Kozma Zoltán László 2019 jan. 01. - 16:17:29
(22/42)
Gyerekkorom másik nagy filmélménye ( az egyik A "Sólyom nyomában" volt Gojko Mitic főszereplésével). Sajnos mostanában nem nagyon láttam ehhez hasonló magyar filmet. Itt minden a helyén van. A színészek: Bessenyi, Tolnai, Benkő, a mellékszereplők is kiválóak: Inke, Mádi Szabó, Iglódi, Szirtes. A sztori és a zene. Most láttam csak, hogy Petrovics Emil a szerző. Aki érti a dolgát, annak megy a filmzene komponálása is. Lásd még Hidas Frigyes, aki szintén több magyar filmnek írta a zenéjét.
Azzal meg nem kell foglalkozni, hogy Kanizsát a törökök "csak" 1600-ban foglalták el, tehát oda (még) nem mehetett a koppányi aga 1586-ban ...
szamóca67 2015 szept. 14. - 15:32:56
(21/42)
Tényleg nem. Mutatja is a 9,3 pontozása. :-)
robicsek2 2014 okt. 07. - 10:02:14 Előzmény Sorozatfüggõ
(20/42)
Ne is mond :) Elég sokszor ezt fütyörészem :)
Zseniális film. Kár hogy ma már nem készülnek ilyenek.
"Sára asszony, Sára asszony, ideje hogy párt válaszon"
Sorozatfüggõ 2014 aug. 21. - 11:13:09
(19/42)
És persze ne feledkezzünk meg Petrovics Emil zseniális filmzenéjérõl sem!
kaboca11 2014 aug. 21. - 00:59:25
(18/42)
Ez egy ifjusági film (mese). Ne gondoljatok bele túl sokat. A nagyobb gyerekeket elszórakoztatja másfél órát:-)
ötödik elem 2013 szept. 19. - 17:57:19 Előzmény antibond
(17/42)
Igen, pedig ez kulcsfontosságú jelenet annak megítélésében is, hogy mennyire magyar tulajdonság volt az ingyenkegyelem megadása, egyszerûen azért, mert régi eleink tisztelték az élet szentségét (ahogy ma pl. a buddhisták) és képesek voltak halálos ellenségeiknek is megkegyelmezni. Sajnos kevés ember van manapság aki erre képes.
antibond 2013 szept. 19. - 12:35:33
(16/42)
Nem ócsárlása valaminek a jogos kritika! Magam nagy tisztelõje vagyok a Zsurzs családnak, de ezt a filmet annyira elcseszte a rendezõ, hogy az valóban fáj. Aki OLVASTA a regényt, tudja, mirõl beszélek, aki nem, talán tegye meg, azután írjon véleményt. Az "alkotói szabadságnak" is kell legyen határa! Ez a film olyan, mint ha az "Öreg halász és a tenger"-ben a hal gyõzne...
Miért kellett a komoly, nagy tekintélyû Csomay kapitányból szánalmas bohócot formálni??
De a legfontosabb: László NEM AZÉRT NEM VÁGJA LE a legyõzött ellenfele fejét, mert a virágos domboldalon lerohanó anyja állj-t kiált. Hanem, mert a saját énje ezt diktálja. Én kérek elnézést Fekete Istvántól.
user11 2012 aug. 15. - 23:25:34
(15/42)
A filmben a következõ -hogy is mondjam finoman- végiggondolatlanságokat vettem észre elsõre:
Az Inke László elleni küzdelem elején Benkõ Péter egy jégeralsóban van, ing semmi, a végére meg bûrgatyában, ingben.
Nem mutatják a rabok kiszabadulását, sem a Benkõ Péterét, sem a Bessenyeiét, pedig ezek a kulcsjelenetek.
3 rab sínylõdik, de csak 2 szabadul ki!!!???
-Sötét éjszaka lesz-mondja Matyi a telihold alatt.
A fõgonoszt egy kisgyerek nyilazza le-hát, szokatlan dramaturgia.

És a film teljesen lezáratlan:Elveszi a várúr László anyját? Egyáltalán hajlandó szóba állni vele a Tolnai Klári? És Zsuzsika férjhez megy? És a Pécsi Ildikót elveszi az Iglódi István? Stb...
10/10
horeszocseme 2012 jún. 16. - 13:30:42 10/10
(14/42)
Egy regény és annak filmfeldolgozása két különbözõ dolog. A regény is kitûnõ és a film is. Külön-külön.
far vik 2012 jún. 16. - 11:25:35
(13/42)
Mennyi tökfej! Ez egy nagyon jó film, sok vele egy idõszakban készült más filmhez hasonlóan, amihez foghatót ma, ha megszakadnak se tudnak készíteni. Zsurzs Éva az egyik legnagyszerûbb rendezõ, aki ezeket a filmeket jegyzi.
6/10
Dudlicsek 2009 dec. 28. - 15:09:40 6/10
(12/42)
Félig meddig egyetértek. De azért ne feledjük, hogy a filmrevitel ez esetben azért néhány szempontból igencsak suta és elnagyolt volt.
a színészi játék tényleg remek és úgy általában az elõbb említett hibák miatt sem tudok haragudni erre a filmre.
Aranyos volt, na! :-)
Sorozatfüggõ 2009 dec. 28. - 14:52:37
(11/42)
Nem értek egyet az ócsárlókkal. Ahogy elnézem, többségében a fiatalabb korosztály szapulja a filmet, talán azért, mert õk gyerekként már más stílusú filmeken nõttek fel. Én még kisiskolás voltam, amikor ezt láttam, ez volt életem egyik elsõ színes filmje, amit moziban néztem, lenyûgözõ élmény volt. Akkoriban fõleg indiánfilmek /Gojko Mitic/ meg ilyenek mentek az gyerekek számára, ez üdítõ színfolt volt mellettük. Késõbb elolvastam a könyvet is, de számomra a film sokkal jobb volt. Amúgy imádom Fekete Istvánt, szinte minden állatregényét elolvastam. Egyébként én is esküdt ellensége vagyok annak, ha egy könyvet túlságosan felforgat egy film, de ez annyira bûbájos volt, zseniális szereplõkkel!!
detox 2009 dec. 27. - 14:07:29 Előzmény Banán
(10/42)
biztos megjött neki és öxxezavarodott :)
3/10
Banán 2009 nov. 12. - 18:31:21 3/10 Előzmény Lovag Úr
(9/42)
Egyetértek veled. Szegény Fekete Istvánt megtisztelhették volna azzal, hogy pontosabban adják le ezt a nagyon jó regényét, ami azt mutatta be, hogy a császáriak semmivel se voltak jobbak, mint a törökök, sõt...
Az elferdítésre mi sem jellemzõbb, hogy pl. László nem Zsuzsát, hanem Szahin húgát vette feleségül a regényben. Zsuzsát Szahin vette el!
Nem értem Zsurzs Évát. A "Különös házasság"-ot pontról pontra vitte filmre, ezt miért nem tudta???
6/10
Lovag Úr 2009 márc. 05. - 18:29:59 6/10 Előzmény Grigorij
(8/42)
Ki kérem magamnak!
Azért lett elrontva, mert RENGETEG dolgot megváltoztattak, úgyis mint a cselekményt, a szereplõk nevét, a végkifejletet stb.
Egyáltalán nem vagyok beképzelt
Grigorij 2009 febr. 10. - 15:11:49
(7/42)
Ez jó!
Egy 1967-es, Zsurzs Éva-féle klasszikust úgy minõsíteni, hogy el lett rontva...
Hát ritka nagy beképzeltség!
6/10
Lovag Úr 2008 okt. 29. - 14:10:58 6/10
(6/42)
Jónak jó, csak alaposan el lett Qrva. A cselek mény sokban eltér a regénytõl például akit Bessenyei játszik nem szerelmes a fõhõs anyjába, ráadásul õ (az anya) nem is tud a párbajról, és ha jól emlékszem a végét is megváltoztatták.
kymara 2008 aug. 24. - 11:40:52
(5/42)
Én is hiányolom az ilyen témájú filmek forgatását. Pl. lehetne pár filmet forgatni az 1848-as forradalomról is.
10/10
susan88 2008 aug. 24. - 10:50:39 10/10 Előzmény Geronimo
(4/42)
Egyetértek.Annyi olyan történelmi téma van a kis hazánkkal kapcsolatban,amit még meg lehetne filmesíteni:)
Geronimo 2008 júl. 31. - 22:23:20 Előzmény rapanui
(3/42)
Bárcsak most is sok ilyen témáju filmet csinálnának !Mert imádom a magyar történelmi filmeket.