Téma: A lány a vonaton

berto49 2016 szept. 03. - 19:54:14
(1/1)
Olvastam, hogy Hawkins számos álnéven megjelent sikertelen próbálkozás után valódi nevén publikálta ezt a krimit, utolsó kísérletnek szánta, de bejött. Több ország bestseller listáján elsõ volt, a megfilmesítése is rohamos gyorsasággal történt. A nagy hype és a film közeli magyarországi bemutatása miatt olvastam el, de nálam éppen hogy alulról eléri az oké/elmegy kategóriát. Már a címbe is bele lehet kötni; mi az, hogy lány (girl), hiszen a fõhõs elvált/elhagyott asszony, aki jóindulattal fogjuk rá, hogy a meddõsége miatt vált masszív alkoholistává. Három nõ (Rachel az alkoholista, aki vonaton utazva naponta kétszer látja felbomlott házasságának színhelyét, ahol már az új feleség, Anna él boldogan Rachel volt férjével, Tommal, és az idõközben megszületett kislányukkal, valamint a közelben lévõ másik ház lakóit is figyeli a vonatból, vagyis egy házaspárt, nevük Megan és Scott) képzeletbeli naplójából áll a könyv, természetesen az idõrend alaposan összekutyult. Mindegy, hogy Rachel, Anna, vagy Megan mondatait olvassuk, a stílusuk teljesen egyforma, mankóként az írónõ az elején közli, hogy kinek a gondolatait olvassuk. Néhány kritikusnak a „Holtodiglan” jutott az eszébe, de szerintem G. Flynn könyvét össze sem lehet hasonlítani, az kimagaslóan jobb, nívósabb, rendkívüli olvasmány. A mûfaj okán haláleset is van a könyvben, de sajnos a gyakorlott krimiolvasó már viszonylag hamar kitalálhatja a gyilkos személyét. Számomra az volt a könyv egyetlen szerethetõ vonása, hogy nem az éleseszû, mindent felderítõ nyomozó jön rá a tettes személyére, hanem Rachel. Az alkesz nõ egyébként szinte minden hímnemû szereplõbe halálosan beleszeret, így Tomba, a volt férjébe is még szerelmes, de a megözvegyült férjbe is, és a könyvben szereplõ pszichiáter közeledését sem utasítaná vissza, de nagy bánatára õ nem hajlandó közeledni. Hibának tartom, hogy ennyire ellenszenves, rossz tulajdonságokkal bíró szereplõi vannak a könyvnek, mert ezáltal érdektelenné válik a cselekmény, senki nem vált ki empátiát az olvasóból.