Téma: A kör

rocksámán 2013 febr. 02. - 00:07:40
(380/420)
ma este pontosan ötödször fogom megnézni,van aki rákattant de van aki uncsinak tartja....
10/10
Talas 2013 febr. 01. - 20:30:19 10/10
(379/420)
Nagyon jó film,érdemes meg nézni!
gladiolus 2012 nov. 03. - 20:02:24
(378/420)
Írogatják itt, hogy nem ijesztõ. Tényleg nem? Ennyire természetes ilyen bõdületesen ocsmány arcot látni, hogy nem ijesztõ? Még éjszaka sem ugrik be egy pillanatra? Érdekes. Aki ezt írta, annak valóban jók az idegei. Na mindegy.
vuist 2012 szept. 29. - 19:30:50
(377/420)
Uram atyám!És még az eredetit szidják.Kíváncsiságból megnéztem ezt a verziót is,olyan sz.r volt,amilyennek gondoltam.
Elvileg,ha remake-t készítenek egy filmbõl,azt legalább látványosabbá teszik,de semmivel nem volt több látványelem ebben,mint az elõdjében(hozzáteszem,annak nem is volt rá szüksége).Ráadásként teli volt értelmetlen párbeszédekkel,snittekkel,amik csak kiborítottak.Arról már ne is beszéljünk,hogy mennyire vontatott és unalmas.
Egy újabb fölösleges film,ami csak a pénzért lett elkészítve...
Atis189 2012 aug. 30. - 21:22:07
(376/420)
Az akció filmeket kihagytad, azért azok is eljutnak ide igen szép számban. Mondanál néhány példát, milyen távol keleti mûfajokra/filmekre gondolsz, amik kevésbé ismertek nálunk?
OFF
Mondjuk nekem csak horrorokban van ez a kelet ellenesség (pedig azért a koreaiak is készítenek nívósakat), no meg valamiért a francia horrorokat utálom nagyon. Spanyol, amcsi, brit, finn, norvég, kis fenntartással ausztrál, ezeket csípem.
Atis189 2012 aug. 28. - 16:33:53
(375/420)
Én nem láttam az eredeti japán verziót, nem is szeretem a japán horrorokat, hiába van elég jó renoméjuk. Nem tudok velük azonosulni. Ez a film volt az elsõ igazi horror amit életemben láttam és elõször halálra féltem magam tõle. Aztán másodszor is. És harmadszor is. Negyedszerre már csak nosztalgiázás volt, de továbbra is egyik kedvenc horrorom. Azért az átok elsõ része még így is paráztatósabb. Jó lenne összehozni egy Samara vs Kayako Saeki (átokból a pókjárású szellem csaj) párharcot, kíváncsi lennék ki nyerné. Egy amolyan Freddy vs. Jason stílusban :P
8/10
pb69 2012 aug. 28. - 16:14:58 8/10
(374/420)
Én mindig is úgy voltam vele, hogy a Kör nem annyira kemény és ijesztõ, mint sokak tartják. Többek szerint ez minden idõk egyik legrémisztõbb horrora, szerintem sok ennél félelmetesebb film van a mûfajban.
Csak hogy ne is nyúljunk túl messzire, az Átok nekem jobban ütött. Ráadásul ezeknek (a remake-eknek) az eredeti változatait fosatósabbnak gondolom.
Mindezek ellenére ez is egy jó film, az pedig tagadhatatlan, hogy rendkívül nyomasztó és frusztráló a hangulata az egésznek, így feszültségbõl annak ellenére sincs hiány, hogy kevés a "klasszikus" ijesztés benne.
10/10
Eddyboy 2012 aug. 28. - 13:21:11 10/10 Előzmény pb69
(373/420)
Ok, tényleg kissé lekezelõen fogalmaztam meg a dolgot, cinikusan.
Elismerem, kicsit erõs volt.
Elnézést kérek.
Ha már így benne vagyunk, a kedvenc jelenet, amikor Samara kimászik a tv-bõl.:-)
Amikor elõször láttam, én is, mint Noah (Martin Henderson), elugrottam a tv elõl.
Tényleg ijesztõ, és jól átjön a jelenet.
Mondjuk, amit Rachel (Naomi Watts) Samara "moziján" néz a menedékhegyi fogadóban, az sem éppen "vígjáték".
"Enyhén" beteg.
8/10
pb69 2012 aug. 27. - 20:13:37 8/10
(372/420)
"A japán változatokat azt felejtsük el! Az nem tudom, mire jó...ne is erõltessük a továbbiakban!"
Természetesen minden további nélkül elfogadom (és tisztelem) a véleményed, csupán a fent idézett részt éreztem kicsit túlzásnak és fölényeskedõnek.
Egyetértek vele, hogy ez esetben a remake is jól sikerült (nem is húztam le az értékelésnél), viszont továbbra is tartom azt, hogy az eredeti verzió után nem volt egy komoly teljesítmény és nagy kunszt ezt összehozni.
10/10
Eddyboy 2012 aug. 27. - 16:04:59 10/10 Előzmény pb69
(371/420)
Én nem is lehúzni akarom a japánokat, de a filmjeik csak egy szûk rétegnek tetszenek, sok embernek nem.
Érezni bennük, hogy valamiért 1xûen idegesítõek, és frusztrálóak. Én láttam a japán változatot is, így össze tudom hasonlítani. Igazad van abban is, hogy "lemásolni" a sztorit 1xerûbb, de itt most az amerikai változat jól sikerült, jól adták elõ, mint horror film.
Persze, akinek tetszik, nézze, mert nem vagyunk egyformák, és tiszteljük egymás véleményét, de én köszönöm, kihagyom a japán "alkotásokat".
8/10
pb69 2012 aug. 26. - 22:27:49 8/10 Előzmény Eddyboy
(370/420)
Azért a japán horrorok lehúzása erõs túlzás. Korábban írtam errõl a témáról. A lényeg az, hogy merõben más felfogással és hozzáállással lettek megalkotva, ami miatt közülünk sokaknak élvezhetetlenek lehetnek, de egyáltalán nem lettek jobbak a remake-ek, sõt... A horrorelemeket tekintve pl. szerintem jóval ütõsebbek a japán eredeti mûvek.
Amellett pedig ne menjünk el szó nélkül, hogy úgy könnyû filmet csinálni, hogy az alapötlet és a megvalósítás jó része adott. Többnyire ezek a remake verziók annyiban másak, hogy a történetet lineárissá teszik, a fõszereplõket pedig sármos és csinos "nyugati" emberekkel helyettesítik és apró módosításokkal újraforgatják a már megírt jeleneteket. A fordulatokat és a végjátékot pedig az amerikai sablonoknak (klisék, közhelyek tömkelege) megfelelõen átszabják. Ezt kis túlzással egy program önmaga is megtudná tenni, nem hinném, hogy ez lenne a filmrendezés és -készítés lényege...
10/10
Eddyboy 2012 aug. 23. - 09:40:08 10/10
(369/420)
Ez volt talán az utolsó olyan horror film, amire azt lehet mondani, hogy jó.
A japán változatokat azt felejtsük el! Az nem tudom, mire jó...ne is erõltessük a továbbiakban!
Ettõl függetlenül itt jó a rendezés, és végre átjön a "horror" benne.
Izgalmas, helyenként igencsak félelmetes, és az alapsztori is jó, ötletes.
A film végig leköt, nem tudni elõre, hogy milyen ijesztõ képek fognak bevillanni, amire nem számítunk.
Azóta nem is igazán láttam ennél jobb horrort, vagy elkerülte a figyelmemet, de tíz év után is 10/9-et adok.
AldersbacherFilmYeah 2012 júl. 25. - 15:04:01
(368/420)
Kis korom óta fanja vagyok a filmnek.
nem tudok betelni vele,annyira jól meg van csinálva,pedig nem mai darab.
Sose fogom elfelejteni azt az érzést mikor elõször láttam!
6/10
cometzjeah 2012 júl. 05. - 18:54:34 6/10 Előzmény Sadenal
(367/420)
Az egy zseniális rész volt,mikor kimászik a TV-bõl.
Amikor ezt láttam ,akkor nagyon kicsi voltam még, és elég nagy sebet okozott bennem ,napokig nem bírtam aludni,minden kis hlyeségtõl besz*rtam..
Kegyetlen volt.
Most már így "idõsebb" fejjel , már nem olyan hatásvadász ,de így is mindig úgy ülök le megnézni mint anno kis srácként.
Ezt sose fogom elfelejteni.

Sokan mondják ,hogy ezen csak röhögnek ,de ezt nem hiszem el.Ezt mind ilyen kis 12-13 éves kölkök mondogatják .
Állítom vagyis nem , biztos vagyok benne ,hogy úgy féltek ezen anno ,hogy VERÕ fénnyel és az össze családtaggal együtt nézte végig aza' büdös kölök ,aki ide jár hazudni.....

Ezt nem rád értem :)
8/10
pb69 2012 ápr. 09. - 16:20:13 8/10 Előzmény petikee69
(366/420)
Nem értem konkrétan mi a problémád a befejezéssel. Vki továbbörökítette a legendát, foglalkozott a lány sorsával, a "mítoszhoz" ez is hozzátartozott, kész, ennyi.
Amúgy a filmet én sem tartom annyira félelmetesnek mint egyesek, bõven vannak a kategórián belül (japán "iskola") is jóval dermesztõbb filmek, de ettõl függetlenül szerintem egy átlagosnál vmivel jobb alkotás.
5/10
petikee69 2012 ápr. 08. - 16:59:31 5/10
(365/420)
Nem volt ijesztõ. Egy átlagos, középkategóriás filmnek tartottam. /Bár a sikerhez minden megvan benne: vonzó szõke nõ + a pasija, meg egy cuki gyerek./ De a végén teljesen eldobtam az agyam. SPOILER! Mi ez a hülyeség, hogy azért nem haltak meg, mert lemásolták a kazettát?! Inkább fejezték volna be ott, ahol a kislány elporlik a kezében, a kútban. Nem tudom hogy hogyan és azt se miért lett kultuszfilm. Én személy szerint nem is tartom annak.

3/10
10/10
k11zoltan 2012 márc. 16. - 17:49:36 10/10
(364/420)
Nézted volna meg 9 éve.
4/10
gery003 2012 márc. 16. - 17:14:36 4/10
(363/420)
Sokkal nagyobb durranást vártam ennél ... Egy csomóan azt mondják , hogy jaj ez olyan durva , félelmetes meg ilyenek , de egyáltalán nem ... Az egész egy nagy unalom! 10/4,5
6/10
Sadenal 2012 jan. 22. - 10:21:12 6/10
(362/420)
Mondjuk én sem sza*tam tõle annyira, de z eleje tényleg jó indult. Az utolsó 30 perc meg hát.......eléggé el lett bas*va szerintem.

SPOILER

Mikor kimászik a TV-bõl. Nah mondom: Ez mi ez? :)


6/10
trudy 2012 jan. 02. - 15:39:23
(361/420)
Annyira nem ütött nagyot, bár bevallom az elsõ 10-15 perc az eléggé izgalmas volt. Lehet, hogy nem nappal kellett volna megnézni, de sokkal több hatás-vadászatra és kevésbé romantikus háttértörténetre számítottam. Naomi Wattstól pedig már az elején nem hittem el, hogy itt valami feszültség lesz, mert a buja kék szemei és a félig nyitott szája teljesen elterelték a figyelmemet.