csincsilla72 2011 febr. 18. - 09:49:34
(30/70)
Oscar-díjat ilyen film nem fog kapni soha. Magát az alkotást tekintve nem is érdemelné meg. Egyrészt nem volt kiemelkedõ darab, a fõszereplõknek sokkal jobb szerepei is vannak. A történet drámai, de ugyanakkor nagyon amerikai, tele klisékkel. Másrészt politikailag nem korrekt, egy másik nemzetet gyaláz. Mindegy, hogy igaza van-e, vagy sem, Iránt nagyon rossz színben tünteti fel, pedig ott sem mindenki ilyen.
csincsilla72 2011 febr. 18. - 09:43:48 Előzmény sioux
(29/70)
Ha olvastad a könyvet, akkor tudhatod, hogy ez nem így van. A férjnek voltak iráni barátai és családtagjai, akik idõnként megjelentek náluk, és voltak nagyon megdöbbentõ kijelentései. Nem véletlenül akart a nõ már korábban elválni, és rettegett, hogy gond lesz Iránban. Nagyon tájékozatlan volt az iráni házassági törvényekkel és a polgárjoggal kapcsolatosan, ez lett a veszte. Nem volt annyi esze, hogy utánajárjon a dolgoknak, mielõtt elmentek volna Teheránba. Ennek ellenére sajnálom, ami történt.
sioux 2011 febr. 16. - 23:28:19 Előzmény Naphinel
(28/70)
Mondod Te, kis nagyokos. Amerikában ez a férfi úgy viselkedett mint egy amerikai, a nõ szeretetben és biztonságban érezte magát mellette, semmi oka sem volt, hogy ne bízzon benne. Nem is emiatt ódzkodott, hanem mert Irán biztonsága felõl voltak kételyei, hiszen háborúban állt Irakkal.

A vége nyilván szimbolikus, semmi baj sincs vele. Amúgy meg már semmi gáz nem történhetett, hiszen az a nagykövetség Törökországban volt, ide készültek, innen már nem küldhették vissza õket.
10/10
Banán 2011 febr. 09. - 15:11:01 10/10 Előzmény alvey
(27/70)
Nem forgatták Iránban, az USA-n kívül még Izraelben és Törökországban forgatták. (Törökország nyugati részén sokkal szabadabbak a nõk, mint a keleti részén.)
alvey 2010 dec. 19. - 20:05:06
(26/70)
és ezt a filmet Iránban is forgatták vagy csak ott játszódik??
Naphinel 2010 nov. 15. - 16:11:23
(25/70)
Szerintem ebben a nõcinek nagy szerepe van, hisz miért ment el? Tudta, félt, hogy marasztalják (finoman szólva), mégis útra kelt. Így járt, mellesleg tök alap, hogy Közel Keletre nem megy az ember lánya, mert soha nem kerül haza.
Hozzánk is járnak iszlámok a suliba, és barátnõmre szemet vetett az egyik, hívta is ki magához, de a csajszinak esze ágában sem volt menni.

Annak örülök, hogy megmenekültek, de a film számomra nagyon hülyén ért véget. Meglátják a zászlót, és azonnal minden tök hepi, holott még bármi történhetett volna velük azon a pár méteren (vártam is, hogy fog, és bizonytalanság maradt bennem). Szóval a vége nem tetszett, de a többi igen.
alvey 2010 júl. 19. - 21:41:28
(24/70)
joci9595
georgina

jól gondolkoztok bocsi
alvey 2010 júl. 19. - 21:40:47 Előzmény georgia57
(23/70)
joci9595

Jól gondolkozol szerintem is megérdemelt volna Oscart de hát nem kapott azért kár
10/10
georgia57 2009 dec. 20. - 14:19:12 10/10
(22/70)
jogos a felvetés szerintem is érne egy két dijat ,de ahogy a második könyvben leirta éppen akkor jött ki amikor a háború kezdõdött és igy háttérbe szorult a film,az oszkár jelölések is azért részben pofára mennek,sok olyan szinész nem kapott dijat soha aki megérdemelte volna azért találták ki az életmûoszkárt hogy helyrehozzák a baklövésüket
10/10
georgia57 2009 dec. 20. - 14:16:31 10/10 Előzmény x-tro
(21/70)
nem hiszem hogy nyittt szemmel jársz a világban hiszen hasonló esetek éppen nálunk történtek meg mostanában török apa elrabolta a fiát és nem adta vissza pedig csak láthatásra vitte el pár órára ,és mire az anya visszaszerezte addigra a fiu már nem akart visszatérni az anyjához -elvaditották,olasz apa a kislányát rabolta el a magyar anyától és õ vissza sem kapta.....stb ezek nem amerikai történetek és nem kitalációk ez az élet.Egyébként mindkét könyvet olvastam és nagyszerûek a film is jó de ahogy sokan irják csak a felszint surolja mert nincs idõ a részletekre
Künge 2009 szept. 11. - 23:28:51
(20/70)
Leila: Kényszerházasság

Donya al-Nahi:Elrabolt gyermekek
Künge 2009 szept. 11. - 22:09:54
(19/70)
malevil 2009 aug. 17. - 10:48:58 Előzmény x-tro
(18/70)
A könybõl egyértelmûen kiderül, ami a filmbõl nem: A nõ nagyon is tudta, milyenek az iráni szokások, életkörülmények. Leírja, azért volt hajlandó elkisérni a férjét, mivel a lányának még gyerek korában akarta megmutatni az országot, amelyhez apja révén köze van. A házasságuk ekkor már messze nem volt tökéletes, a nõben felmerült a válás is, de hinni még hitt a férjének. Azt gondolta, elmennek pár hétre, majd visszatérnek az USA-ba és ha elválnak is, és a férje esetleg haza költözik is egyszer, a távoli jövõben, a lányában nagyobb korában nem fog felmerülni az igény, hogy elutazzon és megismerje Iránt. A könyvbõl egyértelmû, már odafelé úton a lányáért aggódot, csak arra nem számított, hogy a férje már most nem akar hazamenni, és azt gondolta, éppen így óvhatja meg a lányát attól, amit Irán egy nõ számára jelenthet.
mizuki 2009 aug. 17. - 10:48:38 Előzmény x-tro
(17/70)
Egyetértek...

A könyvet olvasva én is úgy éreztem, hogy a nõnek igenis tudnia kellett, hogy milyen a férje!

De azért mert naív/butuska még nem érdemelte volna, hogy a lányát elszakítsák tõle.

amúgy van még egy könyve amelyben több történet is szerepel különbözõ vegyes házasságok, válás, gyeremekekért folyó harc témában.
8/10
generel 2009 aug. 17. - 10:35:30 8/10
(16/70)
Valóban nagyon izgalmas film, és én sem kételkedem a cselekmény valóhûségében.
Akinek tetszett, az nézze meg a Menekülés Szaúd-Arábiából címû filmet is. Nagyon hasonló a sztori.
Hgpx79 2009 jún. 28. - 21:34:59
(15/70)
az eremnek mindig ket oldala van. itt a masik oldal, akit erdekel:

http://www.iranian.com/main/singlepage/2008/without-my-daughter-1

(egy dokfilm, amiben a ferj Sayed Mahmoody elmeseli szemelyes elmenyeit a sajat szemszogebol a lanya elveszteserol, illetve a nemzete beszennyezeserol...)
Newcastle United 2009 jún. 20. - 20:35:17
(14/70)
A konyvet nem olvastam, csak a filmet lattam. Nagyon sulyos kerdest feszeget, nok helyzete az iszlam vilagban, de a kivitelezes mar kicsit egysiku lett.
morcosharcos 2009 jún. 20. - 19:46:25
(13/70)
Igazán leadhatnák már...A könyv a legzseniálisabb regény, amit valaha olvastam,még akkor is ha nem szépirodalmi alkotás!
csooty 2009 jún. 02. - 22:02:50
(12/70)
Ez a könyv kihagyhatatlan. A filmben sajnos a felét sem tudták visszaadni annak, amit a könyv leír. Minden sora igaz. Ja, és a film hamarabb készült el, mint kitört volna az Öböl-háború.
Mindenkinek ott kell legyen ez a könyv a könyvespolcán!!!
6/10
donbosco 2009 máj. 28. - 12:01:46 6/10
(11/70)
Ez olyan hallmarkos. És ez nem éppen bók tõlem.