taylor88 2012 júl. 12. - 14:13:47
(422/5342)
Egyébként valaki nem tudja, hogy mi a különbség a kék és piros hivatali ruha között. Ezek tulajdonképpen mit jelentenek?
taylor88 2012 júl. 12. - 14:10:23
(421/5342)
Ez egy kicsit tényleg vicces volt. A herceget csak úgy ott hagyják a két barátjával egy csöves faluban. De lehet, hogy jó a közbiztonság. :)
taylor88 2012 júl. 12. - 14:08:20 Előzmény Ljerk
(420/5342)
Szia Ljerk.
Nos örülök, hogy a hozzászólásomat értékeled. Próbálok egy kicsit úgy írni, hogy az kissé szókimondóm és persze szórakoztatóbb legyen. Nyilván nem ezzel van a problémád hanem azzal ahogy az elsõ részt minõsítettem.
Sajnos viszont az az igazság, hogy igazságtartalma van a levelemnek.
Ez a sorozat legalábbis a három részét illetõen tele van olyan cselekményszálakkal amelyeket megszokhattunk. Csak egy példát mondjak. Ott van a három lurkó akik valami fontos dolgot hajtanak végre a palotában: elosonnak a koronaherceghez. Ugyanígy a Sillában a Dongiban vagy éppen a Mélygyökerû fában is voltak hasonló jelenetek. Nem egészen olyan de nagy vonalakban hasonlóak a kisgyerekek karakterei: ügyesek, okosak, tevékenyek és mindig ott van valami fontos kapcsolódásuk a fõtörténethez. Aztán nem beszélve arról, hogy általában az elején mindig valami tragédia következik be: a fõhõs gyerekének meghal az apja vagy az anyja. Itt megvolt hozzá persze a történelmi alap. De még inkább ott van az, hogy a KHT és a Yi San közel egyforma. Legalábbis az elsõ három részig ezt a következtetést vontam le(persze ezt a véleményemet is megváltoztatom majd ha ). Meg vannak ugyanígy a síros jelenetek ugyanígy meg van az elsõ bonyodalom és a film tempója is nagyon hasonló eddig a Dong Yi-hez (visszaemlékezések, 10 perces érzelmi fröccs, hogy örökké barátok maradnak, erõltetett poénok stb..).
Ami viszont persze hagyján lenne ha a film izgalmas is volna. Mert speciel én a harmadik rész elsõ 20 perce olyan unalmas volt, hogy majdnem elaludtam. Utána a végén azért valahogy mégis kibírtam és az utolsó percekben már azért történt valami, ez még mindig kevés. Pedig hidd el, én már azért nem egy koreai sorozatot láttam és ennél voltak már jobb kezdések is. Ezzel együtt én bizakodó vagyok, de idáig még elég unalmas volt. Csak nehogy ezért számûzetésre küldjél. :)
Koczina Judit 2012 júl. 12. - 13:15:36
(419/5342)
Bárcsak minden problémánk ilyen gyorsan megoldódna :))
Koczina Judit 2012 júl. 12. - 13:11:21
(418/5342)
Nem hiszem, hogy a Gyökérnek lenne oldala, nem sokan láttuk.
Ha van magyar felirata, a D-addicts-on is lehet csevegni.
Koczina Judit 2012 júl. 12. - 12:56:41
(417/5342)
A KHT topikon felrakok linkeket, hogy tudjál róla olvasni (itt illetlenség lenne még ennyire az elején egy másik filmrõl beszélni :))).
offtopic
mioka1 2012 júl. 12. - 12:38:39
(416/5342)
végül is a gyökér elõzménye,még annak sincs oldala, ugye?
offtopic
mioka1 2012 júl. 12. - 12:36:50
(415/5342)
én akkor nem voltam:) nyitsz neki oldalt, vagy marad a királyi házban? Szerintem nyissál!:)
Koczina Judit 2012 júl. 12. - 12:05:25
(414/5342)
Már hányszor mondtam :)))
The Great Seer.
offtopic
mioka1 2012 júl. 12. - 11:50:25
(413/5342)
Ne mondd,Judit és mi lesz a címe? Már forgatják? De jó! Akkor azt élesben nézzük, mint a gyökeret!:)
Koczina Judit 2012 júl. 12. - 11:34:04
(412/5342)
A gyerekek megfogadták egymásnak, hogy örökké segítik egymást, ha az egyikük bajba kerül a másik kettõ mindig a segítségére lesz, a kislány megígérte, hogy visszamennek a palotába.
Miután a kislány elszökött San-nal, nem mehetett vissza csak úgy, mintha mi sem történt volna, ott lõdörgött a palota körül, ezért volt ki fizikailag. A dagi a nagy késsel járkált, hátha megszánja valaki és elvégzi rajta azt a bizonyos "mûtétet", hogy eunuch lehessen, hiszen csak így juthat vissza õ is a palotába.
zenepalota 2012 júl. 12. - 11:30:54
(411/5342)
A kislány nem mehetett vissza a palotába, mert "engedély nélkül" távozott, mivel szigorú rend van, így õt eltanácsolták.
Visszament azokhoz, aki eredetileg beajánlották udvarhölgynek, és ott az udvarban várakozott, a szolgák megtûrték, de gondolom enni senki nem adott neki.
A herceg árulónak számított, és a kislány a segítségére volt, kitaszított lett.

Tényleg alapvetõ, számunkra fontos dolgokról szó sem esik.
Mara60 2012 júl. 12. - 11:26:52
(410/5342)
Song Yont és De Sut kicsapták a palotából. Desu a fõvárosban nõtt fel, úgyhogy egyszerûen hazament. A kislány viszont árva, nincs hová mennie, nincs senkije. Az a férfi, aki segített neki a palotába jutni, a botrány miatt levette róla a kezét. Ezért Song Yon a szokásos koreai módszerrel próbálta jobb belátásra bírni, vagyis odatérdelni az ajtaja elé, és addig nem mozdulni, amíg nem teljesítik a kérését. Ezt az eljárást már sok filmben láthattuk.
Koczina Judit 2012 júl. 12. - 11:24:17
(409/5342)
"Sejong második fia szintén szélsõségesen öntörvényû volt, az apja halála után puccsot hajtott végre és gyakorlatilag leöldöste a kormányt, meg a hivatalnokok nagy részét, a trónörökössel az élen. Ez pedig elég elrettentõ példa volt Geum számára, hogy ne hagyja a fiát hatalomhoz jutni."

Ez érdekelt, meg is találtam Sejong rövid életrajzát. Geum számára nem csak ez szolgálhatott elrettentõ például, hiszen Sejong nagyapjával Taejo-val ugyanez történt, tehát már az elsõ király fiai is ölték egymást. Az utána következõ uralkodó Taejong, (Sejong apja) szintén úgy jutott a trónhoz, hogy lemondatta a saját bátyját, kivégeztette a híveit, számûzte a családját. Sejong testvérei már okosabbak voltak, okulva a család addigi történetébõl simán félreálltak, hogy Taejong kívánsága szerint Sejong lehessen a király.

Most, hogy már a negyedik történelmi sorozatukat nézem, egyre jobban csodálom az alkotókat, hogyan tudtak mégis ezekbõl a véres történetekbõl a mai kor embere számára is nézhetõ, izgalmas, de azért romantikus filmeket készíteni. (Ezek után még kíváncsibb vagyok az elsõ királyuk Taejo történetére is, amit októberben mutatnak be a KHT királyával a fõszerepben.:))
10/10
csikosi 2012 júl. 12. - 11:18:52 10/10
(408/5342)
Jajj én is nagyon örülök neked!
Nagyon szeretem az ilyen féle-fajta filmeket, de ahogy látom a hozzászólásokat, mindenki csak kritzálja.
Sok puszi: remélem nyaralni mész majd
Tegu 2012 júl. 12. - 11:16:13
(407/5342)
S miért várakozott napokon keresztül étlen-szomjan?
Az utolsó kép az volt, hogy a király elvonult sleppjével együtt, a 3 gyerek meg ottmaradt egyedül, vigasztalták Yi Sant.
Ahhoz képest, hogy 77 részes, elég elnagyoltan mutatják az eseményeket, pedig nem kell 16 részbe süriteniük.
Yi San kisdagi barátja kiknek hol dicsekedik, kidobták az udvarból vagy maradt kasztrálatlanul az eunuch jelöltek között?
zenepalota 2012 júl. 12. - 10:49:23
(406/5342)
A kislány már napok óta étel , ital nélkül várakozott a szabadban....

A trónörökös (még ha bûnözõnek állítják is be) halála államügy, és azt rendezni kell.
Egy életben a nagypapa magához öleli az unokáját ( akit mellesleg az elõbb felségárulónak titulált), és vele együtt sír, mert hiszen egyik a fiát, a másik az édesapját veszítette el.

Itt sokszor a király sem tudja kezelni a pillanatnyi történéseket.
A kisfiú olyan sokat van a szerettei nélkül.....
offtopic
ildimix 2012 júl. 12. - 10:42:56 Előzmény csikosi
(405/5342)
Sziasztok!


Végre 1 ismerõs a fórumon! Csikosi üdvözöllek! A sorozatot én is nézni fogom, bár augusztus végén szeptember elején 1 hétig nem fogom látni a filmet. Majd valakit megkérek tegye fel nekem a részeket valahova.

Üdv: Ildimix
Tegu 2012 júl. 12. - 10:33:45
(404/5342)
Ki tudja
1. Miért hagyta ott egyedül a király és kisérete Sant, miután megbocsátott neki?
2. A kislány, Seong Yeon miért ájult el?
6/10
napraforgó 2012 júl. 12. - 09:19:03 6/10
(403/5342)
A néma r-t azért teszik be az angolok, mert különben azt az a-t máshogy kellene ejteni. Vagy "éj" lenne belõle, vagy egyfajta zárt "e".
Ha "a"-nak akarod ejteni, vagy u-val kell írnod, vagy oda kell tenni egy néma r-t.