offtopic
zenepalota 2014 máj. 05. - 09:37:30
(5262/5342)
Most komolyan!!!
Ezt kellett hallanunk??
Hiszen úgy sem befolyásolhatjuk azt amit már lemutyiztak!!

Inkább a filmet nézem :))
10/10
valinagyi 2014 máj. 05. - 09:27:03 10/10
(5261/5342)
Most írták ki,hogy rendkívüli híradóval jelentkeznek...hamarosan.Vajon mi lehet ilyen fontos? Remélem,nem rossz hír...
6/10
napraforgó 2014 máj. 05. - 09:26:47 6/10
(5260/5342)
Én megértem, ha valami technikai nehézség miatt nem tudják leadni. Mondjuk nem érkezett meg az a pofa, aki leemeli a polcról a megfelelõ kazettát, vagy lemezt és bedugja a megfelelõ helyre. De hogy a port.hu meg a teletext még csak ne is reagáljon ????!!
Vagy kiírhatnák a képernyõre, hogy ma ne várjuk....
fakopancs 2014 máj. 05. - 09:25:35
(5259/5342)
Mi a herémnek írják ki a sorozatot, ha nem adják le?
10/10
valinagyi 2014 máj. 05. - 09:21:14 10/10
(5258/5342)
Igen,csak nézek.....Gondoltam,hátha itt tudja valaki,mi van/lesz...:o(
6/10
napraforgó 2014 máj. 05. - 09:15:42 6/10
(5257/5342)
Mi van most? A kiírt sorozat helyett mindenféle koncertzenék mennek. Nem értem. Se a teletext, se a port.hu nem jelzi, hogy mûsorváltozás lenne.
7/10
dorombka 2014 máj. 02. - 14:50:12 7/10
(5256/5342)
m1 május 5. 9:00

A fájdalom folytatódik 73/77

SPOILER

Song-yeon újra terhes.
A kis koronaherceg, az ország szeme fénye súlyosan megbetegszik.
Song-yeon egészsége is megrendül, kiderül, hogy Song-yeon gyógyíthatatlan beteg.
Nem akar semmilyen gyógyszert elfogadni, hogy születendõ gyermekét meg tudja menteni és világra hozhassa.
Lee San megpróbálja meggyõzni az ellenkezõjérõl.
7/10
dorombka 2014 máj. 02. - 14:47:58 7/10
(5255/5342)
A koronaherceg 72/77

A kis Hyang teljesen elbûvöli az apját, aki eltökéli, hogy koronaherceggé nevezi ki a fiát, de a miniszterek és az udvar nagy része ezt ellenzi, mivel Song-yeon alacsony sorból származik.
A király elhatározza, hogy átteszi a fõvárost Suwonba.
Betolakodók hatolnak a palotába, akik még mindig a ládikóra vadásznak.
Lee San keresztülviszi akaratát, fiát koronaherceggé nevezi ki, Song-yeont pedig megteszi elsõ számú feleségének.
7/10
dorombka 2014 máj. 02. - 14:46:12 7/10
(5254/5342)
A trónörökös 71/77

Song-yeon és Hwa-bin terhességük utolsó szakaszába lépnek.
A kérdés már csak az, ki szül fiút a királynak, aki már várja mindkét gyermeke érkezését, függetlenül attól, hogy fia vagy lánya lesz.
Yak-yong több hónapnyi hallgatás után nagy ötlettel tér vissza a palotába.
Jung-soon aggódik, mert nem tudja, mit tervez San, de érzi, hogy szorul a hurok a nyaka körül.
Mindenki San Young-jo királytól örökölt ládikójára pályázik.
Song-yeon babája körül gondok adódnak, de végül mindkét asszonynak egyszerre születik meg a gyermeke.
7/10
dorombka 2014 máj. 02. - 14:44:26 7/10
(5253/5342)
A feszültség fokozódik 70/77

A Kína és Korea közötti feszültség fokozódik, a nagykövet és Lee San azonban megoldják a helyzetet.
Dae-soo és társai valószínûleg elõléptetésben részesülnek majd.
Lee Sant nagy öröm éri, kiderül, hogy Song-yeon gyermeket vár.
7/10
offtopic
dorombka 2014 máj. 02. - 14:34:12 7/10 Előzmény ceia
(5252/5342)
Most másodszor nézve is ad még sok élményt és újdonságot,mint egy jó könyv, amit érdemes többször is elolvasni.

A történet számomra - a jó koreai sorozatokra jellemzõén - háromdimenziós:
látunk mindenféle rangban embereket személyeket akik más-más szempontból , érdekbõl és személyiséggel
értékelnek egy-egy eseményt és persze másképp is oldják meg, ha egyáltalán meg tudják oldani.
Az európai/amerikai filmekben általában a fõ esemény körüli személyek a fontosak, az epizód szereplõk is általában valahogy szimplán epizódszereplõk.

Nagyon szép , kerek, teljes , mára is érvényes és tanulságos jellemformálódások vannak benne.
6/10
napraforgó 2014 ápr. 24. - 09:42:39 6/10
(5251/5342)
Ugye milyen érdekes? egy számûzött áruló állami temetést kap.
Már az is költõi, hogy Hong a király karjaiban hal meg....
Impia 2014 ápr. 23. - 16:03:32
(5250/5342)
Most már felgyorsultak az események, ha nem látok meg egy részt, már csak kapkodhatom a fejemet, hol tartunk. Hongot már számüzetésbe küldték, helyette jön egy új szereplõ, a diák, aki leugrott a falon. Szimpatikus a diák, tetszett, amikor kitalálta magától, hogy a királlyal beszél- ez neki sikerült elõször. Nem is tudtam, hogy a búzával lehet robbanószert készíteni.
Impia 2014 ápr. 15. - 12:05:49
(5249/5342)
Szép volt amikor a lány visszament megkeresni az elveszett fejpántot, és a király kezében volt. Kérdezte tõle miért jött ide, mire mondta San, érted jöttem! Elviszlek a palotába :) Késõbb megbeszélték, hogy a cseresznyefa alatt találkoznak, ott várt sokáig San, a lány még gondolkozik- San anja miatt- majd szalad, de megsérül a karja, a fánál elõjön San-megvárta, beköti a lány karját a fejpánttal mint gyerekkorukban :)
A palotában meg a lány meg volt ilyedve, mire San megnyugtatja, elmegy a könyvtárszobába, csak az anja miatt kell ezt csinálniuk, így nem tehet ellene semmit :)
Az esküvõn nagyon szép volt a lány, San meg vitte a kacsát- mit jelent? Tetszett, amikor huncutul rákacsintott, a lány meg felhúzta a szemöldökét :)
Impia 2014 ápr. 11. - 12:37:49
(5248/5342)
Nem teljesen értem az özvegy királyné taktikáját. Most miért segít Hongnak? Tényleg azt akarja, hogy késõbb õ legyen a noronosok vezére és az õ bábja? Hong meg azt hazudta san-nak, hogy a húga utolsó kívánsága az volt, hogy fogadja örökbe a herceget. Valamiért a királynét hibáztatja a húga sorsáért, szerintem neki akar ártani ezzel.
San anja az igazi okozó, Õ akarta, hogy a Vonbin legyen a második feleség, Õ nem engedte, hogy amikor beteg lett meglátogassa, és most új feleséget akar.
Impia 2014 ápr. 11. - 12:14:59
(5247/5342)
Tényleg elég sokat foglalkoztak a nem létezõ terhességgel, és a következményeivel, szerintem azért, hogy rávilágítsanak miért teszi Hong ezután azt, amit. Itt változott meg az élete.
Végre elõkerült Songjong eltûnt öccse, Szonguk, kiderült, hogy miután Szongjong örökbe adta, a család pár év után eladta rabszolgának, és azt hazudták a lánynak, hogy az öccse meghalt pestistben! Azután valahogy kapcsolatba került a katolikusokkal, amit akkor üldöztek. Még mindig õrzi a képet a szüleirõl, kár, hogy õket nem mutatták a sorozatban.
Szerencséje volt, hogy a nõvére találta meg, amikor eltalálta a nyíl. Honnan tudta meg, hogy a lány a nõvére? Nyomozott utána? Mit adott a lánynak? Keresztet?
6/10
napraforgó 2014 ápr. 09. - 09:42:52 6/10
(5246/5342)
A mai részt nézve azt gondoltam, hogy túldimenzionálják ezt a nem létezõ vetélést.
Azzal együtt is, hogy a gyermek létezését a fogantatás pillanatától számítják, egy olyan korban, amikor elég nagy volt a gyermekhalandóság, na meg a felnõtt lakosság körében is nagy lehetett a halandóság, azért túlzás, hogy a minisztertanács is egy kéthónapos terhesség (már ha lett volna ilyen) megszakadásával foglalkozzon napokig, mintha nem lenne ennél fontosabb dolguk.
És gyakorlatilag egy részt, vagy többet is ezzel a szerintem kevéssé fontos témával foglalkozik a sorozat. Ha valami itt fontos, az az, hogy Hong meg a húga is megbízhatatatlan hazudozó.
10/10
ceia 2014 ápr. 09. - 08:59:34 10/10
(5245/5342)
Én a Szocsi olimpia miatt onnantól letöltve néztem, és ma végeztem az utolsó, 77. résszel. Jó volt, de a vége eléggé kapkodós lett. Volt olyan, hogy azt hittem, egyel késõbbi részt töltöttem le, mert annyi minden változás volt benne - holott tényleg az volt a következõ. Én megutáltam Hongot, az elkövetett bûneire nincs mentség. Szintén nincs Yi San nagynénjének és nagyanyjának bûnjeire sem. Õk egyszerûen hataloméhes és gonosz emberek voltak - utóbbiak szépek is, de gonoszak >) Azért a szépségük miatt õket is szerettem, és persze a játékuk is meggyõzõ volt. További nõ kedvenceim voltak: Pingu, az õ fõ udvarhölgye, Cho Bi, a király udvarhölgye, Dal Ho felesége, és persze Song Yeon. Õ tényleg túlzásba vitte a mártírkodást, nem is olyan karakán, mimt Dong Yi, de attól még aranyos :) A férfiak közül a szimpatikus szerepûek azok is voltak, náluk egyszerûbb a helyzet. Remélem, ha a tv-ben is vége lesz, jön egy másik ázsiai sorozat!
Impia 2014 ápr. 08. - 12:18:01 Előzmény dorombka
(5244/5342)
Errõl a festõ jut eszembe aki ma próbált megszökni Szongjon elõl, de õ rájött és még két szandált is vett neki. Kiderült, neki is érzõ szíve van, volt felesége és lánya, de mindketten meghaltak egy járványban. Szomorú, hogy csak a sírjukat tudja megfesteni, mert az arcukra nem emlékezik.
A képen Hong húga.
Impia 2014 ápr. 08. - 12:10:58
(5243/5342)
A mostani rész tele volt döntõ pillanatokkal. Talán a legnagyobb, hogy Hong élete most kezd kisiklani a kezei közül. Most. hogy kiderült, a húga nem vetélt el, mert még terhes sem volt, elég nagy bajban vannak, mert hazudtak mindenkinek. Hong ráadásul elraboltatta a királyi orvost, és az egyik testõr is megsérült, ezért Deszu is haragszik.
Majdnem nagy cselszövés lett az egész ügybõl, azt hitték, a királynõt akarják eltávolítani, mert az ostoba orvos azt mondta, az õ teájától vetélt el! Songjonnak hála, derül ki az igazság-most talán már a szúrós udvarhölgy is kedvelni fogja.
Deszunak jól áll a kapitányi egyenruha.