Téma: A kör

AldersbacherFilmYeah 2012 júl. 25. - 15:04:01
(368/408)
Kis korom óta fanja vagyok a filmnek.
nem tudok betelni vele,annyira jól meg van csinálva,pedig nem mai darab.
Sose fogom elfelejteni azt az érzést mikor elõször láttam!
6/10
cometzjeah 2012 júl. 05. - 18:54:34 6/10 Előzmény Sadenal
(367/408)
Az egy zseniális rész volt,mikor kimászik a TV-bõl.
Amikor ezt láttam ,akkor nagyon kicsi voltam még, és elég nagy sebet okozott bennem ,napokig nem bírtam aludni,minden kis hlyeségtõl besz*rtam..
Kegyetlen volt.
Most már így "idõsebb" fejjel , már nem olyan hatásvadász ,de így is mindig úgy ülök le megnézni mint anno kis srácként.
Ezt sose fogom elfelejteni.

Sokan mondják ,hogy ezen csak röhögnek ,de ezt nem hiszem el.Ezt mind ilyen kis 12-13 éves kölkök mondogatják .
Állítom vagyis nem , biztos vagyok benne ,hogy úgy féltek ezen anno ,hogy VERÕ fénnyel és az össze családtaggal együtt nézte végig aza' büdös kölök ,aki ide jár hazudni.....

Ezt nem rád értem :)
8/10
pb69 2012 ápr. 09. - 16:20:13 8/10 Előzmény petikee69
(366/408)
Nem értem konkrétan mi a problémád a befejezéssel. Vki továbbörökítette a legendát, foglalkozott a lány sorsával, a "mítoszhoz" ez is hozzátartozott, kész, ennyi.
Amúgy a filmet én sem tartom annyira félelmetesnek mint egyesek, bõven vannak a kategórián belül (japán "iskola") is jóval dermesztõbb filmek, de ettõl függetlenül szerintem egy átlagosnál vmivel jobb alkotás.
5/10
petikee69 2012 ápr. 08. - 16:59:31 5/10
(365/408)
Nem volt ijesztõ. Egy átlagos, középkategóriás filmnek tartottam. /Bár a sikerhez minden megvan benne: vonzó szõke nõ + a pasija, meg egy cuki gyerek./ De a végén teljesen eldobtam az agyam. SPOILER! Mi ez a hülyeség, hogy azért nem haltak meg, mert lemásolták a kazettát?! Inkább fejezték volna be ott, ahol a kislány elporlik a kezében, a kútban. Nem tudom hogy hogyan és azt se miért lett kultuszfilm. Én személy szerint nem is tartom annak.

3/10
10/10
k11zoltan 2012 márc. 16. - 17:49:36 10/10
(364/408)
Nézted volna meg 9 éve.
4/10
gery003 2012 márc. 16. - 17:14:36 4/10
(363/408)
Sokkal nagyobb durranást vártam ennél ... Egy csomóan azt mondják , hogy jaj ez olyan durva , félelmetes meg ilyenek , de egyáltalán nem ... Az egész egy nagy unalom! 10/4,5
6/10
Sadenal 2012 jan. 22. - 10:21:12 6/10
(362/408)
Mondjuk én sem sza*tam tõle annyira, de z eleje tényleg jó indult. Az utolsó 30 perc meg hát.......eléggé el lett bas*va szerintem.

SPOILER

Mikor kimászik a TV-bõl. Nah mondom: Ez mi ez? :)

6/10
trudy 2012 jan. 02. - 15:39:23
(361/408)
Annyira nem ütött nagyot, bár bevallom az elsõ 10-15 perc az eléggé izgalmas volt. Lehet, hogy nem nappal kellett volna megnézni, de sokkal több hatás-vadászatra és kevésbé romantikus háttértörténetre számítottam. Naomi Wattstól pedig már az elején nem hittem el, hogy itt valami feszültség lesz, mert a buja kék szemei és a félig nyitott szája teljesen elterelték a figyelmemet.
offtopic
NapfényaSzájban 2011 okt. 25. - 15:14:23
(360/408)
Nem az igazi horror számomra, vagy az én idegeim jók, mert én nem kaptam frászt egyszer sem...ráadásul túl sokszor pillantottam az alsó csíkra, vagyis hogy mennyi van még hátra a filmbõl. Nem tudta lekötni végig a figyelmem sajnos.
offtopic
norbi911 2011 szept. 30. - 19:58:49
(359/408)
d
1/10
Adresz27 2011 szept. 02. - 15:30:39 1/10
(358/408)
Nagyon gáz ez a film gyerekek! A címe azonban találó, mert semmi sem történik a filmben, mintha csak körbe körbe szaladgálnánk. :) A kör! :):)
Tehát egy harmatgyenge lábakon álló történet hatásvadász elemekkel való megtûzdelése 111 percen keresztül, amelyben legalább 10x felteszed magadnak a kérdést: "Ennek meg hova a pi..ba lett a fodrásza??"
Akinek 100 alatt van az IQ-ja annak kötelezõ kultuszfilm, a többiek azért használják az eszüket! :)
Sajnálom, hogy mínusz pontokat nem tudok adni. :(
8/10
pb69 2011 aug. 28. - 23:59:06 8/10
(357/408)
Elég vegyes érzelmek kavarognak bennem ezzel a filmmel kapcsolatban.
Aki nagyon keményen kritizálja, valahol meg tudom érteni, mert ez olyan mûfaj, aminek a bolondjának kell lenni valamilyen szinten ahhoz hogy élvezze az ember.
Tudni érdemes, hogy ez a film többedmagával (pl. Átok filmek) eredetileg a japán "horror-iskola" darabja. Ezek a nyugaton ismert és "elvárt" horroroktól merõben különböznek és sok közös vonást mutatnak fel. Én anno a Takashi Shimizu féle Átkon keresztül kedveltem meg ezt a mûfajt, ezt a különös, elvont, misztikus paráztató horrort, ezért némileg elfogult vagyok az ilyenekkel kapcsolatosan.
Ezeknek a japán filmeknek szinte kivétel nélkül megcsinálták az amcsi remake-jét. Megtartották az alap koncepciót, viszont átformálták a történetvezetést, a karaktereket, a cselekményt a nyugati fogyasztói normáknak megfelelõbbre. Ettõl a filmek valóban "fogyaszthatóbbak" lettek, viszont elveszítették az igazi lényegüket, élüket. Sok "parás" és lényeges jelenetet kivágtak, kiegyenesítették az idõvonalat, egybefonták a fejezetekbe szedett formát. Több logikai bukfenc is ebbõl az átdolgozásból adódik.
Na de, hogy azért konkrétan errõl a filmrõl is szó legyen.
Nem értem azokat, akik fennakadtak a sztorin és nem értették a filmet. Az eredeti verziókkal ellentétben az amcsi változatok eléggé szájbarágósak és lineárisak, nem látok semmi komplikáltat benne.
SPOILER!!!
Annyi az alap, hogy volt ez a sikeres lótenyésztõ család, ahol a nõ gyermeket akart, de nem sikerült teherbe esnie. Örökbe fogadott egy "átkozott" kislányt, akinek az anyja belehalt a szülésbe (talán már itt nem véletlenül). Ekkor rosszra fordult a család sorsa, a lovaik megkergültek és vízbe vetették magukat. A nõnek szörnyû látomásai voltak a kislány közelében, aki így hamar bûnbakká vált. A férj gyûlölni kezdte, az asszony pedig beleõrült az egészbe. A lányt orvoshoz vitték kezelésre, de nem tudtak segíteni rajta. Végül a szülõk elvitték egy távoli táborhelyre és a nõ élve belelökte egy kútba, majd rácsukta a fedelét. A lány 7 nap múlva meghalt, de "átka" fennmaradt. Egy rejtélyes, ismeretlen eredetû kazetta került a bûntény színhelyére a helyi videótékába.
Innen jön lényegében a cselekmény.
Aki megnézi ezt a kazettát, az kap egy telefonhívást, amelyben közlik hogy 7 napja van hátra. Ekkor eljön érte a kislány és "látványával" érdekes állapotba hozva öli meg. A fõhõs Rachel (talán) unokahúga megnézi a barátjával és 7 napra rá meghal. Ekkor õ a lány anyjának kérésére nyomozni kezd, õ is megnézi a videót, majd lemásolja azt. Felkeresi volt technikus barátját, aki szintén megnézi és együtt kezdenek nyomozni. Késõbb a közös gyerekük is végignézi. Felgöngyölítik az elõzmény-sztorit és a 7 nap elteltével Rachel életben marad. Ekkor azt hiszik, hogy mivel megoldották a rejtélyt és kiszabadították Samarát, (akit újratemetnek) minden rendben is van. Másnap azonban letelik a férfi 7 napja is és õ viszont nem ússza meg. Rachel rájön arra, hogy a kazetta lemásolása volt a kulcsmomentum. Ezzel újra megörökítette Samara történetét, foglalkozott vele, "terjesztette" a "kórságot", ezért úszta meg a halált. Emiatt fiával is lemásoltatja a kazettát annak reményében hogy így õ is túléli majd.
SPOILER VÉGE!
Szóval ennyi az egész lényege, szerintem nem bonyolult, de nem is annyira sablonos. Sok szereplõ meghal, bár azért így is eléggé happy-end szagú a vége, dehát az amcsiknál ez mindig így megy.
Az ilyen remake-ek eredeti változatai mindig sokkal ködösebbek, durvábbak, félelmetesebbek és eredetibbek. Nincs happy-end, viszont talán túl "különlegesek" egy átlagos nyugati nézõnek.
Akinek pl. ennek a filmnek az alapötlete tetszett, de igazi horrort akar látni, annak ajánlom az eredeti verziót.
bogiboci 2011 aug. 28. - 13:27:01
(356/408)
azért gondoljátok,hogy értelmetlen,mert nem láttátok a 2. részét,de úgy nagyon jó,egész sztori,aminek van értelme.
bogiboci 2011 aug. 28. - 13:16:40
(355/408)
AZT JELENTI,HOGY A LOVAKKAL VOLT BEZÁRVA,DE AZOKAT UTÁLTA,MERT FOLYTON NYERÍTETTEK,ÉS NEM BÍRT TÕLÜK ALUDNI.AZÉRT IS VAN A VIDEÓBAN LÓ.
davidka5555 2011 aug. 28. - 10:24:21
(354/408)
Szerintem azt jelenti, hogy szexuálisan zaklatta az apa.
pillangókisasszony 2011 aug. 28. - 02:37:54
(353/408)
SPOILER***

Amikor az istállóban vannak Samara szobájában,akkor mondja a nõ hogy itt tartották egyedül,erre a pasi megsimogatja a tévét,vagy port töröl nemtudom,és azt mondja hogy nem egyedül.Ezzel mire célzott?Nemértem.

SPOILERVÉGE***
pillangókisasszony 2011 aug. 28. - 02:19:59
(352/408)
Nem szeretem ezt a filmet,nem értem miért lett anno akkora siker.Anyukámmal néztem,õ egy szót sem értett belõle,de nem csodálom,mert nagy hülyeség a sztori.
A kislány para,a kisfiú cukkantás,de ennyi. :)
offtopic
Moldávia bánata 2011 aug. 28. - 02:07:16
(351/408)
Annyi értelme volt annak, hogy megtekintettem ezt az izét, hogy most már legalább értem, hogy a Horrorra akadva akármennyiben Leslie Nielsenék (R.I.P.) mit szarakodtak annyit azzal a rühes kúttal.
davefishman 2011 aug. 28. - 02:04:32
(350/408)
ekkora egy színvonaltalan, értelmetlen filmet... és ezt komolyan ekkora ováció kíséri? nem értem miért
proskit 2011 aug. 28. - 01:57:31
(349/408)
gondolkodós horror