Téma: A la Carte

9/10
offtopic
issti1 2009 márc. 05. - 15:13:13 9/10
(380/960)
Nos, ha higgadtan visszaolvasod nekem cimzett hsz-od, akkor sz'tem te is elszégyelled magad stilusán...de lépjünk ezen túl.

Hogy te mit tartasz tréfás csipkelõdésnek és más(mondjuk én mit) az legyen egy más kérdés, ettõl is nagyvonalúan eltekintek.

Nézzük a konkrétumokat: összesen ennyi "kérdést" birtál nekem feltenni:
"Nagy ívben? Hiszti Pisti, te ezeket honnan álmodod?Vagy a homoszexuális Jörg Haider mondott ilyeneket?"

E brilliáns, pallérozott replikádra valóban nem "érdemben" reagáltam, hanem annak stilusát kifogásoltam(fenntartom!), de most akkor válaszolok: Nem Haider elvtárstól hallottam, hogy a szabadmadárkák hamarosan takarodnak a süllyesztõbe(sõt, kiábránditlak: gyûlölöm a szélsõségeseket-õt is, mig jobb létre nem szenderült), hanem-úgy látszik veled ellentétben- itt élek a reális valóságban: kedvenc magyar "liberális" pártod, rajtad és néhány eltökélt hittársadon kivül nem sokan támogatják: mindennemû közv. kutatás egyöntetûen 1 %-ban maximalizálja támogatottságát= hamarosan takarodhatnak megérdemelt helyükre..

Sajnálom, hogy e szomorú tényeket tõlem kell megtudnod!

Ami legutóbbi hsz-od további részét illeti: ha kicsit lehiggadva újraolvasod, s kicsit elszégyelled magad személyeskedõ-túlfûtött stilusa miatt, s esetleg átdolgozod kicsit szalonképesebbre- akár készen állok felvetéseid megvitatására is..
Pl. a magyar koronát illetõ kifogások védelmében is szivesen hallanék már néhány értelmes szót - mert ilyet bizony nem nagyon hallhattunk még-gyanitom, nem is fogunk soha -sem tõled, sem mástól...dehát ne menjünk elébe a dolgoknak: elõ a farbával!
offtopic
Moldávia bánata 2009 márc. 05. - 14:08:03 Előzmény issti1
(379/960)
Na elõször is! Te itt állandóan "vitapartnerezel", holott a szavaidból 6 kilométerrõl érzõdik valami sértõdöttség, hogy például hogy meri valaki megtenni azt, hogy még mindig nem akasztotta fel magát azért, mert még minimálisan bízik a regnáló miniszterelnökben, hogy talán nem csak szólamokat fejt ki, hanem megpróbálja valahogy rendezni a helyzetet. A magadfajták szentül meg vannak gyõzõdve arról, hogy Gyurcsány bizonyára valami nemzetközi összeesküvés részese, aki megpróbálja átjátszani Izrael kezére az országot, vagy legalábbis megakadályozni azt, hogy a rendszerváltás egyik legnagyobb gengsztere, Széles Gábor 2010-tõl miniszter legyen, mert hát ugye akkor Viktor lesz a Führer ismét. De hát ilyen a politika, nem mindenki halad ugyanazon a vágányon, s egy problémára több megoldás is létezik. Te viszont ilyen hisztis, érzelmi hozzáállással próbálod alakítani a helyzetet, privát üzenetekben meg picsogsz, mint valami tízéves kisgyerek. Ilyen emberrel mit lehet kezdeni? Aki a kákán is csomót keres? Te nem tudsz túllépni egy bizonyos ponton, mindig visszatérsz olyanokra is, amit axiómaként kellene elfogadni, mert vitázni csak úgy lehet, ha alapvetõ fogalmakat, helyzeteket elfogadunk, nem pedig arra hegyezzük ki a témát, hogy az SZDSZ most tul.képp csak álliberális, Gyurcsány pedig mindent elkúrt. Ezzel az erõvel mindenbe bele lehet kötni. Mindenre rá lehetne mondani például, hogy általánosítás. Hogy valaki ezért nem liberális, ezért nem jobboldali stb. Ez olyan, mintha én kötnék bele mindenbe, mert senkit nem ismerek el semmilyen oldalinak, mert hát mutasson nekem valaki egy fix pontot ebben az univerzumban, amihez képest mondjuk én jobbra állok, vagy baloldali vagyok.

De hát mit is mondtál? Valami ilyesmirõl szólt a hablaty, hogy ha valamelyik környezõ országban valaki a koronájukra, a királyság intézményére azt mondaná, amit Gusztos, akkor páros lábbal rúgnák ki a közéletbõl. (Itt most ne a szavakon lovagolj, ha megkérhetnélek, köszönöm!) Erre tettem fel azt az ártatlan kérdést, hogy ezt mibõl gondolod. Gondoltam, hogy talán elmagyarázod, hogy náluk is létezik mondjuk a Szentkorona-tan, vagy valami ilyesmi, de te persze rögtön rácsaptál a Hiszti Pisti kifejezésre, mint tyúk a takonyra! Ezzel is elkerülve a válaszadást, olyan magyarázattal kb., hogy olyannal nem beszélek, aki "sérteget". Ez meglehetõsen pökhendi és nevetséges hozzáállás, mivel egy ártatlan, semmilyen személyiségi jogi következményt magában nem hordozó tréfáról volt szó! Erre megsértõdsz, ahelyett, hogy vennéd a lapot, s visszírnál valami hasonlóan frappánsat vagy vicceset, bár ez biztos nehezedre esik megfelelõ fantázia híján. (Tudom, most következik, hogy nem is volt vicces, nem is frappáns, hanem csak sértõ.) Ha csak ennyire telt, akkor nem lett volna sokkal könnyebb lesz.rni engem, és továbblépni?
A "vitáid" alapján egy sértett ember benyomását kelted, aki sokszor szándékosan próbál nem megérteni még a legelemibb dolgokat sem (hülyeség reflektálni például olyanokkal, hogy a egyes keresztényeket ne azonosítsunk más keresztényekkel, mert ezt mág az 5 éves kishúgom is tudja). Érzelmeid teljesen eltorzítják józan ítélõképességedet, ami egyébként nem baj, de akkor ezen az alapon neked sem kéne számon kérni mást! Azzal jösz, hogy érvelni, érvelni, de akkor határozd meg közelebbrõl, hogy ez mit jelent. Elegendõ mondjuk az anyázás,és a pökhendi stílus, vagy mondjuk kellene valamit tényekkel is alátámasztani?

A helyzet az, hogy eddig csak jót mulattam rajtad, meg a fenomenális hozzászólásaidon, de most már kezdesz unalmas lenni a sajátos felfogásoddal és hozzáállásoddal.
9/10
issti1 2009 márc. 05. - 11:59:17 9/10 Előzmény tavaszi
(378/960)
Mindig csak az utolsó pillanatban szokták felfedni..
9/10
offtopic
issti1 2009 márc. 05. - 11:57:55 9/10 Előzmény Moldávia bánata
(377/960)
Drágám, ha jól emlékszem te vagy az, aki sértegeti vitapartnerét,s nem más.
Rögzitsük a tényállást: minekután kifejtettem, a magyar "liberálisok" nagyon hamarosan takarodhatnak a süllyesztõbe, tõled csak annyi tellt, h. engem sértegess-személyeskedj.

Ezekután próbáld elfogadni a téged illetõ kritikát..

..de, ami még ennél is jobb ötlet: próbálj meg néhány ellenérvet; tudod, a vita-eszmecsere-társalgás igy zajlik: én mondok vmit, amivel nem értesz egyet, akkor erre nem hisztizünk, mint az ovisok, hanem elmondjuk- szerintem ebben és ebben tévedsz, pajti...vagy ha ilyet nem tudunk, mert a másiknak van igaza, akkor hallgatunk (esetleg diszkréten témát váltunk)

Capito?
Próbáld ki! ;o)
offtopic
Moldávia bánata 2009 márc. 04. - 20:10:07 Előzmény issti1
(376/960)
Igen, fogd rám, hogy én vagyok az, aki itt a hangulatot kelti! :D
Hihetetlen egy szerzet vagy...
10/10
tavaszi 2009 márc. 03. - 13:49:17 10/10
(375/960)
Kik lesznek a vendégek?
9/10
offtopic
issti1 2009 márc. 01. - 10:24:36 9/10 Előzmény Heathcliff
(374/960)
1,Figyeltem, de sz'tem a náci és szélsõjobbos egy kategória. Ha komolyan gondolod, hogy -a magyar álliberális és "baloldali"érzelmû tábor jó részéhez hasonlóan- a komplett jobboldalt(mindneki aki nem zsidó, hitgyülis,v, szabadmadár) és jobboldali sajtót sorolod ide(egyébként erre vonatkozott kérdésem: a cikk kit ért szélsõjobb alatt)- akkor csak mélységesen sajnálni tudlak...de inkább azt gyanitom, félreérthetõen fogalmaztál- vagy inkább reménykedem benne..

Megjegyzem, mindkét oldalon mélységesen szánalmasnak tartom ezt a fajta hozzáállást!
2, Ki károsabb, GY. Ferenc és Bush közül? A válasz egyszerû: lokálisan GY., globálisan G.B.

3,Változatlan mondom: nagy hiba lenne azonositani az álszent keresztényeket a keresztény szellemiséggel: ha O.Viktorral, vagy a hazai jobboldallal azonositod, az csak ugyanolyan tévedés, mint a magyar álliberálisok miatt a liberális szellemiséget ledegradálni - ami e téren kishazánkban megy, az egy rossz-perverz paródia!
9/10
offtopic
issti1 2009 márc. 01. - 10:04:40 9/10 Előzmény Moldávia bánata
(373/960)
Nézd, barátom: az ilyen megfoghatatlan megjegyzések, mint "nem igaz,h. nem veszed magad észre", csak hangulatkeltésre alkalmasak - a társalgásra, vagy kultúrált vitára még érintõlegesen sem..

Mindazonáltal, ha fáj az igazság, azt ne sértegetéssel próbáld kompenzálni - esetleg megpróbálhatnál ellenérveket (no persze ehhez fel kéne tudni mutatni ilyet!.
offtopic
Moldávia bánata 2009 márc. 01. - 00:37:35
(372/960)
A gond az, hogy egyszerûen képtelen vagy magad észrevenni...
offtopic
Heathcliff 2009 febr. 28. - 21:32:37
(371/960)
1. kérdésemre a válasz: bárkit, aki nem hitgyülis, nem zsidó, nem szadeszos. Nem akarom sorolni, milyen gyomor-(már nem is szem-)forgató dolgokat képesek állítani. Volt ott neonáci jelzõ is, nem figyelsz...
2. nem tudom eldönteni, a két úr közül melyik károsabb.
3. keresztény szellemiséggel azokat lehet azonosítani, akik annak tartják magukat. (Egyébként jelentõs részük valóban, komolyan hisz; az más kérdés, hogy ettõl nem fog tisztábban látni: azt mondja, amit lenyomnak neki. Ezt nem elítélõen mondom: mindenki azt mondja, amit az általa választott szellemi hatalom rázúdít).
9/10
offtopic
issti1 2009 febr. 28. - 21:16:37 9/10
(370/960)
Ja, hát a hazug-álszent keresztények, az megint egy más téma. Azért nagy hiba lenne õket a keresztény szellemiséggel azonositani!


Zárójelben linkjeidhez:
1, kérdés hogy 2-es linkedben kit illetnek "magyarországi szélsõjobboldal" ill. "szélsõjobb sajtó" jelzõkkel ..
2, a bukott Bush szemérmetlen-cinikus hazudozása kisértetiesen hasonlit biz. Gy. F. magyar politikus megnyilvánulásaira - ezt sem ártana észrevenni/ed..
offtopic
Heathcliff 2009 febr. 28. - 19:38:58
(369/960)
Meszag így fogalmazott: "a kereszténység jegyében." Én ezt a fogalmazást "nevében"-re értettem és nem azokra, akiket az élõ Isten vezet. Nem gondolom, hogy Busht Jézus Krisztus vezetné. Ennek ellenére jenkiföldön komoly keresztényként van elkönyvelve.
http://hetilap.hetek.hu/index.php?cikk=8929
http://epa.oszk.hu/00800/00804/00140/9018.html
http://www.hetek.hu/fokusz/200901/egy_bator_es_maganyos_elnok_bucsuja
Rengeteg olyan keresztény van, akik élõ hitük mellett ugyanilyen dumákat nyomnak. Hallottam épp eleget.
9/10
offtopic
issti1 2009 febr. 28. - 19:33:10 9/10
(368/960)
Passzban van= vagy...

Hát ez az "emberek zöme liberális" -elég vitatható, fõleg ha megnézzük mi is a magyar "liberalizmus" - nem véletlen szokom idézõjelbe tenni.

Amúgy lassan én is kezdem elveszteni a fonalat: mirõl si beszélünk tulképp..
9/10
offtopic
issti1 2009 febr. 28. - 19:24:39 9/10
(367/960)
Ha lehet, kérném szépen tartózkodni a"hiszti pisti" és hasonló kitételektõl, amig finoman kérem, oxi? Köszi!

Próbáljunk megtartani egy kultúrális minimumot, jó?
offtopic
meszag 2009 febr. 28. - 19:19:57
(366/960)
Én nem gondolkodok pártokban, de egyébként is az emberek zöme liberális gondolkodású, csak nem is tudja magáról. De pontosan mirõl is besztélünk? mielõtt bármibe is beleegyyezek? :)
9/10
offtopic
issti1 2009 febr. 28. - 19:16:53 9/10
(365/960)
Látom jó passzban van: te is tudod, h. általános "liberális" gondolkodás 2006. okt 23-mal kapcsolatban..
Ha jól tudom, te is ezt a gondolati kört vallod magadénak, nem?
9/10
offtopic
issti1 2009 febr. 28. - 19:14:18 9/10 Előzmény Heathcliff
(364/960)
Akkor felteszek egy nagyon egyszerû kérdést: ha neked mondjuk Gy. Ferenc nagykorú (politikus) azt mondja, h. a kereszténység nevében teszi tönkre ay országot, akkor kész tényként fogadod el, hoyg "a keresztények tették tönkre Magyaro.-t".
Ennél azért legyünk már kicsit széleslátókörûbbek!

Busht kizárólag az amerikai anyagi érdekek motiválták, s semmi köze a dolognak a kereszténységhez..
De sz'tem ezt te is nagyon jól tudod..
Szóval ennyit a "Bush ma is a kereszténység nevében tömeggyilkol" c. kereszténység ellenes érvedrõl..
offtopic
meszag 2009 febr. 28. - 19:11:15
(363/960)
Mondtam már okoska, én ezt már it régen kiirtam magamból. Nézz utána, ha izgat a véleményem, addig meg jókat nevetek a hülyeségeken, amit bepötyögtél.
offtopic
meszag 2009 febr. 28. - 19:09:23
(362/960)
Ki itt az elvtársad, vagy egyáltalán elvtárs? :D
offtopic
Moldávia bánata 2009 febr. 28. - 19:00:11
(361/960)
Kiváncsi lennék, hogy Ájtatos egyébként saját magát komolyan gondolja? Mert ez még viccnek is rossz. :)