Téma: A la Carte

9/10
issti1 2008 márc. 07. - 20:51:12 9/10
(20/960)
Sokan nem látják tisztán az országban levõ helyzet. Aki pedig jólétben él és csak környezete információira hagyatkozik, az nagyon torz képet kaphat a dolgokról..
alex4427 2008 márc. 06. - 22:45:39
(19/960)
A kevés korrekt politikai mûsoroknak egyike!
Külön erénye, hogy különbözõ nézetû, gondolkodású embereket ültet egy asztalhoz!
A mai mûsorban M.M. színésznõ rendkívül "érdekesen" fejtegette, hogy csak azért van rossz hangulat az országban, mert - mondják, beszélik!
Aztán próbálták felvilágosítani, hogy ma már van egy pár millió szegény ember (meg lecsúszó ember, meg minimál bérre bejelentett vagy be sem jelentett, máról holnapra élõ kényszervállalkozó!)...szóval, hogy NEM attól van a baj, hogy beszélnek róla!
Nem biztos, hogy értette!
Valaci 2008 márc. 06. - 18:24:27 Előzmény 6packfilm
(18/960)
Nem tudom, neked mi a vérlázító? Talán a vásári festett tál, vagy a mustárospoharak? Mert ilyen asztalhoz én se ülnék szívesen.
Valaci
6/10
ondok 2008 febr. 28. - 12:43:42 6/10 Előzmény marky
(17/960)
Ezt komolyan mondod ,hogy úgy hívnak meg vacsoravendégeket,hogy közben nekik kell állni a cehet?,mert gondolom Szombathy sem olyan gáláns,hogy saját zsebbõl fizessen.Ha meg a Tv fedezi,bartel v. nem bartel,az a mi pénzünk.
marky 2008 febr. 21. - 17:54:04 Előzmény ondok
(16/960)
A Tv sz*rt se fizet, ez bartel. AZ éttermek örülnek a promóciónak.
Amúgy a kedvenc mûsorom!
6packfilm 2008 febr. 14. - 21:57:07 Előzmény issti1
(15/960)
Vérlázító.
9/10
issti1 2007 dec. 14. - 11:27:13 9/10
(14/960)
Szerintem is színvonalas a mûsor, csak túl sok és túl hosszú a "bevágás". Amellett nem értem, mért hívják be többedszer is ugyanazon beszélgetõket(lsd. pl. Babarczy E.)..

Amit viszont nagyobb cikinek érzek, az inkább mai kis magyar közéletünket illeti: a mûsor egyik fõ témáját, a romakérdést úgy elemezték ki, hogy még mutatóba sem hívtak meg egy roma származású beszélgetõpartnert - erre azért illene ügyelni, legalább ilyenkor!
5/10
zsemek 2007 dec. 13. - 19:54:37 5/10 Előzmény ondok
(13/960)
A mûsorvezetés rossz. Nem jól irányítja a beszélgetést, nem jókor szól és altalában elég furákat mond. Sok a vágás. A közbeszúrt okosságokat jónak találom, de tényleg széttöredezik a beszélgetés, olykor zavaróan. Egyes jó hosszú szövegeket feldobnak a képernyõre amit el kéne olvasni mikozben a legfonosabb hozzászólást halgatnám, aztán persze gyorsan le is veszik a képernyõrõl, úgy hogy nem értem a végére. Persze az az én lámaságom is lehet. Szóval a szekesztõnek, vágónak meg a mûsorvezetõnek kéne kicsit jobban figyelni, de egyébként az ötlet szinvonalas.
6/10
ondok 2007 nov. 08. - 22:27:53 6/10 Előzmény balazsele
(12/960)
Csak nem Bethlen v. Pallag a "baloldali mûsorvezetõ":)?
Vagy azért balodali a Napkelte,mert cáfolat nélkül hagyja mindíg pl. Stumpfot hazudozni, monologizálni?
6/10
ondok 2007 nov. 08. - 22:23:55 6/10
(11/960)
Egyre idegesítõbb Szombathy okoskodása, bár ezzel nincs általában egyedül.Aztán közben a "bölcselkedõ" bejátszások is hülye ötlet,csak széttördelik a mûsort.
6/10
ondok 2007 okt. 25. - 21:44:04 6/10
(10/960)
Épp nézem a mai adást, ezt a hülye Pesty Lászlót másodszor is meghívni,öreg hiba volt. Schmidt mariska is formában van,dícséri Horn Gyulát,igaz közben bebandzsit,mert amikor miniszterelnök volt pufajkásozta.
6/10
ondok 2007 okt. 25. - 10:21:49 6/10 Előzmény StJust
(9/960)
a közszolgálatiságról jut eszembe,hogy a vacsorát nyílván a TV fizeti,az pedig az éhesen bámuló ember adójából kapja a bevételét. Így már azért egy kicsit megfontolandó,hogy vitatkozás közben szerencsés e zabálni? Magyar ember teleszájjal különben sem beszél.
9/10
StJust 2007 szept. 20. - 17:52:36 9/10 Előzmény balazsele
(8/960)
Na igen a Napkelte fõleg azért baloldali manapság, mert a Fidesz már nem teszi be oda a lábát.Szerintem ez igen nagy ballépés tõlük,mondjuk bojkottálhattak volna egyes mûsorvezetõket,mert azért nem mindegyik annyira balszubjektív.A politikai mûsorok pedig elvileg a közszolgáltató jellegbõl fakadnak,és ha nem jön be,akkor nézheted a többi adót!
balazsele 2007 szept. 06. - 21:46:36
(7/960)
Tetszik a mûsor, bár az mtv már tele van tömködve politikai mûsorokkal: 5.50.-9.00. Nap-kelte (nyíltan baloldali mûsor), kedden "Kedd 21" volt anno, csütörtök "A la Carte", vasárnap "A szólás szabadsága", +Parlamenti Napló. Ez sok. Ettõl jóval kevesebb kellene... A Nap-keltének szerintem semmi értelme, baloldali mûsorvezetõk - baloldali gondolkodás, ez nem kéne. Elég lenne a többi. A Nap-kelte helyett lehetne valami közszolgálati, reggeli "ébredõs" mûsor lehetne.
9/10
StJust 2007 aug. 31. - 21:27:59 9/10
(6/960)
"relative", a lélekelemzõ. Ne menj pszichológusnak,mert téves diagnózisokat állítanál föl,ha meg esetleg akként tevékenykedsz,sajnálom pácienseidet! Örülnék,ha szavaim kifordítása helyett arra használnád ezt a fórumot,amire való. Részemrõl ennyi nem reflektálok többet,lehet tiéd az utolsó szó!
Üdv!
Relative 2007 aug. 31. - 13:06:17 Előzmény StJust
(5/960)
"Mellesleg azért érdekelne,hogy mennyire örülnél annak,ha az orrod elõtt ennék meg egy frankó szendvicset,és neked meg nem lenne pénzed rá!!!"

Jó étvágyat kívánnék. Illetve sajnálnám magamat. Mindenesetre a nyomoromért nem hibáztatnálak téged, hogy le mertél elém ülni szendvicset enni.

"Egyébként az irigykedés nem az én asztalom,azzal elégszek meg amim van!!!!"

Elsõ lépés az irígység kinövése felé, amikor valaki saját magát figyelve, viselkedését elemezve rájön arra, hogy érzései irígységbõl fakadnak. Ez valójában nem gáz, nagyon is emberi tulajdonság. Sõt, innentõl kezdve szinte már biztos a gyógyulás. A gyógyulás ugyanis egyet jelent annak tudatával, hogy az irígység valójában a saját magaddal szembeni elégedettlenségbõl fakadó, jogtalanul és oktalanul mások felé irányuló negatív érzés, valójában önáltatás, keserû vígasz.

Az irígység ugyan nem a te asztalod, de azért megjegyezted hogy szerinted visszatetszést kelt a terített asztalka. Ráadásul abban a mondatodban olyan szavakat használtál mint nagyfejûek és zabálnak, melyek éppen arra világítanak rá, hogy ez a népeddel együtt téged is zavar.
9/10
StJust 2007 aug. 23. - 23:04:52 9/10
(4/960)
Gratulálok 1. hozzászólásodhoz,csak kár,hogy az én "gyermeteg" gondolataimra fecsérelted,és nem filmkritikát írtál!
Mellesleg azért érdekelne,hogy mennyire örülnél annak,ha az orrod elõtt ennék meg egy frankó szendvicset,és neked meg nem lenne pénzed rá!!!
Egyébként az irigykedés nem az én asztalom,azzal elégszek meg amim van!!!!
Relative 2007 aug. 23. - 20:09:46 Előzmény StJust
(3/960)
"Meg mondjuk egy cseppet visszatetszést kelthet a "nép"-ben,hogy a nagyfejûek ott zabálnak a terített asztalnál,nekik meg kennyérre se' jut."

Nagyon primitív gondolat. Nem tudom, hogy a "nép" nevében kiket emlegetsz. Téged irritál, hogy más jóízûen falatozik elõtted? Talán irígykedsz rá? Tudtad, hogy az irígység gyerekes érzés, gondolat, melyet az emberek kinõnek, már akinek sikerül elérni egy bizonyos inteligencia szintet?
9/10
StJust 2007 máj. 13. - 22:47:40 9/10
(2/960)
Nem lesz ez rossz,csak jobban meg kell válogatni a vendégeket.Verebest meg Pesthy-t gyugodtan kihagyhatták volna a mai mûsorból. Meg mondjuk egy cseppet visszatetszést kelthet a "nép"-ben,hogy a nagyfejûek ott zabálnak a terített asztalnál,nekik meg kennyérre se' jut.Egyébként jó a felvetés.
Állatbarát 2007 ápr. 30. - 01:37:50
(1/960)
Én csak azt nem értettem, mit akart Rogán Antal a számítógéppel, mobiltelefonokkal, és a fiatalokkal? Hogy jött ez ide? Amúgy sem értem, miért kell elmisztifikálni a számítógép, mobiltelefon használatát. Ezek is csak technikai vívmányok, amit bárki tud használni, ha hozzáfér. Akik kitalálták, kifejlesztették, ugyancsak öregek, ha élnek még.