10/10
csmya 2018 aug. 07. - 14:42:38 10/10
(230/270)
Nekem nagyon tetszett.
Végig fenntartotta az érdeklődést a néző számára.
Szuper film volt.
Mindenkinek csak ajánlani tudom.
10/10
851205 2018 ápr. 24. - 21:50:15 10/10
(229/270)
Ki olt a gyilkos és miért?
3/10
kisbogesz 2018 márc. 02. - 23:40:17 3/10
(228/270)
Ez egy nagyon irracionális film! Tele van ellentmondásokkal, és nagyon megpróbálja ezt az irracionalitást valóságosként \"eladni\" nekünk. Az elsõ fele piszkosul vontatott, igazából csak azért néztem végig, mert már kíváncsi voltam, hogy mi sülhet még ki ebbõl... Az utóbbi idõk számomra leggyengébb produkciója, nem értem ezt a 8.8-as osztályzatot...
Gerisson 2017 aug. 21. - 10:09:42
(227/270)
Nekem sokszor látott kedvencem ez a film. De ha 20 évesen nézem meg elõször, lehet nevetek rajta. Már férjként, apaként láttam elsõ alkalommal is, tökéletesen azonosulni tudtam a fõszereplõvel. Ebben a filmben a történet van a lelki vívódás köré szõve.

Spoiler!

Mert felteheti mindenki a kérdést magának a látottak alapján: Te képes lennél erre? Meddig mennél el hogy kiszabadítsd a feleséged? Kiállnál mellette, ha mindenki más bûnösnek hinné? Még akkor is hinnél az ártatlanságában, ha õ maga mondaná a szemedbe, hogy bûnös? Ölnél embert, hogy véghezvidd a tervedet? Képes lennél kirabolni egy bankot? Visszamentél volna a gyerekedért az állatkertbe, vállalva az óriási kockázatot? Meg tudtad volna hozni a döntést, hogy nem mész vissza és soha nem látod többé?
Mennyire szereted a feleséged? Te mit tennél kockára, hogy vele lehess?

Hatalmas az is, hogy a menyüket nem szeretõ, és ártatlanságában kevésbé hívõ nagyszülõk a bajban szó nélkül a fiuk mellé (és a menyük mellé) állnak, kockáztatva szabadságukat. A feltétel nélküli szeretet egyik legszebb filmes megjelenítése volt.

Egy szó mint száz, nekem egy hatalmas tanulság volt a film a feltétel nélküli szeretetrõl.

Ezért tetszik sokszor kevésbé a fiatalabbaknak, mert õk még nem érzik át ezeket a kérdéseket szerintem.
Thonuzaba 2017 máj. 29. - 21:15:50
(226/270)
Az igaz szerelmet megnyilvánulása nem mindig romantikus...
10/10
moha02 2016 dec. 05. - 21:25:32 10/10
(225/270)
SPOILER lehet
Nekem ez a film a feltétlen odaadásról, és a másikban való vak és töretlen hitrõl szól. nagyon szép, és jó film, valóban kicsit hihetetlennek tûnik a menekülés, de volt ideje megtervezni, illetve hasznos infókat kapott a Liam Neeson alakította karaktertõl. Precíz tanárember, aki alaposan végiggondolt mindent
9/10
berto49 2016 júl. 30. - 13:38:59 9/10
(224/270)
Újra, talán harmadjára néztem meg, de ugyanúgy tetszett, mint az elsõ alkalommal. Egyre inkább kedvelem az Új-Zélandon született színészt, R. Crowe-t. A sztori ugyan elég kiagyalt, ilyen tervet ember nem tud kiagyalni és végrehajtani, de ez egy film, amiben minden megtörténhet. Remake, a francia „Pour Elle” amerikai változata, azon ritka kivételek egyike, amikor az új mozi jobb, mint az eredeti. Luke, a kisfiú is nagyon aranyos.
8/10
fourdogs 2016 máj. 25. - 22:30:37 8/10 Előzmény tortura
(223/270)
Csak az elsõ mondatot éreztem "ünneprontó"-nak. Sajnos az említett szereplõnek nem találtam meg a nevét, így másképp nem hivatkozhattam rá.
Ennyi részinformáció a legtöbb hozzászólásban megtalálható, valójában nem árulkodik különösebben a fejleményekrõl, az egész egy lineáris történet még a flashback ellenére is. Feltehetõen azért kapta a magas pontszámot, mert igazságot szolgáltat (a leírás is ezt sugallja), és kevés emberfeletti (hiteltelen = elképzelhetetlen) megoldással operál.
tortura 2016 máj. 25. - 16:20:32 Előzmény Edmond Dantes
(222/270)
Érdekes, amit mondasz, szerintem meg 10-bõl 11 pont járna rá. De hát nem vagyunk egyformák. Hát, hosszú film, az már igaz. És nagyon jó zenék vannak benne.
tortura 2016 máj. 25. - 16:18:15 Előzmény fourdogs
(221/270)
Igazat adok neked, de kérlek, NE SPOILERezzünk. Ugyanis aki még egyáltalán nem látta a filmet, annak ez talán az lehet.
Edmond Dantes 2016 máj. 20. - 09:31:05
(220/270)
Kicsit túlértékeltnek gondolom a 8,8-as átlagot, de megnézésre feltétlenül ajánlott. Nem vesztegeti az idõt a boldog-családi-idill bevezetõre, rögtön az elején a "lovak közé csap", a középsõ harmad sajnos "leül" h aztán az utolsó félóra a karfába-kapaszkodós-izgalmas kategóriába emelkedjék. A vágó megint lustálkodott kicsit, nem vágott eleget.
8/10
fourdogs 2016 máj. 16. - 03:03:45 8/10 Előzmény Csonger
(219/270)
A gomb akkor szakadt le, amikor a gyilkos beleakaszkodott Larába (összevérezte a kabátját). Mivel Amerikában a gombok nem szokták a kabátot csak úgy faképnél hagyni, ez 'evidence' lehetett volna az alibijére.
A nyomozó a végén azért akarta megtalálni, mert úgy gondolta, aki ennyit és ilyen sikerrel tesz meg az asszonyáért, az akár az igazáért is harcolhat.
tortura 2016 máj. 12. - 17:41:56
(218/270)
Igaz, valóban az volt. Pontosítok: nem hallotta, de tudta, hogy a pasinak mi kell.
8/10
gregga 2016 máj. 11. - 01:45:07 8/10 Előzmény tortura
(217/270)
Két pontosítás: az okirathamisító süket volt, így nem hallással tájékozódott.
Az ingatlant nem sikerült idõre eladni.
filoszemitabélus 2016 ápr. 29. - 13:32:59
(216/270)
Köszi a választ! Nekem úgy rémlett, egy banda volt, csak mindig más tûnt fel a színen. Egyébként semmi bajom a filmmel, hiszen a meséket is szeretjük valamiért. Az "Elrabolva is mese volt igazából.
tortura 2016 ápr. 29. - 13:27:58 Előzmény filoszemitabélus
(215/270)
SPOILER-ben válaszolnék a jogos felvetéseidre.
- Nem ugyanazok készítik el neki borsos áron az okmányokat, akik elõzõleg kirabolták. Ha figyelmesed nézed, úgy volt, hogy a motoros ott volt és hallotta, mikor a fõhõs okmányokért kuncsorog az idióta neppernél. Utána a motoros ment oda a fõszereplõ házához, becsöngetett és elmondta, hogy ott volt õ is bárban, hallotta, hogy az embernek mi kell és õ tud segíteni.
- Nemcsak a bútorok árából jött össze a lé, az valóban igen karcsú lett volna. Nekem úgy jött le, hogy a házat is eladta, annak meg már van értéke. + ehhez jött még hozzá a kábszeres barmoktól elzsákmányolt lóvé, na az tette ki a legnagyobb részét az útravalónak szerintem.
"A szabadítási akció sem reális, mert annyi mindennek kellett volna optimálisan alakulni hozzá, "
Ezt valahogy én is így látom. Annyira klappolt minden, hogy az életben erre gyakorlatilag zéró százalék esély van. De mégis sikerült, úgy tudom, ez megtörtént eset volt, csak Franciaországban. Ha belegondolunk, börtönökbõl is sikerült megszökni embereknek, pedig az sokkal nehezebb. Itt "csak" egy kórházból kellett megszöktetni a nõt.
filoszemitabélus 2016 márc. 15. - 10:58:55
(214/270)
Izgalmas film, Russel Crowe nagyon jól játszik benne. De azért vannak komoly hibái, ha nem meseként nézzük.
SPOILER
-A fõhõs egy békés tanárember, mégis a végére már Mills ügynök (Elrabolva) képességeivel bír.
-Az utcai banditák egyszer kirabolják és összeverik, másodszor ugyanazok becsületesen elkészítik számára a papírokat, holott ugyanúgy kirabolhatnák, ráadásul sokkal több pénz lehet nála.
-A bútorok eladásából tett szert komolyabb összegre. Ez teljesen irreális, hiszen még itthon is csak töredék árán lehet eladni használt bútort, pedig a mienk még közel sem annyira fogyasztói társadalom, mint az amerikai.
-A szabadítási akció sem reális, mert annyi mindennek kellett volna optimálisan alakulni hozzá, hogy az képtelenség.
-Minek köszönhetõ, hogy a film végén a merev arcú nyomozó egyszer csak látja maga elõtt lejátszódni az egész gyilkosságot, ahogy valóban megtörtént? telepátia?
Valószínûleg van haszna a pragmatikus amerikai gondolkodásmódnak, hogy "keményen elhatározom és megcsinálom" és nem azon agyalok, hogy miért nem fog sikerülni. De ettõl még létezik a lehetetlen és ez az akció nagyjából annak nevezhetõ.
Towner 2016 márc. 15. - 10:35:17
(213/270)
Meglepõen jó film egy hibával: (az a a biztos ha kírom spoiler) a film végéhez közeledve a filmzenét énekelgetés zökkenti ki. Popzene az izgalmak közepén? Még jó hogy ritkán fordul elõ pl: a cápa végégéhez közeledve dalra fakadna valaki...ez nem Disney..
10/10
axonic 2016 márc. 15. - 01:20:40 10/10
(212/270)
Izgalmas, csak ajánlani tudom! :) Nálam 10/10.

Bõvebben: Az tetszett benne leginkább, hogy sok apró részletet a nézõnek kellett összeraknia, hogy most mi, miért és hogyan is történt, hova mennek, mert csak utalások vannak rá.

(Spoiler: A film eleje nagyon hatáskeltõ és ravasz a félrevezetõ jelenet a fõnökkel kapcsolatban is, a végén pedig a rendõri ellenõrzésen való átjutás furfangos volt, plusz csavart csak a bizonyíték megtalálása adhatott volna :D)
8/10
Makk Marci 2016 febr. 24. - 22:10:55 8/10
(211/270)
Lekötött, bár a szöktetés kicsit hihetetlen volt, nálam 8/10.