
Ja, és még vicces is volt jó pár helyen. :)
10/10
GrelegyDvaid 2012 márc. 24. - 23:12:37 10/10
(28/56)
Humanity is overrated: A tisztálkodás a kereszténység elterjedéséig dívott, aztán az egyház belevarrta az embereket a ruhájukba õsztõl nyár elejéig, mondván "Bûn lemosni az Úr porát." - A keresztényeken kívül mindenki más tiszta volt. :) (idézet és tény egyszerre)

Sergeant Thomas/Rahel: Ehh... Tehát amikor a kívülálló elmesélte a történetét, amit (a sajátjához képest) elmaradottabb és hiányosabb nyelven adott át Freya-nak, teljesen hétköznapinak tûnt az élettörténete, majd a legvégén mégis Istenként tisztelte ez a gyönyörû nõ, akkor sem érzett Ön semmit a Kainen nevû szereplõ körül? Egy pici legendát sem, vagy valami? De ha már ennyire nem tud átszellemülni, akkor itt egy rávezetõ kérdés: Mire lehet képes egy nõ az ágyban, ha azt hiszi, hogy egy Istennel szeretkezik? ;)

Koztom: Hm... Gagyi trükkök... Szívesen megnézném Önt, ahogy embermagasságban, inogó emberek vállán lévõ pajzsokon vállalja a nyaktörés lehetõségét és kaszkadõr helyett maga végzi el az ugrásokat... ;)
A "szörny" oké volt, a többihez meg legyen az embernek fantáziája. Vagy a filmezés világa manapság már nem a fantázia világa?

FaTraktor: Önnel egyet értek, bár én egy színészt azért rögtön felismertem: Ron Perlman. Na, ezt az arcot bárhol, bármikor, bárhogyan felismerem! :D

RPG Assassin: Nem tudom, kicsoda Ön, de nagyon ott van a halálközeli élmények felismerésében. Külön tetszett a leírás, nagyon jól felismerte az alkotók szándékait!

Bandeeras: Hát igen, ezt a békát le kell nyelnünk... :D
Talán vigasztalásképpen: A "szörny" Freya elrablása elõtt szenvedte el a durva csapdába ejtés sebesüléseit és a porontyának gyûjteni kellett a kaját, ezért maradhatott életben. Meg amikor a kis "szörny" született, pont egy magához térõ hulla arcába pottyant, ezzel is utaltak arra, hogy dögevõk és már egyszer hibázott a mamiszörny. Mármint MÉG élt, de abban a fázisban most egy-két perc ide, vagy oda... :D Szóval még erre is ügyeltek, hogy hihetõ legyen a "leányrablás".
Remélem sikerült megnyugtatnom picit.

Hóber: Akár többször? Egy egészséges embernek nincs annyi ujja kezén-lábán, ahányszor én már megnéztem ezt a filmet... :D

Sonny Burnett: Hát én biztos nem sajnáltam... :) Ha egy szikrányi esély is van arra, hogy ez nem sci-fi és a Moorwen itt maradt a földön, akkor mára nagyon rossz világunk lenne... :D
És bár a vikingek világa elég kegyetlennek és vérszomjasnak mondható, de még õk sem érdemlik meg, hogy egy gyenge fémkorszak egy szuper szörnnyel szemben alul maradjon.

11messi87: Szerintem nem sokan értették volna a filmet, ha kreálnak egy idegen nyelvet és ha ráadásnak utána végig ónorvégul karattyolnak... Bár ha Ön egy lingvisztikus, kódfejtõ és fantáziátlan is egyben, akkor jogos a 3/10 "pontozása".

rosickyz: Azt tudnia kell, hogy a has megszúrásnál például egy 2 cm átmérõjû és mély szúráson a hasüreg teljes tartalma spriccelve távozik a földre. A vér indokolt.

Hannah Montana-t pedig már localhero elintézte. Nem véletlenül õ a local hero. Muhahahaha!!! :D
fenrir 2012 márc. 13. - 00:39:02
(27/56)
tévhit, hogy nem voltak azok :)
3/10
Sergeant Thomas 2012 jan. 12. - 11:58:37 3/10 Előzmény Koztom
(26/56)
Valahogy nekem sem jött be. Sõt, utáltam nézés közben. Unalmasnak találtam és nem tudott lekötni. Valahogy többet kéne alkotniuk, hogy jó filmnek lássam.
Koztom 2011 jan. 23. - 12:14:35 Előzmény FaTraktor
(25/56)
Érdekes, én egy nézhetetlen gagyi trükkökkel teli fost láttam, alig bírtam végignézni, Cavaziel egyre szarabb filmekben játszik. :)
7/10
idõjós1010 2010 okt. 04. - 11:25:52 7/10
(24/56)
Ritka egy jelenség a film, de nem volt rossz.
Pedig enyhén pesszimistán álltam hozzá az egészhez.
Rahel 2010 szept. 11. - 20:31:30
(23/56)
-Az:))
Rahel 2010 szept. 11. - 19:46:10
(22/56)
-Amit egy igazi kalandfilmnek tartalmaznia kell, az minden megtalálható!
-Az igaz, hogy a story kicsit bugyuta, de akcióban és látványban nincs hiány!
9/10
FaTraktor 2010 szept. 11. - 18:37:22 9/10
(21/56)
Érdekes, hogy egyik színész sem volt ismert nekem, de kellemeset csalódtam: egy nagyon jó filmet kaptunk, és volt benne egy kis mûfaj keveredés: akciónak írják, de azért volt benne sci-fi, kaland, történelem és talán egy kis thriller is. 10/9
9/10
Gladyator 2010 szept. 08. - 15:53:21 9/10
(20/56)
Meglepõen jó, érdemes megnézni! 9/10
Wolfeinstein22 2010 júl. 20. - 00:53:14
(19/56)
Azt a lényt a grafikusok Aliennel biztos, hogy keresztezték. Igazából lényegtelen, mert a történet teljesen eredetinek tûnt. A már felsorolt hibákon kívül, nekem is nagyon tetszett. 10/9
8/10
Ayrton Corvus 2010 júl. 01. - 10:16:41 8/10
(18/56)
Most kaptam meg dvd-n, már vagy egy éve megakartam nézni, de végre sikerült. Én többet vártam a filmtõl, de, hogy igazán értékelni tudjam még párszor meg kell néznem. Azonban van egy óriási hiba legalábbis az én a lemezemen. A film elején egy percre elmegy a hang az eredeti hangsávon, amikor a számítógép információkat közöl, majd feltölti az ott lakok nyelvével. A magyar hang alatt hallható, akkor az angol alatt miért nem? Ha másnak is fen áll ez a probléma akkor jelezze már. Az extrák jók, de az elõzetes jobb alsó sarkába látszik valami, aminek nem kéne. A törölt jelenetek és az egyéb extrák szerencsére felirattal vannak ellátva, de a kép nagyon pixeles. A film képminõsége is hagy némi kivetnivalót.
10/10
RPG_Assassin 2010 máj. 21. - 04:55:54 10/10
(17/56)
Nekem bejött, és igen, én is sajnáltam szerencsétlen lényt, mert mint mindíg az ember volt a hibás. Nem az a lény ment az emberekhez hogy most kiirtom a bolygótokat.

Jellemzõen megmutatja az embert. A lény csak vissza akarta adni, mivel egy elég intelligens lényrõl van szó. A filmben többször is figyelni lehetett hogy érti mit beszélnek.

Az elõzõ hozzászólókat sajnos ki kell ábrándítsam, a Starship Troopers ( Csillaghajó Gyalogság = tévesen elterjedt fordításban Csillagközi Invázió, Egyébként mindegy, a legtöbbször köze sincs a magyar címnek az igazihoz. :P ) szemerkényi utalványa sem volt benne. S megsúgom, aki nem vette volna észre. Beowulf, Animációs változat. 13. Harcos. Mindkettõben szerepelt ugyan az a kapu.

A film vége amikor A Fsz és a lény egymásba kapaszkodnak, és néznek egymás szemébe. A lény szemében és a fõhõs szemében is ugyan az a pillantás van. Mindkettõ sajnálja, de egyik se akarja hagyni magát, ki ki miért. És a másik, a lény ott amikor csüngtek, már csak meghalni akart. De aki kicsit is konyít a mentális és mimikai beszédhez, az látta a szemében. Ha nincs már semmid, nincs senkid, egyedül vagy, és még a bosszúd utolsó reménye is szerte foszlik, nincs már mi megnyugtat, csak az örök pihenés.

Mellékes.
A vég jelenet, mielõtt a lény meghal. Mellékesen ragadozó kettõ a marhahús raktáras rész utáni, Yautja öngyógyítás elõtti csüngõ jelenet.

Mellékesen azt hogy meg akart halni másik részbõl onnan lehet meglátni hogy mikor esik le kékre vált a foszforjainak a színe. Ezeknél a lényeknél a kék a nyugalmat és az elégedettséget jelenti. Míg a vörös a harci lázat, izgatottságot, vagy egyéb felfokozott állapotot. Azon kívül hogy vadászatra használják.

Egyébként nekem tetszett.