nari 2008 okt. 04. - 15:16:34
(10/70)
Én olvastam a könyvet (Lányom nélkül soha 1.-et és a 2. részt is, Végzetes szülõk címmel). Szerintem a könvy rendkívül jó, soha életemben nem olvastam még ennél jobbat. Képtelen voltam letenni. És ez igaztörténet, utána is néztem, és a köny utószó részében leírtak nagyon meghatóak.. És a második rész is nagyon tetszett. Szívesen elmondanám Bettynek és lányának Mathabnak (akikkel ez több mint 20 éve történt meg!) a gratulációmat és megértésemet.
Mivel nagyon tetszett a könyv, youtube-n utánanéztem a filmnek, bele is néztem, nem rossz. De a könyv elolvasása ezerszer nagyobb élmény. Mindenkinek nagyon ajánlom!!
Marina158 2008 jan. 12. - 01:12:36 Előzmény x-tro
(9/70)
Én olvastam a könyvet, melyet az a nõ írt aki mindezt át élte, nem õ tehet arról, hogy ilyen szituációba került. Több könyvet (pl. Hercegasszony voltam Teheránban) is olvastam melynek hasonló a témája, nem ez a nõ az egyetlen aki ilyen helyzetbe került, nem õ tehet róla. Ennek a filmnek a könyvváltozatát és az elõbb említett könyvet ajánlom mindenki figyelmébe, megéri elolvasni nagyon lebilincselõ és tényleg sokat mutat az iráni forradalom idejérõl.
maszatbaba 2007 dec. 31. - 01:07:33 Előzmény x-tro
(8/70)
te talán olvastad a könyvet? mert én igen. elég részletesen, élethûen írja le, méghozzá az a nõ, akivel mindez megtörtént, nem aljas amcsi ellenhadjárat!!! pontosan megtudható belõle, hogy mennyire félreismerte a férjét, aki közel 20 évig élt amerikában, sikeres orvosként, soha nem akart visszatérni iránba, hiszen látta az országok közti különbséget! kedves volt és figyelmes, mire kellett volna gyanakodnia szegény nõnek??? iránban vallotta be neki a férje, hogy amerikában megszûnt az orvosi állása, nem nézett új után, mert úgy gondolta, hogy iránban kezd új életet, csakhogy ezt nem közölte elõre a feleségével! aztán elkezdte durván verni õt is, a gyereket is, teljesen kifordult magából a mûvelt orvos... és még azt mondod, hoyg a nõ hibája??
és igen, irán nem a tolerancia, megértés, felivilágosodás hazája, de nem minden iráni ilyen, ez is kiderül a könyvbõl (ha vennéd a fáradságot és elolvasnád..), csakhát ott is a hatalom irányít mindent, a kisember pedig fél. a kosz, mocsok, igénytelenség is stimmel, de ne feledd: 84-ben történt mindez...
Zolkó 2007 febr. 26. - 13:36:39 Előzmény x-tro
(7/70)
Igazad van. Viszont azt azért érdemes megjegyezni, hogy azért a film egy nagyon jó kis izgalmas thriller.
Huma 2006 dec. 12. - 13:59:50
(6/70)
Egyetértek.
x-tro 2006 dec. 11. - 16:06:28
(5/70)
Miért ne hinném, hogy valóban megtörtént események alapján készült ez a film....

De hogy az iráni rokonság és a moszlim családmodell, úgy en bloc feketének, primitívnek és embertelennek legyen ábrázolva, az több mint elferdítése a valóságnak, csupán egy, meglehetõsen szubjektív és fekete-fehér ábrázolása annak a szerencsétlen helyzetnek, amelybe ez a nõ került.

Egy dolgot azonban kristálytisztán modellál e film, mégpedig hogy mekkora mértékû a szûklátókörûség és az általános butaság a világ vezetõ hatalmában. El lehet hinni, hogy egy nõ hét évnyi kapcsolat alatt nem ismeri meg a férjét?
El lehet hinni, hogy semmilyen ismeretei nincsenek férje származási helyét (Iránt) illetõ kulturális szokásokról? Nekem mindenesetre nehéz....

Így 95%ban a nõt tartom hibásnak azért, hogy olyan helyzetbe került, amilyenbe. Aki nem szeret táncolni, miért megy diszkóba? És hét év miért nem volt elég, hogy megismerje, férje milyen másként táncol?

Napi külpolitikára is kivetítve viszont magyarázó erejû a film, ezt látva könnyen megérthetjük mit keresnek az amerikaiak Irakban... És miért nem szeretik õket az arabok, akik abszolúte nem szeretnék azt, amit az amerikaik kínálnak nekik. Persze, jórészt nem is ismerik, de ez egy másik kérdés...

Ez a film egy undorító és hazug, agymosó célú amerikai propagandafilm, amely mivel 1991ben készült, valószínûleg az Öböl-háború legalizálása céljából készült... Csupán vaskos "idézõjelek" között nézhetõ!
Huma 2006 dec. 09. - 20:15:52
(4/70)
Az írók és a könyvcím ugyanaz, mint a filmcím és írónevek.
jancsoaron 2006 dec. 09. - 19:26:15
(3/70)
szeretném megtudni tõled hogy mi a könyv címe és írója. Ha tudod kérlek írj a jancsoaron@invitel.hu-ra
macgregi 2006 dec. 08. - 22:19:54 Előzmény teddyv22
(2/70)
szerintem a könyvet olvasd el.
teddyv22 2006 jún. 11. - 19:56:45
(1/70)
sziasztok!!!

Én láttam ezt a filmet a tv-ben már jó pár évvel ezelött.
Nem tudja esetleg valaki hogy honnan lehetne ezt megszerezni?
Emil címemre várom a választ (teddyv22@gmail.com )
Elöre is köszönöm.