Téma: A komornyik

1/10
tesz-vesz 2014 febr. 01. - 02:31:40 1/10
(13/53)
kevés ez a film, az elején két néger helyett hármat kellett volna felkötni a fára, úgy lett volna igazán hatásos, kettõvel csak egyszerûen snassz, egy átlag nap a gyapottszedetõ amerikában, megszoktuk, unalmas, és nem elég hatásvadász.

aki lelövi forestnek az apját, nekem hiteltelen színésznek tûnik, a fehér. amúgy ezek még rabszolgák? nem bérmunkások? nem vagyok ennyire képben a déli történelemben de mintha lett volna egy rabszolgafelszabadítás 1860 körül. mikor született forest a filmben, hogy 1960-nal kezdi az elnöki komornyikságát?

robin williemsnek nagyon hatásos jelenetei vannak, kár hogy csak 30 s-re szerepel a filmben, helyette nézzük az alkoholista feleségét, aki megcsalja a férjet, bravó, rendezõkém ezt mégis hogyan képzelted? nem érdekel túlzottan a magánélete, próbáljuk meg ezt feszesebben vágni. szóval a több robin williems kellett volna ebben a filmbe, feliratosan néztem, legyûgözõt, magával ragadót alakít szerintem robin, ezután meg is törik a film lendülete.

kennedytõl rosszul lettem. nulla ábrázolás, nulla színészi játék, másik pillanatban forest már mesél kennedy lányának esti mesét, mikor csak most nyert választást, vagy mi van? lemaradtam? átaludtam pár jelenetet? hirtelen ilyen jóban vannak? csöppet darabos csak a történetvezetés, persze alkoholista feleséget megint többet láthatunk, mint lényeget, értem én hogy a rendezõ mindenképp, de nagyon-nagyon bele akarta tenni hogy a komornyik jóban van az elnök kislányával, de így?
mondjuk kennedy felesége elég jól játszik.
de jön még egy alkoholista feleséges jelenet -> és nem tudom végignézni egyhuzamban a filmet, annyira lefáraszt.

De becsületbõl azért végignézem 6 óra múlva a második felét is.

john cusackot már nem akarom több filmben látni, õ lenne nixon? na ne röhögtessük már ki magunkat, liev schreiber elsõ megjelenése a filmben meg szánalmas, nem is tudom, h õ kit játszik (Lyndon B. Johnson amúgy), nem ártana valami konkrétabb párbeszéd, vagy évszám kiírása, mert fogalmam nincs néha mennyit ugrunk az idõben vágáskor, a film végén már látom, de a film elején sose láttam. néhol kínszenvedés végignézni ezt a filmet, az idióta tematikája miatt. milyen ripacskodásnak tûnik nekem amikor leveri a balhét a srác a családi asztalanál Sidney Poitier kapcsán, elõtte azért nem volt soha ilyen bunkó, de jól megváltozott, és ez a változás a forgatókönyvíró és a rendezõ felelõssége, kizökkentõ. teljesen másvalaki ez a srác, mint egy buta, ostoba lázadó tini, miközben elõtte még értelmes volt, semmi értelme, 10 évvel késõbb meg retardáltabb lesz csak?

alan rickman nagyot alkot, a dél-afrikai kérdés meg szánalmasan egyoldalú, még véletlenül se hangzik el sehol sem, h mandelát fegyvercsempészésért tartóztatták le.

és az milyen már, hogy azért támogatják obamaát, mert fekete? az már nem is szempont hogy obama a goldman sach-ból választott minden tisztségviselõt maga körül? a céljai nem is fontosak? csak mert semmit nem tartott be az ígéreteibõl.

kidobott két óra a film, ennél még a másik négeres film is jó, a 12 év rabszolgaság. bár az is 1xnézõs
nagy giccs a vége, forest megsértette az admirálist.
bluebird 2014 jan. 21. - 15:59:24 Előzmény efes
(12/53)
Szuper cikk, köszönöm!
bluebird 2014 jan. 21. - 15:55:54 Előzmény tommasi
(11/53)
De jó hallani! Nálam is!
7/10
tommasi 2014 jan. 18. - 17:42:59 7/10
(10/53)
Nem kellett csalódnom.
Egy szépen elmesélt történet volt,számtalan felvetett kérdéssel,
különbözõ értékrendekkel a családon belül.
Sajnálom,hogy nem sikerült bekerülnie az oscar versenyben a legjobb filmek közé.
Nálam ott lett volna.
9/10
efes 2014 jan. 06. - 13:52:50 9/10
(9/53)
They can.
8/10
hade 2014 jan. 05. - 02:27:34 8/10
(8/53)
Mivel nem olvastam el elõre a történet tartalmát, teljesen más filmre vártam, igazából arra, hogy egy elnök és egy komornyik viszonyáról fog szólni, és azon keresztül az emberi dolgokról. Másrészrõl számomra egy "csak" egy jó film volt, nem az a döbbenetesen megkapó élmény, amit mindig újra és újra át akarnék élni. Forest Whitaker játéka remek, igen. És a többieké is jó.
SPOILER!!!
Valóban megdöbbentõ, hogy teljes joggal, bármilyen okból, ok nélkül ölhetett meg fehér bõrû fekete bõrû embert. Ezt korábban Cold Case-ekeben láttam, amik szintén a korhû ábrázolásra törekszenek - más ilyen jellegû dolgokkal nem foglalkoztam - de ugye az idõ közelsége miatt a leginkább megdöbbentõ.
Forest Whitaker arca, amikor a felesége meghal, talán ez a legnagyobb perc a filmben nekem.
És tetszik Kennedy, ahogy fekszik a padlón :)
bluebird 2013 dec. 31. - 17:00:01
(7/53)
Köszönöm Bigpapa, és az elõtted lévõ két hozzászólás íróinak is. Jó érzés egy nekem tetszõ film megnézése után osztozni valakikkel (idegenekkel)a bennem kavargó, túlcsordulóan jó érzésen. Jó érzés érezni, hogy vagyunk így egy páran, hogy egy közösséghez tartozunk!
10/10
Bigpapa 2013 nov. 28. - 00:38:55 10/10
(6/53)
Most értem haza a filmrõl. Érdekes, összesen 4-en ültünk a teremben. Ami inkább szomorú. 2x megnéztem a Thort is, legutóbb tegnap, mondjuk azon összesen 6-an voltunk, de nem hiszem, hogy premier napon fullon volt a Komornyik.

Nem ez a film hozta ki belõlem, hanem már pici korom óta szégyellem magam a fajtám miatt. Fajtám, ez a pökhendi, beképzelt, arrogáns, felsõbbrendû szemét csürhe, akik évszázadok óta úgy hiszik, csak a fehér faj uralkodhat a földön. Pici koromban olvastam egy könyvet, ami leírta, hogy irtották ki az õslakos indiánokat Amerikában, és már nem tudtam olyan csillogó szemmel nézni az NSZK western filmeket, mint a barátaim, vagy a korosztályom.
Hihetetlen, hogy amit láttunk most, az alig 50-60 éve volt. Az a baj, hogy az ember csoportosan olyan, mint valami elfajzott korcs csürhe, mennek egy hangadó után. Kiközösítik, aki szemüveges, aki kancsal, aki magas, aki túl sovány, aki túlsúlyos, aki szeplõs, aki vörös....,mindegy, csak különbözik tõlük. Mindig a legsuttyóbb a hangadó, és képesek a legvégsõkig követni õt. Gyerekként sok ilyet láttam és ezek az érzések is elõjönnek, amikor állatként bántak egy emberrel csak azért, mert fekete, vagy mert más.

Ahogy JFK mondta, el sem tudom képzelni, mit élhettek át 200 évig a feketék. Valaki írta (bután), hogy ilyen filmekkel próbálnak vezekelni a fehérek, meg hogy meddig kell még? Amíg élnek! Igen. Ugyan így emlékezni kell a holokausztra, hogy soha többé ne történhessen meg az, hogy ember embert csak a vallása, a bõrszíne, vagy a származása miatt irt ki, taszít szolgasorba.

A film szerintem zseniális. Hat az érzelmekre, de nem teátrálisan, hanem egy kisember szemével mutatja be, õ mit lát. És igen, struccként a homokba dugja a fejét. Imádom Whitakert, mert egy zseniális színész. Mindegy mit játszik, abban jó! Jók a maszkok is, ahogy a díszletek is csodálatosak. Jól belekevertek eredeti felvételeket a filmbe. A szereplõk nagyon jók, bár nem igazán értettem Oprah szerepeltetését, hiszen nem színésznõ - bár jól játszik - , így szerencsésebb lett volna egy színésznõt alkalmazni. Persze tudom, Amerika odavan Oprah-ért, így aki imádja õt, az gyaníthatóan megnézi a filmet is.
Amikor úgy éreztem, hogy picit üresjáratot nézek, akkor is volt valami, amiért jó volt az a rész. Nagyon jó karaktereket szedtek össze és maguk a karakterszínészek is zseniálisak.

SPOILER LEHET

Alan Rickman iszonyat mód hasonlított Reagan-re :),de jó volt Robin Williams elmaszkírozása is. Amin picit mosolyogtam, az Oprah nem öregedése, csak az utolsó 10 percben öregítettek rajta. Szerintem olyan hiú a nõ, hogy nem engedte, hogy vénasszonyt csináljanak belõle. Forest végig öregszik, ahogy a fia is és a többiek is. Kivéve Oprah :D Õ 2008-ban öregedett csak meg :D
Szívszorító volt a gyapotföldes jelenet, ahogy a kisgyerek beszólása miatt akart csak kiállni az apja életében elõször és meg is lakolt érte. Rossz volt nézni a háziniggerezést, ahogy úgy dicsérgették, mint egy kutyát, hogy jó nigger vagy!

SPOILER VÉGE


Elkezdõdött a film és hipp hopp vége lett. Nekem nagyon tetszett. Egy barátnõm nem tudott eljönni ma, így vele újra meg fogom nézni. Remélem Oscart kap Forest!

10/10
Ryry 2013 nov. 27. - 11:38:30
(5/53)
Számunkra az év egyik legszebb filmje, különleges és mély mondanivalóval.
10/10
fiatalember29 2013 nov. 24. - 21:23:09 10/10
(4/53)
Nekem tetszett a film. Nincsenek elõítéleteim és nem is foglalkozok azzal, hogy ki mennyire húzza le olyan dolgok miatt, amit elõször saját magával kellene lerendeznie. Nem hatásvadász a film, amit fontosnak tartok. Nem kellett senkinek sem túljátszania magát. Nagyon jó a története, fenntartotta az érdeklõdést, volt benne sok olyan történés, ami hasznos üzenettel szolgálhat a mindennapi életünk során is. A film vége felé van is egy olyan jelenet, ami a koncentrációs táborokat megemlíti, na majd ha valaki megnézi, akkor rájön, hogy ez a film nem valaminek a rekláma, nem egy sokadik mû, aminek direkt az a célja, hogy megmondja újra és újra a frankót, hogy miként kéne élni, hogy mit ne kövessünk el.
Hannibal Lecter 2013 nov. 24. - 09:50:43 Előzmény fiatalember29
(3/53)
Érdekes Amerika önvizsgálata. Inkább bevállalták, hogy még 2020-ban is a feketék miatt vezekelnek, de így legalább nem kell a sokkalta nagyobb múltbéli borzalmakkal foglalkozni. Ez a film tehát reklám, ami éppen nem akar eladni semmit, de azért kell, hogy más(t) ne hirdethessen ezen a felületen. Amit írtam, nem a filmre vonatkozik, mert még nem láttam, csak lesz ugye idén az oscaron másik film is, ahol elrabolták a szabad feketét és dolgoztatták, tavaly volt a Django és most már nem is unalmas, hanem vicces. Jövõre mit találnak ki? Majd meglátjuk, de bármi is lesz az már most be van tervezve. Az ilyen filmeknél eszembe jut a Harmadik Birodalom c. film, ahol nem tudták hova lettek a zsidók, tilos volt érdeklõdni a koncentrációs táborokról. Nagy kuss volt a népirtásról. Kb ilyen az indián lakosság kiirtása is ma az USA-ban. Egy normális film sem foglalkozott komolyabban a témával.
7/10
BedeKrisz 2013 nov. 21. - 09:02:07 7/10
(2/53)
A véleményem csupán annyi a filmrõl hogy emberi oldalról megközelitve nagyon is korrektül elkészitett film, az életrajzi dráma és a 3D-s számitógépes trükköktõl mentes filmek kedvelõinek igazi csemege lehet de a nagy felhajtást (csomó neves színész megjelenítése a plakátokon és az elõzetesekben) nem nagyon értem. Whitaker mint fõszereplõ teljesen rendben van, de az összes nagynak számitó név akit megemlitenek, na õk mind összesen jó ha negyed órát szerepelnek ebben a több mint 2 órás filmben és arra a kis idõre sem nyújtanak a nevükhöz méltó alakitást de valószinûleg nem is emiatt vállalták a szereplést vagy nevezzük inkább beugrásnak. Még megemliteném hogy a film korhatár besorolását valószinûleg megint úgy hasraütés szerûen találták ki a teljes film megtekintése nélkül ugyanis megrázó jelenetektõl nem mentes alkotásról van szó tehát bõségesen kijárna neki a 16-OS KORHATÁR BESOROLÁS!!
10/10
fiatalember29 2013 nov. 19. - 23:02:43 10/10
(1/53)
Az év legjobb filmjei között van magasan. Oscar esélyes is lehet. Érdemes megnézni!