Téma: A lánc

eberti 2012 febr. 21. - 14:00:38 Előzmény shdise
(16/36)
Samuel az egyik kedvencem!
"lányt, akirõl késõbb az is kiderül, hogy anyja gyerekkorában eltaszította magától és gyermekként többször megerõszakolták." Ez tragédia, DE!
ettõl egy lánynak, fiúnak üzembiztosan vagy prostinak, vagy drogosnak lennie????!!
zetorka 2012 jan. 19. - 20:12:39
(15/36)
SPOILER
nekem a vége kicsit sablonosnak tûnt, a szokásos "a szerelem mindent megold" amcsi tucat-végkifejlet
dzsondzs 2010 aug. 02. - 21:05:33
(14/36)
Nem merem megnézni. Félek a látványtól.
A 16 alattiakat nehezen bírom mostanság nézni. Szerintem ez is az. Pedig kíváncsi lennék Timberlake-re és SLJ-ra.

Nagyon durva?
Segítsetek!
9/10
shdise 2009 márc. 28. - 12:21:00 9/10
(13/36)
nos... ez a film megdöbbentõ, naturális, helyenként elborzasztó, helyenként könnyeket fakaszt, néhol nevetésre ingerel. Samuel és Christina játéka lenyügözõ, olyan párost alkotnak, amit ritkán látni amerikai mûvekben.
Részemrõl 10/9
idõjós1010 2009 márc. 09. - 23:52:51
(12/36)
Igen, valóban fura volt valahol egy kicsit, egy kicsit más mint a többi, egész hangulatában.
idõjós1010 2008 okt. 24. - 12:13:46
(11/36)
Az ötlet igazán eredeti. Ezért dicséret illeti az alkotókat. Viszont nálam elég középszerûnek hatott.
Redfield 2008 szept. 20. - 18:06:10 Előzmény zee944
(10/36)
Nem mondhatom, hogy kifejezetten rosszra számítottam, mégis kellemes meglepetés volt ez a film, aminek kb.: az egyharmadát
már tavaly karácsonykor sikerült az öcsém jóvoltából megtekintenem, a maradékot nem, mert menni akart. Õ pl.: azt mondta, hogy
a Timberlake gyerek húzónévnek került a filmbe, meg nem is kifejezetten úralja a vásznat. Nagyjából én is ezen a véleményen vagyok,
de a húzónév-dolgot más szempontból közelítem. A filmet ugye erõsen áthatja a blues-hangulat, a blues-stílus, ez is volt a készítõk célja,
és hát nem ez a legközkedveltebb stílus tudomásom szerint, néhány Jazz, meg Rock kedvelõ fiatalnak lehet fogalma arról, hogy ez mi manapság,
a többiek elvannak a felfuttatott stílusaikkal. Ahhoz se ártott egy név, hogy aki egyébként nem adna esélyt a filmnek, az mégiscsak rávetemedjen.
Kellemes csalódás volt az is, hogy elég sok zene volt benne. Igazán komoly filmnek nehezen tudnám nevezni, de a komikumot és a drámát jól ötvözi,
és így az egészbõl egy teljesen fogyasztható egyveleg lesz. Vannak pl.: azok, akik agyba-fõbe dícsérték az Ádám almái c. filmet. Azoknak ez is biztos tetszene,
ez még könnyed kikapcsolódás ahhoz képest. Ajánlani azt tudom.
10/10
pacica 2008 szept. 02. - 22:32:11
(9/36)
Mondjuk Justin Timberlake helyére tudtam volna mást választani.
10/10
-coloration- 2008 máj. 14. - 10:44:19 10/10
(8/36)
nekem is nagyon tetszett! de lehet csak azért, mert nem vártam tõle sokat... nah! ahhoz képest!:):D jah, meg JT-tõl se vártam ilyen játékot, szóal sztem õs is jó volt. és tényleg SLJ tök jól nyomja a bluest! jah... jó film :D
9/10
remete bácsi 2008 ápr. 02. - 04:22:41 9/10
(7/36)
a láncraverõs résznél elszabadultak az abszurd poénok, azon kívül viszont küzdelmes filmet láthatunk. persze valóban nem hiteles teljesen a történet, fõképp nem a végkifejlet, de a fenti is azt mutatja, hogy nem kell halálosan élethûen rajzolni, nem attól lesz ugyanis értékeltetõ egy mû. néha azért vannak hatalmas pillanatok, melyek nagyon is emberiek: pl. a film eleje határozottan ilyen. vagy egy megcsalás után ki ne vágná ki az ex összes cuccát a kukába, kezdve rose rózsáival. :) néha olyan érzésem volt, mintha a film úgy tenne, ahogy gondolatainkban, vágyainkban tennénk. azaz csak gondolati szinten, mert ilyen tettekhez nem jutunk el. pl. a már említett, illetve jelenet a bárban: ezt "józan" ember a fejében szokta lejátszani, gyakorlatban kevésbé. és lám, itt a kimondatlan nagyon is kimondott lesz. ezt szimbolizálhatja az is, hogy lazarus visszatér a színpadra. bárki, aki gitározik vagy csak szeret zenét hallgatni, mind álmodott már errõl, hogy közönség elõtt lépjen fel. talán úgy kéne mondani, hogy mesés. komoly dolgokról szól ugyan, de ilyen jellege van.
4/10
zee944 2008 febr. 04. - 09:14:08 4/10
(6/36)
Nekem egyáltalán nem jött be. Nem voltak hitelesek és szerethetõek sem a lúzer karakterek, sem a sztori. Kicsit beteges hatást kelt, amilyen módszerekkel SLJ próbál tisztességes nõt faragni CR-bõl. Nem ártott volna kicsit jobban kidolgozni a karaktereket és a sztorit is.
10/10
ReBii 2008 febr. 04. - 02:49:57 10/10
(5/36)
Fantasztikus film!
Zseniális.
Nincs rá jobb szó. Fantasztikus.
10/10
PengeB 2008 jan. 19. - 02:28:25 10/10
(4/36)
Rövid leszek!Ez a FILM ISZONYATOSAN JÓ!!!!!!
pacica 2008 jan. 07. - 14:35:20
(3/36)
Veszett jó film. Kedvenc részem amikor a bárban ott vannak és megy a buli. Nagyon jól nyomja Samuel a gitáron!
10/10
Imurai 2007 okt. 18. - 20:18:45 10/10 Előzmény sipka
(2/36)
Bátran mondom, rövid személyes filmtörténelmem egyik legjobb darabja, nyugodtan ajánlom mind neked, mind bárki másnak. Annyira érzéki Ricci és annyira meggyötört Jackson, hogy sztem jobb szinészeket nem is találhattak volna a szerepekre. Timberlake meg... húzónév. Brad Pitt vagy Johnny Depp drága lett volna egy ilyen kis szerepre, bár tény, h jobban átjöttek volna... mindegy.
sipka 2007 szept. 29. - 15:05:28
(1/36)
Sajnos már ezt a filmet sem fogom látni a filmszínházakban :( Mert október 3.-án fogják kiadni DVD-n. Pedig ezt az alkotást rengeteg kritikus dícsérte, és szinte mindenhol csak jókat hallotam róla. (Bár amikor megtudtam, hogy Justin Timberlake is játszik benne egy kisebb szerepet, akkor igazán elgondolkoztam azon, hogy: "Tényleg meg akarok egy olyan filmet nézni, amiben ez a "nyálgép" is szerepel?") De annyi elimerést kapott ez a dráma, hogy most már mindenképp megfogom tekinteni :) Csak azon csodálkozom, hogy ezt az alkotást miért nem adták le nálunk a mozik?! Talán túlságosan is megbotránkoztatónak találták?! (Végülis ez jogos lenne, mivel Christina Ricci egy olyan nimfomán lányt alakít, akit gyerekkorában rengeteget bántalmaztak, illetve egyéb rossz dolgokat is müveltek vele...) Na mindegy. Samuel L. Jackson-nak általában jó filmjei szoktak lenni. Egészen biztos vagyok benne, hogy ez is az elöbb említett "jó" kategóriába fog tartozni :)