kék szem 2022 nov. 19. - 14:01:02 Előzmény Bonitó
(185/205)
Elkerülhette a figyelmedet. Evelin kibontott hajjal érkezik de mielőtt nekilát főzni, akkor mindig összefogja a haját.
kekval 2022 nov. 18. - 20:55:28
(184/205)
Nekem a tegnapi adásban a vegán alapanyagok verték ki a biztosítékot. Vegán hús, vegán, kolbász, vegán sajt és tejfel...Miből vannak ezek? Műanyagból vagy ismeretlen mezőgazdasági termékekből? Néhány bab fajtát már láttam a piacon amiről beszéltek illetve régen vettem egyszer szójakockát, de olyan rosszat életemben nem ettem. Hogy emberek ilyen ételekkel táplálkozzanak? Ez az egészséges? Amikor azt sem tudom, hogy mit eszem? Hát akkor a műtrágyázott növények és tápokkal etetett állatok ehhez képes semmi!
A pocsékolás a másik, ami rettenetesen idegesít engem is. 2022-ben, amikor az infláció az egekben, a szegénység csak nő, itt pedig repülnek a drága alapanyagok a kukába. Vérlázító!
Inkább szerveznének egy maradékmentő versenyt! Azt tudnám értékelni!
kekval 2022 nov. 18. - 20:44:08 Előzmény olahmiki1959
(183/205)
Ez a kés nyalogatás nekem is feltűnt, a hátam borsózik tőle. Nem tudom felfogni, hogy miért nem szólnak rá a stáb illetékesei.
Bonitó 2022 nov. 17. - 23:29:17
(182/205)
Kedveltem mindig ezeket a gasztroshow műsorokat. Ma már azonban, csak a háttérből, vagy csak fél szemmel figyelem a showt.  Miért?! Azért, mert:
- Nálam kiveri már a biztosítékot, amikor az újragondolt" ötletekkel jönnek Ákosék. (Lásd az előző évad vadas ételét, halból, a brassóit gránátalmából.) Ha fiatal lennék, mint ahogy nem, azt mondanám, hogy nálam ez nem pálya!:
)- Aztán szeretem, ha az ételt úgy hívnak, amiről szól, az az ami benne van. (Node amikor a gulyásleves tengeri herkentyűkből - és nem is herken-tyúk-ból - készül, az már nem is döfi! :)
- Utálom a pocsékolást! A higiénia semmibevevését! 
- Nem szeretem azokat az alapanyagokat, amelyeknek még a nevét sem ismeri a kisember, az egyszeri halandó! Nemhogy beszerezzük azokat!
- Utálom a szimultán főzést! Ami egy baromság! Csak a kapkodásról szól. Az Univerzum irgalmazzon annak aki véletlenül is lemarad. :)
- Arról már nem is beszélve, hogy minden évadban, bárhogy is hívták a showt, szinte minden szinten szóvátettét a hosszú haj eltüntetését sapka alá!  És az már mindennek a csimborasszója, hogy ennek ellenére csak lógó hajakat látok még most is! Kivéve, ha kopasz van a csapatban. És hagyják a Michelin csillagos séfek is, hogy lógjanak a hajak, a nagy póthajak, és ha már lóg valami, azt ugye dobálni is kell, vagy a pultot letölteni vele. :((
(Egyébként most lett Rácz Jenő Magyarország első aranya spárga díjas kitüntetettje is.)
- Azt pedig már, hogy ki-, mit-, nyal meg, már szóvá sem teszem. Jenő kés nyaldosása már eltörpül  az említettek mellett! :)
( Egyébként Zámbóék Zsuzsikája az egyetlen a jelenlegi csapatban, aki legalább egy hajráffal hátrafogta a haját. Értékeltem is.)

Végül pedig én már "nem gondolok át semmit!"
Maradok az "én átgondolatlan" ételeimnél vadasnál, a gulyás  levesnél  továbbra is! :)
És úgy látom, ebben az évadban sem fogok tanulni már semmit. Tálalásnál sem!  Hiszen én is tudok olyan tapicskolt szószt csinálni, mint amit tegnap is kivittek. Vagy én is tudok jó magasról pöttyinteni egyet a tányér közepébe, egy kisebbet szintén, majd egy spaklival elhúzni és kész is a remekmű! :)
Ennyi jutott tegnap is a tányérra abból ládányi termékből, és még a textúrája sem volt kivehető az ételből??!!
Most csak azt várom, hogy Jenő, hogyan fog viselkedni Járai Mátéval a show folyamán?!
(Mert néztem anno a "Nyerő páros" c. műsort, ahol a konfliktus elkezdődött Jenő és Máté között. Köztudott volt, hogy a múltkorában Jenő be sem ment az Rtl Reggeli műsorába, mert Máté volt benne a műsorvezető. Vagy most ezzel a Járai-Rácz ellentéttel akarják a csatorna kreatívjai növelni a nézettséget?! Gyenge kreativitás nagyon! Node majd meglátjuk, hogyan tovább?! :)
2/10
olahmiki1959 2022 nov. 17. - 21:55:31 2/10
(181/205)
Az megvan, hogy az ételek kóstolásakor a Michelin csillagos Rácz Jenő séf rendszeresen LENYALJA A KÉST, ami - én még úgy tanultam, hogy - a legnagyobb neveletlenségek egyike??? Bunkóság, műveletlenség, és a jelzőket még tovább lehetne sorolni.
Pedig Jenő amúgy szimpatikus, hatalmas szakmai tudása van - el kell ismerni -, de ezt nem értem.
Meg azt sem, hogy eddig miért nem szólt neki senki - nem a nyilvánosság előtt, hanem diszkréten félrehívva őt.
A pultnál álló csajok félméteres, kajába lógó hajáról már nem is beszélek, mert azt nagyon sokszor és nagyon sokan szóvá tettük már az elmúlt évadokban, és semmi fejlődés nem történt az ügyben.
Ettől függetlenül, várom, hogy kit hoznak ki a végén nyertesnek...:)


kekval 2022 nov. 17. - 21:02:53
(180/205)
Nem értem, hogy miért kell a háttérzenének annyira üvölteni, hogy a versenyzők és a zsűri beszédét alig lehet hallani ill. érteni.
1/10
Bay Yanlış 2022 okt. 30. - 16:21:33 1/10
(179/205)
Most komolyan, kinek jutott az eszébe éjszaka 2-re tenni az ismétlést?
Ivy00 2021 dec. 24. - 01:30:06
(178/205)
Hogy nem lepődtem meg! Végig az volt az érzésem, hogy Anita bármit főz, ő fog nyerni. Voltak korábban és most is aljas kis húzásai, pl. a segítők kiválasztásánál, ettől nem lett szimpatikus számomra. Kristóf bevállalt egy igen nehéz menüsort, amit sikerült is kivitelezni, csak a tálalásba köthettek bele. De hát ez egy show...
6/10
nuiii 2021 dec. 24. - 01:20:41 6/10
(177/205)
Hát lehet, hogy Tornóczky Anita remekül fűszerezi a kajáit, de ő maga elég sótlan figura! Kristófot jobban csíptem, ő legalább szórakoztató volt és hát lássuk be, hogy kb. háromszor többet melózott azért, hogy eljusson idáig.
Ivy00 2021 dec. 22. - 12:53:53
(176/205)
Ezt én sem értettem, hogyhogy Verát tartották bent. Bár Jenő mondta, hogy a végsőkig harcol érte. Kedvelem Verát, de ezúttal ő volt a gyengébb. Nagyon csodálkoznék, ha a végén nem Anita lenne a győztes, eléggé levajazottnak tűnik ez a dolog. Már ment ez a műsorsorozat, amikor belecsöppentem, és ott ragadtam, mert szórakoztatott. Bár a sok reklám erősen próbára teszi a türelmemet.
Zsupsz 2021 dec. 22. - 05:38:14
(175/205)
Értem én de mégsem. Százszor jobban főz Zita mint a Vera.
Ivy00 2021 dec. 21. - 18:44:45 Előzmény lime88
(174/205)
Ezen én is kiakadtam, hogy mindig őt szívatják. De becsületére legyen mondva, Kristóf állta a sarat, a leghülyébb hátráltatások ellenére is jól teljesített, a többiek simán elvéreztek volna. Már csak ezért is neki szurkolok mostmár.
lime88 2021 dec. 21. - 15:42:57
(173/205)
Amit az egyetlen bentmaradt pasival leművelnek, az botrány számomra. (nő vagyok) Csak azért szivatni, mert ő az egyetlen férfi.... Fordított esetben rögtön lebegnének a diszkrimináció szavak és a hol marad a lovagiasság és társaik, meg egyébként se az egyetlen ellenkező néműt szivatnák,,legalábbis ahogyan a férfiak
eddig a műsorban szerepeltek. Örülök, hogy megmutatta Kristóf hogy mit tud! Az a béna szöveg, hogy szerinte a legkönnyebb az ő ételét abból főzni.. 😂Mert egy nudlit/gpmbócot nem könnyebb?
Ha meg taktikázik és a Kristófot tartja erősnek, mondja ki hogy azért adta neki, nincs abból semmi...
A másik meg, hogy az elején patakokban folyt a könnye mert ő képtelen megölni egy állatot, én nem értem, miért nem köszöntek el tőle. Mostanra meg már a szeme se rebben hasonló feladatnál. Ennyit a drámáról meg a hatásvadászásról. Nyilván ezek a versenyzők úgy mentek a játékba hogy előtte csak megnéztek 1-2 korábbi évadot, hogy tudjanak mire számítani....
Remélem az nyeri aki a legtöbbet fejlődött és nem az, akit kvázi már az elejétől sztárolnak...
kino21 2021 dec. 20. - 20:54:24 Előzmény lac08
(172/205)
Honnan lehet tudni, hogy Tornóczky nyeri a játékot? Mondjuk, azt hiszem Jenő mondta, hogy ő a legtehetségesebb versenyző, nem csak ebben az évadban, hanem talán eddig az összesben. Ha ő mondja, én hiszek neki, elvégre elég nagy szakértő...
kino21 2021 dec. 20. - 20:48:09 Előzmény ferjoe63
(171/205)
Nem kellett volna ezen pár évet agyalnod :), számtalan helyen elmondták már, hogy semmi nem vész kárba. Most pont maradékokból kell ételt készíteni a halhoz, de valószínűleg direkt meghagyták a feladat kedvéért.
lac08 2021 dec. 20. - 20:23:05
(170/205)

El sem indult a műsor vetítése már akkor lehetett tudni,hogy a Tórnóczky nyeri meg a játékot,így semmi értelme!
6/10
nuiii 2021 dec. 20. - 13:07:07 6/10 Előzmény nuiii
(169/205)
és lőn...
6/10
nuiii 2021 dec. 16. - 23:11:50 6/10
(168/205)
Csonka Bandit sajnálom, mert ugyan főzni nem tudott (ahogy a többiek sem nagyon), de azt legalább viccesen csinálta. https://coub.com/view/399f4

Pillanatnyilag Ostváth Andrea tűnik a legkevésbé unszimpatikus versenyzőnek, úgyhogy tuti kiejtik a döntő előtt.
ferjoe63 2021 dec. 13. - 10:37:24
(167/205)
Én is azon agyalok pár éve, hogy a külonböző főző "sók"ban fel nem használt "alap anyaggal" mi történik. Pl: a fél disznóbol majdnem 5 cm hus megy a tányérra, vagy pedig a szárnyasoknál, na meg a többi drága husfélék vagy a külömböző külföldi gyümölcsök illetve zöldségek? A séfek "haza" viszik, vagy a stáb?
idõjós1010 2021 dec. 11. - 15:47:48 Előzmény lime88
(166/205)
Csonka bandi se tud főzni, de azt róla nem tudnám elmondani, hogy azt se tudja milyen rendezvényen van. Szerintem rajta simán túltesz a Timi.