reay 2014 febr. 19. - 20:39:11
(5162/5342)
Közben már meg is találtam, jövõ héttõl újra adják. Egyébként most látom, hogy a Család barát megy 9 órától a sorozat helyett, ezek után végképp nem értem, miért nem ezt vették le a mûsorról.
reay 2014 febr. 19. - 20:34:37
(5161/5342)
Teljesen biztos voltam benne, hogy nem a fogyatékkal élõkre gondoltál, úgyhogy én személy szerint nem értettelek félre.

A sorozatot mikor folytatják vajon? Ha egyáltalán folytatják...
6/10
napraforgó 2014 febr. 19. - 03:37:38 6/10 Előzmény reay
(5160/5342)
Talán nem gondoltam egészen végig ezt a buta, de jó, meg okos dolgot. Vagy sokan csak félreértették.
Tudom, hogy vannak emberek, akik fogyatékkal születnek, Down kóros, vagy oxigénhiánnyal születettek, stb. Vagy egyéb ok miatt betegek. Nyilván nem ilyesmire gondoltam. Ezekrõl az ember nem tehet.
De vannak olyanok, akik nem törik magukat, hogy kicsit is többet tudjanak, megismerjék a világot, jó nekik, ahogy mindig is volt, stb, stb.
Az okosoknál sem a tömeggyilkosokra gondoltam, hanem pl. olyan emberekre, akik kihasználnak másokat, más munkájával, érdemeivel villognak. Nem maguk küzdöttek meg a dolgokkal, de mégis õk aratják le a babérokat.

Szóval nem kell olyan messzemenõ következtetéseket levonni a szavaimból. Talán redukálom is arra, hogy könnyebb az okosokkal boldogulni, mint a butákkal.
reay 2014 febr. 18. - 23:15:49 Előzmény napraforgó
(5159/5342)
OFF
"Sajnos a jóindulatú, de buta, mint a föld embereket kevésbé tudom tolerálni..., pedig valószínûleg nem tehetnek róla (vagy csak kevéssé felelõs egy buta - talán, ha tanult volna, kevésbé lenne értelmetlen)."
Érdekes amit írtál. Régebben én sem tudtam tolerálni a buta embereket. Egy ideje viszont a munkám miatt rákényszerültem erre, és kezdem kicsit másképp látni. Szerintem a butaság is lehet többféle. Van aki mûveltségben elmarad az átlagtól, viszont az életrõl nagyon sokat tud.

ON
Dzsongot én is bírom, szerintem õ nem rossz ember alapvetõen. Az olimpia miatt meg nem értem minek hagyták félbe. Akkor már miért nem tették át az m2-re?
malvinkicska 2014 febr. 18. - 15:29:57
(5158/5342)
Amióta rátaláltam a neten ezekre a Dél- Koreai sorozatokra rajongója vagyok, nagyon szeretem õket, most kezdtem el nézni a Korona Hercege címû sorozatot, mindegyik nagyon jó.A délelõtti adás sajna nekem nem mindig jó, azért nézem online.
Mennyei Harmónia 2014 febr. 14. - 15:35:33
(5157/5342)
Aki esetleg szívesen megnézné elõre, vagy lemaradt egy-két részrõl, az az indavideo-n is megteheti. Ezt az infot én is Ljerk nevû kedves fórumozó társunktól tudom.

Én nem regisztráltam úgy szoktam nézni on-line. Úgy vannak fenn a részek, ahogy a TV leadta - szinkronnal. Sajnos eredeti nyelven nem.
Akár más, már vetített sorozatot is meg lehet nézni, lelkes rajongók feltöltötték. Csak arra kell ügyelni, hogy pl. A Királyi ház titkai címet nagy K betûvel írjátok, mert kicsi k esetén nem találja meg. Ugyanígy: A Korona hercege.(Bár ezt Yi San címszó alatt is megtaláljátok.)
De A Silla királyság ékköve és A palota ékköve is fenn van. Akit a Pasta fogott meg, azt is megnézheti.
Én most az aktuális vetítés alatt lévõ (ill. szünetelõ) film linkjét másoltam ide:

http://indavideo.hu/search/detailed/A%20Korona%20hercege?search=A%20Korona%20hercege&sort_mode=magic
6/10
napraforgó 2014 febr. 11. - 16:58:30 6/10
(5156/5342)
Tényleg durvák a példáid, én azért nem gondoltam ilyen extrém esetekre. Inkább munkatársi kapcsolatok jártak az eszemben. Igen fárasztó tud lenni egy ostoba kolléga, akinek ezerszer is elmagyarázol valamit, mégsem érti. Hiába jószándékú a szerencsétlen..., azért inkább egy okossal dolgozok.
10/10
offtopic
ceia 2014 febr. 11. - 13:44:30 10/10
(5155/5342)
Abban az egyben nem értek veled egyet, hogy az intelligenciát akkor is értékeled, ha rossz célt szolgál, de a jó embert nem tartod sokra, ha buta. Durva példa, de sok kegyetlen sorozatgyilkos is nagyon intelligens volt, sõt Hitler is. De nem tudnám õket elismerni, pláne kedvelni. Viszont ha valaki nem olyan okos, de jólelkû, jót akar, azt többre tartom, mint egy okos szemétládát. Egyrészt nem tehet róla hogy nincs magas IQ-ja, és olyanért nem ítélek el senkit, amirõl nem tehet. Másrészt én a jót többre tartom a rossznál, a jószándékot a gonoszságnál intelligenciától függetlenül.
Én is kedvelem a sorozat egyes negatív szereplõit is, Jeongsun-t, Hwawan-t, Hu-gyeom-ot, és Cho-bi-t (bár õ nem végig negatív) mert "jó" karakterek, és a színészek jól alakítják õket. A filmben a vesztüket akarom, de sajnálnám, ha nem lennének ott :)
6/10
napraforgó 2014 febr. 11. - 05:00:34 6/10
(5154/5342)
Én is nagyon szeretem a koreai történelmi sorozatokat. Nagyon szimpatikus a koronaherceg figurája és a feleségéé is. Dalhót egyszerûen imádom, Harsányi Gábor szinkronjával kitûnõ! Lehet, hogy más hanggal nem birnám ennyire. De annyira jól megoldja ezt a kis bohócot, hogy csuda. Szerethetõ kis figurát csinál belõle. Licson is a kedvencem, bár más filmekben nem annyira szeretem az ilyen "idétlenke" szereplõket. Deszut egy kissé lassú gondolkozásúnak tartom, habár vészhelyzetekben jól megállja a helyét. Szongjon helyeske, fõleg ezzel a kislány-hanggal, de engem idegesít az a sok visszakérdezés.
Pl: Szolga: Szongjon, siess, menj a palotába, a koronahercegné hivat!
Szongjon: A koronahercegné? Engem? A palotába? - jajj, jajj, minek ez a sok ostoba visszakérdezés, ráadásul minden egyes szóra? ezt én olyan bugyutának tartom. Vagy engem, a nézõt néznek bugyutának?

Gukjong valóban nagyon okos, de azt én sem értettem, hogy hagyhatták figyelmen kívül azt a félve elrebegett mondatát, hogy õ nem erre (a tüntetés erõszakos leverése) adott parancsot?
A sunyi rókapofát, Dzsong titkárt is kedvelem, mert az inteligenciát minden formában elismerem, még ha rossz célokra is fordítják. Sajnos a jóindulatú, de buta, mint a föld embereket kevésbé tudom tolerálni..., pedig valószínûleg nem tehetnek róla (vagy csak kevéssé felelõs egy buta - talán, ha tanult volna, kevésbé lenne értelmetlen).

Annak én sem örülök, hogy Szocsi miatt szünetel a sorozat, engem az Olimpia nem érdekel, se a téli, se a nyári, és biztos találtak volna a sorozatnak egy óra helyet, ha nagyon akarják.
reay 2014 febr. 10. - 20:32:36
(5153/5342)
Deszu-t én is csípem, ráadásul jól is néz ki, ami nem elhanyagolható tény. :) Licson festõ picit túlzásba viszi, meg elég buta arcokat tud vágni, ezért õ nálam háttérbe szorul. Az viszont tetszett, hogy a felesége többször is megruházta (feltéve, ha jól emlékszem, és nem keverem egy másik szereplõvel).
A kedvencem pedig az elejétõl fogva Gukjong, imádom a mondatait, egyszer csokorba kellene gyûjteni õket.
10/10
ceia 2014 febr. 10. - 17:15:27 10/10
(5152/5342)
zizz79:
Ha bejött az általam linkelt oldal a részek képeivel, kiválasztod a kérdéses epizódot. Bejön egy oldal, ahol három kék link van, elvileg ezeken lehet megnézni a részt - de jól (nekem) csak a putlocker mûködik. Klikk arra, ekkor bejön egy reklámozó oldala - ott nézzed a jobb felsõ sarkot, éppen visszaszámol. Ha lenullázott, megjelenik a SKIP AD felirat a számok helyén, klikk arra. Újabb oldal, itt a közepe táján figyeld, hogy mikor vált a középsõ gombon a felirat erre: "continue as free user" na akkor klikk rajta (ha elsõre nem megy tovább, mégegyszer). Akkor már beadja a videó oldalát, de még ott is kattintani kell kb. kétszer. Sajnos innentõl nem emlékszem jól, ha minden igaz, "close to play" feliratú gomb van a videóablakon, klikk arra és aztán a lejátszó gombra. Sajnos megnézni most nem tudom hogy van, mert naponta kb. 3 videót enged megnézni, és én már kimerítettem ezt. De ha nem sikerülne, holnap délelõtt leírom ezt is, ha itt elakadtál.

Most találtam mégegy helyet, ahol meg lehet nézni, és le lehet tölteni. A megnézést nem próbáltam, éppen letöltök..
De csak akkor látszanak a linkek, ha regisztráltál (ingyenes).
https://sorozatok.us/329/A-korona-hercege-1-Evad

dorombka:
Az m1 szereti azt csinálni, hogy valami sportközvetítés miatt valami jó mûsor maradjon el. Meg lehet figyelni, ha valami rendkívüli sporteseményt adnak (meccs, olimpia) mindig film marad el miatta. Az m2-n két tesz-vesz városba és egy sebaj tóbiásba került volna leadni a filmet, ahol amúgy reggel hattól este hatig úgyis gyerekmûsorok mennek. Addig nézzék a Minimaxot.

Koczina Judit:
Ez is igaz, de most tényleg ostoba megoldás volt. Hong korábban nem szégyellõsködött elárulni, ha az elleségük keresztbe tett nekik! Dae Su is szólhatott volna már a hercegnek, õ tudja, hogy nem Hong volt.. Na persze tõle nem várhatjuk el, õ Dae Su :) Egyébként jókat nevetek rajta is, a reagálásain, arcain, nem csak Dal-Ho-n és Lee Cheon-on :D
Koczina Judit 2014 febr. 10. - 14:42:32 Előzmény ceia
(5151/5342)
A sokadik DK sorozatnál már fel fog tûnni, hogy hiába szuggerálod a szereplõbe, ha kérdõre vonják, nyugodtan mondja el az igazat, vagy hogy nem hibás, vagy hogy nem volt szándékos - õk soha nem mentegetõznek. Ez is több évszázados beidegzõdés, úgy érzik, vagy arra tanították õket, ha magyarázkodnának, az rosszabb lenne, mintha bûnt követtek volna el.
7/10
offtopic
dorombka 2014 febr. 10. - 11:56:59 7/10
(5150/5342)
Úgy látszik hercegünk nagyon sportos.
Az elsõ adásnál is megszakították a sorozatot, akkor a nyári olimpia miatt.:))
Azért ne adjátok fel, most jönnek az izgibb részek.
zizz79 2014 febr. 10. - 10:20:37
(5149/5342)
Sziasztok!Én sem bírom ki addig.De sehogy sem tudom megnézni.Valaki segítsen Nekem..!!!
10/10
ceia 2014 febr. 10. - 10:14:06 10/10
(5148/5342)
Aki nem bírja a várakozást mint én, itt meg lehet nézni az összes részt akár eredeti nyelven is, és szinkronnal is.
http://online-sorozatok.tv/tag.php?t=a-korona-hercege
Sajnos a minõség nem a legjobb, de nézhetõ, ha valakit érdekel a történet. Keresek jobbat, ha találok, ide írom.
A kiválasztott rész oldalán a putlocker-t kell választani, aztán klikk a "skip ad" feliratú gombra a jobb felsõ sarokban ha visszaszámolt, utána "continue as free user" gomb, a többi már egyértelmû. :)
10/10
csikosi 2014 febr. 10. - 10:07:23 10/10
(5147/5342)
Én is így gondolom, hogy amúgy sem élõ adás.
Igazából nem kellett volna félbehagyni a kedvenc sorozatot, de amúgy sem érdekel senkit a véleményünk.
Üdv:
andros 2014 febr. 10. - 09:50:20
(5146/5342)
igen,elég szomorú dolog ez,a neten magyar szinkronnal nézném magam is tovább a sorozatot,de egyelõre nem tudom letölteni,mert nem találom sehol,tudnál esetleg ebben segíteni egy link segítséggel?
10/10
ceia 2014 febr. 10. - 09:44:32 10/10
(5145/5342)
Szégyen, hogy Szocsi miatt megszakítanak egy ilyen népszerû sorozatot! De a család-barát ócskaságukat tolják 10-tõl délig.. vagy adhatnák az m2-n a tesz-vesz város és a sebaj tóbiás helyett, úgyis estig szinte csak gyerekmûsorokat adnak! Mire újra adják két hét múlva, már nem is emlékeznék rá és nem is bírok addig várni.. A port.hu szerint ugyanis csak 24.-én adják a 26. részt! http://port.hu/a_korona_hercege_yi_san/pls/fi/films.episode_list?i_film_id=132944&i_season=-1
A dátumokat elírták. (tõlük nem meglepõ) Én nézem tovább a neten, most már kenjék a hajukra, a tv-ben nem nézem tovább. A Forma 1-en kívül csak a koreai sorozatokat nézem az m1-en, hát most éppen semmit.
andros 2014 febr. 10. - 09:42:50
(5144/5342)
jó,értem az Olimpiai közvetítés proritását,meg szeretem is nézni,de csak úgy eldobódik a feledés sûrû ködjébe a korona hercege sorozat,egyik napról a másikra( kb egy hónap erejéig,közben elfelejtõdik a sorozatot nézõk körében az eddigi részek tartalma),mindennemû magyarázat vagy figyelmeztetés nélkûl,ez a nézõk iránti tiszteletlenség jele
6/10
napraforgó 2014 febr. 05. - 06:02:15 6/10
(5143/5342)
Teljesen igazad van! Nem igaz, hogy ne hagyta volna szóhoz jutni a koronaherceg., hogy ne hallgatta volna meg a magyarázatát.
De ha mégsem, akkor írhatott volna egy levelet, amiben mindent megmagyaráz. Ehelyett feladja a harcot és lemond a tisztségérõl. Elmegy trágyahordónak, mint tudjuk régebbrõl (egy okos, írástudó ember!). Pont, mikor a hercegnek leginkább szüksége lenne az okos támogatókra.
Ez olyan hihetetlen, sõt szerintem hiteltelen.
Valószínû más oka lehetett annak, hogy a történelemben egy idõre kegyvesztett lett, de nem tudtak rá jobb magyarázatot. Vagy nem akartak. Mert lehet, hogy nem volt annyira egyértelmû a történelmi szerepe, ki tudja?