Téma: A la Carte

pirosaranyka 2008 okt. 20. - 10:47:14
(120/960)
a solet tetszett,de a hetvegeken nem eszunk?;)
pozsizsuzsi 2008 okt. 09. - 10:07:20
(119/960)
Nem értem, a mûsor gondolatiságának mi köze van a párizsi - pármai sonka vagy bármi felvágott árához... Ez a topic is egy látlelet.
alex4427 2008 szept. 26. - 22:33:41
(118/960)
Vidéken még normálisabb az élet, az értékrend - mondta (kb. így) a legutóbbi adásban, Magyar Zoltán, olimpiai bajnok tornászunk.
És nagyon egyetértek vele!
pirosaranyka 2008 szept. 26. - 22:29:45
(117/960)
(zonaporkolt - eddig ez tetszett a legjobban:)))

(ez kicsit "off",de nem annyira,mint amennyire annak tunik;)
guerillero 2008 szept. 26. - 15:44:03
(116/960)
Erzsike, mielõtt belémkötsz, megtennéd, hogy rámutatsz, hogy hol és mivel is sértettem meg a szegényeket? Úgy látom, te fõleg a lelki szegények táborát erõsíted, mert nem nagyon sikerült kihámoznod a tartalmat abból amit írtam, ami önmagában még nem lenne baj, mert lehet butának lenni szerényen is, de mielõtt elkezdesz hõzöngeni, próbáld meg megérteni annak a tartalmát, amibe belekötsz. Köszi!
pirosaranyka 2008 szept. 25. - 23:15:34
(115/960)
(egy zarojeles uzenet "valakinek".az afonyas joghurton jot mosolyogtam,az abalt tokaszalonna viszont igazan megnevettetett.koszi:))
pirosaranyka 2008 szept. 25. - 22:22:37
(114/960)
en csak a sajat nevemben tudok nyilatkozni,de biztosithatlak rola,egyaltalan nem nezem le a nehez anyagi korulmenyek kozott eloket.ertuk szolok (irok),nem ellenuk.
nekem azokkal az emberekkel van "gondom",akik gyulolkodve utalnak mindenkit,akinek ket forinttal tobb zorog a zsebeben.az irigyseg,a "dogoljon meg a szomszed tehene is" mentalitas nem vezet sehova.
az elkeseredesuket megertem,a gyulolkodesuket nem.
8/10
Viola Erzsébet 2008 szept. 25. - 21:24:56 8/10 Előzmény guerillero
(113/960)
Nagyon okosnak hiszitek magatokat, de ne feledjétek!!! Az üres kalász hordja magasan a fejét!!!!!!
Nem hinném, hogy ennyire le kellene nézni a nehéz anyagi helyzetben élõ embereket. Honnan tudjátok, hogy ki miért él párizsis zsemlén? Komolyan úgy gondoljátok, hogy akinek kevés pénze van, az mindjárt hülye is??????
El kellene kicsit gondolkodnotok...
pirosaranyka 2008 szept. 25. - 11:20:40 Előzmény guerillero
(112/960)
nagyon egyetertek veled,ugyanakkor sajnalom,hogy a parizsis zsemlet vacsorazokhoz nem jut el a musor uzenete,mert pont veluk kene az altalad leirtakat megertetni.
guerillero 2008 szept. 25. - 10:00:03 Előzmény pirosaranyka
(111/960)
Lehet, hogy nagy felzúdulást keltek, de erõsen kétlem hogy a párizsis deszkát csapvízzel leöblítõ rétegnek szólna ez a mûsor. Nem minõsíteni akarom ezzel a legszegényebbeket, de gyanítom, hogy aki bármit is megért ebbõl a mûsorból, annak minimum egy érettségije, de inkább egy fõiskolai diplomája van. Fõiskolai diplomával pedig aki párizsis kenyeret kényszerül enni csapvízzel leöblítve, az szerintem el kellene hogy gondolkozzon azon, hogy mit csinál rosszul. (Persze étterembe járni nyilván nagy luxus, fõleg ilyenbe, de a párizsis kenyér egy másik véglet.) Távol álljon tõlem, hogy tagadjam, hogy milyen nehéz munkát találni Magyarországon, de számomra éppen az a mûsor legfõbb üzenete, hogy próbáljuk meg nem arra vesztegetni az energiánkat hogy másokat utálunk azért amijük van, hanem tegyünk egy kicsit azért, amit el szeretnénk érni. Ez az ami nagyon hiányzik belõlünk.
offtopic
hecsedli 2008 szept. 21. - 13:07:30 Előzmény pirosaranyka
(110/960)
A mûsort nem ismerem, de a sajtokat meg fõzelékeket szeretem.
A 'rántott sajt' nevû étel az étlapon eleve egy átverés. A franciák kb 750 féle sajtot csinálnak. Szóval akkor melyik? Mo-n nyilván a legolcsóbb, biztos hogy nem igazi camembert. Inkább a kutyámnak adnám.
Fõzeléket viszont tényleg csak itthon fogyasztok. Tudni kell hogyan készül, mennyi liszttel, és hogy milyen hús kerül bele. Hús nélkül meg nem eszem, az biztos.
pirosaranyka 2008 szept. 21. - 09:48:25 Előzmény efes
(109/960)
igen,en is lattam,hogy az emlitett ur rantott sajtot evett,amin kisse meg is lepodtem.egyebkent az nem camembert volt.
mellesleg en is szeretem (sajnos) a rantott sajtot,de attol meg ugyanugy nem vennem fel egy elegans etterem etlapjara,mint peldaul a zoldbabfozeleket:).de ez valoszinuleg csak az en hulyesegem,sznobsagom vagy akarmim...
offtopic
efes 2008 szept. 20. - 12:03:31 Előzmény pirosaranyka
(108/960)
Kovács Árpád ÁSZ-elnök szerintem pedig azt evett...:) Amúgy, a Rántott camembert áfonyaszósszal és polentával szerintem rendben van "magára adó" étterem szemszögbõl is.
pirosaranyka 2008 szept. 19. - 21:16:56 Előzmény efes
(107/960)
en (!) maximalisan egyetertek veled,de ahogy te is emlitetted,VANNAK olyan emberek,akinek errol a musorrol csak az jut eszebe,hogy "ott zabalnak azok a rohadt,szemet ezek meg azok".
nekem (!) IGY tetszik a musor,ahogy van,de lett volna egy fogadasom ra,hogy leteznek olyan nezok,akikben a "korites" hangsulyosabb nyomot hagy,mint az,amirol a vendegek eszmet cserelnek.es ebben te is megerositettel - miszerint vannak ilyenek.

egyebirant rantott sajtot egy magara valamit is ado etterem nem tesz az etlapjara:).
efes 2008 szept. 19. - 13:57:56
(106/960)
Hallottam ilyen kritikát, hogy: "...az meg milyen már, hogy ezek (azzal a bizonyos hangsúllyal), szóval ezek ott dõzsölnek, és a szegény éhezõ társadalom szemét szúrják ki a finom kajákkal, miközben mi itthon parizeren meg csirkefarháton élünk."

Szerintem, ha leülne 5-6 értelmiségi, mûvész, politikus egy asztal köré, és zsíroskenyeret majszolna, egyrészrõl akkor nagyobb lenne a felzúdulás, jogosan, mert ha valami, akkor az 1: szegénységi bizonyítvány, 2: hazugság, 3: parasztvakítás. Másrészt, le lehetne ülni csak úgy minden körítés nélkül, de az meg maga lenne az unalom, ui. nincs az a gondolatra kiéhezett ember, aki este 8 után 10 percnél tovább bírna nézni egy - bármilyen érdekeset mondó - embert. Harmadrészt pedig, teszem azt a természet lágy ölén legfeljebb két ember bírt sétálva beszélgetni, Sinkó László és a szegény Rockenbauer Pál. De most képzeljük helyükbe pl. a tegnapi felhozatalt, amint kart karba öltve madárfüttyben osszák az észt...

Ugye, hogy még mindig ez a rántott sajtos, garnélás libamájas cucc a legjobb...
offtopic
meszag 2008 szept. 19. - 13:17:07 Előzmény Viola Erzsébet
(105/960)
Köztünk ez már kb. 9 hónapja tart, neked is ajánlom az offtopic gombot :D
pirosaranyka 2008 szept. 18. - 23:07:59
(104/960)
nagyon kedvelem a musort,de volna nehany eszrevetelem.
en spec kifejezetten elvezem a kellemes,kulturalt kornyezetet,az elegansan teritett asztalt,a kulinaris elvezetet nyujto etelek-italok felvonultatasat,de elgondolkodtam azon a nezon,aki a tv elott ulve parizsis zsemlet vacsorazik,amit csapvizzel oblit le...
mikozben a leginkabb hozzajuk kene szolnia a musornak,attol tartok az elobb leirtak okan pont az az "uzenet" veszik el,ami miatt ez a musor keszul.

mindazonaltal,isten eltesse a Magyar Televiziot az ilyen kivalo musorokert:)
8/10
Viola Erzsébet 2008 szept. 18. - 21:19:48 8/10 Előzmény tokfilko
(103/960)
Egyetértek!
offtopic
meszag 2008 szept. 18. - 11:11:30 Előzmény meszag
(102/960)
nemlátos = nem látod :D
offtopic
meszag 2008 szept. 18. - 08:06:09
(101/960)
Erre van az offtopic gomb, kapcsold be, és nemlátos a mi évõdésüket:))))