Magenta99 2021 dec. 11. - 12:48:33 Előzmény kekval
(165/205)
Nekem az a legmegdöbbentőbb, hogy teljesen egyszerű, alap kajákat sem tudnak elkészíteni, amivel egy átlag háziasszony is röhögve megbirkózik - és ez nem csak a VIP, hanem a normál versenyzőkre is igaz.
kekval 2021 dec. 11. - 09:09:10
(164/205)
Szerintem az egész "show" meg van rendezve! Adás előtt , amit nem látunk, vagy kapnak segítséget vagy elpróbálják az egész főzést. Másképp nem képzelhető el ez a sok hullámzás. Valaki vagy tud főzni ( sütni) vagy nem.
lime88 2021 dec. 11. - 07:47:37
(163/205)
Mondjuk Timi mellett a Csonka Bandi is hasonló kategória akkor, annyi hogy a Bandi tényleg nem tud főzni. Ahhoz képest most is simán tovább jutott az ételeivel. De akkor hogy van az, hogy a csapatfeladatban meg kb. Egy gyerekként kezelik, azt se tudja, hogy kell felvágni egy zöldséget, de ugyanakkor egyedül meg ugyan annyira jó, mint a többi versenytársa....
idõjós1010 2021 dec. 10. - 20:25:03
(162/205)
Ez a Rába Tímea lehet hogy otthon egy nagyon összeszedett, okos, értelmes nő, aki remekül menedzseli a saját életét, és kis konyháját. Azt sem kétlem, hogy egy végtelenül mély érzésű, empatikus ember. De néha olyan szintű sötétség árad belőle, hogy azt már nekem volt kínos nézni. A kölcsön kapott, teljesen értelmetlenül felrakott piskótával, meg azzal a rendkívül dilettáns magyarázatával feladat végeztével, hogy ő nincs azonos hullámhosszon az Enikővel, ezért nem sikerült a feladat. Sokszor mintha azt se tudta volna mit csinál, míg máskor azt sem, hogy mi zajlik éppen körülötte. Egy korábbi adásban pl összekeverte a recepteket is emlékszem, aztán arra kérdésre, hogy jó, akkor most mi lesz a helyes megoldás, adott egy olyan választ, hogy szerinte az volt a gond, hogy összecserélte a két receptet :-D Eszem megállt. Ezt még meg lehet állapítani vagy háromszor a következő 10 percben újra és újra, de a tészta nem lesz tőle jobb. Mint aki valami teljesen másik lét síkon mozog néha. ..... és igen, tudom, én se lennék sokkal különb, de basszus, én nem is állnék kamera elé főzőtudományommal.
idõjós1010 2021 dec. 10. - 20:13:36 Előzmény Magenta99
(161/205)
Elsőre én is így gondolkoztam erről, ahogyan te, de aztán rájöttem, hogy a végeredménynél azért komplexebb ez a játék. ....mert ez inkább játék, mintsem verseny. és mint ilyenben általában lenni szokott, fontos a folyamat is. Egy szétesett csapat pirítósa hiába finomabb, mint egy összeszedett csapat töltött káposztája, ha előbbiben 3 perces munka van, míg utóbbi bő félórán keresztül készül.
idõjós1010 2021 dec. 10. - 20:05:52 Előzmény Magenta99
(160/205)
Igen, én is ezen gondolkoztam, de ha jól emlékszem Enikőnek pont nem feküdt az a kör. Nem lett belőle jó tányér. bezzeg a Tímea aki se fejben, se idegileg nem volt sehol, konyhafőnökként végigasszisztált a háttérben egy olyan ételt, amivel megnyerték a kört. Na ez az a forgatókönyv amilyet az élet egészen biztosan nem írt volna meg. Ezért nyúlt bele a szerkesztő.
charles58 2021 dec. 10. - 10:26:42
(159/205)
Borítékolható volt a tegnapi verseny eredménye. Döntetlen nem lehetett, mert akkor van egy egypontos és két kétpontos csapat. Kik párbajozzanak? A kékek nem nyerhetnek két pontot, mert akkor Jenő séf két csapata párbajozna. Ebbe Jenő séf sohasem egyezne bele! Csakis a pirosak szerezhették a két pontot.
lime88 2021 dec. 09. - 13:53:43
(158/205)
Most csöppentem bele ebbe a műsorba először, nem bírtam eddig nézni, mert borzasztóan zavaró, ahogy folyamatosan keltik a feszültséget, megy a dráma, hogy 60 perc alatt nem sikerült kb. 1 darab répát a tányérra tenni valami hússal meg öntettel...Jó nyilván ezt most sarkosítom, de szerintem a lényeg átmegy.
Ami viszont jobban elborzaszt, hogy valaki nyugtasson meg, hogy az alapanyagok nem végzik a kukában!
Egyszerűen felháborító nézni, ahogy megy a pocséklás... ,,Nem jó, kuka"... ,,Kezd előről, kuka" ... egy lábas főtt krumplit dob ki...Vagy egy családnak elég begyúrt tésztát, mert nem jó az állaga? Vagy épp túl narancssárga lett! Ugye nem hajítanak el egy cukkinit mert kivájt belőle 3 golyót, ami aztán szintén nem lett megfelelő? Miért kell egy fél disznót mutogatni, ha az egészből kb. 20 dkg húst dolgoznak fel? Jó persze, milyen fancy-n mutat ahogy lógnak a disznók/bárányok/polipok, de akkor is...
A másik meg, hogy a versenyzőknek tarthatnának egy kis konyhai illemet, ha szabad így fogalmazni, főleg a hölgyeknek...Hogy lehet szanaszét lógó hajjal főzni? Nekem is hosszú hajam van, de ha elkezdtek főzni, az a nulladik lépésem, hogy összefogom vagy összecsatolom. Meg szép hosszú buggyos újjú blúzokban ....
Igen a taktikázások, feladatok teljesen követhetetlenek, ahogy egymás ellen kapják a feladatokat, na az előny-hátráltatásról nem is beszélve. Bár nekem ezek eltörpülnek amellett, ahogy némelyek mit művelnek az alapanyagokkal, ételekkel...
Magenta99 2021 dec. 09. - 10:25:25
(157/205)
Soha nem értem ezeket az adagokat. Tegnap, a második feladatnál a piros csapat "főétele" a tányér közepén egy pötty - miközben az előétel töltött káposzta.
Az is full vicces, hogy Zé utolsó kérdésként felvetette, mi a nagyobb bűn, ehetetlen, nyers főételt tálalni vagy lefelejteni az egyik főelemet.
Mivel az "ehetetlen, nyers" főétel kapta a pontot, a jelek szerint ezeknek a séfeknek az étteremében nem probléma, ha a vendég ehetetlen kaját kap. Jó tudni.
fricsi01 2021 dec. 08. - 22:23:45
(156/205)
ez a Szandi..............bbbrrrrrrr
7/10
offtopic
egon_von_compact 2021 dec. 08. - 20:52:04 7/10 Előzmény Papp Sándorné
(155/205)
Lehet csillagot (értékelést) változtatni már. Szerintem az az 1-es félrement anno.
Magenta99 2021 dec. 08. - 10:56:52
(154/205)
Az is érdekes, hogy a pillanatnyi érdekek szerint kevergetik a játékszabályokat. Most, hogy a Jenő csapatának kellett volna mindenáron győznie, gyorsan kitalálták, hogy a második főzésnél, a sorsolás dacára, mégse a málészájú Nagy Sanyi, hanem Muri Enikő legyen a konyhafőnök.
De érdekes......
Legközelebb megkérdezik a piros csapattól, milyen alapanyagot szeretnének és megkapják? Vagy hogyan akarnak még nekik kedvezni?
Sengazcju 2021 dec. 07. - 23:55:45
(153/205)
Cipőt pucolnak, majd kézmosás nélkül mennek főzni.
idõjós1010 2021 dec. 03. - 22:27:10 Előzmény Magenta99
(152/205)
Beából már csak annyi maradt meg nekem hogy jól főz. Nem emlékszem már a kezdetekre. Csonka bandi valóban nem ide való. Iza ellenben abazolút jó versenyző volt :-(
Magenta99 2021 dec. 02. - 12:11:39
(151/205)
A tegnapi adás kész káosz volt. Még most sem értem, hogyan juthatott tovább Csonka András?
Semmihez nem ért, semmit nem képes megjegyezni, egyáltalán nem tud főzni és még csak nem is humoros, mert megállás nélkül hisztizik, férfi létére.
Magenta99 2021 dec. 02. - 09:10:17 Előzmény idõjós1010
(150/205)
Ugyanezt csinálták anno a Gáspár Beával is. Gyakorlatilag megcsinálták helyette az ételt, ha nem volt ötlete - és általában nem volt - pontról pontra elsorolták neki, mit és hogyan csináljon. ....és megnyerették vele. Azóta lehet, hogy megtanult főzni, de tény, hogy ebben a műsorban nagyon nem tudott.
idõjós1010 2021 dec. 01. - 21:41:08 Előzmény Papp Sándorné
(149/205)
Hát várjuk, de annyira szomorú vagyok miatta, hogy ezt nem a versenyzők tudása fogja eldönteni. Séfkabát után már majd azért komolyabb lesz ez az egész. Egyenlőre kb X faktor szintű limonádé.
1/10
Papp Sándorné 2021 dec. 01. - 08:59:17 1/10 Előzmény idõjós1010
(148/205)
Igazad van. Várjuk a fejleményeket!
Bonitó 2021 nov. 30. - 12:58:24
(147/205)
A  TV2 "Farm" című műsorának második évada megelőzte az RTL "Konyhafőnök"  műsorát!
Talán ilyen még nem volt, az előző évadok során?! Egy reality vetélkedőműsorról és egy gasztroshow-ról beszélünk, de ennek ellenére,  mint tudjuk, azért  ,mégis "forgatókönyv" szerint megy a műsor.
A Konyhafőnököt sok ember Schobert  Norbi miatt sem nézi. Pedig itt a gasztroshow-ban több celeb szerepelt, mint a másik műsorban! És ez sem növelte a népszerűségi indexet. Sőt az sem, hogy ennyire részrehajló volt a műsor. De különösen Jenő séf nyomta nagyon Norbit, és így szépen elpártoltak a nézők is. Szerintem.
https://onbrands.hu/wp-content/uploads/2021/11/TELEVIZIOS-NEZETTSEG-2021-47.pdf
Bonitó 2021 nov. 29. - 22:12:45
(146/205)
- Továbbra is nagyon sajnálom Uszkó László kiesését. Konyhai ténykedése kellemes csalódás volt. Már kezdtem éppen neki drukkolni, de sajnos, a kiesése miatt ez okafogyottá vált. Ahogy elnéztem a középdöntőbe jutott piros versenyzők szereplését, egyik sem jobb Lacinál. És fordítva is igaz, hogy a tovább jutott hat versenyző nem jobb Lacinál. Szerintem. Talán Andival egyenértékű versenyzőnek tartottam Lacit.
- Továbbra is érthetetlen, hogy Vera pedig a karzatról nézhette végig a többiek harcát a "karzatra jutásért?!" Holott a lent küzdő társai mind jobbak a konyhában, mint ő. Arról nem is beszélve, hogy Norbinak, Timinek már régen ki kellett volna esni. Szerintem.
- Végül is Jenő séf összerakta a 2x3 fős csapatát. Timi arca elárulta, mennyire nem tetszik neki, hogy "gyengék a társai?!"
- Kivételesen tetszett Zé és Ákos séf véleménye! Tetszett ahogy kiálltak Uszkó Laci mellett. Szép volt, ahogy Lacit "védték." Ahogy győzködték Jenőt, ahogy elmondták véleményüket Laci és Norbi eddig végzett munkájáról, számomra is nagyon igazságos volt. Sajnálom, hogy Jenő séf figyelmen kívül hagyta azokat.
- Egyáltalán nem tetszett az a teátrális jelenet amit Jenő művelt Norbi tányérjának átrendezésével, értékelésével. És innentől kezdve Ákosra tettem voksomat. :)
- Elnézve azonban Ákos, azaz a kék csapat versenyzőit, Szandi, Varga Iza, Tornóczky Anita, Németh Kristóf (előző szerepléseik miatt) nem a kedvenceim.
Majd csak lesz egy kedvencem menet közben, nem igaz?! :)