luci87 2016 dec. 02. - 14:49:41 Előzmény benvenuto1
(39/119)
Pont erre gondoltam az elejen a ket szoke csaj tokegyforma,utana meg a ket barnsa is...;)
luci87 2016 dec. 01. - 13:21:30
(38/119)
Eltunt az elozo hsz.om.
Az elejen a ket szoke no,szinte egyforma,az egyik a babyszitter,a masik?
Utana ket megint majfnem egyforms barna no.Ebbol az egyik a foszereplo,aki alkoholista...Nagyon zavaros...
luci87 2016 dec. 01. - 12:57:10
(37/119)
Valaki leirna priviben akar,mirol id szol pontoda,diohejban...Koszi...
1/10
jbaj 2016 nov. 22. - 14:57:58 1/10
(36/119)
BORZALMAS! A legkisebb jóindulattal se tudom mondani, hogy ez valamiben is jó film lenne. Túlzottan erõszakos történet, nonszensz szálakkal, illetve szituációkkal keverve. Idegbeteg, érzelmi-labilis szereplõk. Egyik sem volt teljesen normális és kiegyensúlyozott ember ahhoz, hogy kezébe vegye az irányítást. Mindenki, kivétel nélkül hagyta, hogy sodorja az ár. Nonszensz. végén pedig átélni egyben mindazt a kemény és fokozott, tömény erõszakot, amit a film közölt, elmebetegség! Éreztem, hogy zsugorodik az agyam. Ízléstelen volt. (Nem taglalom. Aki látta, úgyis érti mikre gondolok.) Nem túlzok: az elsõ 5-10 percnél ki akartam menni a terembõl. Nem viccelek. Viszont mivel tekintettel voltam a társaság többi részére, ezért nem tettem. Nem csak azért, mert éreztem és tudtam, hogy nonszensz történet, hanem mert GYENGE a rendezés, a párbeszédek, a monológok, az egész. GYENGE. És nem, nem a film stílusával van bajom, hanem a megvalósítással.
2/10
SpiceGirls 2016 nov. 22. - 13:39:55 2/10
(35/119)
Szerintem, és ezzel senkit sem szeretnék megbántani akinek tetszett volna a film, de A lány a vonaton (The Girl on the Train) rettenetes! Nagyon! Nyomasztó az egész, de sajnos nem \"szórakoztatóan\". Hihetetlen, ahogy a produkció majdnem 90%-át az teszi ki, hogy a fõszereplõ, Emily Blunt depressziósan piheg, liheg, néz, picsog, tébolyul. Ezért a filmért (és a könyvért) csak feltételezni tudom, hogy kizárólag értelmi fogyatékos kretének, vagy nagyon-nagyon szerencsétlen, boldogtalan droidok rajonghatnak, annyira hitvány és semmilyen az egész!
Vicuka86 2016 nov. 08. - 21:33:23
(34/119)
most nem azért, de tényleg nem adják sehol eredeti nyelven...?
Calypso 2016 nov. 01. - 11:18:39
(33/119)
Nem láttam a filmet, most olvastam el a könyvet. Nos, a könyvvel kapcsolatban nekem pont ez volt azt érzésem. Félig kibontott történetek, elvarratlan szálak. Az egész egy összecsapott fércmû, ami jó is lehetett volna, mert az alap gondolat briliáns. Egekbe dicsérték a könyvet, gondoltam, el kell olvasnom. Nos a könyvet valóban nem lehetett letenni, mert mindig volt valami, ami miatt tovább kellett olvasni, egészen egyszerûen azért, mert kíváncsi voltam, hogy mi is lesz ebbõl, mit is akar kihozni belõle. De végül is ûr maradt utána, sok mindenre csak félmagyarázat van, és a terapeuta szerepe teljesen kidolgozatlan maradt, és szerintem van benne tévedés is. A karakter ábrázolás is elég gyenge. Ahogy írtam az alapötlet remek, és ebbõl akár egy jó filmet is lehetne/lehetett volna csinálni. Ahogy nézem a hozzászólásokat nem igazán sikerült.
5/10
filmróka 2016 nov. 01. - 01:37:54 5/10
(32/119)
Moziban néztem meg a filmet, nagyon vártam már. Jó nagy csalódás volt a trailerben látottakhoz képest!
Lassú kibontakozás, idõsíkokban ugrálás, idegesítõ picsogás, a storyba feleslegesen beletett cselekmény, amely csak lógott a levegõben, pedig célja semmi (pl EB a pszichiáternél: teljesen elvarratlan szál és jelentõsége sincs), Teljesen életszerûtlen dolgok, plusz izzadságszagú erõlködés, hogy vmi nagyot durrantsanak a végén, erre kapunk egy kicsi fonnyadt lufit. Hát nem is tudom... a MÁV vonaton több az izgalom, mint itt. Nagyon untam a végére.
A fórumozók korábbi hozzászólásai helytállóak, nincs is értelme tovább elemezgetni. 5-6 pont/10
1/10
Hidetoshi Nakata 2016 okt. 29. - 00:07:20 1/10
(31/119)
0pontos.
Ráadásul moziban tettem magamévá ezt a lány a vonatont.
4/10
benvenuto1 2016 okt. 26. - 22:49:35 4/10
(30/119)
Az emlékezet-kiesés ideális módszer egy (forgatókönyv)írónak. Egy férfi ezzek kitûnõen tud manipulálni egy nõt az emlékezetes Gázláng óta. Hasonló klisékbõl áll az egész film.
Az idõ ide-oda tologatásával el lehet kápráztatni a nézõt, mintha maga is emlékezet-kiesésben szenvedne, holott csak a történet lapos, és ha összekeverjük a lapokat, kicsit érdekesebbnek tûnik a játszma.
SPOILER!!!!! Leginkább a játszma vége lóg ki, mert ezt ki látta? A gyilkosságot ki meséli el? A többit ugyanis valakinek a tudatán keresztül látjuk. Ezt pedig egy halott szemén át látjuk.
Aztán az is zavart, hogy a film elején a nõket nem tudtam egymástól megkülönböztetni. Hogy most ki kicsoda.
Meg a szobor a parkban a három nõvel, ami elsõre fel sem tûnne, de a végére metaforává kellene magasztosulnia, mármint hogy a három nõ sorsa a szoborban ölt testet. No ezt nevezik giccsesnek.
Ecsegi Szandra 2016 okt. 26. - 14:12:32
(29/119)
Egyszer elég volt ...
gladiolus 2016 okt. 26. - 13:33:43
(28/119)
Megan egyenesen ellenszenves volt. Vannak hibák, amiket egy nõ nem engedhet meg magának, semmilyen körülmények között. Az, amit a kádban mûvelt, az egy ilyen hiba volt. Sok mindent el lehet követni, és meg lehet bocsátani, de ilyen hibát nem.
gladiolus 2016 okt. 26. - 13:28:25
(27/119)
Sok az igazság a kommentekben. Szerintem egy megnézés alkalmával nincs esély arra, hogy valaki annyira figyelmesen végignézze, hogy mindent értsen. Túl nagy a kutyulás, túl érdekes filmet akartak alkotni kevés sikerrel, és valóban lényegi információkat tartanak vissza.Egyébként több filmben megfigyeltem már azt a módszert, hogy az eseményeket bemutatják egyfajta nézõpontból, és aztán egy másikból is, és csak ezután válik érthetõvé.

Egyetértek a feminizmussal is, azért a férfiak nem lehetnek ennyire gennyesek, itt átmenetek vannak, nem csak a nõk a passzív elszenvedõi a gonosz, mocskos férfiak rémtetteinek, azért ez így ebben a formában nem igaz. Itt a nõkben is megvolt alapvetõen a negativitás, a számítás és az önzés. Mert ha a férfiak ilyen brutálok, mint ahogy itt bemutatták õket, akkor miért is kell ezekhez tíz körömmel ragaszkodni? Senki sem kötelez egy nõt arra, hogy ilyenekkel együtt maradjon, csupán saját maga.Akkor viszont nincs joga kiabálni a sorsa ellen.

Az Emily Blunt által megformált Rachel iránt lehetett érezni szimpátiát és együttérzést, mert neki legalább megfelelõek voltak az indokai, az õ fájdalmát megértettem és jogosnak érzem, de a másik két nõ iránt nem érzek szánalmat.
2/10
mimzy 2016 okt. 25. - 16:48:15 2/10
(26/119)
A Megan szálat nem nagyon értettem, ennél sokkal jobb thrillerek is vannak. Nagyon nyögvenyelõs volt.
sofi 72 2016 okt. 24. - 17:52:58
(25/119)
Idegtépõen nyafogós film. A rendezõ, vagy tudomisénki, azt akarja velünk elhitetni kb. a film végéig, hogy valami rohadt nagy dráma/csattanó áll a háttérben, és ezt nagyon átlátszóan teszi.

Készültem egy komoly filmre, megint megjártam....

Emily Blunt k...a idegtépõ volt a vörös, félig könnyes szemével. Elképzeltem, amint forgatás közben mindig nyomnak neki bele valamit, mert egész film alatt ezt az állapotot fenntartani, lehetetlen.
Vontatott baromság, fárasztó, és unszimpatikus színészek. Elcsépelt sztori.

Ne!
GaborT28 2016 okt. 24. - 16:56:05
(24/119)
Még nem láttam és nem is olvastam; de terveztem. A hozzászólások eddig eltántorítottak...
Szóval ez most egy Szürke ötven árnyalata-féle feminista cucc?
6/10
idõjós1010 2016 okt. 23. - 22:06:45 6/10
(23/119)
A könyv utolsó oldalait, közvetlenül a mozi elõtt fejeztem be, szóval így különösen izgalmas volt látni is, amit egészen addig csupán elképzelni próbáltam. Pusztán ezért adtam rá, egy jóindulatú hatost, mert egyébként véleményem szerint, nem ért annyit. Voltak borús, zavaros dolgok a könyvben is, amik a film után kerültek nálam a helyére, viszont sokkal zavarosabb lett volna a film, a könyv ismerete nélkül. Picit eljátszottam a gondolattal, hogy vajon mit gondolnék a filmrõl, ha nem olvasom a könyvet. Vajon értettem volna-e, vajon tudtam volna e követni, vagy értékelni, azt a kusza mindenséget, 110 percben, amit a vászonra hánytak, de azt hiszem hogy nem. A könyv, és a film, kölcsönösen kiegészítették egymást oda - s vissza. A film tele van katarzissal, és nagyon gyakran, nem volt meg az átmenet, a kettõ közt. SPOILER Ha már csak a film címét is vesszük: "lány a vonaton" A könyv, tökéletesen érzékelteti, és KB féltucatszor (ha nem többször) leírja, miként halad el Rachel a lakóházak elõtt, a vonattal. Ezek után nem csak a cím passzol, de maga a döbbenet is indokolttá válik, ami az arcára kiül, amikor meglátja Megan-t (az õ jess-ét), valaki mással, a gangon. A film ehhez képest (és nem csak ezen a ponton) veszettül fel van gyorsítva. Egyszerûen nem ad elég idõt arra, hogy az ember beleélje magát a karakterbe, és igazán átérezze annak fájdalmát. A többi karaktert pedig full üresen hagyja. Van szó róluk, megvan Anna-nak is, Megan-nak is, a saját maga jelenete, de minimális, és üres. a jelenetek kuszák, hiányosak, átírottak. A karakterek pedig külsõleg is, belsõleg is deformáltak. Abszolút eltérnek a könyvbéli karakterektõl. Rachel maga hiteles. Egyedül õ. ....de megan mint félkínai, hosszú szõke hajjal, akinek az élete csak a dugásból áll, no meg Kamal Abdic, hófehér bõrrel, egy-egy perces jelenetekkel, nemigazán adjék vissza a könyvet. Am a könyv szerint Scott, lefeküdt Rachel, és dulakodott Megan-el. Mindez a filmben, meg sem történt.
maggot1111111 2016 okt. 14. - 10:12:57
(22/119)
Hasonló véleményem van, mit néhány korábbi hozzászólónak. Adva volt egy baromijó trailer, amire azt modntam, hûha, ezt a filmet muszáj megnéznem. Sajnos a filmnek kb 50%-ban volt csak köze az ajánlóhoz. Majdnem két órás film volt, és tûrtem, de kb. másfél óra után elfogyott a cérna. Nem tetszett és egy idõ után idegesítõ volt. Ebben a filmben minden férfi gci és erõszakos és minden nõ áldozat és hülye... kivéve a rendõrnõt, aki nõ létére az elõítéletesség mintapéldája.
Szóval nem volt jó film. A végén a pasiba sikerült minden klisét beletenni, tehát õ volt a gonosz maga, az volt a pont az i-re. A végkifejlet annyira súlytalan volt már a sok huzavona után, hogy nulla feloldozást éreztem...
Massanyi26 2016 okt. 12. - 09:10:22
(21/119)
A te hozzászólásod sem érthetõ egyszerûen, összefolynak a gondolatok. Jó lenne, ha kitennéd a pontokat a mondatok végére, a vesszõket a megfelelõ helyekre.
6/10
vandorbab 2016 okt. 11. - 20:12:37 6/10
(20/119)
Jó színészek és egy jó forgatókönyv mellett nagy várakozással huppantam be a filmre.
Helyenként nagyszerû vágások, feszes dinamika és mesteri kamerakezelés, aztán hopp', egyszercsak minden szertefoszlik és leül az út szélére.
A végére pedig egy olyan lapos katarzis marad, mintha egy Globus-konzervet kapnék anyámtól vasárnap délben.