olahmiki1959 2019 dec. 14. - 12:45:31
(26/46)
A tegnapi adásban megtörtént a műsor mélypontja.
Sztarenki Dóri CSALT!
A másolós feladatnál a mintaédesség egyik fő elemét átrakta a saját tányérjára, és úgy vitte ki, mintha ő készítette volna!
De nem ez a a legnagyobb baj.
Hanem az, hogy miután lebukott, a zsűri némi fejcsóválás, és kis dorgálás után, tudomásul vette ezt a példátlanul jellemtelen viselkedést , és megbocsájtotta neki.
Holott, gondolkodás nélkül, azonnal ki kellett volna rúgni, vagy, finomabban fogalmazva, ki kellett volna zárni a versenyből.
Ugyanis ez mindennek a legalja!
Csalni egy versenyben? Ez mi?
Ezzel a gyáva húzással a zsűri végleg elvágta magát nálam, és szerintem másoknál is.
Ilyen példát mutatnak a többi játékosnak - meg a nézőknek - ezek a nagytekintélyű, Michelin-csillagos séfek?
Gratulálok!
K. Judit 2019 dec. 13. - 14:22:08
(25/46)
Enikő azt tette, amit legtöbben tettünk volna, megpróbálta megosztani a felelősséget, ugye itt már nagy a tét. Nem tudom, mennyire ismerték egymást, persze hallhatta, hogy "A" ugyan nem csapatjátékos, de mindenki nagyra tartja. Ezért döntött úgy, hogy ha már olyan jó, legyen ő a konyhafőnök. Azt persze nyilván nem is álmodhatta, hogy "A" ugyanolyan lekezelő és durva lesz Andrással és Lacival is, mint magával Enikővel (és korábban azzal a lánnyal, aki nemrég kiesett, akihez egész egyszerűen nem volt hajlandó beszélni). Ezért bántotta Enikőt utólag saját döntése, pláne, hogy utána lelkileg mindenki totál kész volt.
"A" érdekes módon - amikor a séfeknek kell magyarázkodni - tud nagyon normálisan fogalmazni, még nagyvonalúan be is ismeri néhány tévedését. Nyerni akar mindenáron, ezért bedob mindent, kihasznál mindent. És nagyon nem érdekli, hogy a többiek mit gondolnak és főleg mit éreznek. Ha szerencsétlen Ákos séfnek ő az egyetlen aduásza, nem irigylem. A-t nagyon ügyes ötletvadásznak látom, akinek módja van végignézni az internet kínálta legjobb videókat, közben egyéni, és főleg "őszinte" akar lenni. Arra vagyok kíváncsi, vajon meddig sikerül ezt elhitetnie.
1/10
Papp Sándorné 2019 dec. 13. - 04:20:29 1/10
(24/46)
Ilyen ellenszenves versenyző, mint Adri, még soha nem volt. Kiidegelte a három csapattársát, azok belebetegedtek, ő meg megrázta magát és a a zsűri megdícsérte. Megérdemli Sárközi Ákos, ha veszít, mert hagyta garázdálkodni.
omama2 2019 dec. 12. - 21:39:16
(23/46)
A mai adásban kedves Mihalik Enikő művésznő a nyilatkozatával saját csapattársát alázta, ellene beszélt.... Nem így kell legyőzni a másikat, hanem LEFŐZNI...... Gondolja meg a szavait mielőtt nyilatkozat. ????
Kat Bal 2019 dec. 12. - 18:34:20 Előzmény temi3
(22/46)
Mostanában hallottam rádióban, külföldről hazajött szakács szerint, az agyoncsúrgatott, fűszerezett ételek idje lejárt, magyaros étkeket kell tálalni.
evaszanto 2019 dec. 11. - 20:12:21 Előzmény nikato
(21/46)
A kérdés úgy helyes, hogy mit tett le az ágyra? (Felnőtt-filmben szerepelt...)
charles58 2019 dec. 07. - 14:25:11
(20/46)
Sánta Lacinak szerdán, csütörtökön nagy volt a szája, hogy a kékeknél zavar van, most kell belehúzni. Neki tegnap kellett volna belehúznia, akkor nem került volna veszélybe. A második tányérja olyan volt, mint a kutyaokádék.
Gollam24 2019 dec. 05. - 16:07:23 Előzmény Magenta99
(19/46)
Én sem magasztalni akartam őt, ha megfigyeled.
De én például, ha látom, hogy valaki nagyon benne van valamiben (pl. újságot olvas, takarít stb.), akkor nem zavarom, mert kizökkenthetem a ritmusból.....Fruzsinának ezt kellett volna észlelnie, majd egy megfelelő pillanatban, mikor nem zavarja a "Rókatündért", megbeszélhették volna a többi elemet.
Mondjuk valóban az egész konfliktus elkerülhető lett volna, ha már a főzés előtt ez megtörténik.
K. Judit 2019 dec. 05. - 08:45:54
(18/46)
Ezeket a csapatfeladatokat már csak hang nélkül vagyok képes követni, néha szörfölök közben a műsorújságban. Vannak totál idegbeteg versenyzők, és vannak, akik egyáltalán nem képesek a közös munkára. Még nem sikerült kitalálnom, hogy kapnak-e legalább két perc gondolkodási időt az új alapanyag ismeretében - mielőtt lemennek a piactérre. Kitalálni lehet a legnehezebb, hogy egy viszonylag ritkán használt alapanyagból hogyan lehet többféle ételt, textúrát stb. készíteni. Azzal nincs bajom, hogy már nem csak csirkemell, és sertéskaraj van műsoron, szerintem is kicsit beszűkült a mindennapokban a magyar konyha. A show-t is elég jónak tartom, a Zé nagyon jól vezeti a műsort, és tetszik a két séf bevonása is a versenybe, hogy nekik is főzniük kell időnként. Muszáj is volt kicsit újítani a műsoron, de szerintem sikerült. (Ez a mostani VIP "felhozatal" egyelőre nem brillírozott, gondoljunk csak arra, hogy egy egész baromfit nem tudtak fölvágni, hogy egy átsült rántott csirkét nem tudtak felmutatni, hogy legtöbbjüknek van valami fóbiája, vagy allergiája, hogy azt is külön ki kell hangsúlyozni, hogy a vaj nagyon hőérzékeny ... )
Elég ellenszenves volt ez a nő idáig végig, most meg már kiteszi a pasija fotóját is az asztalra mindenkivel tudatni, ki ő ... (nem gondoltam volna, hogy manapság előnyt lehet kovácsolni abból, ha valakinek focista a barátja :)) Egyéniben azért remélem meg fog gyűlni a baja néhány olyan versenyzővel, aki átlát rajta, aki az eddigi viselkedéséből rájött, mennyire sportszerűtlen a csaj, mit lehet tőle várni. Megfigyeltem, hogy mindig van egy ilyen versenyző, aki görcsösen, mindenáron nyerni akar, aki mindenre képes ... Ha végül ő nyer, az azt jelenti, végleg azoknak áll a zászló, akik a másikat semmibe véve próbálnak érvényesülni.
Magenta99 2019 dec. 05. - 07:40:23 Előzmény Gollam24
(17/46)
Azért nem adok neked igazat, mert a kétfős feladatban mindig az irányított, aki éppen kint állt a pult szélén és nehéz úgy mondani bármit is, ha a róka nem hajlandó beszélni a társához. A BK-s csajnak gőze nem volt, mit is akar egyáltalán készíteni őméltósága, egyedül akarta megoldani a dolgot - és így azért nem egyszerű.
Aztán, amikor 10 perc múlva cseréltek, persze ott pattogott és hisztizett, hogy Fruzsi nem képes kitalálni a gondolatait.
A csapatfeladatnál ugyanez volt a gond, konyhafőnökként kötelessége lett volna előre(!!) megbeszélni társaival, milyen kaját képzelt el. Ehhez képest megint végig kussolt, a társai hiába kérdezgették.
Konyhafőnökként nem hallgatni és "koncentrálni" kell, hanem a kérdésekre válaszolni. Ezt mindenki más meg tudja oldani, csak ő nem? Ki vele a francba! Undormány egy nő.
Gollam24 2019 dec. 04. - 11:47:04 Előzmény nikato
(16/46)
Cynthia Fox néven elég nagyot alkotott saját "művészeti ágában". DDD.
Egy kicsit azért megvédeném őt, amikor pl. Barátok közt Gigi-vel főzött látszott rajta, hogy mennyire koncentrál a feladatra, mennyire kizár ilyenkor minden külső zavaró tényezőt, ezt a kissé ostobácska Barátok közt szupersztárnak észlelnie kellett volna és nem nyafogni ott mellette folyamatosan, hanem megkérdezni tőle, hogy neki mikor lenne jó megbeszélni a köretelemeket vagy miatökömet.

Ettől függetlenül, valóban kissé nárcisztikus alkat, nagyobb baj, hogy igazából a semmire.
charles58 2019 dec. 04. - 11:16:00 Előzmény nikato
(15/46)
Keress rá a neten. Találsz róla "érdekes"dolgokat.
4/10
nikato 2019 dec. 03. - 16:30:14 4/10
(14/46)
Nem tudom, ki ez az Adri!? Annyit elcsíptem műsor közben, hogy a Kabát barátnője, de mit tett le az asztalra? Ritka bunkó, ellenszenves nő!
Magenta99 2019 dec. 03. - 12:58:44
(13/46)
Szörnyű egy némber ez a Rókanő.
Rég láttam ilyen utálatos, nagyarcú perszónát, mint ő. Ki ez? Mi ez? Mire fel ekkora az arca? Attól,hogy a Kabát Peti nője és egyszer szerepelt a tévében, már celeb nagyasszonynak képzeli magát?
Fúúúúúj, undormány. Sárközi Ákos helyében kipenderíteném a csapatból, hisz még főzni sem tud olyan különösebben, viszont csapatjátékosként egy nagy nulla.
Magenta99 2019 nov. 27. - 10:55:39
(12/46)
Hihetetlen ez a nyavalygás, amit ezek a harmadrangú celebkék (tisztelet a kivételnek) folyamatosan művelnek.
Az egyik azért finnyog, mert fúúúj hal, meg nyúl, meg sajt, a másik allergiás mindenre, a harmadik beszél a madárka lelkéhez és simogatja, hogy megtisztelje a testét....és sorolhatnám még.
Komplett idióták gyülekezete ez a VIP csapat?
A tévében úgy reklámozzák hogy tán túl nehezek a feladatok? Hát tényleg, egy halat megsütni krumplival és kreálni valami mártásfélét - ez már a konyhaművészet csúcsa!
temi3 2019 nov. 20. - 09:30:45
(11/46)
Bocs, még hozzáteszem: hogy valaki jól főzzön, nem az a fontos, hogy az ételek és eljárások francia nevét ismerje. Pl. Jus ( ejtsd: zsü ) = pecsenyeléből készült mártás, marinád = páclé, és még sorolhatnám. Tudom, ez így előkelőbb, de a műsort nem szakemberek nézik, hanem az átlagos műveltségű magyarok.
temi3 2019 nov. 20. - 09:20:19
(10/46)
Ezt a szörnyű Cookit mikor rakják már ki a műsorból? Főzni nem tud, mindig csak reménykednek benne. Bohócnak jó. Nála jobb (dicsértebb) ételt főzőket már kitették. Vagy kell a műsor színesítésére? Ez most valódi főzőverseny vagy show műsor? Nem mindegy.
Más. Hogy mer valaki kiállni a főzéstudományával, ha életében nem látott egy egész szárnyas? Azt sem tudja, mit kell kiszedni belőle. Egy gyakorló háziasszony többet tud.
1/10
momo65 2019 nov. 14. - 03:39:28 1/10
(9/46)
Katasztrófa.
1/10
5i 2019 nov. 13. - 20:50:50 1/10
(8/46)
Nem unják a főzős műsorokat és ugyanazt a 15-20 idióta celebet? Tragikus ez a nívótlanság!!!
olahmiki1959 2019 nov. 13. - 19:56:30 Előzmény kriptonyt
(7/46)
Teljesen igazad van, viszont ennél is érdekesebb kérdés, hogy nagyokos, mindenre odafigyelő séfek miért nem szólnak a csajoknak, hogy "hölgyeim, a hajukat kössék hátra, ne igazgassák állandóan a kezükkel, mert nem higiénikus"!
Konkrétan Vasvári Viviennél láttam, hogy zsíros, tésztás kézzel dobta hátra a haját, és nem mosott kezet utána, hanem úgy folytatta a főzést.
Ezt a jelenséget már az elmúlt évadokban is többször megemlítettük, és a séfek ugyanúgy nem tettek semmit az ügyben!....)