6/10
napraforgó 2014 márc. 24. - 09:59:24 6/10
(5202/5342)
Jajj, azért kicsit fárasztó Deszu csodálkozása, ahogy a szemeit kerekíti és hosszasan bámul a lemészárolt eunuchok és szolgálók láttán. Szongjon is - elé támolyog a sebesült király, mire a szemét meregeti és nagy sokára megkérdi, hogy mi történt, felség? Hát nem õt küldték el, hogy értesítse at õrséget, mert a király ellen merénylet van folyamatban???
Az ilyen ostoba kérdésektõl, visszakérdezésektõl, meg a szem- és száj kerekítésektõl a hajam égnek áll...

szép, szép ez a koreai filmmûvészet, de azért itt-ott az eszközei nagyon emlékeztetnek a mexikói szappanoperákra. Azokban vannak ilyen teátrális szemmeregetések, szájtátások, meg hosszas bámulások.

amúgy a téma nagyon drámai, a történések épp fordulatot vesznek, na de a megvalósítás.... olyan gyermeteg.
Tegu 2014 márc. 21. - 16:44:47
(5201/5342)
A miniszterek kezében jogar van, ami a hatalmat jelképezi, legtöbbször elefántcsontból készül.
6/10
napraforgó 2014 márc. 21. - 14:12:51 6/10
(5200/5342)
Minden más népnél is a királyi rendeleteket a királyi pecséttel hitelesítették. Nagyon magas és megtisztelõ rang volt a pecsétõr, fõpecsétõr rangja.
De még az egyszerûbb nemesi családokban is a leveleket, üzeneteket a küldõje a pecsétjével hitelesítette, illetve azzal zárta le. A pecsét általában a címerét taratalmazta, így más kívülrõl is látni lehetett, hogy ki küldte. És a pecsétnek sértetlenül kellett maradni az üzenet átadásáig.
Koczina Judit 2014 márc. 21. - 13:40:22
(5199/5342)
A fatáblát nem tudom, mi lehet, talán áldás állhat rajta/rajtuk.

A pecsét viszont a legfelsõbb hatalom jelképe. Akié a pecsét, azé az igazi hatalom. A legtöbb történelmi drámában nagy jelentõsége van, kezdve a Shillától, a The Great Seer-en (A Nagy Látnok) keresztül, és amit most nézünk egy páran, az Empress Ki-t, abban is óriási szerepe van, most hirtelen csak ezek jutottak eszembe.

(Ez a hagyomány még most is létezik, családi pecséteket a modernebb sorozatokban is láthatunk. Minden olyan esetben, amikor mondjuk pénzrõl, vagy fontos jogi iratokról van szó. Csak jóval kisebbek.)
Impia 2014 márc. 21. - 12:35:39
(5198/5342)
Szeretem amikor San viccelõdik,mint ma Songjonggal. ez egy korábbi jó pillanat.
Impia 2014 márc. 21. - 12:34:33
(5197/5342)
Lehet, hogy az õ költségvetésük fele volt. Kíváncsi lennék ez mennyi lehet forintban- jó pár milliárd lehet. Nem adta kicsire az "Égi kardforgató"- Chilsuk 2. Érdekes volt, hogy eljátszotta, hogy nyomorék, amikor beépült a festõk közé, akik a palotát tatarozták. A Palotaõrök elég simán beengedték, amikor siránkozott, hogy éjfélig be kell fejeznie a palota festést- De sötétben???

Hongot most is bírtam, amikor adott a saját pénzébõl a 3 testõrnek, hogy menjenek el szórakozni. Rendes velük, egyenrangúként kezeli õket :)Jók Hong megérzései, õ adhatta parancsba a testõröknek, hogy kövessék Jong emberét, akitõl megszerezték a levelet. Tényleg jó volt amikor elment trágyahordónak, hogy ne felejtse el, hogy bûzlik a hatalom :D
Érdekes volt látni a koronázási ünnepséget, a minisztereknek faarca volt, a kis koronájukban, Hong és San barátai örültek :)Biztos történelmi hitelességgel játszották el. Vajon mi lehetett az a fatábla amit a miniszterek fogtak és hajoltak vele? És mi volt a pecsét jelentõsége a ceremónián?
6/10
napraforgó 2014 márc. 21. - 06:24:18 6/10 Előzmény Impia
(5196/5342)
Szerintem nem az egész ország éves költségvetésének a felét kérte a bérgyilkos. Az az összeg az összeesküvõ tábor költségvetésének a fele volt, ezért érintette õket annyira érzékenyen (Eladták házaikat, vagyonukat pénzzé tették, stb). Nyilván azt gondolták, hogy ha az õ jelöltjüket sikerül a trónra juttatni, többszörösen megtérül nekik a befektetett összeg.
reay 2014 márc. 20. - 21:08:15 Előzmény Impia
(5195/5342)
Nagyon egy rúgóra jár az agyunk. :) A bérgyilkosról nekem is Chilsuk ugrott be, még a szinkronja is nagyon hasonló. Ja igen, a Jang Geumbõl több "vendég" is szerepel itt. Érdekes, hogy én rögtön felismerem õket, apukám meg például képtelen különbséget tenni köztük.
Visszatérve Hong-ra... az is jó volt, amikor elment trágyahordónak. :) Õt egyébként elsõ pillantásra megszerettem, eltér kicsit az eddig látott koreai történelmi dorama szereplõktõl. A festõlánykákat én viszont így harmadik nézésre már unom, a fiúk felé húzok inkább. Még Hwa-van sem olyan karakteres, mint pld Dzsang úrnõ volt, és szerintem ebben a sorozatban a nõi karakterek picit elmaradnak a megszokottaktól. Hong ellenfelét én is csípem, szeretem az elmeharcokat. Ami miatt még szeretem ezt a sorozatot, hogy ebben kevesebb a visszakérdezés, gördülékenyebbek a párbeszédek, és a király beszédstílusát is nagyon kedveltem.
Impia 2014 márc. 20. - 12:37:29
(5194/5342)
Az is jó Hongban, hogy nem csak okos, hanem hibázik, hiszen õ is ember! Igaz önfejû is, de így sokoldalúbb a karakter. Érdekes összehasonlítani a titkárral, aki király akart lenni, õ is okos, Hong ellenpólusa, jók a közös jeleneteik. Most a titkár elveri a bûnösök össze pénzét, hogy felbéreljen egy bérgyilkost.- az ország fél évi költségvetését kér! ( 10.000 ezer ezüstpénz) Amikor megláttam a kardforgatót Munnóra emlékeztetett a Sillából, a hangja meg Csilsuké.
A festõlányoknak is vannak jó jeleneteik, most a palota ékkövére céloztak a filmben :) Amikor Pingu fõudvarhölgye elment Songjongért Chobi val találkozott, aki visszakérdezett ki keresi. Az udvarhölgynek nem tetszett a szemtelenség, fennthordja az orrát, és elment, Chobi megjegyzi, emlékszik erre a szigorú szemre, látta már valahol- talán álmában. :) Mindketten szerepeltek a palota ékkövében. ( San felesége is)
reay 2014 márc. 19. - 20:26:38 Előzmény Impia
(5193/5342)
"Szeretem a Hong karakterét, õ a legérdekesebb, okos, ravasz." Meg pimasz is olykor, én a beszólásait is nagyon bírom benne. Egyébként szerintem az uralkodó ebben a sorozatban a legjobb a három közül (A palota ékköve, A királyi ház.., A korona hercege).
6/10
napraforgó 2014 márc. 19. - 18:32:17 6/10
(5192/5342)
Hong már megint önfejûsködik. Titokban begyûjti a bûnösöket és ki is végezné õket, ha a herceg meg nem akadályozza.
(Ezt már egyszer megcsinálta a mikiegérrel) De a koronaherceg nem szereti az önfejûsködést.
Impia 2014 márc. 18. - 12:32:06 Előzmény napraforgó
(5191/5342)
Igen, én is utána néztem. A levélben Sadó levele volt az apjához, amiben elmagyarázza, hogy le akarta buktatni az árulókat, ezért kémkedett- beépült közéjük.Jó volt a teknõssziklás történet is, az utolsó szép közös emlékükhöz kötõdik. A levelet természetesen a herceg találta meg egyedül, pedig ott volt körülötte egy sereg katona, de elküldte õket, és persze, megtámadták, de neki nem kell testõr :)
Impia 2014 márc. 18. - 11:58:09
(5190/5342)
Már el is felejtettem, hogy a katonai puccs úgy hiúsul meg, hogy felébred az öreg király a kómából. Meglepõdtem, amikor megjelent, és kérdezte mi folyik itt? Most a herceg lett túl engedékeny, csak számûzi a majomképût, és pár tisztviselõt, Hwa van hercegnõ és a királynõ háziõrizetben van. Pedig mindenki azt hitte itt vérfürdõ lesz. Hong bizalma most rendül meg a hercegben, nem érti miért nem végzi ki a bûnösöket, el kell tussolnia az ügyet. Ez nem az õ stílusa, nem azért dolgozott ennyit! Elmegy horgászni, de mint mondja elmegy máshova, itt nem harapnak a halak. Ezzel is arra utalhat, elhadja a herceget...
Szeretem a Hong karakterét, õ a legérdekesebb, okos, ravasz.
10/10
sm4e 2014 márc. 14. - 18:11:29 10/10
(5189/5342)
Jó színész volt a királyt alakító egyén, ugyanakkor érdekes összevetni a "Királyi ház titkai"-val, ahol gyerekként láthattuk, hogy milyen játékos, okos, életre való gyerek volt, és a Korona hercegének elsõ részeiben megrökönyödve néztem, hogy mi lett belõle. Persze kiderül, hogy miért lett olyan amilyen, ezáltal a tekintetben is összeáll, hogy miért lett olyan kegyetlen a királyné, vagy Hvavan hercegnõ is ilyen hataloméhes. És ezek állítólag valóban így történtek meg.
6/10
napraforgó 2014 márc. 14. - 05:14:21 6/10 Előzmény napraforgó
(5188/5342)
Hoppá, rosszul emlékeztem. A lista nem a levél mögé volt elrejtve, hanem a hegyen a teknõsbéka alakú szikla alá.
6/10
napraforgó 2014 márc. 12. - 13:24:32 6/10
(5187/5342)
A levél egy listát tartalmazott, a király elleni összeesküvõk neveivel.

Azt látjuk, hogy a levél kép mögé volt elrejtve. Valójában ez a lista a bizonyíték Szádó hercewg ártatlanságára.
Impia 2014 márc. 12. - 12:14:20
(5186/5342)
Kiderült, hogy miért volt fontos, hogy a képet átadja a királynak a sorozat elején. Kár, hogy akkor rá sem nézett a király. Nem derül ki, pontosan mi van a levélben, bizonyíték lehet Sadó ártatlanságára.
Az öreg király Demenciáját jól eljátsza a színész.
Ezt találtam a betegségrõl:
Demenciáról (értelmi hanyatlásról, elbutulásról) akkor beszélünk, ha az intellektuális képességek betegség következtében hanyatlanak. Maga a kifejezés tehát egy tünetegyüttest takar, melynek fõ összetevõi az emlékezethanyatlás, az agykérgi mûködések zavara (beszédzavar, az érzékszervek mûködésének zavara, az összerendezett mozgások zavara) az ítélõképesség hanyatlása és személyiségváltozás. Ehhez gyakran szorongás, depresszió, téveszmék is társulnak, a magatartás megváltozik, az önellátó képesség többnyire romlik.
Impia 2014 márc. 12. - 11:58:05
(5185/5342)
Szerintem is jó, értékekkel teli filmet látni, remélem, ha vége lesz a sorozatnak majd új Koreai filmet tesznek be.
Találtam képet, hogy nézett ki a festõlány Kínában.
andros 2014 márc. 12. - 10:52:30 Előzmény Lysa55
(5184/5342)
ahányszor alkalmam van megnézni egy részt(de ez vonatkozik a többi koreai alkotásra is),ahogy történt ez a mai napon is,újra elõtérbe kerûlnek az Értékek,és egyúttal szégyenérzetem van arra nézve,hogy egy jelenleg ennyire értéktelen,hamis eszmék által vezetett,gagyi amcsis filmek felértékelésében jártas társadalom tagja vagyok,szégyen és gyalázat és megbocsájthatatlan átverés részesei vagyunk már kitudja mióta a hatalmi vezettetés által,most globálisan értem,a hierrarchikus,alá-fölérendezettségre étendõ,fogyasztói társadalomra értve,mielõtt valaki politikai síkra terelné,
egy tucat koreai sorozatok,skandináv(dán-svéd)filmek képernyõre tûzése fõmûsoridõben a közszolgálati tv-ben elérhetné azt a nemes célt,hogy az emberek(meg fõleg fiatalok)másképpen tekintsenek a világra,másképpen,mit amit jelenleg elhitetnek velûk a valóságshow által,a buta celebvilág közremûködésével,gagyibbnál-gagyibb,étéktelen vackokkal
Lysa55 2014 márc. 08. - 18:24:09
(5183/5342)
Nagyon tetszik ez a sorozat. A szinészek kiválóan alakítanak, szerintem is eltaláltak a szinkron hangok, nekem tetszik a festõ lányé is, olyan kis félénk, gyengécske és mégis megnyerõ, nekem legalábbis.