Téma: A kör

offtopic
NapfényaSzájban 2011 okt. 25. - 15:14:23
(360/420)
Nem az igazi horror számomra, vagy az én idegeim jók, mert én nem kaptam frászt egyszer sem...ráadásul túl sokszor pillantottam az alsó csíkra, vagyis hogy mennyi van még hátra a filmbõl. Nem tudta lekötni végig a figyelmem sajnos.
offtopic
norbi911 2011 szept. 30. - 19:58:49
(359/420)
d
1/10
Adresz27 2011 szept. 02. - 15:30:39 1/10
(358/420)
Nagyon gáz ez a film gyerekek! A címe azonban találó, mert semmi sem történik a filmben, mintha csak körbe körbe szaladgálnánk. :) A kör! :):)
Tehát egy harmatgyenge lábakon álló történet hatásvadász elemekkel való megtûzdelése 111 percen keresztül, amelyben legalább 10x felteszed magadnak a kérdést: "Ennek meg hova a pi..ba lett a fodrásza??"
Akinek 100 alatt van az IQ-ja annak kötelezõ kultuszfilm, a többiek azért használják az eszüket! :)
Sajnálom, hogy mínusz pontokat nem tudok adni. :(
8/10
pb69 2011 aug. 28. - 23:59:06 8/10
(357/420)
Elég vegyes érzelmek kavarognak bennem ezzel a filmmel kapcsolatban.
Aki nagyon keményen kritizálja, valahol meg tudom érteni, mert ez olyan mûfaj, aminek a bolondjának kell lenni valamilyen szinten ahhoz hogy élvezze az ember.
Tudni érdemes, hogy ez a film többedmagával (pl. Átok filmek) eredetileg a japán "horror-iskola" darabja. Ezek a nyugaton ismert és "elvárt" horroroktól merõben különböznek és sok közös vonást mutatnak fel. Én anno a Takashi Shimizu féle Átkon keresztül kedveltem meg ezt a mûfajt, ezt a különös, elvont, misztikus paráztató horrort, ezért némileg elfogult vagyok az ilyenekkel kapcsolatosan.
Ezeknek a japán filmeknek szinte kivétel nélkül megcsinálták az amcsi remake-jét. Megtartották az alap koncepciót, viszont átformálták a történetvezetést, a karaktereket, a cselekményt a nyugati fogyasztói normáknak megfelelõbbre. Ettõl a filmek valóban "fogyaszthatóbbak" lettek, viszont elveszítették az igazi lényegüket, élüket. Sok "parás" és lényeges jelenetet kivágtak, kiegyenesítették az idõvonalat, egybefonták a fejezetekbe szedett formát. Több logikai bukfenc is ebbõl az átdolgozásból adódik.
Na de, hogy azért konkrétan errõl a filmrõl is szó legyen.
Nem értem azokat, akik fennakadtak a sztorin és nem értették a filmet. Az eredeti verziókkal ellentétben az amcsi változatok eléggé szájbarágósak és lineárisak, nem látok semmi komplikáltat benne.
SPOILER!!!
Annyi az alap, hogy volt ez a sikeres lótenyésztõ család, ahol a nõ gyermeket akart, de nem sikerült teherbe esnie. Örökbe fogadott egy "átkozott" kislányt, akinek az anyja belehalt a szülésbe (talán már itt nem véletlenül). Ekkor rosszra fordult a család sorsa, a lovaik megkergültek és vízbe vetették magukat. A nõnek szörnyû látomásai voltak a kislány közelében, aki így hamar bûnbakká vált. A férj gyûlölni kezdte, az asszony pedig beleõrült az egészbe. A lányt orvoshoz vitték kezelésre, de nem tudtak segíteni rajta. Végül a szülõk elvitték egy távoli táborhelyre és a nõ élve belelökte egy kútba, majd rácsukta a fedelét. A lány 7 nap múlva meghalt, de "átka" fennmaradt. Egy rejtélyes, ismeretlen eredetû kazetta került a bûntény színhelyére a helyi videótékába.
Innen jön lényegében a cselekmény.
Aki megnézi ezt a kazettát, az kap egy telefonhívást, amelyben közlik hogy 7 napja van hátra. Ekkor eljön érte a kislány és "látványával" érdekes állapotba hozva öli meg. A fõhõs Rachel (talán) unokahúga megnézi a barátjával és 7 napra rá meghal. Ekkor õ a lány anyjának kérésére nyomozni kezd, õ is megnézi a videót, majd lemásolja azt. Felkeresi volt technikus barátját, aki szintén megnézi és együtt kezdenek nyomozni. Késõbb a közös gyerekük is végignézi. Felgöngyölítik az elõzmény-sztorit és a 7 nap elteltével Rachel életben marad. Ekkor azt hiszik, hogy mivel megoldották a rejtélyt és kiszabadították Samarát, (akit újratemetnek) minden rendben is van. Másnap azonban letelik a férfi 7 napja is és õ viszont nem ússza meg. Rachel rájön arra, hogy a kazetta lemásolása volt a kulcsmomentum. Ezzel újra megörökítette Samara történetét, foglalkozott vele, "terjesztette" a "kórságot", ezért úszta meg a halált. Emiatt fiával is lemásoltatja a kazettát annak reményében hogy így õ is túléli majd.
SPOILER VÉGE!
Szóval ennyi az egész lényege, szerintem nem bonyolult, de nem is annyira sablonos. Sok szereplõ meghal, bár azért így is eléggé happy-end szagú a vége, dehát az amcsiknál ez mindig így megy.
Az ilyen remake-ek eredeti változatai mindig sokkal ködösebbek, durvábbak, félelmetesebbek és eredetibbek. Nincs happy-end, viszont talán túl "különlegesek" egy átlagos nyugati nézõnek.
Akinek pl. ennek a filmnek az alapötlete tetszett, de igazi horrort akar látni, annak ajánlom az eredeti verziót.
bogiboci 2011 aug. 28. - 13:27:01
(356/420)
azért gondoljátok,hogy értelmetlen,mert nem láttátok a 2. részét,de úgy nagyon jó,egész sztori,aminek van értelme.
bogiboci 2011 aug. 28. - 13:16:40
(355/420)
AZT JELENTI,HOGY A LOVAKKAL VOLT BEZÁRVA,DE AZOKAT UTÁLTA,MERT FOLYTON NYERÍTETTEK,ÉS NEM BÍRT TÕLÜK ALUDNI.AZÉRT IS VAN A VIDEÓBAN LÓ.
davidka5555 2011 aug. 28. - 10:24:21
(354/420)
Szerintem azt jelenti, hogy szexuálisan zaklatta az apa.
pillangókisasszony 2011 aug. 28. - 02:37:54
(353/420)
SPOILER***

Amikor az istállóban vannak Samara szobájában,akkor mondja a nõ hogy itt tartották egyedül,erre a pasi megsimogatja a tévét,vagy port töröl nemtudom,és azt mondja hogy nem egyedül.Ezzel mire célzott?Nemértem.

SPOILERVÉGE***
pillangókisasszony 2011 aug. 28. - 02:19:59
(352/420)
Nem szeretem ezt a filmet,nem értem miért lett anno akkora siker.Anyukámmal néztem,õ egy szót sem értett belõle,de nem csodálom,mert nagy hülyeség a sztori.
A kislány para,a kisfiú cukkantás,de ennyi. :)
offtopic
Moldávia bánata 2011 aug. 28. - 02:07:16
(351/420)
Annyi értelme volt annak, hogy megtekintettem ezt az izét, hogy most már legalább értem, hogy a Horrorra akadva akármennyiben Leslie Nielsenék (R.I.P.) mit szarakodtak annyit azzal a rühes kúttal.
davefishman 2011 aug. 28. - 02:04:32
(350/420)
ekkora egy színvonaltalan, értelmetlen filmet... és ezt komolyan ekkora ováció kíséri? nem értem miért
proskit 2011 aug. 28. - 01:57:31
(349/420)
gondolkodós horror
offtopic
Ford Mustang 2011 aug. 27. - 23:03:23
(348/420)
Dehogynem...
Ford Mustang 2011 aug. 27. - 22:59:00 Előzmény Hidetoshi Nakata
(347/420)
Ha lehetne annyival szavaznék.
MolnarErik 2011 aug. 27. - 22:16:40 Előzmény Ford Mustang
(346/420)
OFF
Az egy gagyi remake-je 1 David Niven, Marlon Brando filmnek (Dajkamesék hölgyeknek) Az eredeti tényleg elég szórakoztató, de semmivel se magasabb v igényesebb szintje a filmmûvészetnek, mint A kör.
1/10
Hidetoshi Nakata 2011 aug. 27. - 20:59:15 1/10
(345/420)
1pont,de inkább minusz 10.
offtopic
Ford Mustang 2011 aug. 27. - 20:15:20
(344/420)
Nem mondtam, hogy mit nézz, csupán ajánlottam egy értelmesebb filmet, ennyi az egész.
10/10
offtopic
pozsizsuzsi 2011 aug. 27. - 20:11:54 10/10
(343/420)
Kinek az igazsága? Ugye hogy a Tiéd.
Óvatosabban, ha kérhetnélek, vadidegenek minõsítésével, fõleg az alapján, hogy milyen filmet néznek. És fõleg az után, hogy más filmekre osztod a "kötelezõ" és az "alap" jelzõket, megtoldva még azzal a vaktában lövöldözött jótanáccsal, hogy szegény fórumozó mi helyett mit nézzen inkább.
Ford Mustang 2011 aug. 27. - 19:57:09
(342/420)
Nem akartam én senkit sértegetni, ez csak az igazság.
10/10
offtopic
pozsizsuzsi 2011 aug. 27. - 19:40:29 10/10
(341/420)
Kösz Ford, már megint sértegetsz.